I djecu ubijaju, a Kristovim se nazivaju

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Abortus nije ubistvo, posebno u ranoj fazi zaceca.
Tebi stvarno nije lako , i tebe je Bog veliš osvjedočijo , tise stvarno morač zabriniti , kote to osvjedočava

Zar dijete u majčinoj utrobi nije ljudsko biće? Da nije možda majmun? :) Pa nije lijepo ni majmuna ubiti.
Dobro veliš , njemu beba u majčinu trbuhu neznači ništa , a pozivase na Božju zapovjed ne ubij , strašno
1574827611274.png
Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh. (Jr 1, 4-9)

Nemoj me ubiti, mama!
Tvrdnja da je pravo na pobačaj ženin izbor – najveća je prijevara čovječanstva, jer i začeto dijete ima svoje pravo – pravo na život. Osim toga, prvi darovatelj tog novog života nisu ni otac ni majka, već sam Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ne ubijaju decu, vec vrse legalne medicinske aboruse ako to neko zatrazi.

И педерастија је сада легална, а да ли је могуће са њом у Царство Небеско? Да ли је исправна пред Богом? Не, и само не! Свашта ће још бити легално како се ближимо Судњем дану.


Ne ubij zivog coveka i dete.
Abortus nije ubistvo, posebno u ranoj fazi zaceca.

Сад мењаш и Божији закон? Плод утробе није жив? Мртав је? А што Господ рече да се убије онај који убије дете у стомаку (око за око - зуб за зуб)? Повраћа ми се и од безбожника који тако гадно говоре, а сад и неки назови хришћани понављају научено. Колико ме растужује, толико ми преврће црева од помисли да таква (не)свест постоји уопште.



Ја чак не могу да гледам, гадови безбожни! Молоху ви жртве приносите детиње, семе зликовачко. Још говориш да није убиство. Убиство се догодило у твом уму, тачније самоубиство.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Сад мењаш и Божији закон? Плод утробе није жив? Мртав је?

Šta se drugo i može očekivati od onih koji su mortalisti? Da im plod utrobe bude živ?

On će huliti na Svevišnjega, zatirati Svece Svevišnjega; pomišljat će da promijeni blagdane i Zakon.

On ili se radi o njoj. Nigde se naime u Svetom Pismu ne pominje da će antihrist biti muškarac, a koliko se zna i žena je čovek.

Ps. odlično, citirao si upravo knjigu Danela, onu istu čijim je "tumačenjem" pali serafim preko Bilija Mlinarića i započeo histeriju.... :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zar dijete u majčinoj utrobi nije ljudsko biće? Da nije možda majmun? :) Pa nije lijepo ni majmuna ubiti.

Nije ubistvo u ranoj fazi zaceca.

Ubistvo je spaliti ili muciti trudnice i decu na posebnim spravama za mucenje zena i trudnica kao sto je to cinio Vatikan tokom mracnog srednjeg veka.


Razvoj bebe u toku trudnoće

Trudnoća traje 40 nedelja počevši od prvog dana menstruacie.
Do oplodnje (fertilizacije) dolazi prosečno 14 dana ciklusa, zatim sledi put kroz jajovode do materice gde će se oplođena jajna ćelija ugnjezditi (implantacija). U narednih nekoliko dana oplođena jajna ćelija se deli i ravijaju se elementi od kojih će se razviti beba i od kojih će se razviti posteljica i plodovi ovojci, pupčana vrpca.

VI nedelja

U 6. nedelji plod se vidi UZ pregledom. Diferenciraju se glava i trup. Počinje razvoj svih struktura lica, oči, uši, usta, trupa, unutrašnjih organa, razvijaju se pupoljci ruku i nogu. Registruje se srčana akcija, koja je 2 x brža od naše i iznosi od 100 do 160 otkucaja u minuti.
Prosečna valičina ploda je 5-8mm.

VII nedelja

Velike promene u ovoj nedelji! Iz pupoljaka ruku i nogu rastu šake i stopala, noge i ruke se pomeraju. Rastu hemisfere mozga, strukture slica, razvijaju se nos, oko, uši,unutrašnji organi.
Beba je duga oko 9-14mm.

VIII nedelja

Beba raste i razvija se! Ravijaju se prstići na šakama i stopalima. Kapci delimično pokrivaju oko. Razvijaju se pluća, srce, creva, jetra, želudac, bubrezi.
Beba je duga oko 15–21mm, pravi pokrete.

IX nedelja

Embrion počinje da liči na bebu, gubi embrionalni “rep“. Dalje se razvijaju sve strukture, posebno kosti, hrskavice, srce se deli u 4 komore. Fino se diferenciraju strukture lica. Oči su formirane, a kapci se neće otvarati do 27. nedelje. Počinje diferencijacija pola.
Beba je duga oko 22-29mm.

X nedelja

Razvoj je skoro gotov. Beba liči na čoveka! Polako prolazi kritičan preiod za razvoj anomalija i prestanak rada srca. Vitalni organi su na svom mestu i počinju sa svojom funkcijom. Razvijaju se fini detalji kao što su nokti na prstima. Posteljica proizvodi hormone potrebne za dalji rast trudnoće.
Beba je duga oko 30-39mm, a teška oko 5 grama.

XI nedelja

Beba je skoro potpuno formirana. Pokreti su češći. Počinju fini pokreti, otvaraju se i zatvaraju šake. Razvijaju se desni. Ojačavaju koštane strukture. Formira se dijafragma, počinje da štuca. Beba je još suviše mala da bi se svi ovi pokreti osetili.
Dugačka je oko 40-50mm, a teška oko 10 grama.

XII nedelja

Prošao je period organogeneze. Beba je u celosti formirana. Od ove nedelje se zove fetus.
Ravijeni su kranijum, moždane strukture, lice, kičma, ekstremiteti, unutrašnji organi.
Razvijaju se pokreti i refleksi, beba guta plodovu vodu, počinju pokreti creva (peristalnika), rad bubrega, mokraćne bešike.
Beba je duga od glave do guze (CRL) 51-62mm.
U 12. gestacijskoj nedelji radi se UZ pregled u kome se procenjuje pojedinačni rizik od hromozomopatija. Na osnovu rizika procenjujemo da li je potrebno raditi invazivne metode: biopsiju čupica, amniocentezu, kordocentezu radi određivanja hromozoma ploda. Više o tome, pogledajte

XIII nedelja

Razvija se koža i fini kapilari, površina vrhova prstiju. Glava je do sada bila veća od tela i predstavljala je trećinu ukupne površine tela, sada telo počinje da raste brže. Diferencijacija pola je takođe gotova i ponekad se može reći da li je beba dečak ili devojčica.
Beba je duga od gleve do guze (CRL) 63-77mm.
Napomena: Svaka beba se razvija različito. Ovo su prosečne dimenzije i imaju za cilj da daju približnu sliku rasta i razvoja ploda.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Хоћеш ли то показати Господу када те буде извео пред Суд? Мислиш да ћеш моћи тако нешто да Му објасниш? Слушај, не одговараш ти мени или било коме овде на форуму, не мораш да оправдаваш. Јер ово што си написао делује још срамније. Да ли си написао или убацио спреман материјал (највероватније) није битно, само погоршава гадост.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Хоћеш ли то показати Господу када те буде извео пред Суд? Мислиш да ћеш моћи тако нешто да Му објасниш? Слушај, не одговараш ти мени или било коме овде на форуму, не мораш да оправдаваш. Јер ово што си написао делује још срамније. Да ли си написао или убацио спреман материјал (највероватније), само погоршава гадост.

Ja nikoga ne ubijam niti vrsim abirtuse.
Imam zajednicu sa Bogom, i odrzavam je putem molitve, proucavanja Bozje reci, i gledanjem u Hrista.

Savest mi je potpuno mirna po pitanju istine koju imam jer je potpuno biblijska, i put kojim idem je potpuno Bozji jer mi to sam Bog svedoci i vodi me tom stazom u ljubavi Bozjoj i propovedanju jevandjelja za spasenje onih koji ga ne poznaju.

Ko ce izaci na sud, to ce mo videti.

Tu ce biti svi oni koji nisu sebe predali Bogu, pa i formalni Adventisti.

Ali, po onome sto je Bog otkrio, on ce se sam objaviti vrlo uskoro u ovom vremenu, i dace priliku svakome da cuje istinu iz njegovih ruku i da se obrati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da vidimo što ti brat misli o ovim tvojim samopohvalama:

Vidimo, uprkos činjenici da su mi oba "svedoka" Ellen Gould Harmon White na ignore.

No postavlja se pitanje, kako ovaj prvi zna da mu to baš Bog svedoči?

Kao i pitanje, šta neko čija je "nauka" u mnogome identična "bradonjama", ima protiv istih?

Da se ne radi možda o ljubomori i želji da se bude "bradonja na mesto bradonje"?

Ako je ovo u pitanju, žao mi je ali se njima nametnuti neće, oni naime imaju svog "proroka", i ne prihvataju "hanumu" za tako nešto.
 
Natrag
Top