Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi ste ipak idolopoklonici Biblije. I ne samo Biblije.



Spise osnivačice sekte definirati (smatrati) "jedinim nepogrešivim tumačem biblijskih principa" je idolopoklonstvo par excellence.



Kršćani se ne klanjaju danima.



Citiraj apostola koji zagovara zdravu prehranu. Pa nije Biblija feministički časopis.



Što god stavite ispred Boga, to vam je objekt idolopoklonstva. A vama je Knjiga, proročica i osnivačica sekte, njezini spisi, subota i grozničava briga za "zdravom prehranom".

Slape, ne bacaj sve pred samozaljubljene "tumače" Scriptura, da ne bi kopirali i postavljali po Facebook-u.

Jesu li idoplopoklonci? Klanjaju li se i služe svojim idolima? Šta i ko su njihovi idoli? Pokušaću da odgovorim, mada si već sam i odgovorio. Nemaj drugih Bogova osim mene, reče Bog, pa ipak oni se ne odriču EGW, makar im pred očima i ušima bili dokazi čvrsti kao što su to dokazi da je 2+2=4, da je ona lažni prorok i da je iskrivljavala nauku učeći hereze i apostaze.
Ako se takvo ponašanje i stav uporede sa ponašanjem i stavom ranih Hrišćana koji nisu ni po cenu života hteli da se odreknu Krista- Hrista, onda je sasvim jasno da je njima EGW stavljena na istu ravan sa BOGOM. Prva zapovest prekršena. Druga, za koju nas optužuju da je kršimo takođe je prekršena klanjanjem Bibliji i verovanjem da je u njoj BOŽIJI DUH. Ne Crkva, ne apostoli, Biblija je mesto u kome po njima počiva DUH BOŽIJI. Dodaj na to ono što si već rekao o "zdravom životu" što je klanjanje telesnom, i klanjane danu...

A ovamo mi ne poštujemo Dekalog?! Da ne govorim o tome da njima Dekalog ne počiva u celini, i da im je redosled zapovesti najmanje bitan, jer i sam njihov idol je izjavljivala da joj je Bog navodno rekao da je 4.ta zapovest ključnija od svih ostalih. Na njoj, po njihovom verovanju počiva čitav zakon.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Klanjanje Bibliji također je idolopoklonstvo.

Slape, zivim u protestantskoj zemlji i jos nisam video niti sam ikada cuo da se ijedan protestant klanja Biblioji.
Protestanti prema Bibliji postupaju po savet Svetog Petra koji je rekao: "
IMAMO NAJPOUZDANIJU PROROCKU REC I DOBRO JE STO PAZITE NA NJU KAO NA VIDELO KOJE SVETLI U TAMNOME MJESTI DOK DAN NE OSVANE I DANICA SE NE RODI U SRCIMA VASIJEM." 2. Petrova 1,19.

Slape, kad bi ste vi bili Petrovi naslednici pokazali bi isto postovanje prema Bibliji, a posto ga nemate, to pokazuje da vi nemate nikakve veza sa apostolom Petrom ni njegovim nasledjem.

Klanjanje osnivačima sekti također je idolopoklonstvo.[/QUOTE]

Mislis Papi i nazivanjem njega Svetim Ocem? Jel to?

Klanjanje spisima osnivača sekti također je idolopoklonstvo.

Mislis na spise Tome Aquinskog i cije jos?

Klanjanje danu također je idolopoklonstvo.[/QUOTE]

Zanaci da ti Slape nikad nisi procitao Dekalog.
Evo sta je Svemoguci Bog izjavio i napisao: "Sest dana radi a sedmi je dan Subota Gospodu Bogu tvojemu...
Zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga." 2. Mojsijeva 20.89-11.

Slape, idolima se klanjaju oni koji praznuiju prvi dan posvecen bogu sunca.
A ako ti praznovanje Subote nazivas idolopoklonstvo, onda si ateista, jer hulis na Boga i Njegov zakon.


Klanjanje zdravoj prehrani također je idolopoklonstvo.

Vecu glupost nisam nikad procitao. Muci tebe cinjenica sto znas da ADVENTISTI SU ZDRAVIJI I ZIVE DUZE ZA 10 GODINA OD SVOJIH SUSEDA. To pkazuje koliko je ucenje Adventisticke crkve pravilno, uzviseno i korisno.
Zao mi je Slape, ali moje suze ne mogu ti pomoci, ako tako nastavis promasices i citiliste, a o Raju da i ne govorimo.


A najveće idolopoklonstvo je klanjanje vlastitoj pameti.[/QUOTE]

E u tom si u pravu. Svi smo svedoci da ti jedino obaozavas sebe i svoju pamet, a na sve druge pljujes.

Nego sta bi, zabopravio si klanjanje Devici, svecima, ikonama i kipovima.
Zanamo mi, nezgodnoti je da i o njima govori, to tvoja pamet ne moze podneti... Jeli tako?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Klanjanje Bibliji također je idolopoklonstvo.
Klanjanje osnivačima sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje spisima osnivača sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje danu također je idolopoklonstvo.
Klanjanje zdravoj prehrani također je idolopoklonstvo.
A najveće idolopoklonstvo je klanjanje vlastitoj pameti.

Dobro si napisao i osudio samoga sebe i svoju crkvu, pripisavši svoje grehe i grehe svoje crkve drugima.

Dakle:

- Tradicionalne crkve se klanjaju bibliji, okivaju je zlatom, nose je podignutu u vazduhu na litijama, kade pred njom..itd.

- Klanjaju se pred sveštenicima, Patrijarsima i Papama, ljube im ruke, i haljine.itd.

- Klanjaju se tadicionalnim spisima.

- Klanjaju se danima određenim za praznike, i posvećene svecima.

- Klanjaju se hrani spremanoj za praznike, prinose je na oltar, pred njom kade, smatraju je magijskim eliksirom, klanjaju se travama, drvetima, vodi, itd..

- Klanjaju se vlastitoj pameti ili mudrosti, i oholi su i samouzvišeni da ih iko pouči jevanđelju, i tu mudrost slave i hvale, pišu knjige, i za njih dobijaju književne nagrade..itd..

Adventisti ništa od ovoga ne čine.

Dakle, neistina je da se Adventisti bilo kome klanjaju, a posebno ne danima i knjigama.

Bibliju smatraju pravilom vere jer jer takođe to piše u bibliji.

Subotu drže svetom jer tako piše u bibliji, i toga dana idu u crkvu, imaju posebna Bogosluženja u propovedanju reči, odlaze u prirodu, provode u odmoru itd..

Što se tiče ne pijenja kafe, i ne jedenja štetnih mesa, oni to čine radi zdravlja, i zato što je u bibliji zapisano koje namirnice su štetne po ljudsko zdravlje.

Ljudima i njihovim knjigama se ne klanjaju ni u kom slučaju.

Dakle, kao što biblija kaže "KOJI SEJE SEBI SUD SEJE" a drugima sudi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Evo sta je Svemoguci Bog izjavio i napisao: "Sest dana radi a sedmi je dan Subota Gospodu Bogu tvojemu...
Zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga." 2. Mojsijeva 20.89-11.

Evo još što je Svemogući Bog izjavio: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Evo Marko. Poštujete li vi Adventisti ovu zapovijed Svemogućeg Boga?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja sam samo pitao. Ako nisi vidio upitnik na kraju moje rečenice, evo ponovo:

Poštujete li vi Adventisti ovu zapovijed Svemogućeg Boga: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi?

Nema odgovora, jer ne poštuju, Uostalom, reći će da smo formalisti jer to pominjemo. Daleko od toga da bi oni nekoga pogubili. To je isuviše formalistički.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam samo pitao. Ako nisi vidio upitnik na kraju moje rečenice, evo ponovo:

Poštujete li vi Adventisti ovu zapovijed Svemogućeg Boga: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi?

Ti uopšte ne shvataš smisao Biblije, bilo kojeg dijela te knjige, pa ni ovo, pa kroz to svoje neshvatanje nama pričaš da mi ne shvatamo.

Zato nema smisla da ti se da odg. jer ga svejedno ili ne bi shvatio ili bi ga namjerno odbacio.

Ovo ću isto da kopiram i da šerujem dalje, ugl. po FB.

Zato pazite šta pričate, sve dajem.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ti uopšte ne shvataš smisao Biblije, bilo kojeg dijela te knjige, pa ni ovo, pa kroz to svoje neshvatanje nama pričaš da mi ne shvatamo.

Zato pokušavam od tebe saznati. Ti si svojevremeno hvalio da je tvoja strina pisala Bibliju, pa mislim priupitat ćeš strinu i nečemu me poučiti.

Ovo ću isto da kopiram i da šerujem dalje, ugl. po FB.

Šeraj, šeraj. I pozovi svoje pajdaše na FB, nek pišaju po ovim mojim izjavama.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato pokušavam od tebe saznati.

Tebi se neće dati, ostavljam te tvojoj zabludi i bezobrazluku.

Šeraj, šeraj. I pozovi svoje pajdaše na FB,

Nema potrebe ovdje je i 1 advent. dovoljan.

nek pišaju po ovim mojim izjavama.

Mi ćemo tvoju nauku da osporimo, a ti huliš na istinu.

Kada dođu zadnja vremena, onda se uzdajte u kipove neka vam pomognu.


Istinski predstavljaš KC. Nema šta pravi predstavnik si.

Već sam rekao imaš dva izlaza ili da odeš sa foruma ili da pokažeš svoje pravo lice.

Znači izabrao si ovo drugo.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top