Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Pa fariseji su pokazali pravo lice prije ili kasnije.

A do tada su bili licemjeri, isto k'o i ti.

I to što si dao ću da kopiram i da šerujem.

I pozovi svoje pajdaše da pišaju po mojim argumentima. To je jedini način kako im možeš kontrirati.

Ja znam da svako nema arg. ostaje mu da popljuva sagovornika.

Nema potrebe tebe "pljuvati", to ti sam najbolje radiš.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ljudi koji obožavaju hostiju, brojanice itd.

To su isto primjeri idolopoklonstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ljudi koji obožavaju hostiju, brojanice itd.

To su isto primjeri idolopoklonstva.

Vi ne obozavate hostiju, vama je cips i sok dozvoljen za Euharistiju jer vi niste idolopoklonici da patite od forme!

Znamo i ko se raduje tome, licno satana, tom ismejavanju Hrista i njegovoj zrtvi!

Vi pijete sok dok Jehovini Svedoci tom prilikom odbijaju uzeti hleb sa tacne koja se pronosi.

Uzas jedan!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Evo još što je Svemogući Bog izjavio: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Evo Marko. Poštujete li vi Adventisti ovu zapovijed Svemogućeg Boga?

Slape, Adventisti postuju sve sto je u Bibliji zapisano, jer kako je receno za nasu je nauku zapisano.
Sud pripada Bogu, a ne ljuidima. Mi nismo uzeli sebi pravo koje je uzela tvoja crkav pa spaljivala na lomaci one koji joj se nisu klanjali i prihvatili njene jeresi. A svakako da ce Bog suditi svim prestupnicima Njegovog zakona, ako ne priznaju greh.ne pokaju se i ne prestanui da grese.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Započinjem ovaj post svesno rizikujući da mi ga uprava obriše, jer se "kosi" sa pravilnikom. Ali na neke stvari ne mogu i ne smem da ćutim. Subotari, ili Sabataristi, pripadnici kulta EGW, žene čije bi mentalne sposobnosti i kognitivnost danas bili predmet posmatranja psihijatrije, neurohirugije, su ovde na forumu samo sa jednim ciljem, da sebe predstave kao "čuvare istine" napadajući kako katolike, tako i pravoslavce, i teraJući ih sa foruma, Svaka tema na podforumu vera je zagađena njihovim postovima, i vređanjima, gde se često ide i na lično vređanje. Zašto to rade? Šta dokazuju time? Dokazju samo da nisu on o za šta se predstavljaju, uostalom to dokazuje i korišćenje materijala njihovog akolite Miroljuba "pod mač bato", samozvanog doktora geologije, inače adventiste za koga tvrde da on to više nije. Cilj im je pod jedan da preuzmu deo foruma koji se bavi religijom i nametnu svoj kult, svoje idolopoklonstvo Ellen G White i njenom tumačenju pisma, pod dva da sebe predstave kao mučenike koje zli pravosdlavci i katolici progone samo zato što "govore istinu" i veruju u "istinu". Sa takvima dakle nema rasprave, jer će svaki argument, okrenuti protiv sagovornika, koga i ne poštuju. Pojedini od nas, nazivani smo ludacima, zlim osobama, nekima su pripisali da žele da se predstave bogom, vređa se inteligencija sagovornika, da bi evo sada počeli da kopiraju izjave sa ovog mesta i šeruju ih na FB, da se nad tim izjavama ređaju komentari takvih umova kao što su već pomenuti "pod mač" i njegovi mlađi pandani, od kojih je jedan navodno izbačen iz kulta, jer je spopadao maloletne EGWistice, inače poznat i kao "suvi genije" koji vodi stranicu "Prosvetiteljstvo", i koji je čas ateista, čas deista.... Inače, FB im je prava publika, ustrojen po P.C, i feminizstičkom ključu intersekcijalnosti na kome je zabranjeno iznosti istinu, ali je zato pljuvanje po Hrišćanstvu i te kako dozvoljeno, posebno po pravom Hrišćanstvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam samo pitao. Ako nisi vidio upitnik na kraju moje rečenice, evo ponovo:

Poštujete li vi Adventisti ovu zapovijed Svemogućeg Boga: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi?
Nema odgovora, jer ne poštuju, Uostalom, reći će da smo formalisti jer to pominjemo. Daleko od toga da bi oni nekoga pogubili. To je isuviše formalistički.

Da li vi ili bilo koja crkva poštuje danas zapovest "da onaj ko učini preljubu bude pogubljen"

Ti si ovo postavio kao merilo da ne trebamo da poštujemo zapovest o suboti, i da treba da je kršimo.

To bi značilo da ne treba da poštujemo ni zapovest o preljubi, i da bi trebalo da ih činimo, pošto je u starom zavetu data zapovest da oni koji čine preljube, da se pogube.

Da li shvataš ćorsokak u koji dolaziš, i ti i oni koji te podržavaju?

Dakle, ako danas ne trebamo da činimo preljube, onda ne treba ni da kršimo subotu, i tvoje merilo je potpuno pogrešno, jer Bog je u starom zavetu vršio sud preko Izrailja u Teokratskom društvu, a danas je vreme milosti, a sud dolazi na kraju za one koji se ne pokaju.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top