I djecu ubijaju, a Kristovim se nazivaju

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kao sto sam napisao - "nasa crkva nije bezgresna" , ali zato vasa jeste, isto kao sto je bila i sekta fariseja bezgresna a oni 'sveti ljudi'! Zato su mogli da se velicaju a sve druge da osudjuju, isto kao i vi!

Niko to od nas ne tvrdi, ako misliš da je Laodik. neko merilo, niko njega ne uzima za ozbiljno, pogotovo zbog onih golova.

To su govorili i fariseji za druge, jedino su oni bili "perfecty" (sveci) a svi ostali su bili stoka!

Ja ono što kažem je činjenica, tako da ti ne možeš uzeti arg. koji sam ja.

Opet me kopiraš. Jad i žalost.

To su govorili i fariseji za druge, jedino su oni bili "perfecty" (sveci) a svi ostali su bili stoka!

A vi pokazujete delima da ste to posle. što si napisao. Jako malo gotovo zanemarljiv broj finih ljudi.

Duhovni mrtvaci, uzmeš im "drogu" idole, oni hoće da zarate.

I fariseji su navodili ljude na dobra dela isto kao i vi, Isus rece "sve sto vam kazu da drzite, drzite i tvorite..".

Ne znaš ni na koga je mislio, tj. rekao. Ja bruke. Prvo prevod nije ni tačan,

Na Mojsijevu stolicu sedoše fariseji, prevod ide dalje ovako, što vam ON (Mojsije) KAŽE držite, a ne što vam ONI (FARISEJI) kažu.

:beee:

I spolja se uopste nije moglo videti da su gresni! Farisej je u narodu bio smatran primerom 'savrsenog coveka' kao i adventista danas. Ali iznutra su bili "okreceni grobovi" (licemeri), kao i vi!

E to ste baš vi, čim je došlo iskušenje pokazali se okrečeni grobovi, zato i obožavate mrtvačke kosti.

Zato vi pricate o 'zdravlju' i toboze podsticete na 'unapredjenje zivota' a s druge strane ubijate nerodjenu decu!

Isus Navin.

Hristos bi vam rekao - "licemeri!"

Naravno da smo mi gresni, nismo mi "sveci" kao vi, ne foliramo se, zato i mozes da se puvas vasom toboze "pravednoscu"!

Zato će vama da sruši idole, i treba da ih sruši. To ste i zaslužili.

Jadna je vaša pobožnost, čim nema hramova, ikona vi ste u haosu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mislim da nije potrebno posebno naglašavati koliko je veliki grijeh ubojstvo nerođenog djeteta, ili istospolni čin. Da, uistinu, to su smrtni grijesi, koji nas odvajaju od Crkve i Boga. Crkveno naučiteljstvo kao i Biblija nam govore više nego jasno da je pobačaj ubojstvo. Nakon što je Marija, majka Isusova, zatrudnjela, otišla je u posjetu Elizabeti, koja je također bila trudna. U ovoj sceni imamo dva nerođena ljudska bića (fetusa), Ivana Krstitelja i Isusa Krista. Iako obojica u majčinoj utrobi, oni su itekako tretirani kao ljudska bića. Ivan Krstitelj zaigra od radosti zbog posjete Marije i Isusa, a Elizabeta naziva plod (fetus) Marije Gospodinom (Lk 1,39-45). Pobačaj je jedan od nekoliko grijeha koji snosi automatsku ekskomunikaciju iz Crkve (Kanonski zakon, 1398; KKC 2272), Pobačaj po svojoj težini nije ništa manji grijeh od čedomorstva.

Doc. dr. sc. Ivan Poljaković
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Niko to od nas ne tvrdi, ako misliš da je Laodik. neko merilo, niko njega ne uzima za ozbiljno, pogotovo zbog onih golova.

Kad ne bi mislio da je tvoja crkva savesena ili bolja od nase, ne bi nas osudjivao za grehe! Dakle, hvalis se vasim toboze 'dobrim delima' kao i farisej sto se hvalio pred Bogom, pa je bio odbacen!

Hvala Bogu, da mi sebe ne smatramo savrsenima i boljima jer nismo, vec smo gresni! I ne dolazimo tako u opasnost da postanemo gordi i oholi kao vi!

Ja ono što kažem je činjenica, tako da ti ne možeš uzeti arg. koji sam ja.
Opet me kopiraš. Jad i žalost.

Ajde prestani da se projektujes na nas! Prvi smo rekli da ste fariseji a ti okrenuo protiv nas!

A vi pokazujete delima da ste to posle. što si napisao. Jako malo gotovo zanemarljiv broj finih ljudi.

Po kojim delima? Zar postoje neka 'dela zajednice' po kojima se moze raspoznati koja je prava?

Navedi mi iz biblije gde su navedena 'dela zajednice' kao nacin raspoznavanja?

Nemas pojma o bibliji ni o teologiji!

Na Mojsijevu stolicu sedoše fariseji, prevod ide dalje ovako, što vam ON (Mojsije) KAŽE držite, a ne što vam ONI (FARISEJI) kažu.

Ti ces da mi prevodis? :)

Ajde ne lazi tu, nemoj sad da uzmem grcki sram te bilo! Cuo si ovo od Miroljuba ili si ti Miroljub! Vec 4-5 osoba pise sa istog profila! Sramota!

E to ste baš vi, čim je došlo iskušenje pokazali se okrečeni grobovi, zato i obožavate mrtvačke kosti.

Vi iskusenje niste ni doziveli, jer niste Bozji narod! Vas djavo cascava bogatstvom i prestizem!

Naravno da slavimo umrle, koji su mucenici, zato i imamo kosti, a vi nemate nista cime bi se pohvalili, osim prazne price da bi ste stradali za Boga!


Isus Navin ti je opravdanje za ubijanje nevine dece i cupanje i kidanje udova nerodjenih beba!

Sram te bilo!

Pa on je morao ubiti zbog opasnosti po drzavu, da im se deca kad porastu ne svete za smrt njihovih roditelja, a vi bez ikakvog razloga ubijate nevinu decu, iz ciste sebicnosti!

Zato će vama da sruši idole, i treba da ih sruši. To ste i zaslužili.

Ajde profesore (lazove), dokazi iz Biblije da nam Bog rusi hramove, dokazi da je 'vec nastao dan Gosposnji' i da je dosao kraj 'Bozjoj milosti'!

Ajde da vidim iz biblije, sram te bilo da ovde pises, i da se lazno predstavljas, a o teologiji blage veze nemas!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti ces da mi prevodis? :)

Ajde ne lazi tu, nemoj sad da uzmem grcki sram te bilo! Cuo si ovo od Miroljuba ili si ti Miroljub! Vec 4-5 osoba pise sa istog profila! Sramota!

On da prevodi sa čega? On, koji ne zna da se u engleskom jeziku svinjetina naziva pork? Da ti on iznosi nešto, a ponavlja tezu onog prevaranta, blefera i nadrilekara i sektaša, da su proces fermentacije i proces varenja jedno te isto?

Koji bi to prevd sa koine bio? Onaj prevaranta Rasela možda?

Isus Navin ti je opravdanje za ubijanje nevine dece i cupanje i kidanje udova nerodjenih beba!

Sram te bilo!

Pa on je morao ubiti zbog opasnosti po drzavu, da im se deca kad porastu ne svete za smrt njihovih roditelja, a vi bez ikakvog razloga ubijate nevinu decu, iz ciste sebicnosti!

To što mu je Hoshea bar Nabui (Navin ili Nabin znači "plemeniti") omiljeni lik, mnogo govori o njemu kao ličnosti, ali i o tome da je za ove licemere ubijanje nerođene dece u stvari heremu. i da bi isti, samo da kukavice nisu, bez imalo ustručavanja isto tako poubijali sve one koje u svojim posednutim umovima smatraju "grešnicima". Dok su istovremeno spremni da svakome nalaze manu i tumače kakav je kome duh.


Ajde da vidim iz biblije, sram te bilo da ovde pises, i da se lazno predstavljas, a o teologiji blage veze nemas!

Niko od sledbenika "duha proroštva" i nema pojma o teologiji, jer da ima ne bi sledio umotvorine smrtne žene udarene u glavu. Ali, njene "umotvorine" miluju uši licemera, oholica i narcisa...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja ono što kažem je činjenica,

Reče tripo, i bi tako. I sve bude dobro.

Navedi mi iz biblije gde su navedena 'dela zajednice' kao nacin raspoznavanja?

Ima, previdio si. Isus kaže: Iv 13,35: "Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge."

Da, Isusovi se prepoznaju upravo po ljubavi jednih za druge. A adventisti, kako oni stoje po ovoj stvari? Adventisti sedmog dana se rodiše "urličući" kako su Kristovi (kršćani) djeca Babilonske Bludnice".

Ne znaš ni na koga je mislio, tj. rekao. Ja bruke. Prvo prevod nije ni tačan,

Na Mojsijevu stolicu sedoše fariseji, prevod ide dalje ovako, što vam ON (Mojsije) KAŽE držite, a ne što vam ONI (FARISEJI) kažu.


Ti ces da mi prevodis? :)

Ajde ne lazi tu, nemoj sad da uzmem grcki sram te bilo! Cuo si ovo od Miroljuba ili si ti Miroljub! Vec 4-5 osoba pise sa istog profila! Sramota!

Evo što piše:

Mt 23,1-3: Tada Isus prozbori mnoštvu i svojim učenicima: "Na Mojsijevu stolicu zasjedoše pismoznanci i farizeji. Činite dakle i obdržavajte sve što vam kažu, ali se nemojte ravnati po njihovim djelima jer govore, a ne čine."

Izgleda da si bio u pravu kad si pretpostavio da se tripo poslužio "Miroljubovom biblijom" (Biblija koju je preveo Miroljub Petrović).

P.S. Nedavno pronađena "Miroljubova biblija" u brdima Pijemonta podvrgnuta je sveobuhvatnim forenzičkim ispitivanjima. Ispitivanja su pokazala da "Miroljubova biblija" datira u 60-te godine 1. stoljeća. Također, ispitivanja su pokazala da je Miroljub neke novozavjetne knjige preveo još prije nego što su ih njihovi autori napisali. Pretpostavlja se, sa skoro 100-postotnom vjerojatnošću, da se "Miroljubova biblija" u brdima Pijemonta našla tako što su je tamo sakrili Albigenzi kako bi sačuvali Božju riječ.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ima, previdio si. Isus kaže: Iv 13,35: "Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge."

Da, Isusovi se prepoznaju upravo po ljubavi jednih za druge. A adventisti, kako oni stoje po ovoj stvari? Adventisti sedmog dana se rodiše "urličući" kako su Kristovi (kršćani) djeca Babilonske Bludnice".

Znamo li zašto su to "urlikali"? Da bi druge ubedili da su oni "ostatak" jer niko sem njih nije poverovao u Mileriovu prevaru i laž.

Ne trebamo nikada zaboraviti da oni MIlerovo datumarenje, neo judaizatorstvo "pioneers"-a, i "umotvorine" Ellen Gould Harmon White smatraju evanđeljem. I upravo zato što niko drugi ne deli to verovanje sa njima, što ne prihvata blasfemije i ljudske laži kao evanđelje, oni (adventisti) i govore da su svi ostali deca Babilonske bludnice.

Uostalom, kakve bi smo mi veze mogli da imamo sa služiteljima šatora, posebno onima koji Hebrejske krvi i nemaju?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ima, previdio si. Isus kaže: Iv 13,35: "Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge."

Ovo je Isus rekao za pojedince a ne za crkvu! Jer nisu svi u crkvi imali ljubavi jedni prema drugima, vidimo to po njihovom takmicenju, po svadjama ko je veci itd.. A to je potrajalo i nakon apostola, pa je neko tvrdio 'ja sam Pavlov ja sam Kifin', a bilo je i laznih apostola koji su sebe velicali!

Dakle crkva je u globalu gresna i ne govori on o crkvi!

Mi mozemo po delima prepoznati svakog coveka da li dolazi u ime Hristovo ili ne! A ne merimo time crkvu! To je Isus mislio..

A dobro si rekao, ovi sigurno ne dolaze u ime Hristovo, jer napadaju njegove sluge!

Izgleda da si bio u pravu kad si pretpostavio da se tripo poslužio "Miroljubovom biblijom" (Biblija koju je preveo Miroljub Petrović).

Nisam pretpostavio, nego znam brate. To su Miroljibove reci i njegovo ucenje!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo je Isus rekao za pojedince a ne za crkvu! Jer nisu svi u crkvi imali ljubavi jedni prema drugima, vidimo to po njihovom takmicenju, po svadjama ko je veci itd.. A to je potrajalo i nakon apostola, pa je neko tvrdio 'ja sam Pavlov ja sam Kifin', a bilo je i laznih apostola koji su sebe velicali!

Mire, Crkvu čine bezgrešni Bog i grešni ljudi. Zato je Crkva i sveta i grešna. Ne nasjedaj na njihovu podvalu kako njihova sekta ima "manje đubra", pa da ti sada moraš dokazivati kako "đubre ne kompromitira Crkvu". "Đubre" kompromitira i onečišćuje kako čovjeka tako i Crkvu, samo što je "njihov protestantizam" u 5 stoljeća "proizveo" pedeset puta više đubra od onog koje se može pripisati Crkvi u 20 stoljeća.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, Crkvu čine bezgrešni Bog i grešni ljudi. Zato je Crkva i sveta i grešna. Ne nasjedaj na njihovu podvalu kako njihova sekta ima "manje đubra", pa da ti sada moraš dokazivati kako "đubre ne kompromitira Crkvu". "Đubre" kompromitira i onečišćuje kako čovjeka tako i Crkvu, samo što je "njihov protestantizam" u 5 stoljeća "proizveo" pedeset puta više đubra od onog koje se može pripisati Crkvi u 20 stoljeća.

I ne samo da je njihov "protestantizam" proizveo đubreta pedeset puta više, nego se radi o radioaktivnom đubretu, koje da stvar bude još i gora sektaši nameću kao sredstvo za čišćenje navodnog "đubreta" u Crkvi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Crkvu čine bezgrešni Bog i grešni ljudi.

Onda je po Stvarnoslapu Hristos uzalud umro, jer on je polozio zivot da se ljudi oproste od greha, odreknu ga se, i kroz novorodjenje Svetim Duhom ili promenu u svom bicu pocnu da zive posvecenim zivotom bez greha, sto je i sustina vere.

Ali, to je slucaj u Stvarnoslapovoj crkvi, i ako on uci da ljudi u crkvi treba da budu i ostanu gresni kroz ceo zivot, onda je tu sve jasno kakvu religiju on ovde propagira, religiju cistog satanizma, jer sotona upravo zeli da ljudi nikada ne napuste greh, jer zna da Bozja rec kaze "JER JE PLATA ZA GREH SMRT"

Hvala Bogu sto on obelodanjuje ovakve pokusaje da se greh legalizuje kroz lazne ucitelje koji ne poznaju njegovu rec, i varaju neupucene.
Tesko onima koje oni ulove u svoje kandje.
 
Natrag
Top