I djecu ubijaju, a Kristovim se nazivaju

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Onda Juda uopće nije sagriješio. Izdao je Isusa s motivom zarade (šaka zlatnika), a po vama "mamonolatrima" to je najuzvišeniji motiv. Motiv ravan onom koji je Isusa na križ odveo.

Po onima koji "poznaju karakter Boga" Juda Iškariotski zaista nije sagrešio, a razlog za to nije samo to što je gledao na svoj profit, nego i to što po njima Isus nije bio dostojan svog imena. Trebao je da bude "zakonomlatitelj" i poput Hoshe-e bar Nebi-ja (Isus Navin), da mačem ubija "nevernike" i "prekršioce zakona", pa ga onda Juda ne bi ni izdao, nego bi se zajedno sa njime tukao protiv Rimljana, Samarićana i "grešnika" koje treba pobiti jer "krše zakona".

Ujedno, ovim "mamonolatrima" Križ - Krst je sablazan (braća im ga po Mileru čak i negiraju) a žrtva na istom, nije otkupljenje, nego tek kapara, dok će ostatak isplatiti sam Satana, na kraju "istražnog postupka"....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U tvojim recima se jedino mozete prepoznati VI.

O cemu ti? Dokazao sam biblijom da crkva nije bezgresna! Bas naprotiv tvoje insistiranje na savrsenosti nije znak raspoznavanja prave Bozje Crkve, i to je najobicnija izmisljotina.

A ti sad vidis u tome nas, a vas ne?

Boze me sacuvaj!

Kako govore protiv abortusa gde njihovi vernici imaju najveci % abortusa.

Lepo!

Nije katolik onaj koji je to formalno samo po imenu, vec onaj koji zivi po ucenju svoje crkve! Ne mozes ti u vernike ubrajati one koji se samo izjasnjavaju katolicima a zive nemoralno!

Nadalje, ne mozes kriviti lekara sto se pacijent ne pridrzava njegovih uputstava!

Tako ne mozes kriviti ni crkvu!

Ako crkva uci protiv abortusa onda uci, ne mozes reci da ne uci!

Druga stvar je sto je po pitanju pouke i sama crkva postala neaktivna. A Hristos je to i prorekao. Vec sam ti naveo stih iz biblije gde pise kako su cak i "mudre device zaspale" i posustale!

Trebas to shvatiti u svetlu biblije!

Te optuzbe za nemoral, su cinili i fariseji, prema svima onima koji nisu bili od njihove sekte. A Isus im je to zamerao. Govorili su - 'vidi kako su svi gresni a mi smo sveti'! Njihov naziv farisej zapravo i znaci 'svetac'! A tako i vi mislite da morate biti sveti, i kako cete se po tome raspoznati..

To je velika greska!

Hristova crkva u 1. veku se nije sastojala od svetaca, bas naprotiv. Ona je bila ispunjena nesavrsenim i gresnim ljudima. Seti se Jude, Petra i ostalih ucenika, svi su ga oni izdali! O ostalima da i ne govorim. Medjutim on je uprkos tome, svima njima pokazivao ljubav do kraja..

Tako trebamo i mi!

Zato se nasa crkva ne stidi nijednog gresnika, i prima svakoga, u nadi da ce se pokajati. Crkva ne odbacuje nikoga i ne tera od sebe, zato i ne ispisuje nikoga iz knjige, jer ni Hristos ih ne bi oterao.. Mozda se jednom vrate Bogu..

A ti trebas napraviti razliku izmedju onih koji su katolici po imenu i onih koji su to po delima..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
O cemu ti? Dokazao sam biblijom da crkva nije bezgresna!

Vaša ne da je bezgrešna, nego vidimo po delima kakva je.

Nije katolik onaj koji je to formalno samo po imenu, vec onaj koji zivi po ucenju svoje crkve!

Pa ti koji žive po učenju su gori i od ateista.

Tako ne mozes kriviti ni crkvu!

Vašu crkvu, JS i KC se može kriviti jednim delom jer navode na takva dela, advent. zaista ne mogu.

U tome se i razlikujemo.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pa ti koji žive po učenju su gori i od ateista.
Po čemu bi trebali potvom živjeti? Vi koji učite po ženi proročnici goriste od džihadista

Vašu crkvu, JS i KC se može kriviti jednim delom jer navode na takva dela, advent. zaista ne mogu.

U tome se i razlikujemo.
Dobro veliš razlikujemo se JS , 0% abortusa , Pravoslavna ,i Katolička crkva traže zabranu abortusa , dok Adventistička gradi ,i radi bolnice za ubijanje . Dobro si primjetijo dasmo velka razlika
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Po čemu bi trebali potvom živjeti? Vi koji učite po ženi proročnici goriste od džihadista


Dobro veliš razlikujemo se JS , 0% abortusa , Pravoslavna ,i KC crkva traže zabranu abortusa , dok Adventistička gradi ,i radi bolnice za ubijanje . Dobro si primjetijo dasmo velka razlika

Po čemu? Pa po uputstvima "duha proroštva", dakle shabati, Clear Word "Biblija" i tako to.

Razlikujemo se, jer mi smo Kristovi, a oni Ellenini.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vaša ne da je bezgrešna, nego vidimo po delima kakva je.

Kao sto sam napisao - "nasa crkva nije bezgresna" , ali zato vasa jeste, isto kao sto je bila i sekta fariseja bezgresna a oni 'sveti ljudi'! Zato su mogli da se velicaju a sve druge da osudjuju, isto kao i vi!

Pa ti koji žive po učenju su gori i od ateista.

To su govorili i fariseji za druge, jedino su oni bili "perfecty" (sveci) a svi ostali su bili stoka!

Vašu crkvu, JS i KC se može kriviti jednim delom jer navode na takva dela, advent. zaista ne mogu.

I fariseji su navodili ljude na dobra dela isto kao i vi, Isus rece "sve sto vam kazu da drzite, drzite i tvorite..". I spolja se uopste nije moglo videti da su gresni! Farisej je u narodu bio smatran primerom 'savrsenog coveka' kao i adventista danas. Ali iznutra su bili "okreceni grobovi" (licemeri), kao i vi!

Zato vi pricate o 'zdravlju' i toboze podsticete na 'unapredjenje zivota' a s druge strane ubijate nerodjenu decu!

Hristos bi vam rekao - "licemeri!"

Naravno da smo mi gresni, nismo mi "sveci" kao vi, ne foliramo se, zato i mozes da se puvas vasom toboze "pravednoscu"!

Dobro veliš razlikujemo se JS , 0% abortusa , Pravoslavna ,i Katolička crkva traže zabranu abortusa , dok Adventistička gradi ,i radi bolnice za ubijanje . Dobro si primjetijo dasmo velka razlika
Dobro si rekla Antonija, ni Jehovini Svedoci ne abortiraju decu (imaju savest) , ni pravoslavni ni katolici a ovi grade bolnice u kojima za novac ubijaju nerodjenu decu! To je zaista velika razlika.

A bas zato sto ga takve stvari pogadjaju, sto drugi imaju savest a njegovi ne, on kao farisej skrguce zubima na nas! Kao sto su fariseji podmetali Hristu krsenje zakona i nazivali ga pijanicom i izjelicom, druga carinicima i gresnicima, da bi sebe opravdali, tako i on nama podmece..

Onaj ko ima oci da vidi, neka vidi..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A bas zato sto ga takve stvari pogadjaju, sto drugi imaju savest a njegovi ne, on kao farisej skrguce zubima na nas! Kao sto su fariseji podmetali Hristu krsenje zakona i nazivali ga pijanicom i izjelicom, druga carinicima i gresnicima, da bi sebe opravdali, tako i on nama podmece..

Onaj ko ima oci da vidi, neka vidi..

Sve si lepo rekao, ali zaboravio da pomeneš najbitnije. Adventisti (naravno ne svi, ali većina najglasnijih) savesti nemaju jer im je tako preporučila "duh proroštva" Ellen Gould Harmon White.

Ujedno, ponoviću po ko zna koji put. Sledbenici već pomenute, a ona im je, ma šta bilo ko od ovih na forumu izjavljivao, osnova i stub, bez koje ne postoje (dakle ravna je bogu) nisu Fariseji, iako imaju taj njihov arogantni stav. Bliži su Sadukejima po svom arogantnom mortalizmu.
 
Natrag
Top