Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1975 “Mora da se uradi izmena naseg proslog shvatanja prorostva i pregledanje ostatak duhovnog Izrailja mora da bude prepravljeno u skladu sa posleratnim odnosima i prilikama... Taj popravljeni program Biblijskog vaspitanja ima veliki utisak na ostatak. On ce usmeriti njihov rad u pravom pravcu.”(Man's Salvation Out Of World Distress At Hand; 1975; p. 191)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1976 "Moguce je da su neki koji su sluzili Bogu isplanirali svoj zivot na osnovu pogresnog ocekivanja onoga sto se trebalo sbiti u odredjeno vreme i odredjene godine. Oni iz tog razloga mogli su da zanemare neke stvari koje bi drugaceje cuvali. Ali oni su promasili biblijske opomene koje se odnosase na kraj ovog svetskog sistema, misleci da biblijska hronologija otkriva neki specijalni datum.” (Watchtower, July 15, 1976, p. 440)

Pa taj promasaj dosao je iz centra Kule strazare. Nisu to "neki", nego su to bili glavni, Russel. Ratherford i drugi. Zasto makar sada ne priznaju svoje neznajnje i promasaj i da se iskreno izvinu svetu kome su decenijama propovedali neistinu nazivajuci je Hristovim jevandjerljem. Zasto se posteno ne izvinu svojim vernicima koje zu decenijama vodili pogresnim putem?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Drustvo nikad nije bilo savrseno u doba Ruterforda, drugog predsednika. Povecavanje svetlosti Bozije Reci, dokazi i cinjenice istorije neprestano zahtevaju prilagodjavanje jednog verovanja ili da drugo bude dato u sadasnje vreme. Ali ne treba da nikad zaboravimo da motivi “robova” (staresina) uvek su bile ciste, nesebicne; i u sva vreman imalie su neki dobar znacaj”. (The Watchtower; March 1, 1979; p. 24)

Kakvi su motivi staresina bili kada su proricali odredjene godine i datume, to ne znamo, ali svima je jasnmo da su promasili i to je vazno, a manje njihovi motivi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemam reči, aposlutno nemam reči na ovo pronalaženje podudarnosti da bi se opravdalo nešto. .

Šta bi rekao na sledeće podatke ( uzimajući u obzir da nisi oo potpuno upoznat sa Božjim delovanjem u pogledu poslednjeg vremena, i ostvarenja njegovog plana spasenja, koje je vezano za ove prostore Balkana i Srbije ).

Dakle, sledeća imena onako kako su dole napisana daju pojedinačni zbir 128.

- PETAR I KARAĐORĐEVIC = 128
- JOSIP BROZ = 128
- ELLEN G WHITE = 128
- DRAGAN MIĆIĆ = 128

Za ove ličnosti opet su vezane druge neverovatne podudarnosti, vezane za njihov život, rad, službu, smrt..itd..

Ponavljam, uzimajući u obzir da ljudi nisu potpuno upoznati sa Božjim delovanjem u pogledu poslednjeg vremena, i ostvarenja njegovog plana spasenja, koje je vezano za ove prostore Balkana i Srbije, za takve ljude ovo neće imati veliki značaj, osim što će u tome videti podudarnost sa neverovatnom verovatnoćom koja se meri velikim brojem nula.

Dakle, suština je ta, da je ovo područje Srbije Božanski odabrano da na njemu odpočne poslednja globalna misija reforme crkve i sveta neposredno pred Hristov drugi dolazak, posredstvom ljudi koje je Bog podigao za ovo veliko delo unutar svoje crkve.

Iz tog razloga je ovo područje pod stalnim naletima velikih sila, ratova, političkih sukoba..itd..

Jednom reču: "Bog ima svoju crkvu na zemlji koja drži zapovesti Božje, veru Isusovu, i ima Duh proroštva ( proročki dar ).
To je crkva u kojoj je podignuta sestra Ellen White, kao prvi vesnik Božje crkve.
U poslednjem vremenu pojavljuju se drugi vesnici kao naslednici Ellen White, i to na prostoru Srbije, na koj će vladati dva različita politička sistema, Monarhija i Komunizam ( socijalizam ).

To je suština ovih, pa i svih drugih podudarnosti, koje je sam Bog usadio u svom proviđenju i predznanju o svim stvarima koja se tiču i prošlosti i budućnosti.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1979 “Delimicno zato kad se Isus Hristos otkrije u slavi, bilo je vernika kroz vekove koji su gledali na poseban period ili godinu koji ce ocistiti gresni sistem sveta. To se desilo upravo u poslednje vreme. Posto se pojedina ocekivanja nisu ispunila, mnogi su pali i vratili se u svet. U ispunjenju Petrovih reci , cak i danas slusamo glas rugaca.” (2 Peter 3:3,4) (Choosing The Best Way Of Life; 1979; p. 169)

Prvo, nisu to bili samo neki vernici, nego su to na sav glas decenijama propovedale glavne vodje Kule strazare!
Drugo, to vase ocekivanje zaista i nije se ispunilo.
Trece, izgleda da su oni koji su vas napustili i bili u svetu.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Dakle, sledeća imena onako kako su dole napisana daju pojedinačni zbir 128.

- PETAR I KARAĐORĐEVIC = 128
- JOSIP BROZ = 128
- ELLEN G WHITE = 128
- DRAGAN MIĆIĆ = 128

Ajme opet sise počeo bavit vračanjem

Jednom reču: "Bog ima svoju crkvu na zemlji koja drži zapovesti Božje, veru Isusovu, i ima Duh proroštva ( proročki dar ).
To je crkva u kojoj je podignuta sestra Ellen White, kao prvi vesnik Božje crkve.
U poslednjem vremenu pojavljuju se drugi vesnici kao naslednici Ellen White, i to na prostoru Srbije, na koj će vladati dva različita politička sistema, Monarhija i Komunizam ( socijalizam

Tebi stvarno nije lako
Svima je jasno da je Ellen White, koju jako obožavaš, dobro živela od svojih sljedbenika koji su kupovali njene knjige inspirirali se njezinim lažnim učenju i tako sami sebi zatvarali oči za istinu.
Ivan 17:17 proglašava Božju riječ kao jedinu istinu! U Ivanu 6,63, Isus je rekao da su njegove riječi istina. U Ivanu 14, 6 Isus tvrdi da je istina! Amen i amen! Ellen White je lažni prorok

Ja sa velkim poštovanjem gledam na tvoju crkvu , kad bi ti i upola gledao na moju bilabiti zahvalna
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1980. "Izlaskom knjige: Vecni zivot u Hristu Sinu Bozijemu, kao i komenatar koji je na mestu, bice za hiljadugodisnje Hristovo carstvo paralelno sa sedmom hiljdaom godina ljudske egzistencije velikog ocekivanja godine 1975.” (Watchtower, March 15, 1980, p. 17-18)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ajme opet sise počeo bavit vračanjem
- PETAR I KARAĐORĐEVIC = 128
- JOSIP BROZ = 128
- ELLEN G WHITE = 128
- DRAGAN MIĆIĆ = 128


TO SE TAKO NE RACUNA! NAMESTIO JE DA NJEMU ODGOVARA!

TABELA:
A=1, B=2, C=3, Ć=4, Č=5, D=6, Dž=7, Đ=8, E=9, F=1, G=2, H=3, I=4, J=5, K=6, L=7, LJ=8, M=9, N=1, NJ=2, O=3, P=4, R=5, S=6, Š=7, T=8, U=9, V=1, Z=2, Ž=3.

*JOSIP BROZ = 5+3+6+4+4+2+5+3+2 = 34 = 3+4 =7



A znas li Antonija ko je ovaj zadnji na listi? To ti je Laodikeja :)

Svrstao je sam sebe medju Karadjordjevice.
Sta ces ponos pohranjuje satana.

Kad bi znao da su moji preci bili vojvode na strani Karadjordja, kad bi znao da su neki od njih bili adventisticki pioniri, da je prezime moje majke Miler???

Pa veci sam ja prorok od svih njih i po poreklu i vezi sa adventizmom i pravoslavljem, i genetski sam iznad njih, pa sta da se hvalim sad?

Da kazem da me je Bog povezao sa pravoslavljem i adventizmom, da mi je genetika zato takva, da sam potomak Viljema Milera i da sam se zato i rodio i dosao na svet da ispravim njegovu gresku i vratim ljude Pravoslavlju?

Da vidimo sad numeroloski:

MIROSLAV = 36 = 3+6 = 9

Najjaci broj u numerologiji! :p

Boze me sacuvaj da tvrdim nesto sto mi Gospod nije rekao!

A ovaj umislio da je on poslan i jos nepogresivi svetac!

Ja sa velkim poštovanjem gledam na tvoju crkvu , kad bi ti i upola gledao na moju bilabiti zahvalna

Kako da postuje, kad je stub adventisticke teologije ucenje da je papa satana?

On se sam bavi vracanjem, numerologijom i piramidologijom, a Papu naziva satanom!

Pa suludo!

Ovako može u nedogled..

Moze i do besvesti..

Evo:

1914. = 1+9+1+4 =15= 1+5 = 6

Dobijemo cak i sotonski broj za godinu! :p
Mora da ju je Bog predvideo!:bfghb:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
- PETAR I KARAĐORĐEVIC = 128
- JOSIP BROZ = 128
- ELLEN G WHITE = 128
- DRAGAN MIĆIĆ = 128


TO SE TAKO NE RACUNA! NAMESTIO JE DA NJEMU ODGOVARA!

TABELA:
A=1, B=2, C=3, Ć=4, Č=5, D=6, Dž=7, Đ=8, E=9, F=1, G=2, H=3, I=4, J=5, K=6, L=7, LJ=8, M=9, N=1, NJ=2, O=3, P=4, R=5, S=6, Š=7, T=8, U=9, V=1, Z=2, Ž=3.

*JOSIP BROZ = 5+3+6+4+4+2+5+3+2 = 34 = 3+4 =7

Laodikeja, ne znam sta hoces sa tim brojevima. Sta za tebe zbaci kad si dobio 128.Bas nista!


Kako da postuje, kad je stub adventisticke teologije ucenje da je papa satana?[/QUOTE]

Mire, sta mislis nisi li ti preterao sa ovom izjavom. Bolje bi bilo da kazes sta pravoslani kazu o papi, a koliko je meni poznato,Adventisti nikad ga nisu nazivali satanom. Zato Mire, molim te da se izvines.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, sta mislis nisi li ti preterao sa ovom izjavom. Bolje bi bilo da kazes sta pravoslani kazu o papi, a koliko je meni poznato,Adventisti nikad ga nisu nazivali satanom. Zato Mire, molim te da se izvines.

Sve najbolje

Pa jesu ga nazivali Marko, antihrist nosi 666 i on je satana. Nazvao sam to pravim imenom.

Pravoslavci ga ne smatraju antihristom, mi samo ne prihvatamo primat pape, pa je to sasvim drugacije. Iako i nasi svasta govore iza ledja, ali to nije ucenje nase crkve..

Jesam li ja preterao kad sam rekao da je to "osnova adv. teologije"? S druge strane uce adventisti i evandjelje. I evo ja se izvinjavam sto sam jednostrano prikazao stvari..

Novcic ima dve strane..

Ti znas da sam ja s druge strane uvek hvalio adventiste za njihova dobra dela i isticao pozitivne stvari, oni su dobri ljudi.. itd.. Ali za negativno ne mogu reci da je pozitivno, kao ni za to sto nas nazivate paganima..

Sto se tice Laodikeje, neko od vas stvarno treba da ga upozori za ovo vracanje...
 
Natrag
Top