iGO NextGen Navigacija

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Nemoj da gaziš stare novim.
Obriši stari ux folder, pa kopiraj novi.
Ja koristim Pongo.
Išao si u podešavanje => podešavanje skina i nema ova opcija za 2D/3D?!?
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Taj 2D-3D button dodatak NE POSTOJI u Pongo ux paketu.
Zato ti kažem, obriši ceo ux folder, pa kopiraj taj novi, ceo.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.275
Konacno havala @WOB reseno, vise nema glupog tastera zamenio sam ceo ux...
Ovu verziju iGO Avicsync 9.18.28.624772(Jan 14 2016)-post 973 pratim od samog pocetka i redovno je azuriram:
update_skin_avicsync_by_pongo_25.02.2016-post 974,
iDefault_Skin_Mod_UX_plugins_4-post 979-tvoj post @WOB ,
Skin_Avicsync_by_pongo+ux_plugins_03_04.03.2016-post 1003,
the_skin-Original skin iGO NextGen-post 1008,
skin_avicsync_by_pongo_ux_plugins_14.03.2016-post 1032
Znam da ne bi trebao da gazim verzije ali nekad izbace kompletan ux folder kao apdejt a nekad daju samo jednu stavku pa onda u strahu da nesto ne zeznes i ne propustis ti za svaki slucaj prepises postojeci ux i eto problema...
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Posto vidim da i dalje ima nedoumica i problema u funkcionisanju kod pojedinih clanova, da li i kako uraditi apdejt, problema sa audio obavestenjima za kamere, verziji programa koju treba skinuti, itd., resio sam da uradim update verzije iz posta #940.
Sta je novo:
iGO_Avic_9.18.28.624772.apk, skin_avicsync_by_pongo_ux_plugins_14.03.2016, lang_Serbian cirilica i latinica, dodate TMC licence, modifikovan sys.txt, ubacene mape, poi i building Srbije sa Kosovom, dodate nove scheme u foldere ui_nextgen i content>scheme... Znaci sve sto je ovde najnovije objavljeno spakovano je, testirano i spremno za upotrebu. Ubacen je i save folder sa mojim podesavanjima, koji mozete obrisati i napraviti svoja podesavanja. Znaci, raspakujete zip fajl, kopirate folder iGO_Avic u memoriju telefona i pokrenete instalacioni apk fajl. Postoji i mogucnost instalacije na SD karticu, uputstvo mozete pronaci ovde na forumu. Zbog ogranicenog prostora, morate dodati ostale mape, poi, building, dem i raster fajlove.
Jos jednom zahvalnost clanovima @vladcepesh i @nenadsenn koji su podelili sa nama update i prevod ove navigacije.

http://www4.zippyshare.com/v/IYpZ6CQA/file.html

EDIT:
Kome ne odgovara ovaj novi prikaz u landscape modu, dovoljno je samo iz ux foldera izbrisati grid_menu_layout.zip. Ako ste zahtevniji korisnik, mozete dodatke iz foldera ux_dodatak prebaciti u folder ux i dobiti jos dodatnih podesavanja koja po meni nisu neophodna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
938
Evo, Igo_Pioneer verzije, koja je nastala uz nesebicnu pomoc ostalih clanova ovog foruma i koja je prilagodjena mojim zahtevima i potrebama, o cemu sam pisao u prethodnim postovima. Zbog ogranicenog prostora ubacena je samo base mapa, ostale mape morate dodati, ukljucujuci i poi, building, dem i raster. Kompletna verzija sa licencama, prekrsajnim kamerama (Bgd i N.Sad, Nis), ux folderom (bez suvisnih opcija) i audio obavestenjima za kamere. Ko zeli jos dodataka, ima folder ux_dodatak (dodati fajlove u ux folder), kome ne trebaju, obrisati ga. U podesavajima>upozorenja>tacke upozorenja>Speedcam Voice - izabrati Russian (za audio obavestenja) i to je to, uzivajte! Instalira se na memoriju telefona.
Iz posta #940 sam koristio instalacioni materijal za AvicSync Pioneer koji je postavio drugar @akineki . Jutros sam ponovo testirao tu verziju, 9.18.28.610238.
Evo u prilogu par slika kao ilustracija kako izgleda pomenuta verzija u realnoj vožnji. Glasovna upozorenja su sasvim korektna. Skrinšotovi ffscreen_00011 i ffscreen_0028 su sa prelaza preko tramvajskih šina, na petlji "Autokomanda" i pre podvožnjaka, na ulazu u "Košutnjak". Mislim da su ova upozorenja veoma korisna. Posebno upozorenje posle prolaska pored Doma Garde. Slaba je preglednost i može se zaboraviti... Slike ffscreen_00036 i ffscreen_00038 su ilustracija položaja mobilne kamere, tj. policijske patrole koja se tu često pozicionira.
Snimio sam i video sa tonom kako izgleda glasovno upozorenje "Moguća radarska kontrola". Posebno mi je zanimljiv zvučni "huk" neposredno pre nailaska na radar koju sam sam postavio. Nisam do sada primetio taj posebni zvuk...


Dakle, preporučujem verziju koju je postavio @akineki. Ja sam instalirao na internoj memoriji telefona Samsung S3. Vidim da je već ažurirana i postavljena nova verzija i bilo bi dobro da neko malo prokomentariše i ilustruje u vezi promena koje su posebno značajne...
 

Prilozi

  • ffscreen_00011.jpg
    ffscreen_00011.jpg
    184,9 KB · Pregleda: 90
  • ffscreen_00028.jpg
    ffscreen_00028.jpg
    137,5 KB · Pregleda: 86
  • ffscreen_00036.jpg
    ffscreen_00036.jpg
    134,7 KB · Pregleda: 91
  • ffscreen_00038.jpg
    ffscreen_00038.jpg
    162,2 KB · Pregleda: 83
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@navigas
Ocekujem, da kao i do sada, detaljno isprobas i ovaj update 9.18.28.624722 sa pongo ux plugins od 14.03.2016. god. iz posta #1057 i izneses svoja zapazanja na forumu. Mozda da uporedis opcije i dodatke sa prethodnom verzijom i skinom. Pozz.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
938
Update iGO_Avic (9.18.28.624722) by pongo ux plugins_14.03.2016

Instalirao sam najnoviju verziju AvicSync iz posta #1057, koju je postavio @akineki. Sve je dobro "skockano" i instalacija je odrađena za desetak rminuta, uključujući download i upisivanje foldera u internu memoriju telefona Samsung S3. Jutros sam testirao u realnoj vožni. Izabrao sam put iz ulice Gospodara Vučića do kuće. Na ovoj ruti već duže vreme testiram sve navigacije koje koristim. Pošto mi je i ova verzija u rutiranju ponudila putanju koju i želim, sve je išlo bez problema. Rerutiranje nije bilo potrebno. Mislim da i u tom pogledu svaki iGO ostaje iGO.
Naravno, ne mogu navesti nijednu primedbu. Navođenje i glasovna upozorenja su bila bez greške. Kao i obično, postavio sam 2 tačke za "Prelaz preko pruge" i jednu za "Radarsku kontrolu". Obaveštenje je pravovremeno i bez preklapanja sa obaveštenjem o skretanjima...

Pošto sam juče koristio stariju verziju AvicSync, nisam primetio bilo šta što bih posebno označio. Po mom mišljenju, i jedna i druga varijanta, rade sasvim korektno. Zato sam, u vožnji, povremeno prebacivao na iGO Primo jer sam hteo sa njom da uporedim. U obema navigacijama su korišćene identične mape HERE 2015.Q3

i_GO_Mini.jpg


Kao što se vidi, slike sa istih lokacija su skoro iste. Jedina razlika je što Primo 2 puta upozorava na približavanje tački upozorenja. Moguće da se i Avic može isto podestiti.
Iskreno, nisam ni očekivao neki drugi rezultat. Radi se o navigacijama iz iste kuće i ovo je sve očekivano. Nisam poredio sve mogućnosti koje pojedina verzija nudi, nisam probao da nešto podešavam. Jedino, možda pogrešan mi je utisak da Primo pruža više mogućnosti. Ipak, ono što je za navođenje bitno, na raspolaganju je u obema iGO varijantama.
Dakle, i nova verzija iGO AvicSync je korektna navigacija i korišćenje zavisi isključivo od toga kome se koja navigacija više dopada. Ne zamerite, ponovio bih svoje davnašnje pitanje. Da li neko može da navede razloge zbog kojih bi trebalo koristiti AvicSync ili NextGen. Ja sam se opredelio za iGO Primo, prvenstveno zbog činjenice da za korišćenje novih mapa nisu potrebne i nove licence. To mi je glavni razlog. Drugi je, tako mi se čini, da su glasovno navođenje i upozorenja, mnogo sigurnije odrađena. Treća je, na to me podsetio @akineki, primetno preciznije GPS pozicioniranje. Ne želim polemiku, samo bih želeo da čujem mišljenje i drugih članova. Šta je to što im se više sviđa kod NextGen i Avic. Možda ću, uz prave argumente, i ja preći na novu navigaciju :) Ja jedino tražim najbolju, najpouzdaniju...i najbolje mape.

U prilogu ću postaviti još par slika iz vožnje. Priložiću i fotografiju telefona sa ovom navigacijom. Kod mene je držač telefona takav da mi ne odgovara navigacija u landscape modu. "Pokriven" mi je gornji levi ugao i ne vidim strelice za sledeće manevre. Međutim, ovo je nedostatk mog držača telefona, nikako nije vezan za bilo koju navigaciju...

Zaključak. Svim članovima, kojima se NG i Avic više sviđaju, preporučujem ovu novu verziju AvicSync Pioneer. Drugar @akineki je izvršio konfigurisanje koje je identično i mom ukusu. Sve što je potrebno, nalazi se u njegovom paketu !

EDIT 1
Korektno je istaći i prednosti koje
, po mom mišljenju, ova AvicSync iGO navigacija ima u odnosu na iGO Primo. Veoma važna je ta da se promena mape vrši iz aplikacije, a ne kao u Primo izlaskom iz programa i pokretanjem posebne aplikacije, GJA Utility. Prednost je i u tome što su mape u jednom folderu. Možda je ovo i najvažnija prednost. Inače, na ekranu se prikazuje koja je mapa trenutno aktivna...U svakom slučaju, obzirom da se u istom telefonu mogu instalirati obe iGO navigacije, nije loše imati ih obe...

EDIT 2 (23.03.2016.)
Moram da korigujem sebe. Naknadno sam utvrdio da se promena mapa, korišćenjem GJA utility, može vršiti iz aplikacije i u iGO Primo. To je slika u prilogu "Primo GJA". Prema tome, i u ovom pogledu su ove dve iGO verzije izjednačene. Avic nije tu u prednosti. Ostaje samo činjenica da su kod AvicSync sve mape u istom folderu.
Kada se uzme u obzir da je najvažniji navigacioni parametar, GPS preciznost, daleko pozdaniji u Primo verziji, moram zaključiti da je iGO Primo, uz besprekorno odrađena glasovna upozorenja, mnogo kvalitetnije realizovana navigacija. Ipak, Avic ume nekada da preskoči glasovno upozorenje na račun najave sledećeg manevra. Ovo je moje mišljenje. Još jednom podvlačim. Namera mi nije da jednu navigaciju istaknem na račun druge. Iz tog razloga neću polemisati. Neka svako proveri kod sebe ovo što sam konstatovao i neka izabere po svom ukusu...

Pošto je osnovna namera ovog testiranja bila analiza najnovije verzije AvicSync Pioneer navigacije, završiću mišljenjem da je drugar @akineki sjajno konfigurisao svoj paket. U tom smislu bih ga preporučio kao trenutnu default verziju, tj. najbolju od svih ponuđenih. @akineki, tebi sve pohvale za uložen veliki trud ! Inače, jutros sam proverio i drugu rutu koju sam ignorisao u dva navrata. Rerutiranje je bilo sjajno, na nivou iGO navigacija.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-03-22-08-28-44.png
    Screenshot_2016-03-22-08-28-44.png
    340,4 KB · Pregleda: 82
  • Screenshot_2016-03-22-08-29-40.png
    Screenshot_2016-03-22-08-29-40.png
    202,5 KB · Pregleda: 73
  • Screenshot_2016-03-22-08-29-47.png
    Screenshot_2016-03-22-08-29-47.png
    290,7 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot_2016-03-22-08-30-17.png
    Screenshot_2016-03-22-08-30-17.png
    327 KB · Pregleda: 80
  • Screenshot_2016-03-22-08-43-28.png
    Screenshot_2016-03-22-08-43-28.png
    370,7 KB · Pregleda: 83
  • Screenshot_2016-03-22-08-48-16.png
    Screenshot_2016-03-22-08-48-16.png
    354,8 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot_2016-03-22-09-01-42.png
    Screenshot_2016-03-22-09-01-42.png
    266,4 KB · Pregleda: 79
  • Screenshot_2016-03-22-09-04-14.png
    Screenshot_2016-03-22-09-04-14.png
    288,1 KB · Pregleda: 78
  • Landscape (Foto).jpg
    Landscape (Foto).jpg
    465,8 KB · Pregleda: 76
  • Primo GJA.jpg
    Primo GJA.jpg
    168,2 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@navigas
Ono sto je novo u odnosu na stariju verziju iz #940 i meni interesantno jesu dve opcije: podesavanje skina>upozorenja>sound patch folder, gde mozes izabrati dodatna audio obavestenja koja se nalaze u folderu ui_nextgen/audio, i nova opcija Mini maneuver With Junction View Visible. Takodje je interesantna i opcija second quickmenu display, gde vise ikonice ne zauzimaju prostor na pocetnom ekranu, vec su sakrivene ispod jedne ikonice na kojoj imate informacije o vremenu i satelitima. Meni je najinteresantnija upravo opcija koja tebi iz prakticnih razloga ne odgovara, a to je novi prikaz u landscape modu i izgled menija sa dodatkom grid_meny_layout.zip.
Sto se tice NextGena i AvicSynca, najveca prednost mu je vektorska grafika, tako da nema vise problema sa rezolucijama ekrana, naprednija verzija, po meni ima lepsi interfejs, kazu da manje trosi bateriju (nisam imao prilike da probam da duzim relacijama). E, sad, tacno je da ima taj problem licenci, ali to smo vec apsolvirali, i sa svakim novim apdejtom mapa, objave se i licence za iste, tako da ni to nije veliki problem. Ono sto meni najvise smeta, a na sta se zalila vecina korisnika ove verzije, jeste problem sa trenutnim pozicioniranjem kursora, tj. cesta rekalkulacija rute i navodjenje na pogresan smer, sto nije slucaj kod Igo Primo verzije. Ipak i pored ovog nedostatka, ostajem na novijoj verziji jer smatram da je naprednija u svakom pogledu.

EDIT:
Posto mislim, da smo manje vise sve razjasnili po pitanju ove verzije, i da osim novih apdejta verzije i skinova, nema nekih vecih nedoumica po pitanju koriscenja ove navigacije, ostaje samo jedan, mozda i najveci problem, a to je lose pozicioniranje trenutne GPS lokacije, sto moze da prouzrokuje dosta zabune i navede korisnika na pogresan put. Kako imamo primer Primo navigacije, gde nema tih problema u pozicioniranju, pozvao bih sve korisnike, koji imaju znanja, volje i vremena, da se ukljuce u resavanje ove problematike. Samo da napomenem, da sa promenama podesavanja u sys.txt fajlu nismo dobili bolje rezultate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Instalirao na multimediji u kolima iGO_Avic\install\iGO Avic 9.18.28.624772. Sve savršeno radi, pa i audio obaveštenja za navođenje i kamere. Međutim kad upalim radio navigacija radi ali se navođenje ne čuje. Neznam o čemu se radi. To na iGO Primu nije bio slučaj. Ukoliko neko ima rešenje bio bi zahvalan.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Da li u sys.txt imaš ovo

[android]
fullscreen=0
ignore_keyguard=1
create_sdcard_dir=0
temp_files_in_server_folder=1
background_shutdown_timeout=0
check_folders_after_rebuild=0
disable_restart_after_phone_call=1
getdeviceid_trycount=0
navigation_audio_stream=4

Ako imaš, stavi
;navigation_audio_stream=4

ili obriši taj red

Ovo su ti opcije za audio_stream

0-STREAM_VOICE_CALL,
1-STREAM_SYSTEM,
2-STREAM_RING,
3-STREAM_MUSIC,
4-STREAM_ALARM,
5-STREAM_NOTIFICATION
 
Natrag
Top