Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Postovanje prijatelju DarthShone,
Juce si dao zaista divan komentar koji me je odusevi, a danas si me ponovo razocarao.
Ti tvrdis da je propovedanje Jevandjelja i evangelizacije greh i sotonska prevara. Za tebe to moze biti tako, ali za mene nije, nego ja verujem da je neiophodno propovedat svim ljudima pa i hriscanima.
NE ZABORAVI DA JE HRISTOS PROPOVEDAO ONIMA KOJI SU DOBRO POZNAVALI SVOJU VERU I SPISE SVOJIH PROROKA
?

MEDJUTIM, ako ti verujes tako, zato onda ovo NAMA PROPOVEDAS? DALI VERUJES DA JE I TVOJE PROPOVEDANJE OVDE NAMA SOTONSKA PREVARA?.JUCE SMO ZAKLJUCVILI DA UVREDE I BESMISLICE NE TREBA IZGOVARATI, JER NIKO NAS NIJE POSTAVIO SUDIJAMA BILO ND KIM.



Da ne bi ispalo da sam protiv Biblije, jer mnogi će bojim se moje protivljenje Sola Scriptura da tako protumače, reći ču da mi je najdublji i najomiljeniji deo iste ovaj pasus:

"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Hristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. 8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9 Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.
10 Doista, nastojim li ovo pridobiti ljude ili Boga? Ili idem li za tim da ljudima ugodim? Kad bih sveudilj nastojao ljudima ugađati, ne bih bio Kristov sluga." 1 Gal 6-10,
Otkuda da Pavle ovde propoveda onima koji su vec primili Hristovo jevandjelje?
Nije li to novo jevandlenje protiv koga Pavle pise, koje trazi da se Crkva slusa a ne Hristovo Jevandjelje?
Da li primecujete da Pavle poziva vernike da se drze Hristovog Jevandjelja, a ne novotarija koje su kasnije uvodjene u crkve.

Razmisli malo pa nam sada svima recu, je li to tvoje propovedanje nama, koji poznajemo Hristovo Jevadjelje,sotonsko ili nije?
[/QUOTE][/QUOTE]

Marko, ne koristi tekst pisma da bi nas uvukao u kontradikciju, molim te. Ovde se ne radi o novotarijama kako vi soloa scriptura običavate da govorite u odbrani vašeg uzdizanja Biblije na neodoirljivost. Sv Apostol Pavle, onaj koga je iako je bio progonitelj Crkve sam Gospod bira da bude apostol narodima ovde govori o poasnostima jeresi koje su se već pojavljivale u zajednicama. On pominje rugo evanđelje, iskrivljeno učenje o Isusu., ali i autoritetom koji mu je dao sam Bog ekskomunicira svakog ko pokuša da, ne zablude, ne tradicije, ne novotarije, nego samu poruku prikaže drugačijom nego što jeste. Proklinje i anatemiše one koji bi da govore mi smo Hristovi, a nisu. Ma koliko se trduli da pokažu kako jesu, i da imaju mandat da iskrivljuju nauku. Ovde je on i prorok. Jer kroz čitavu istoriju hrišćanstva unamo da su se pojavljivali raznorani jeretički pokreti koji su tvrdili da su nosioci poruke, i da su baš njima otkrivena prava značenja. Da ne govorim o tome da on pominjući anđela sa neba kao mogućeg donosioca "novog" evanđelja, proročki najavljuje ono što će se dogoditi u 7 veku, kada je trgovac kamilama, pokrao jeretičke tekstove što jevreja, što pseudo hrišćana i stvorio, tvrdeći da ima božanbski mandat, kult koji evo 1400 godina drži svet u strahu, da bi danas imao povlastice od skoro svih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je iskrivljavanje istorijskih činjenica, jer apostol Pavle upravo govori o onima koji će doći nakon njihovog odlaska, koji će u crkvu uneti JERESI POGIBLI, ili lažna učenja koja ne postoje u pismu.

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( Dela svetih Apostolska 20. 28 - 30 ).

"A beše i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će uneti jeresi pogibli, i odricaće se Gospodara koji ih iskupi i dovodiće sebi naglu pogibao.
I mnogi će poći za njihovim nečistotama kojima će se huliti na put istine.
I u lakomstvu loviće vas izmišljenim rečima. Njihov sud odavno ne docni, i pogibao njihova ne drema"
( 2 poslanica Petrova 2. 1 - 3 )

"Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!"
( Galatima poslanica 1. 6 - 9 ).

Upravo su nakon smrti apostola u crkvu ušli lažni samozvani apostoli, i takozvani crkveni oci, i uneli učenja i filozofije iz mnogoboštva.

Do smrti apostola je vladala "SOLA SCRIPTURA" a nakon njih - u crkvi je ustanovljena tradicija, kao mešavina mnogobožačkih filozofija obučenih u Hrišćanske elemente.

Tradicionalne crkve su upravo roizvod ovog mešanja.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Otkuda da Pavle ovde propoveda onima koji su vec primili Hristovo jevandjelje?
Nije li to novo jevandlenje protiv koga Pavle pise, koje trazi da se Crkva slusa a ne Hristovo Jevandjelje?
Da li primecujete da Pavle poziva vernike da se drze Hristovog Jevandjelja, a ne novotarija koje su kasnije uvodjene u crkve.

Razmisli malo pa nam sada svima recu, je li to tvoje propovedanje nama, koji poznajemo Hristovo Jevadjelje,sotonsko ili nije?
[/QUOTE]

Marko, ne koristi tekst pisma da bi nas uvukao u kontradikciju, molim te. Ovde se ne radi o novotarijama kako vi soloa scriptura običavate da govorite u odbrani vašeg uzdizanja Biblije na neodoirljivost. Sv Apostol Pavle, onaj koga je iako je bio progonitelj Crkve sam Gospod bira da bude apostol narodima ovde govori o poasnostima jeresi koje su se već pojavljivale u zajednicama. On pominje rugo evanđelje, iskrivljeno učenje o Isusu., ali i autoritetom koji mu je dao sam Bog ekskomunicira svakog ko pokuša da, ne zablude, ne tradicije, ne novotarije, nego samu poruku prikaže drugačijom nego što jeste. Proklinje i anatemiše one koji bi da govore mi smo Hristovi, a nisu. Ma koliko se trduli da pokažu kako jesu, i da imaju mandat da iskrivljuju nauku. Ovde je on i prorok. Jer kroz čitavu istoriju hrišćanstva unamo da su se pojavljivali raznorani jeretički pokreti koji su tvrdili da su nosioci poruke, i da su baš njima otkrivena prava značenja. Da ne govorim o tome da on pominjući anđela sa neba kao mogućeg donosioca "novog" evanđelja, proročki najavljuje ono što će se dogoditi u 7 veku, kada je trgovac kamilama, pokrao jeretičke tekstove što jevreja, što pseudo hrišćana i stvorio, tvrdeći da ima božanbski mandat, kult koji evo 1400 godina drži svet u strahu, da bi danas imao povlastice od skoro svih.[/QUOTE]

Postovamke Shone,

Mislim da je sve ovo pogresno na temi "Hronologija JS" Zato vas pozivam da ovu diksusuju premestimo na temu Koja crkva sopasava.

Laodikeja ti je lepo odgovori na tvoj komentar ne treba da to ponavljam.


Zasto nisi odgovgorio na ovo:
Razmisli malo pa nam sada svima recu, je li to tvoje propovedanje nama, koji poznajemo Hristovo Jevadjelje,sototonino ili nije?

Kada si pripisao sotoni evangelizacije na kojima se proucava Sveto pismo, tvrdeci da nije potrebno propovedati onima koji poznaju Hrista, pa zasto onda ovde nama propovedas?

Ne zelim da te kritikujem, a jos manje da te osudjujem, jer to nije moj posao, ali bratski zelim da ti postavim jedno drugo pitanje o kome izgleda ne razmisljas dobro a to je:

Sta je za tebe hula na Svetog Duha?

Onda kada su fariseji suprotstavili se Isusu Hristu tvrdeci da pomocu kenza djavolskoga cini cuda, to je bila hula na Svetog duha, jer su Boziju silu pripisali sotoni.

Zato bih ti kao bratu skrenuo paznju nemoj tako slobodno da druge hriscane nazivas sotonskim slugama i ono sto oni cine da je to sotonski posao. To bi mogla da bude hula na Svetoga Duha, a ti znas da je to neoprostivi greh.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Marko, ne koristi tekst pisma da bi nas uvukao u kontradikciju, molim te. Ovde se ne radi o novotarijama kako vi soloa scriptura običavate da govorite u odbrani vašeg uzdizanja Biblije na neodoirljivost. Sv Apostol Pavle, onaj koga je iako je bio progonitelj Crkve sam Gospod bira da bude apostol narodima ovde govori o poasnostima jeresi koje su se već pojavljivale u zajednicama. On pominje rugo evanđelje, iskrivljeno učenje o Isusu., ali i autoritetom koji mu je dao sam Bog ekskomunicira svakog ko pokuša da, ne zablude, ne tradicije, ne novotarije, nego samu poruku prikaže drugačijom nego što jeste. Proklinje i anatemiše one koji bi da govore mi smo Hristovi, a nisu. Ma koliko se trduli da pokažu kako jesu, i da imaju mandat da iskrivljuju nauku. Ovde je on i prorok. Jer kroz čitavu istoriju hrišćanstva unamo da su se pojavljivali raznorani jeretički pokreti koji su tvrdili da su nosioci poruke, i da su baš njima otkrivena prava značenja. Da ne govorim o tome da on pominjući anđela sa neba kao mogućeg donosioca "novog" evanđelja, proročki najavljuje ono što će se dogoditi u 7 veku, kada je trgovac kamilama, pokrao jeretičke tekstove što jevreja, što pseudo hrišćana i stvorio, tvrdeći da ima božanbski mandat, kult koji evo 1400 godina drži svet u strahu, da bi danas imao povlastice od skoro svih.[/QUOTE]

Postovamke Shone,

Mislim da je sve ovo pogresno na temi "Hronologija JS" Zato vas pozivam da ovu diksusuju premestimo na temu Koja crkva sopasava.

Laodikeja ti je lepo odgovori na tvoj komentar ne treba da to ponavljam.


Zasto nisi odgovgorio na ovo:
Razmisli malo pa nam sada svima recu, je li to tvoje propovedanje nama, koji poznajemo Hristovo Jevadjelje,sototonino ili nije?

Kada si pripisao sotoni evangelizacije na kojima se proucava Sveto pismo, tvrdeci da nije potrebno propovedati onima koji poznaju Hrista, pa zasto onda ovde nama propovedas?

Ne zelim da te kritikujem, a jos manje da te osudjujem, jer to nije moj posao, ali bratski zelim da ti postavim jedno drugo pitanje o kome izgleda ne razmisljas dobro a to je:

Sta je za tebe hula na Svetog Duha?

Onda kada su fariseji suprotstavili se Isusu Hristu tvrdeci da pomocu kenza djavolskoga cini cuda, to je bila hula na Svetog duha, jer su Boziju silu pripisali sotoni.

Zato bih ti kao bratu skrenuo paznju nemoj tako slobodno da druge hriscane nazivas sotonskim slugama i ono sto oni cine da je to sotonski posao. To bi mogla da bude hula na Svetoga Duha, a ti znas da je to neoprostivi greh.
[/QUOTE]
Ko kome ovde propoveda? Ko Huli na Duha Svetog? Koga sam ja nazvao SLUGAMA SOTONINIM? Hrišćane? Reći ću ti samo jedno, taj epitet upotrebljavam samo za muslimane. Jer oni to jesu. Da nije možda i to HULA NA DUHA SVETOGA? Reci to otvoreno, ako je to stav tvoje zajednice reci.
Uostalom, zašto onda pripadnike tradicionalne Crkve, bilo da je Zapadna, bilo da je istočna stalno optužujete da su sluge "Vavilonske Bludnice"? Da su pagani? Kako to onda nije HULA NA DUHA SVETOG? Zar to nije neoprostiiv GREH? Braću u Hristu, koji su pre vas primili RADOSNU VEST, koji su s pre VAS krstili smatrati jereticima, otpadnicima? To nije GREH?
Zar je Sv. Apostol Pavle mislio na protestante i sola scriptura kada je ovo izrekao i napisao Galaćanima? Ili je pre će biti prorokovao o tome šta će se desiti u 7 veku. Koliko mi je poznato, a to baš i nije malo veruj mi, ni jedan od osnivača Protestantskih zajednica nije za sebe tvrdio da mu je anđeo ili DUH SVETI rekao da osnuje zajednicu. Svi odreda, osim sonivača Mormonizma, tvrdili su da su bili nadahnuti Biblijom. A međ njima, samo je Luter mogao da se poziva na neki vid apostolskog nasleđa jer je pre nego što će mu se pojaviti želja za pobunom bio Dominikanac. Da nije možda Henri VIII imao apostolsko nasleđe kada je odlučio da odvoji Englesku crkvu od Rima zbog toga što mu papa nije dao da se razvede od zakonite žene i da se venča sa Anom Bolen, koju će kasnije kada mu je umesto sina rodila kći optužiti za preljubu i to sa kime sa sopstvenim bratom? Da nije možda i on bio nadahnut DUHOM SVETIM? Ili da nije možda Rasel koji je pre nego što će osnovati Džehovine Svedoke bio Adventista bio nadahnut DUHOM kada je napuštao zajednicu koju je pre toga pokušao da preotme? Jeli to dar DUHA SVETOG? Da li je to APOSTOLSKO NASLEĐE? Da li Katolici i Pravoslavci šalju svoje apologete na bogoslužja ili po kućama protestanata? Da li im propovedaju? Da li ih Evangeliziraju? Zar ne znaš da se krštenje ne može ponoviti! Ili je i taj sakrament kod protestanata izgubio sakramentalnost? Sve što sam napisao nije bilo u svrhu da bilo koga ispravljam ili Evangeliziram, nego da ukažem na greške. Na one greške koje DELE NEDELJIVO.
Hrišćanstvo nije tehnički gedžet koji neko upotrebljava na jedan način, a onda se pojavi neko ko u uputstvu pronađe nešto novo-staro i onda svima nabija na nos da svi drugi taj gadžet ne koriste kako treba. Hrišćanstvo je ŽIVOT i SINOVSTVO U BOGA. A ne međusobno optuživanje. Hrišćanstvo je skromnost, a ne neosnovani PONOS. Hrišćanstvo je imati sposobnost da se vidi šire od uskih okvira. Hrišćanstvo je LJUBAV U ISTINI a ne ropstvo relativne slobode ljudskog uma.


Razmisli malo o tome. Postavi neka nezgodna pitanja i pogledaj istinu koja stoji već vekovima: Prvo je Crkvu uspeo da razdeli zbog ponosa i želje za vlašću primasa dvaju najvećih centara, ostavivši prazninu duhovnosti na zapadu i prazninu čvrstine doktrine na istoku, a onda je pismom (a ne zaboravi da je on majstor teologije, jer Boga je gledao pre pada) zaveo Lutera i njegove naslednike da se odvoje ostavivši tu novo nastalo mnoštvo bez duhovnosti Istoka, doktrinarne čvrstine zapada, bez tradicije i usmenog predanja raspirujući mržnju i prezir u tako razdeljenom tkivu Crkve. Ostalo mu je samo da ljude ponovo zavodi "bratstvom" i "humanizmom" materijalističkog teizma masona i ateizma komunista i eto današnjeg vremena. Mučno je za gledati, još mučnije trpeti optužbe za blasfemiju. Ali neka, KRST nosim, i nosiću ga uzdignute glave. Ne mrzeći nikoga, i nikome ne želeći zlo, ponajmanje braći u Hristu. Što se tiče onih koji postadoše članovima anti crkve, one koja pet puta na dan zapeva u pozivu na molitvu kupler majstoru, njih ostavljam Bogu da ih ako mu je volja opameti i vrati na pravi put. A njihovo širenje je samo produkt naših podela i našeg odbacivanja Boga. Sotona oseća da je uspeo da omekša Štit Božijeg naroda, i udara pa gde mu uspe. Dato mu je tako. Sve što radi radi po dozvoli Božijoj, jer nama je data sloboda da biramo. Na testu smo. Samo test niti je lak, niti je bez zamki. A da bi smo uspeli da rešimo test iskušenja trebamo biti "mudri kao zmije i bezazleni kao golubice) jer okruženi smo vukovima u jagnjećoj koži, željnima naše krvi i naših duša, dok zaboravljamo da nam je JEDAN PASTIR.
Uz Blagoslov TROJEDINOG BOGA OCA I SINA I DUHA SVETOGA želim ti svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je iskrivljavanje istorijskih činjenica, jer apostol Pavle upravo govori o onima koji će doći nakon njihovog odlaska, koji će u crkvu uneti JERESI POGIBLI, ili lažna učenja koja ne postoje u pismu.

Laodikeja ne mozes ti meni govoriti o "iskrivljavanju istorijskih cinjenica" kad ni sam ne priznajes istorijske cinjenice i zvanicnu istoriju.

Ne priznajem ni ja da oni sve to pretstavljaju tacno istorijski, ali zato njihove izjave moramo meriti dokazima. Ne mozemo mi uzeti njihove tvrdnje bez dokaza. Zato sam te molio da mi postavis DOKAZE gde u 1,2,3 veku bilo ko od istoricara ili crkvenih zvanicnika kaze da je "CRKVA PREUZIMALA PAGANSKE OBICAJE?"

NEMAS TO!
ZNACI NEMAS DOKAZE!

Tacno je da Pavle govori o otpadu, ali izvini Laodikeja to mozete biti i vi protestanti, a ne nekakav Rimski Papa.

Vreme o kojem Pavle govori moze biti i 2000 godina kasnije!

Sem toga, Pavle ne kaze nigde "da ce crkva pasti" vec govori o laznim ucenjima koja ce se pojaviti!

Do smrti apostola je vladala "SOLA SCRIPTURA" a nakon njih - u crkvi je ustanovljena tradicija, kao mešavina mnogobožačkih filozofija obučenih u Hrišćanske elemente.

Tradicionalne crkve su upravo roizvod ovog mešanja.

"Sola Scriptura" STAROGA ZAVETA a ne Novoga Zaveta, jer njima Sveta knjiga nije bila NZ kao vama protestantima danas!

Znaci nema tu "Sole Scripture" u tom smislu vec Pisma Starog Zaveta i usmenog predanja odnosno tumacenja! Tako nasa crkva stoji i dan danas ispravna!

Ne postoji nikakva "Sola Scriptura" Novoga Zaveta!

Daj DOKAZE , nemoj da se natezemo! Ako ih nemas reci lepo da nemas i da je to tvoje misljenje!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tacno je da Pavle govori o otpadu, ali izvini Laodikeja to mozete biti i vi protestanti, a ne nekakav Rimski Papa.

Vreme o kojem Pavle govori moze biti i 2000 godina kasnije!

Sem toga, Pavle ne kaze nigde "da ce crkva pasti" vec govori o laznim ucenjima koja ce se pojaviti!

Pavle je prorokovao, i to ne samo o otpadanju od Crkve. Dugo bi mi trebalo da navedem koja pojava sama po sebi odgovora svemu što je Pavle naveo u početku poslanice Galaćanima. To uključuje i ono o udovoljavanju čoveku. Koja je poruka došla od "anđela!", koja se smatrala novim, u suštini drugačijim evanđeljem, i koja je zahvatila područje tadašnje Galate? Koja dvosmisleno ide ka porobljavanju čoveka, ali i udovoljavanju njegovih najnižih nagona? Ali to nije tema, tema je da smo mi otpadnici od Sola Scriptura, i da je Pavle mislio na nas. To je tvrdnja protestanata. Arogantno ne vide, naravno ne svi, ima onih koji vide, šta je ispunjenje Pavlovog može se slobodno reći proročanstva.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laodikeja ne mozes ti meni govoriti o "iskrivljavanju istorijskih cinjenica" kad ni sam ne priznajes istorijske cinjenice i zvanicnu istoriju.

Ne priznajem ni ja da oni sve to pretstavljaju tacno istorijski, ali zato njihove izjave moramo meriti dokazima. Ne mozemo mi uzeti njihove tvrdnje bez dokaza. Zato sam te molio da mi postavis DOKAZE gde u 1,2,3 veku bilo ko od istoricara ili crkvenih zvanicnika kaze da je "CRKVA PREUZIMALA PAGANSKE OBICAJE?"

Brate Mire, dozvoli mi da ja odgovorim na to tvoje vazno pitanje.

Zamolio bih te da pronadjes Crkvenu istoriju od Jevsevija Popovica, tvog brata pravoslavca i prondjei u prvoj knizi na 94 do 108.setranici
Popovic u tom poglavlju istice koliki je uticaj na cvrkvenmo ucenje imala Platonova filozofija.
Ima velike slicnosti o zagrobnom zivotu sto je tada crkva usvojila sto se nalazi u Platonovoj filozofiji. Procitaj makar celo to poglavlje, a i odgovora na tvoje pitanje:



"PLATONOVA FILOZOFIJA JE SVOJIM SADRZAJEM PRILICNO UTICALA NA CRKVENO UCENJE. I MNOGI SU U PRVIM VREMENIMA CRKVE GLEDALI, DA SPOJE CRKVENO UCENJE I PLATONOVU FILOZOFIJU.". Jevsevije Popovic, Crtkvena Istorija knjiga I. str 98.



Mire, da li je to odgovor na tvoje pitanje?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U šta vi pretvoriste ovu temu? ( I ne samo ovu) Da li imate običaj da pogledate naslov teme kada hoćete da postavite neki post i da se zapitate da li je vaše pisanje u skladu sa temom? Izgleda da o tome uopšte ne razmišljate. Moraćete početi o tome voditi računa, jer da bi ovaj forum ličio na nešto, i ja ću morati da počnem bristi sve postove koji nisu u skladu sa temom na kojoj su postavljeni.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
U šta vi pretvoriste ovu temu? ( I ne samo ovu) Da li imate običaj da pogledate naslov teme kada hoćete da postavite neki post i da se zapitate da li je vaše pisanje u skladu sa temom? Izgleda da o tome uopšte ne razmišljate. Moraćete početi o tome voditi računa, jer da bi ovaj forum ličio na nešto, i ja ću morati da počnem bristi sve postove koji nisu u skladu sa temom na kojoj su postavljeni.


Urednice hvala na upozorenju.
To je uparavo, sto sam i ja preporucio gore u postu:
"Mislim da je sve ovo pogresno na temi "Hronologija JS" Zato vas pozivam da ovu diksusuju premestimo na temu Koja crkva sopasava."
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Urednice hvala na upozorenju.
To je uparavo, sto sam i ja preporucio gore u postu:
"Mislim da je sve ovo pogresno na temi "Hronologija JS" Zato vas pozivam da ovu diksusuju premestimo na temu Koja crkva sopasava."

Slažem se sa time. Uostalom čitava hronologija Raselovaca je jedno obično tralala, Tako da bi ova tema mogla i da se zaključa. Uostalom čitav ovaj deo foruma pretvorio se u borbu Sola Scriptura apologetike sa tradicionalnom Crkvom. Koju god da temu u ovom delu foruma otvorim vidim samo ili napade na tradicionalnu Crkvu, ili napade na Hrišćanstvo uopšte. Gomilaju se postovi, jer jedni drugima pokušavamo da nametnemo svoju "istinu"
I Sola Scriptura i Tradicionalna Crkva vide greške Raselovaca, ova potonja čak i mnogo više, ali umesto prostog navođenja gde i kako Raselov kult greši, mi se raspravljamo između sebe.
 
Natrag
Top