Hristovo hiljadugodišnje carstvo ili milenijum

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Draga moja Gospođo Niki zašto zaobilaziš moja pitanja, imaš li neki dobrar razlog zašto si to učinila?

Rasprave oko nečije ličnosti nisu dozvoljene na ovom forumu, veliki pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Ako vas upitaju koje ste narodnosti, kojem verskom taboru pripadate ili šta slavite bežite od takvih jer oni vode ratove u sebi a posle i protiv drugih. Kad postanu duhovni nikad vas to neće pitati jer će gledati Božijim očima.
Moja vera je jednom data svetima i nalazi se zapisana i u Bibliji i u srcu.
Telo hristovo sačinjavaju SVI oni što čine kako piše i ljube sve ljude i praštaju svima. Moja porodica nema nacionalnu niti versku skučenost niti se primitivizuje po slavi već po poslušnosti određuje svoje mesto.

Ova tema je kao o nekoj pustoj zemlji....?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za baumastera
Da mozda Bog nije kazao Adamu i Evi da slave subotu?
Odredi jedan dan...,koji?,da nije opet subota?
Ali necemo o suboti ,jer ona nema nikakve veze sa 1000 godina Bozje vladavine.
Pre bi se reklo da je Adamu trebalo skoro 1000 godina da umre,da izgubi svoju savrsenost,a da bi se stekla savrsenost ljudima ce takodje trebati skoro 1000 godina.To ti je pravi odgovor,zasto 1000 godina,i nema nikakve veze sa subotom.
Na kraju tih 1000 ljudi ce se dovesti do savrsenstva,pa ce sotona biti pustena da proveri "buduce savrsene ljude"jer ce oni biti "pametniji" od Adama.itd,itd...
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
za baumastera
Da mozda Bog nije kazao Adamu i Evi da slave subotu?
Odredi jedan dan...,koji?,da nije opet subota?
Ali necemo o suboti ,jer ona nema nikakve veze sa 1000 godina Bozje vladavine.
Pre bi se reklo da je Adamu trebalo skoro 1000 godina da umre,da izgubi svoju savrsenost,a da bi se stekla savrsenost ljudima ce takodje trebati skoro 1000 godina.To ti je pravi odgovor,zasto 1000 godina,i nema nikakve veze sa subotom.
Na kraju tih 1000 ljudi ce se dovesti do savrsenstva,pa ce sotona biti pustena da proveri "buduce savrsene ljude"jer ce oni biti "pametniji" od Adama.itd,itd...
Rise pozdravljam te.
Samo bih da ti dam temu za razmišljanje: Pošto piše da je pisani zakon stigao preko Mojsija (mislim prvenstveno na dekalog) reci mi molim te zbog čega su Jevreji bili u Egiptu šta je bio povod? (uvek imaj na umu da je od Mojsija tek stigao dekalog)

Seti se da se od Sita počelo prizivati ime Gospodnje i imaj stalno na umu da je od Mojsija stigao pisani zakon.
Seti se da je Kain rekao kako je krivica njegova VELIKA da mu se ne može oprostiti i opet se seti da je tek od mojsija stigao pisani zakon.


A što se tiče milenijuma:
Ti vidiš savršene ljude koji neće moći po tvojoj logici biti prevareni...uzmi i čitaj 20-tu glavu pa vidi kako grešiš jer će oganj sići sa neba i ne na prazno.
Drugo, taj narod koji će se množiti i živeti DUGO van teritorije koju prorok precizira su ostatak onih što dođoše na Jerusalim i ostaše jer pod prisilom dođoše i oni što nisu poznali Boga i dolaziće svake godine njihovi predstavnici na praznik senica da se poklone.
Taj narod će se VEOMA namnožiti i oni će umirati ali u velikoj starosti a oni u Jerusalemu i okolini na teritoriji koja je obeležena prodolom su iz prvog vaskrsenja i oni se ne množe niti umiru, nad njima nema više smrti.

Oni prvi će zbog idealnih uslova narasti na nekoliko milijardi i KRENUTI sa puštenim satanom da napadnu svete i zemlju svetu ali oganj pada i pojede ih.
Eto se malo zanimaj pa se čujemo. Pozdrav.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Niki da li da Danila pominjemo i idemo dalje o ,,pustoj zemlji,,?
Reče da je tu i da nije pobegao a samo svrati da baci koju kritiku i nestane...stani malo i brani veru nemoj da ljudi pomisle da si neozbiljan.
Pa imamo još dosta materijala šteta da čeka....hajde demantuj nešto ..izvoli nemoj se plašiti to e samo Božija reč.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
JELENČE...kuc...kuc...ima li koga!
Hajde Niki pa tek smo počeli o pustoj zemlji nemoj bežati....brani veru Gedeone. Nema veze čija je brani je kad je zastupaš.
Demantuj redom sve što pisah pa da nastavimo jer ima materijala još dosta.
Neboj se to je samo Pismo. Dva meseca prođoš a nema demanta, sve se vrtiš po drugim temama a ovu zaboravi a ona jedan od Adv. stubova učenja...kako ćeš pred Jelenu?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
JELENČE...kuc...kuc...ima li koga!
Hajde Niki pa tek smo počeli o pustoj zemlji nemoj bežati....brani veru Gedeone. Nema veze čija je brani je kad je zastupaš.
Demantuj redom sve što pisah pa da nastavimo jer ima materijala još dosta.
Neboj se to je samo Pismo. Dva meseca prođoš a nema demanta, sve se vrtiš po drugim temama a ovu zaboravi a ona jedan od Adv. stubova učenja...kako ćeš pred Jelenu?


Veliki pozdrav Baumasteru, stiče se utisak da Gospođica sportistkinja beži od tabu teme kao još ovde neki od teme oko BOGOMATERE.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Veliki pozdrav Baumasteru, stiče se utisak da Gospođica sportistkinja beži od tabu teme kao još ovde neki od teme oko BOGOMATERE.
U pravu si pa bi bilo lepo da me upoznaš sa dotičnom i njenom adresom pa me sačekaš kod nje kako nebi pogrešio.
Pozdrav i nemoj sad o ženama kad mi imamo Jelenu....
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dobar dan RISe,
drago mi je da se i ovde ponovo sretnemo.

Odgovor:
Da, RISE, Bog jeste Adamu i Evi kazao da slave Subotu.
"I svrasi Bog do sedmoga dana dela svoja koja ucini,
i pocinu u SEDMI dan... i blagoslovi SEDMI dan i posveti ga."
1.Mojsijeva 2,2.3.

Sta kaze Kula strazara koji je to Dan u sedmici?

JHWH ovako kaze: "Sjeti se da svetkujes dan subotni.
Sest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A SEDMI JE DAN SUBOTA,
POCINAK POSVECEN JAHVI BOGU TVOJEMU....
Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni." 2. Mojsijeva 20,8-11. Prevod, Silvina Grubisic

Brate RISE, verujes li ti onome sto je YHWH izgovorio i svojom rukom napisao?

Da li ti proucavas Bibliju ili samo Kulu strazaru?

RIS:
Pre bi se reklo da je Adamu trebalo skoro 1000 godina da umre,da izgubi svoju savrsenost.

NE, RISE, Adam je izgubiuo sveo SAVRSENSTVO odmah cim je pogresio i uopste mi nije za to trebalo 1000 godina.
Odah je bio podlozan smrti, osetio strah primetio da je go i nedostojan pa se sakrio, bio svedok prvog ubistva
na zemlji. Zar to nije bio gubitak savrsenstva?

RIS:
Na kraju tih 1000 ljudi ce se dovesti do savrsenstva,pa ce sotona biti pustena da proveri "buduce savrsene ljude"jer ce oni biti "pametniji" od Adama.itd,itd...

POGRTESNO!

NA KRAJU 1000 GODINA SOTONA CE BITI PUSTEN, GRESNICI CE VASKRSNUTI I
POKUSATI SILOM DA OTMU BOZJE CARSTVO.
Nepokajani gresnici kojih je kao peska morskoga nikad se nece pokajati
a jos manje da ce postati savrseni. Slusaj stakaze Boblija:
"I kad se svrsi hiljadu godina, pustice se sotona iz tamnice svoje.
I izaci ce da vara narode, da ih skupi na boj kojih je broj kao peska morskoga...
I sidje oganj od Boga s neba i pojede ih." Otkrivenje 2o,7-9.

RISE, da li ti o tom "savrsenstvu" govoris?

RISE brate drzi se Boblije a mani se nedovrsenih prica.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dobro vece cika Miko
Tema je veoma jednostavna.
Zasto Isusovo carstvo traje samo 1000 godina????Zasto ne traje vecno?
Odgovor je veoma jednostavan.Njegov Otac ga je postavio da bude Bog i car 1000godina i da ispuni zadatak.
Nakon toga ,a ispunice ga ,pise da ce se i sam sin POKORITI.,prema 1.Korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
 
Natrag
Top