Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
devil_icon_worship6.jpg


More idolatry

Psalam 115,4Idoli su njihovi srebro i zlato, djelo ruku čovječijih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slape, koja od vovih lazi je za tebe istina?

Klanjanje Bibliji također je idolopoklonstvo.
Klanjanje osnivačima sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje spisima osnivača sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje danu također je idolopoklonstvo.
Klanjanje zdravoj prehrani također je idolopoklonstvo.
A najveće idolopoklonstvo je klanjanje vlastitoj pameti.


Ako ces reci da je ijedna, onda govoris neistinu, a ako govoris nestinu i nisi hriscanin.
Ako tako nastavis onda si sramota za sebe i svoju crkvu!

Sve što sam gore naveo je istina, a sada ću dokazat samo za jednu, najvažniju. Činjenica je da vi nećete iz sekte isključiti one koji odbacuju Trojstvo. Evo ti primjera tripe i kainosa. S druge strane, sigurno ćete izbaciti one koji bi deklarirali da odbacuju bogonadahnutost Ellen White i njenih spisa. Kome se onda vi klanjate????? Trojstvenom Bogu ili Ellen White?????
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve što sam gore naveo je istina, a sada ću dokazat samo za jednu, najvažniju. Činjenica je da vi nećete iz sekte isključiti one koji odbacuju Trojstvo. Evo ti primjera tripe i kainosa. S druge strane, sigurno ćete izbaciti one koji bi deklarirali da odbacuju bogonadahnutost Ellen White i njenih spisa. Kome se onda vi klanjate????? Trojstvenom Bogu ili Ellen White?????

Čekajući odgovor akolita "prosvetiteljstva EGW", mogu samo reći da je tvoje pitanje, pitanje svih pitanja. Na njemu padaju sve tvrdnje o idolopoklonstvu koje dolaze od strane ovog kulta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čekajući odgovor akolita "prosvetiteljstva EGW",

Ovo me podsjeća na ono selo gori, a baba se češlja. Dok vi napadate EGV, gori vam kuća, haos u Latin. A. i na Istoku Evrope.

A na Zapadu gdje haos na ulicama to je u Belgiji i Francuskoj.

Primjeri idolopoklonstva su veliki, npr. sveta so i voda. Kod Mireta pop osveštao vodovod.

POP OSVEŠTAO VODOVOD Novim Sadom opet teče sveta vodica!
Novosadskim „Vodovodom“ danas ponovo teče sveta vodica. Burad sa gradskom vodom za piće u prostorijama JKP „Vodovod i kanalizacija“ simbolično je osveštao sveštenik Srpske pravoslavne crkve.


Novi Sad43 Tomislav Bokan osvestavanje vodovoda novosadska voda slava foto Robert Getel_1000x0.jpg

Ovo preduzeće proslavilo je danas svoju krsnu slavu Bogojavljenje. Savetnik direktora u tom preduzeću Tomislav Bokan, koji je bio domaćin slave, kaže da je čin osveštenja pijaće vode radost za sve Novosađane.


- Svečani čin krštenja vode je poruka za sve da pijemo zdravu i čistu vodu. Duboko verujem da je voda sada bolja, jer sam verujući čovek. Treba svi da znate da svećenje vodice predstavlja tradicionalni običaj Srpske pravoslavne crkve i da je to poruka, da voda je izvorište života. - kazao je Bokan.


Novosadska voda osveštana je i prošle godine u prisustvu sveštenika, a nakon toga reagovali su građani druge veroispovesti i nevladine organizacije. Bokan, međutim kaže da se ovim činom ne ponižava niko, a njegovo mišljenje je da gradsku vodu u Srbiji treba da osvešta pravoslavni sveštenik.


Novi Sad46 Tomislav Bokan osvestavanje vodovoda novosadska voda slava foto Robert Getel_1000x0.jpg


ALO
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Slape, nista od ovoga sto si tu napisao nije istina. To je samo tvoja fantazija i zbir lazi i nista drugo.
Nije Slap ja sam Mire :)

Ali cu navesti Slapovo pitanje:

"Vi nećete iz sekte isključiti one koji odbacuju Trojstvo. Evo ti primjera tripe i kainosa. S druge strane, sigurno ćete izbaciti one koji bi deklarirali da odbacuju bogonadahnutost Ellen White i njenih spisa. Kome se onda vi klanjate????? Trojstvenom Bogu ili Ellen White?????"

Dakle zasto ne iskljucis Tripa iz crkve?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dakle zasto ne iskljucis Tripa iz crkve?

Pa ja nisam ni iz vaše zvanično isključen. :beee:

Prvo trebaš da pozoveš ove svoje da me iz te isključe, pa tek onda iz HAC.

Evo čim se Mire bavi ovdje, mojim članstvom u crkvi.

Ali bitno je da je Mire dobio "svetu" vodicu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Klanjanje Bibliji također je idolopoklonstvo.
Klanjanje osnivačima sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje spisima osnivača sekti također je idolopoklonstvo.
Klanjanje danu također je idolopoklonstvo.
Klanjanje zdravoj prehrani također je idolopoklonstvo.
A najveće idolopoklonstvo je klanjanje vlastitoj pameti.


Evo ja cu ti reci: Sve napisano je istina!
Pa sad i mene optuzi da lazem?[/QUOTE]

Mire, ovaga puta mora da priznam da si pogdio, svakoga ko tvrdi da su gornje gluposti istina punim pravom nazivam lazovom. Ako se ti slazes sa Salapom onda ta titula i tebni pripada.

Mire, poceo si da teras neke inate i da dajes makar sta samo da bi odbranio svoje verovanje.
Nerazumno je oko ovakbvih gluposti gubiti vreme, ono bi mnogo bolje bilo upotrebljeno u citanju Svetog pisam i razmisljanju o divnim istinama koje su nam dostupne.


Posto si izjavio da je sve sto je Slape tu izneo istina ajde da malo analiziramo dali je istina?

1.Klanjanje Bibliji. Mi se Bibliji nikad nismo klanjali, ali je cenimo kao Bozju rec, a to nije klanjanje. Dali ti i Slape postujete Bibliju ili ne? Ako je postujete onda stprema vasoj definiciji i vi idolopoknonci. Ako je ne postujete, onda ste muslimani.

2. Klanjenje osnivacu. To je bezumlje koje onoga ko tako tvrdi upucuje na psihijatra.

3. Klanjanje spisima. Mi postujemo spise, ali svako zna da im se ne klanjamo. Ako vi postujete spise Ctkvrnih otaca, prema vasem standardu i vi ste idolopoklonici.

4. Klanjanje danu. Mi se ne klanjamo dau, ali klanjamo se Bogu koji je uspostavio sedmi dan Subotu. A vi se svetkovanjem nedelje klanjate bogu Sunca. Znacvi da ste ideolopoklonici.

5. Klanjati se zdravlju. Vecu glup[ost nikad nisam cuo. Ako ti Mire tvrdis da je to istina, onda si zreo za psihijatra.
Svako zeli da buide zdrav. Zar nije pometno da ucinimo ono sto mizemo da buidemo zdravi. Zar vamo to nije potrebno. Kazi nam kako bi i ta vasa glupost mogla biti istina?


6. Klanjati se vlastitoj pameti. Pa zar ste vi bez pameti pa nemate cemu da se klanjate? A posto je imate, onda se i vi klanjate sami sebi.

Vidis Mire kakve su to "istine" u koje i ti verujes.
Samo ti nastvi da tako verujes, i onda neizostavno veruj i u muke vecnoga ognja to ce ti pomosi da se dobro pripremis.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
2. Klanjenje osnivacu. To je bezumlje koje onoga ko tako tvrdi upucuje na psihijatra.

3. Klanjanje spisima. Mi postujemo spise, ali svako zna da im se ne klanjamo. Ako vi postujete spise Ctkvrnih otaca, prema vasem standardu i vi ste idolopoklonici.

Ako adventist javno odbaci vjerovanje u Trojstvo, koje je zvanično vjerovanje ASD, neće biti isključen iz crkve. Međutim, ustvrdi li adventist da Ellen White i njezini spisi nisu bogonadhnuti, bit će isključen iz crkve (Jelenine sekte). Dakle, klanjaju li se ASD Trojedinom Bogu ili se klanjaju Jeleni i njezinim spisima?
 
Natrag
Top