Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1926 "Neki su mislili da ce rad biti zavrsen 1925., ali Bog nije tako rekao. Teskoca je bila u tome sto su prijatelji bili pod utiskom njihove zamisli koja je izvan razuma; i kada je njihova ideja propala, oni su zakljucili da odbace sve.” (Watchtower 1926 p. 232.)

Da li to znaci da je predsednik Kule strazare Rutherfortd,koji je objabvio sta ce se desiti 1925., bio "izvan razuma"?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
1926 "Neki su mislili da ce rad biti zavrsen 1925., ali Bog nije tako rekao. Teskoca je bila u tome sto su prijatelji bili pod utiskom njihove zamisli koja je izvan razuma; i kada je njihova ideja propala, oni su zakljucili da odbace sve.” (Watchtower 1926 p. 232.)

Da li to znaci da je predsednik Kule strazare Rutherfortd,koji je objabvio sta ce se desiti 1925., bio "izvan razuma"?

Dokrajcili su sami sebe! :)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1975. "GODINA 1925. JE DOSLA I PROSLA. Hristovi pomazanici su jos uvek na zemlji. Verni iz starih vremena - Avram, David, i ostali - ne vaskrsnuse da budu princevi ovoga sveta. Tako kao sto rece Ana Makdonald 1925. bila je zalosna godina za mnogu bracu i sestre. Neki od njih su pali; njihova nada pretvorila se u prah." (Yearbook, 1975, p. 146)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kada se njihova ocekivanja nisu ispunila evo sta su pisali:

1975. “Iznenada zavrsio se Prvi svetski rat. To nas nije dovelo do toga, kako su studenti Bibliji ocekivali u svetsku revoluciju i anarhiju ili bitku Armagedona. Iskerini obozavaoci Jehove koji su bili u novom zavetu, koji su bili zastupnici Isusom Hristom, jos se nalaze u telu na zemlji.” (Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 98)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sto je najgore od svega je da je nas brat Laodikeja izjavio kako veruje da je 1914. godina od Boga odredjena, ali da nema veze sa predvidjanjima Svedoka. Nesto tim recima..

I on je predvidjao buducnost piramidom, pa je cak pravdao svedoke izjavama da Bog i jeste zapisao buducnost u velikoj piramidi!

Na kraju je uzeo i ucenje od Jehovinih Svedoka o "drugoj sansi" za gresnike, odnosno da ce tokom hiljadugodisnje vladavine gresnicima biti pruzena druga sansa.. I to onda zove 'novim videlom' u adventizmu.

Ko zna sta ce sve jos preuzeti..

I onda sam ja eto bezobrazan sto to primecujem?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, možeš u nedogled tražiti dokaze, jer su oni već dati, i ti ih ne priznaješ, pa prema tome besmisleno je pisati o nečemu što se konstantno svesno negira sa tvoje strane, i ako si dokaze primio.

Što se tiče Jehovinih svedoka, ne smatram da je Rasel predviđao budućnost piramidom, već astrologijom, to sam svedoči u kuli stražara vezano za 1914 godinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, možeš u nedogled tražiti dokaze, jer su oni već dati, i ti ih ne priznaješ, pa prema tome besmisleno je pisati o nečemu što se konstantno svesno negira sa tvoje strane, i ako si dokaze primio.

Laodikeja, ja za svoje tvrdnje imam dokaze, imam istoricare i postavljao sam, koji tvrde da su pagani preuzimali Hriscanska verovanja i obicaje. A ti postavljas opet druge, koji za svoje tvrdnje o obrnutom procesu nemaju apsolutno nikakve dokaze!

Njihove dokaze "rekla - kazala", niko razuman ne moze i nece prihvatiti!

To prihvataju samo ljudi ispranog mozga.

S druge strane ti ne priznajes ni svoje protestantske istoricare koji kazu da je Luter bio ubica i progonitelj katolika. A sve to radis, zato sto ne zelis dovesti u pitanje svoju prorocicu koja ih velica kao svece!

Dakle sam radis ono za sta mene optuzujes - ignorises dokaze!

Znam da ti nije lako, ne dopustas da ti se razbije iluzija koju si stvorio usvojoj glavi, ali nisam ja kriv sto ti je vera neutemeljena!

Što se tiče Jehovinih svedoka, ne smatram da je Rasel predviđao budućnost piramidom, već astrologijom, to sam svedoči u kuli stražara vezano za 1914 godinu.

Ti si rekao da verujes da je ta godina Bozja, nesto tako. Nebitno je ovo drugo.

Tebe vuce masonski (satanski) duh da amnestiras Russell-ovce pa i njihove tvrdnje uzimas kao Bozje, a to radis od samih pocetka. Zasto? Zato sto imate istog vodju..

satane se nisi oslobodio ni nakon svog tkz. obracenja, nego te je on iz jedne prevare uvukao u drugu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ti nisi izneo nikakve tvrdnje, već si pokušao dokaze koje sam ja izneo da opravdaš.

Bog je radi ostvarenja plana spasenja uključen u istorijske tokove, on se u njih meša, i neke od njih vodi da bi se njegova volja ispunila.

Što se tiče događaja iz 1914 godine, ona uz druge godine jeste bitna u pogledu ostvarenja plana spasenja, i ponavljam "Bog je radi ostvarenja plana spasenja uključen u istorijske tokove, on se u njih meša, i neke od njih vodi da bi se njegova volja ispunila"

Činjenica da su sami ovi događaji za period 1 svetskog rata vezani za ovo područje Srbije, govori u prilog Božanskog predodređenja ovog događaja.

Evo samo jedne zanimljivosti.

Atentator na Franca Ferdinanda je bio Gavrilo Princip.

- Gavrilo je ime jednog od Anđela Božjih.

- Принцип (
лат. principium — начело, доктрина, принцип)[1] јест закон правила, односно законско начело. Доктрина која када се прихвати, треба да буде упражњена и испоштована.

- Gavrilo Princip je u času atentata imao 24 godine, što je biblijski broj.

- Franc Ferdinand je na putu za Sarajevo gde će biti ubijen putovao 24 sata.

Postoje i druge podudarnosti i zanimljivosti u vezi automobila, oružja kojim je atentat izvršen, i slično.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Atentator na Franca Ferdinanda je bio Gavrilo Princip.

- Gavrilo je ime jednog od Anđela Božjih.

- Принцип (
лат. principium — начело, доктрина, принцип)[1] јест закон правила, односно законско начело. Доктрина која када се прихвати, треба да буде упражњена и испоштована.

- Gavrilo Princip je u času atentata imao 24 godine, što je biblijski broj.

- Franc Ferdinand je na putu za Sarajevo gde će biti ubijen putovao 24 sata.

Postoje i druge podudarnosti i zanimljivosti u vezi automobila, oružja kojim je atentat izvršen, i slično.

Nemam reči, aposlutno nemam reči na ovo pronalaženje podudarnosti da bi se opravdalo nešto. Hajde sad da dodam i ovu zanimlčjivost. Iza dela zabludelog studenta stajao je Dragutin Dimitrijević, čiji je nadimak bio Apis. Što pet kao potvrđuje "biblijsku pozadinu događaja iz 1914, jer Apis je ime Egipatskog boga plodnosti, Raovog bika, inače slavljenog i kao zlatno tele.

Ovako može u nedogled. Zašto? Zato što vidimo ono što želimo da vidimo, ne i ono što je stvarno tu. Mozak nas vara, a njega vara otac laži. Prosto je i jednostavn Nema tu nikakve skrivene poruke.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1975 “Medjutim, ostatak duhovnog Izrailja decenijama, sve od godine 1876. ocekivao je kraj vremana gresnika u jesen 1914. Oni su ocekivali Bozije mesijsko carstvo u kom ce oni sa Hristom biti proslavljeni na nebu u nebeskom carstvu u to vreme. Svo razumevanje Svetog pisma bilo je usmereno u tom pravcu ili prilagodjeno toj ideji. I kada je godina 1914. usla u vatreni Prvi svetki rat i ostatak duhovnog Izrailja nalazio se jos uvek tu na zemlji, oni su zakljucili da ce biti proslavljeni godine 1918.”. (Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 136)
 
Natrag
Top