Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Darth Shone,
dao si gore veoma dobre i plemenite misli u svom komerntaru koje ja visoko ceni.

Medjutim u dva gore komentara oba si zavrsio ovako:


"a spasenje umesto u Crkvi tražiti tamo gde ga nema, u iskrivljenom i ljudskim relativizmom iskvarenom učenju, samo zato što nam se ono učinilo, prividelo kao odgovor na naša pitanja, što nam je delovalo da govori sa autoritetom koji zadovoljava naše sumnje rođene tako što smo se više predavali demonskoj laži, a manje živeli onako kako je trebalo?"


"da neko za sebe tvrdi da je Hrišćanin, a da u stvari nije, iti jne pokret, kult, sekta kojoj pripada Hrišćanski. I sve to zato što lako padamo na đavolsku prevaru."


Ako sam te dobro razumeo, ti mislis da svi koji ne pripadaju tvojoj Crkvi, nisu u Crkvi i nemaju spasenja. Isto tako svi koji pripadaju drugim zajenicama su na sotonskoj strani. Da li sma te dobro razumeo?

Zar nisu bili fariseji u Crkvi koju je Bog osnovao i sve je ucinjeno po Njegovom planu, a kada je Isus dosao i cinio cuda, izjavili su to cini "Pomocu Vlezevula kenza djavolskoga."

Da ti spomenem samo jos jednu cinjenicu.

Jevrejski svestenici su svakog dan po sinagogama i u Hramu, ponavljaljali starozavetna prorocanstva o dolasku Mesije. Mnostvo zrrtava prinasali su koje su bile predslika Njega.

A kada je doslo vreme da se rodi Spasitelj, koje tu radosnu vest doneo JERUSALIMU?
Zar nije trebalo da tu ves najpre cuje i objavi Prvosvestenik i da tu vest objavi iz Hrama, ispred Sekine, mesta koje je odredjeno da se Bog tu javlja?

Bog tu vest poverava trojici mudraca koji su dosli sa Istoka iz mnogobozacke zemlje.
Kada su tu vest objavili svestenicima, oni su ih prezrivo gledali tvrdeci da je nemoguce da tu vest Bog da mnogoboscima, a da zaobidje po Bozijem planu uspostavljeno jevrejsko svestenstvo.
Zar nije veom iznenadjujuce, da se ni iz Jeruslaim do Vitlejema nijedan svestenik nije pridruzo mudracima, nego su nasatvili put sami.

Zar nisu trebali svestenici da jure na konjima i da objave tu radosnu vest narodu? Ne, oni su ostali da spavaju zbog oholosti, jer su mislili da samo oni sluze Bogu, a svakako ne i mnogobosci.

Iz ovoga mi Hriscani mozemo mnogo nauciti.
Drugo, nije lepo druge vernike nazivati satanistima, jer to su upravu fariseji radili. Niko nas nije postavio sudijama, iznesimo ono sto mislimo na lep nacine bez osude i uvrede, jer sud pripada Jedino Bogu
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Postovanje Darth Shone,
dao si gore veoma dobre i plemenite misli u svom komerntaru koje ja visoko ceni.

Medjutim u dva gore komentara oba si zavrsio ovako:


"a spasenje umesto u Crkvi tražiti tamo gde ga nema, u iskrivljenom i ljudskim relativizmom iskvarenom učenju, samo zato što nam se ono učinilo, prividelo kao odgovor na naša pitanja, što nam je delovalo da govori sa autoritetom koji zadovoljava naše sumnje rođene tako što smo se više predavali demonskoj laži, a manje živeli onako kako je trebalo?"


"da neko za sebe tvrdi da je Hrišćanin, a da u stvari nije, iti jne pokret, kult, sekta kojoj pripada Hrišćanski. I sve to zato što lako padamo na đavolsku prevaru."


Ako sam te dobro razumeo, ti mislis da svi koji ne pripadaju tvojoj Crkvi, nisu u Crkvi i nemaju spasenja. Isto tako svi koji pripadaju drugim zajenicama su na sotonskoj strani. Da li sma te dobro razumeo?

Iz ovoga mi Hriscani mozemo mnogo nauciti.
Drugo, nije lepo druge vernike nazivati satanistima, jer to su upravu fariseji radili. Niko nas nije postavio sudijama, iznesimo ono sto mislimo na lep nacine bez osude i uvrede, jer sud pripada Jedino Bogu


Pokušaću da ti odgovorim na ovo o tome da li smatram one koji ne pripadaju "mojoj" Crkvi satanistima.
Ako prihvatiš činjenicu da je Sotona veoma vešt teolog, da poznaje Boga, jer bio je među prvim stvorenjima, kao seraf Ga je gledao, onda ti može biti jasno da ima fozvolu da nas rešeta, tj da nas na sve načine zavodi. Prosto je, nekoga će, a to najčešće i radi zavoditi materijalizmom, nekoga će zavodti ovim ili onim, a vernike, one koji Boga traže, iskušavaće, zavoditi lažnim predstavljanjem Boga.

Zato sam i rekao da su oni koji sebe predstavljaju Hrišćanima često pod uticajem Oca Laži. Uostalom, zar misliš da su Raselovci Božiji? Tj. da veruju u istog Boga? Sa druge strane, zar gomile protestantskih sekti ne nazivaju Satanistima i otpadnicima Katolike, zar ne nazivaju istim imenima i epitetima Pravoslavce? Ili jedni druge u trenucima kada menjaju zajednice kojima su pripadali? Šta reći za New Age "Hrišćane"? One koji pominju "Hristosvesnost"? Ili Unitariste?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Pokušaću da ti odgovorim na ovo o tome da li smatram one koji ne pripadaju "mojoj" Crkvi satanistima.
Ako prihvatiš činjenicu da je Sotona veoma vešt teolog, da poznaje Boga, jer bio je među prvim stvorenjima, kao seraf Ga je gledao, onda ti može biti jasno da ima fozvolu da nas rešeta, tj da nas na sve načine zavodi. Prosto je, nekoga će, a to najčešće i radi zavoditi materijalizmom, nekoga će zavodti ovim ili onim, a vernike, one koji Boga traže, iskušavaće, zavoditi lažnim predstavljanjem Boga.

Zato sam i rekao da su oni koji sebe predstavljaju Hrišćanima često pod uticajem Oca Laži. Uostalom, zar misliš da su Raselovci Božiji? Tj. da veruju u istog Boga? Sa druge strane, zar gomile protestantskih sekti ne nazivaju Satanistima i otpadnicima Katolike, zar ne nazivaju istim imenima i epitetima Pravoslavce? Ili jedni druge u trenucima kada menjaju zajednice kojima su pripadali? Šta reći za New Age "Hrišćane"? One koji pominju "Hristosvesnost"? Ili Unitariste?
Mi trebamo razlikovati zemaljsku instituciju od nebeske.

Tacno je da je crkva jedna i jedina, ali takodje je tacno da ono sto mi razumemo pod pojmom crkva nije isto kako je Bog shvata.

Secas se kad su Hrista pitali za jednog sto je njegovim imenom izgonio demone, a apostoli mu branili jer nije bio Hristov ucenik? A Isus im kaze: "ne branite mu, jer niko ne moze mojim imenom cudesa ciniti a potom odma o meni govoriti lose.. i ko nije protiv vas sa vama je"!

Dakle, pojam crkva, nije isti za ljude i za Boga, jer za Boga su crkva ljudi a ne institucija.

Dakle, neko moze biti clan njegove crkve a veze ne imati sa vidljivom i organizovanom institucijom na zemlji..

Tako mi ne smemo nikog iskljucivati i nazivati satanskim slugama, jer onda cinimo isto sto i apostoli...


Po mom misljenju, nemaju svi doktrinarnu istinu, ali svi se trude da sluze Hristu na najbolji nacin koji znaju i umeju. Nekada Bog i preko njih moze ciniti cuda i cini ih, iako oni nisu njegova crkva. Npr. upotrebio je astrologe (mudrace) da prenesu vest o rodjenju Hrista a ne svestenike, dakle ne zvanicnu crkvu, vec je uzeo tamo neku sektasku grupaciju sa istoka..

Bog kaze: "kome je mnogo dano, mnogo ce se od njega traziti, a kome je malo dano malo ce se od njega traziti"!

Bog nekad moze upotrebiti i one koje mi ne znamo..

On nije odbacio jevrejsku crkvu, Hristos je rekao - "sve sto vam kazu fariseji drzite i tvorite" , ali ne cinite sto oni cine "jer govore a ne izvrsavaju"!

Dakle iskrenost se gleda , i Bogu je to najvaznije..

Bog ne odbacuje protestante sve dok su iskreni..

Generalno, vecina nas Hriscana (izuzev svedoka) verujemo u istog Gospodara. Njemu sluzimo, dok su predmet spora stvari koje ne uticu i nisu presudne za spasenje..

Ono oko cega se mi sporimo, su obicaji, zagrobni zivot, zakon, dani koje treba slaviti itd...

Niko zbog toga nece izgubiti zivot, i mislim da Hristos ne gleda na ova pitanja kao mi. Njemu to nije vazno!

Slicne probleme imale su i crkve u prvom veku, ali nije bilo razdvajanja medju njima..

Velika je greska adventista i drugih protestanata danas, sto oni nama propovedaju Hrista, nama koji ga vec znamo, umesto da odu onima koji za njega nisu culi..

To sto oni rade nije propovedanje evandjelja..

I to je satanska prevara, stvaranje podela, i on koristi ove frakcije (on ih je stvorio).. Kao i u vreme Hrista sto je imao brojne sekte da napravi podelu..

Jesu li sadukeji osudjeni na propast ili eseni ili samaricani? A fariseji?

Nije niko od njih! Bog ne sudi ljudskim merilima, vidimo to u prici o milosrdnom samaricaninu!

Ne zelim da zvucim ekumenisticki, ali generalno, Bog ne gleda na to kao mi ljudi.

Zato je svaki onaj koji ispoveda Hrista za mene moj brat, i ja ga ne odbacujem.

Ja govorim protiv laznih institucija i podela, koje su djavolsko delo.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mi trebamo razlikovati zemaljsku instituciju od nebeske.

Tacno je da je crkva jedna i jedina, ali takodje je tacno da ono sto mi razumemo pod pojmom crkva nije isto kako je Bog shvata.

Secas se kad su Hrista pitali za jednog sto je njegovim imenom izgonio demone, a apostoli mu branili jer nije bio Hristov ucenik? A Isus im kaze: "ne branite mu, jer niko ne moze mojim imenom cudesa ciniti a potom odma o meni govoriti lose.. i ko nije protiv vas sa vama je"!

Dakle, pojam crkva, nije isti za ljude i za Boga, jer za Boga su crkva ljudi a ne institucija.

Dakle, neko moze biti clan njegove crkve a veze ne imati sa vidljivom i organizovanom institucijom na zemlji..

Tako mi ne smemo nikog iskljucivati i nazivati satanskim slugama, jer onda cinimo isto sto i apostoli...


Po mom misljenju, nemaju svi doktrinarnu istinu, ali svi se trude da sluze Hristu na najbolji nacin koji znaju i umeju. Nekada Bog i preko njih moze ciniti cuda i cini ih, iako oni nisu njegova crkva. Npr. upotrebio je astrologe (mudrace) da prenesu vest o rodjenju Hrista a ne svestenike, dakle ne zvanicnu crkvu, vec je uzeo tamo neku sektasku grupaciju sa istoka..

Bog kaze: "kome je mnogo dano, mnogo ce se od njega traziti, a kome je malo dano malo ce se od njega traziti"!

Bog nekad moze upotrebiti i one koje mi ne znamo..

On nije odbacio jevrejsku crkvu, Hristos je rekao - "sve sto vam kazu fariseji drzite i tvorite" , ali ne cinite sto oni cine "jer govore a ne izvrsavaju"!

Dakle iskrenost se gleda , i Bogu je to najvaznije..

Bog ne odbacuje protestante sve dok su iskreni..

Generalno, vecina nas Hriscana (izuzev svedoka) verujemo u istog Gospodara. Njemu sluzimo, dok su predmet spora stvari koje ne uticu i nisu presudne za spasenje..

Ono oko cega se mi sporimo, su obicaji, zagrobni zivot, zakon, dani koje treba slaviti itd...

Niko zbog toga nece izgubiti zivot, i mislim da Hristos ne gleda na ova pitanja kao mi. Njemu to nije vazno!

Slicne probleme imale su i crkve u prvom veku, ali nije bilo razdvajanja medju njima..

Velika je greska adventista i drugih protestanata danas, sto oni nama propovedaju Hrista, nama koji ga vec znamo, umesto da odu onima koji za njega nisu culi..

To sto oni rade nije propovedanje evandjelja..

I to je satanska prevara, stvaranje podela, i on koristi ove frakcije (on ih je stvorio).. Kao i u vreme Hrista sto je imao brojne sekte da napravi podelu..

Jesu li sadukeji osudjeni na propast ili eseni ili samaricani? A fariseji?

Nije niko od njih! Bog ne sudi ljudskim merilima, vidimo to u prici o milosrdnom samaricaninu!

Ne zelim da zvucim ekumenisticki, ali generalno, Bog ne gleda na to kao mi ljudi.

Zato je svaki onaj koji ispoveda Hrista za mene moj brat, i ja ga ne odbacujem.

Ja govorim protiv laznih institucija i podela, koje su djavolsko delo.


Pozdrav.


Ni ja mire000 ne odbacujem nikoga, posebno ne odbacujem braću u Hristu. Samo sam navodio zablude i i načine na koji nas ostale, bez obzira da li smo pravoslavni ili katolici gledaju.

Hajdemo realno, danas najveći apologeti Hrišćanstva, najjači branitelji istog od hordi sotoninih sledbenika, sledbenika islama, su baš Protestanti. Jednog od njih pratim na Youtubeu. Dok istovremeno mi tradicionalni Hrišćani kako zapada, tako i istoka skoro i da se ne branimo, ne branimo svoju veru! Ponavljamo samo Ljubav, Ljubav, molitva, i skoro i da skrećemo u relativizam. Izjednačavamo čini se Trojedinog sa "najvećim prevarantom" ili kako to na engleski prevodi Dejvid Vud, "allah is the master of deceit", što se odnosi na suru u kojoj se negira uskrsnuće-vaskrnsuće Isusa. Naravno nismo svi takvi, ali svako ko se usudi da kaže istinu biva nazvan ekstremistom. Lepe mu se etikete.
Podeljeni smo, svađamo se oko toga ko zaista živi Isusovu poruku, nazivamo se ovakvima i onakvima. Pojedini produkti Luterovog zakucavanja teza nama propovedaju onoga koga mi, kako si to lepo rekao već znamo.

Ponoviću ono što sam citirajući tvoj post podebljao: I ZA MENE JE SVAKO KO ISPOVEDA DA JE ISUS HRIST DRUGA OSOBA PRESEVETOG TROJSTVA- TROJICE, DA JE ISUS BOG JE I ZA MENE BRAT, I JA GA NE ODBACUJEM.

Sve što želim za šta se molim, i čemu se nadam je da se mi koji ispovedamo ovo konačno po Volji Božijoj opametimo i prestanemo da jedni na druge gledamo sa netrpeljivošću, pronalazimo zamerke, nego da živimo Evanđelje. Da ga svojim primerom, čvrstinom vere prenesmo do kraja sveta. Ne pokušavajući da ispravimo jedni druge, nego u ISTINI i LJUBAVI pokažemo da smo Božiji PRIJATELJI, SARADNICI, BOŽIJA DECA, a ne robovi. Jer naš Bog, jedini Bog, nije robovlasnik, nije despot, nije kupler majstor i mafijaški don. Naš Bog je PUT, ISTINA i ŽIVOT. Naš Bog je OTKUPITELJ, OSLOBODILAC i SPASITELJ. Onaj koji podiže malene i obara silnike. ONAJ KOJI JESTE. OTAC i SIN i DUH SVETI.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pokušaću da ti odgovorim na ovo o tome da li smatram one koji ne pripadaju "mojoj" Crkvi satanistima.
Ako prihvatiš činjenicu da je Sotona veoma vešt teolog, da poznaje Boga, jer bio je među prvim stvorenjima, kao seraf Ga je gledao, onda ti može biti jasno da ima fozvolu da nas rešeta, tj da nas na sve načine zavodi. Prosto je, nekoga će, a to najčešće i radi zavoditi materijalizmom, nekoga će zavodti ovim ili onim, a vernike, one koji Boga traže, iskušavaće, zavoditi lažnim predstavljanjem Boga.

Sa tim se potpunio slazem. Sotona zaista kusa ljude na sve nacine. Medjutim nisi odgovorio da li i ti takve smatras i nazivas satanistima?


Zato sam i rekao da su oni koji sebe predstavljaju Hrišćanima često pod uticajem Oca Laži. Uostalom, zar misliš da su Raselovci Božiji? Tj. da veruju u istog Boga?[/QUOTE]

Da, ja verujem da su Raslovci Boziji, jer On je njihov tvorac kao sto je inas. Oni su dobri ljudi, ali su upali u krivo ucenje. Drugo, a zar vernik koji je u pravoj Crkvi ne moze biti pod uticajem oca lazi?

Sa druge strane, zar gomile protestantskih sekti ne nazivaju Satanistima i otpadnicima Katolike, zar ne nazivaju istim imenima i epitetima Pravoslavce? Ili jedni druge u trenucima kada menjaju zajednice kojima su pripadali? Šta reći za New Age "Hrišćane"? One koji pominju "Hristosvesnost"? Ili Unitariste?[/QUOTE]

Svakako da ima i takvih koji druge vernike nazivaju takvim imenima, ti i ja to ne mozemo ograniociti, ali ucinimo ono sto je u nasoj vlasti, nije dobro da i mi sledimo njihov primer pa da njih nazivamo pogrsnim imenima, jer ko zna ko je u pravu, a ko nije. Farije si su mislili da su oni jedini pravi vernicu i sve druge su prezirakli i osudjivali. Zar nije razumno da se ti i ja cuvamo od toga da ne sledimo i mi njihov primer?

Neprestano ukoravas druge hriscane nazivajuci ih sektom, kultom i slicno.
Savakako ti je poznato da je Hristos svoju Crkvu osnovao kao sektu u juidajizmu. Prema tome zar nije i Hristos bio SEKTAS? Jeste!

Razmisli malo sire, zar nije celo hriscanstvo sekta u pluralistickom svetu u kom ima skoro tri puta vise nehriscana. Prema tome pripadati jednoj sekti, ne mora biti pogresno, jer ako jeste, onda je i Hristos pogresio. Da li se slazes sa ovim?

A isto tako pripadati i pravoj Crkvi, nije garancija da je svaki vernik tako veran ni kako uci njegova crkva, a jos manje da zivi po primeru Gospoda Isusa Hrista koji je nas uzor.


Mire dao si gore izvanredan komentar.

Zelim samo da obratis paznju na ovo sto si gore napisao:
"Velika je greska adventista i drugih protestanata danas, sto oni nama propovedaju Hrista, nama koji ga vec znamo, umesto da odu onima koji za njega nisu culi..
To sto oni rade nije propovedanje evandjelja..
I to je satanska prevara, stvaranje podela..."

Mire, cini mi se da ti nisi doro proucio Hristov nalog: "IDITE DAKLE I NAUCITE SVE NARODE, KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA. UCECI IH DA SVE DRZE STO SAM VAM JA ZAPOVEDIO." Matrj 28,19.20.


Moze li onda biti satanska prevara ako neko cini upravo tako kako je Hristos rekao?

Drugo, Hristos je imao u vidu SVE NARODE pa i pravoslavce i adventiste. Potrebno je propovedati svima, a ne birati samo neke.

Advetisi propoveaju svima svim narodima, jer hiljade misionara putuju u sve zermljr i propovedaju upravo kako je to Hristos predvideo i odredio.
Mire, mozda bi bilo bolje da se pitas, zasto to ti i tvoja braca pravoslavci ne cinite?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ni ja mire000 ne odbacujem nikoga, posebno ne odbacujem braću u Hristu. Samo sam navodio zablude i i načine na koji nas ostale, bez obzira da li smo pravoslavni ili katolici gledaju.

Hajdemo realno, danas najveći apologeti Hrišćanstva, najjači branitelji istog od hordi sotoninih sledbenika, sledbenika islama, su baš Protestanti. Jednog od njih pratim na Youtubeu. Dok istovremeno mi tradicionalni Hrišćani kako zapada, tako i istoka skoro i da se ne branimo, ne branimo svoju veru! Ponavljamo samo Ljubav, Ljubav, molitva, i skoro i da skrećemo u relativizam. Izjednačavamo čini se Trojedinog sa "najvećim prevarantom" ili kako to na engleski prevodi Dejvid Vud, "allah is the master of deceit", što se odnosi na suru u kojoj se negira uskrsnuće-vaskrnsuće Isusa. Naravno nismo svi takvi, ali svako ko se usudi da kaže istinu biva nazvan ekstremistom. Lepe mu se etikete.
Podeljeni smo, svađamo se oko toga ko zaista živi Isusovu poruku, nazivamo se ovakvima i onakvima. Pojedini produkti Luterovog zakucavanja teza nama propovedaju onoga koga mi, kako si to lepo rekao već znamo.

Ponoviću ono što sam citirajući tvoj post podebljao: I ZA MENE JE SVAKO KO ISPOVEDA DA JE ISUS HRIST DRUGA OSOBA PRESEVETOG TROJSTVA- TROJICE, DA JE ISUS BOG JE I ZA MENE BRAT, I JA GA NE ODBACUJEM.

Sve što želim za šta se molim, i čemu se nadam je da se mi koji ispovedamo ovo konačno po Volji Božijoj opametimo i prestanemo da jedni na druge gledamo sa netrpeljivošću, pronalazimo zamerke, nego da živimo Evanđelje. Da ga svojim primerom, čvrstinom vere prenesmo do kraja sveta. Ne pokušavajući da ispravimo jedni druge, nego u ISTINI i LJUBAVI pokažemo da smo Božiji PRIJATELJI, SARADNICI, BOŽIJA DECA, a ne robovi. Jer naš Bog, jedini Bog, nije robovlasnik, nije despot, nije kupler majstor i mafijaški don. Naš Bog je PUT, ISTINA i ŽIVOT. Naš Bog je OTKUPITELJ, OSLOBODILAC i SPASITELJ. Onaj koji podiže malene i obara silnike. ONAJ KOJI JESTE. OTAC i SIN i DUH SVETI.

Ja bih posle ovako dobrog i plemenitog komentara mogao da kazem samo A M I N !

To je ono sto i ja stalno naglasavam. Niko nas nije postavio sudijama da sudimo jedni drugima. Umesto osude i vredjanja, pokazimo ljubav, dobrotu, milost i postovanje, a to su Bozije osobine. Imajmo sazanjenja i prema onima koji lutaju, koji su na pogresnom put. Ukazimo im to, ali na lep i ljubazan nazin, jer poslovica ovako glasi: "Pre ce se osa na medu uhvatiti, nego na sircetu."

Zato imajmo to na umu kad stupamo u razgovor sa onima za koje mislimo da su na pogresnom putu, jer samo Bog zna pravu istini, ko zna, moda su oni na pravom putu koje mi nazivamo pogrdnim imenima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Dok istovremeno mi tradicionalni Hrišćani kako zapada, tako i istoka skoro i da se ne branimo, ne branimo svoju veru! Ponavljamo samo Ljubav, Ljubav, molitva...

Ima istine i u tome, nije to za svakog. Neko svedoci svojim zivotom, neko delima a nekom je Bog dao reci..
Nekom da slika, nekom da stvara muziku a nekom da se bavi naukom.. Svakom prema sposobnostima..

Medjutim, svi mi treba da se borimo i da u toj borbi doprinesemo..

Ja mislim da kad nekog toliko volis kao Boga, spreman si na sve, i da ga branis zivotom..

Sve što želim za šta se molim, i čemu se nadam je da se mi koji ispovedamo ovo konačno po Volji Božijoj opametimo i prestanemo da jedni na druge gledamo sa netrpeljivošću, pronalazimo zamerke, nego da živimo Evanđelje. Da ga svojim primerom, čvrstinom vere prenesmo do kraja sveta. Ne pokušavajući da ispravimo jedni druge, nego u ISTINI i LJUBAVI pokažemo da smo Božiji PRIJATELJI, SARADNICI, BOŽIJA DECA, a ne robovi. Jer naš Bog, jedini Bog, nije robovlasnik, nije despot, nije kupler majstor i mafijaški don. Naš Bog je PUT, ISTINA i ŽIVOT. Naš Bog je OTKUPITELJ, OSLOBODILAC i SPASITELJ. Onaj koji podiže malene i obara silnike. ONAJ KOJI JESTE. OTAC i SIN i DUH SVETI.

Za to se i ja molim, i na to sam pozivao mnoge na forumu, ali jedini koji ce se na to odazvati je Marko..

Kad bismo se svi okupili i propovedali Hrista vec bi svet odavno bio Hriscanski.

Mire dao si gore izvanredan komentar.

Zelim samo da obratis paznju na ovo sto si gore napisao:
"Velika je greska adventista i drugih protestanata danas, sto oni nama propovedaju Hrista, nama koji ga vec znamo, umesto da odu onima koji za njega nisu culi..
To sto oni rade nije propovedanje evandjelja..
I to je satanska prevara, stvaranje podela..."

Mire, cini mi se da ti nisi doro proucio Hristov nalog: "IDITE DAKLE I NAUCITE SVE NARODE, KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA. UCECI IH DA SVE DRZE STO SAM VAM JA ZAPOVEDIO." Matrj 28,19.20.


Moze li onda biti satanska prevara ako neko cini upravo tako kako je Hristos rekao?

Drugo, Hristos je imao u vidu SVE NARODE pa i pravoslavce i adventiste. Potrebno je propovedati svima, a ne birati samo neke.

Advetisi propoveaju svima svim narodima, jer hiljade misionara putuju u sve zermljr i propovedaju upravo kako je to Hristos predvideo i odredio.
Mire, mozda bi bilo bolje da se pitas, zasto to ti i tvoja braca pravoslavci ne cinite?
Marko nismo mi drugi narod, mi smo Hristovi! I znamo ga.

Pavle je rekao kako on "ne zeli propovedati Hrista tamo gde se on vec spominjao".

Cemu to onda? I Pavle kaze da je to gubljenje vremena.

U zadnje vreme je velika ekspanzija islama, hindiustickih i drugih sekti.. mislis li da mi nemamo druga posla?

Te razmirice ne treba da budu na dnevnom redu uopste, time se mozemo baviti do sudnjega dana, ima vremena, postoji vazniji posao, polovina sveta danas nije Hriscanska i tu smo stali davno. A sta mislis zasto?

Zabavio nas satana...

Ima pravoslavnih misionara..
Samo ni vasih ni nasih nema dovoljno Marko.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U zadnje vreme je velika ekspanzija islama, hindiustickih i drugih sekti.. mislis li da mi nemamo druga posla?

Te razmirice ne treba da budu na dnevnom redu uopste, time se mozemo baviti do sudnjega dana, ima vremena, postoji vazniji posao, polovina sveta danas nije Hriscanska i tu smo stali davno. A sta mislis zasto?

Zabavio nas satana...

Ima pravoslavnih misionara..
Samo ni vasih ni nasih nema dovoljno Marko.

Počeću sa kraja citatom iz Biblije: "Žetva je velika, a radnika je malo", i što je možda još i teže, oni koji su pozvani da rade svoje snage troše u žetvi već požnjevenog. Jedni drugima propovedaju, glože se i svađaju.

Bojim se samo da me mnogi pogrešno razumeli. Sve što sam napisao, i čega se i dalje držim, je to da je otpadništvo od pravog učenja, insistiranje na Sola Scriptura, na Sola Fide. Da je greh i stonska prevara "evangelizacija" već Evangeliziranih, jer su nas osnivači zajednica, ili smn se sami ubedili, što mu opet dođe na isto, ljudsko se postavlja iznad Božanskog, ubedili da imamo monopol na Istinu. Otud u mojim postovima "horčina i gnev" na Lutera, na Kalvina, Cvinglija, i ostale "Reformatore".

Smatram da ovo nije tema na kojoj bi se moglo raspravljati o ovome. JS ili kako ih ja zovem, Raselovci ili Džehovini svedoci, nemaju osnovu ni za šta. Pa tako ni za hronologiju. Žao mi je pogubljenih duša, inače dobrih ljudi kojima je manipulantstvo Biblijom, i to ne pravom, zavelo umove i ugrozilo im dušu. Raselovci su kult, korporatcija masonski sinkretizam i laž. Toliko o njima kao instituciji. Oni sa Hrišćanstvom imaju veze koliko i moja pokojna baba sa letom na mesec.

Rizikujem da se ponavljam, ali neka bude. Hrišćanstvo za mene je iguman Rafailo, Fra Danijel, Dr. Dejvid Vud, i bezbroj dobrih i normalnih ljudi bez obzira da li su pravoslavni, katolici, ili protestanti. Ali. za mene Hrišćanstvo nisu "velečasnice" Anglikanaca i Luterana, za mene Hrišćanstvo nisu relativisti koji sakremntaliziju sodomiju, istopolne veze. Koji mrze sve druge koji im nus po volji, a ovo rade da bi ih svet voleo i podržavao. Niti je za mene Hrišćanstvo besomučno mlataranje, ili preveliko davanje važnosti Bibliji, jer time ponižavamo kako samu reč Božiju, tako i rad nebrojenih pisara i pisaca koji su usmenu tradiciju prenosili na papirus, pergament i na kraju papir. Još manje Hrišćanstvo mogu da vidim i prpoznam u besomučnom završavanju proovedi omađijanoj masi sa Prejz D Lord, Aleliujaaaa uz obavezno mlataranje glavom. To je baš ono na šta Isus u Evanđelju upozorava kada kaže "Neće svi koji mi viću Gospode, Gospode ući u kraljevstvo - carstvo."

Da ne bi ispalo da sam protiv Biblije, jer mnogi će bojim se moje protivljenje Sola Scriptura da tako protumače, reći ču da mi je najdublji i najomiljeniji deo iste ovaj pasus:

"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Hristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. 8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9 Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.
10 Doista, nastojim li ovo pridobiti ljude ili Boga? Ili idem li za tim da ljudima ugodim? Kad bih sveudilj nastojao ljudima ugađati, ne bih bio Kristov sluga." 1 Gal 6-10


 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ima istine i u tome, nije to za svakog. Neko svedoci svojim zivotom, neko delima a nekom je Bog dao reci..
Nekom da slika, nekom da stvara muziku a nekom da se bavi naukom.. Svakom prema sposobnostima..

Medjutim, svi mi treba da se borimo i da u toj borbi doprinesemo..

Ja mislim da kad nekog toliko volis kao Boga, spreman si na sve, i da ga branis zivotom..



Za to se i ja molim, i na to sam pozivao mnoge na forumu, ali jedini koji ce se na to odazvati je Marko..

Kad bismo se svi okupili i propovedali Hrista vec bi svet odavno bio Hriscanski.


Marko nismo mi drugi narod, mi smo Hristovi! I znamo ga.

Pavle je rekao kako on "ne zeli propovedati Hrista tamo gde se on vec spominjao".

Cemu to onda? I Pavle kaze da je to gubljenje vremena.

Mire, naveo sam ti Hristove reci. On svoje sluge poslao je u svet i niko nije izuzet od toga.
Drugo, Koliko hiljada mjisionara je poslala tvoja Crkva da propoveda onima koji nisau hriscani?
Trece, gde si tui nasao da polovina sveta nisu hriscani? Zar hriscani ne cine samo manje od jedne trecine?
Cetvrto, spomenuo si apostola Pavla, ako ne treba propovedati onima koji znaju Hrista, zasto je Pavle pisao tolike poslanice upravo CRKVAMA?
Vidis koliko tvoje izjave odudaraju od apostolskog ucenja.



Ima pravoslavnih misionara..
Samo ni vasih ni nasih nema dovoljno Marko.

Mire, znas da mi je verlo poznato koliko ko salje misionara u strane zemlje.
Mozes li nam reci koliko ih tvoja Crkva sada ima?
Mozes li nam pokazat njihov broj i gde su mislionari.



Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Počeću sa kraja citatom iz Biblije: "Žetva je velika, a radnika je malo", i što je možda još i teže, oni koji su pozvani da rade svoje snage troše u žetvi već požnjevenog. Jedni drugima propovedaju, glože se i svađaju.

Bojim se samo da me mnogi pogrešno razumeli. Sve što sam napisao, i čega se i dalje držim, je to da je otpadništvo od pravog učenja, insistiranje na Sola Scriptura, na Sola Fide. Da je greh i stonska prevara "evangelizacija" već Evangeliziranih, jer su nas osnivači zajednica, ili smn se sami ubedili, što mu opet dođe na isto, ljudsko se postavlja iznad Božanskog, ubedili da imamo monopol na Istinu. Otud u mojim postovima "horčina i gnev" na Lutera, na Kalvina, Cvinglija, i ostale "Reformatore".

Postovanje prijatelju DarthShone,
Juce si dao zaista divan komentar koji me je odusevi, a danas si me ponovo razocarao.
Ti tvrdis da je propovedanje Jevandjelja i evangelizacije greh i sotonska prevara. Za tebe to moze biti tako, ali za mene nije, nego ja verujem da je neiophodno propovedat svim ljudima pa i hriscanima.
NE ZABORAVI DA JE HRISTOS PROPOVEDAO ONIMA KOJI SU DOBRO POZNAVALI SVOJU VERU I SPISE SVOJIH PROROKA
?

MEDJUTIM, ako ti verujes tako, zato onda ovo NAMA PROPOVEDAS? DALI VERUJES DA JE I TVOJE PROPOVEDANJE OVDE NAMA SOTONSKA PREVARA?.JUCE SMO ZAKLJUCVILI DA UVREDE I BESMISLICE NE TREBA IZGOVARATI, JER NIKO NAS NIJE POSTAVIO SUDIJAMA BILO ND KIM.



Da ne bi ispalo da sam protiv Biblije, jer mnogi će bojim se moje protivljenje Sola Scriptura da tako protumače, reći ču da mi je najdublji i najomiljeniji deo iste ovaj pasus:

"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Hristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7 koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Hristovo. 8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9 Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.
10 Doista, nastojim li ovo pridobiti ljude ili Boga? Ili idem li za tim da ljudima ugodim? Kad bih sveudilj nastojao ljudima ugađati, ne bih bio Kristov sluga." 1 Gal 6-10, [/QUOTE]

Otkuda da Pavle ovde propoveda onima koji su vec primili Hristovo jevandjelje?
Nije li to novo jevandlenje protiv koga Pavle pise, koje trazi da se Crkva slusa a ne Hristovo Jevandjelje?
Da li primecujete da Pavle poziva vernike da se drze Hristovog Jevandjelja, a ne novotarija koje su kasnije uvodjene u crkve.

Razmisli malo pa nam sada svima recu, je li to tvoje propovedanje nama, koji poznajemo Hristovo Jevadjelje,sotonsko ili nije?
[/QUOTE]
 
Natrag
Top