Hristovo hiljadugodišnje carstvo ili milenijum

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
da li to neko ne primecuje da ce isus vladati samo 1000 godina?
otkrivenje 20:4,-9
И видео сам престоле. Онима што су сели на њих дато је да суде. Видео сам душе оних који су погубљени зато што су сведочили за Исуса и зато што су говорили о Богу, оних који се нису поклонили ни звери ни њеном лику и који нису примили жиг на чело ни на руку. Они су оживели и владали као краљеви с Христом хиљаду година. 5 (Остали мртви нису оживели док се није навршило хиљаду година.) То је прво ускрсење. 6 Срећан је и свет свако ко има удео у првом ускрсењу. Над њима друга смрт нема власти, него ће бити Божји и Христови свештеници и владаће као краљеви с Христом хиљаду година.
A sta mislite zasto samo 1000 godina?Sta ce se posle toga desiti?
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Kome ce se to SIN pokoriti?
Kako su to Otac i Sin jednaki,kad se Sin pokorava ocu,a gde nam je nas sveti duh?,zasto se tu sveti duh nigde ne pominje,ako je osoba.
Odgovorite dragi moji trojicari,jer ste svi u troicarenju slozni...
Kako su to Otac i Sin jednaki,kad se Sin pokorava ocu,a gde nam je nas sveti duh?,zasto se tu sveti duh nigde ne pominje,ako je osoba.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nije meni ali mislim da ti neće stići odgovor sem možda neke uvrede i sl.
Zaključili su da su to oni glavom bez brade.
Molim te prijatelju pričekaj još koju godinu da meni prvo odgovori na demant njegovih pisanja pa da nastavim sa njim a onda ćeš i ti od 2018-9 doći na red.

Dragi moj Baumasteru ako nema druge, dogovoreno nismo mi ni nekulturni a i nevaspitani da ne razumemo jedan drugoga, ovo je evo 20 vek.
A ako tema nije aktuelna da se do tih godina stavi pod ključ, otvorićemo bolje a i konstruktivnije gde svi oni znaju i mogu uljudno doprineti njihovim komentarima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
da li to neko ne primecuje da ce isus vladati samo 1000 godina?
otkrivenje 20:4,-9
И видео сам престоле. Онима што су сели на њих дато је да суде. Видео сам душе оних који су погубљени зато што су сведочили за Исуса и зато што су говорили о Богу, оних који се нису поклонили ни звери ни њеном лику и који нису примили жиг на чело ни на руку. Они су оживели и владали као краљеви с Христом хиљаду година. 5 (Остали мртви нису оживели док се није навршило хиљаду година.) То је прво ускрсење. 6 Срећан је и свет свако ко има удео у првом ускрсењу. Над њима друга смрт нема власти, него ће бити Божји и Христови свештеници и владаће као краљеви с Христом хиљаду година.
A sta mislite zasto samo 1000 godina?Sta ce se posle toga desiti?
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Kome ce se to SIN pokoriti?
Kako su to Otac i Sin jednaki,kad se Sin pokorava ocu,a gde nam je nas sveti duh?,zasto se tu sveti duh nigde ne pominje,ako je osoba.
Odgovorite dragi moji trojicari,jer ste svi u troicarenju slozni...
Kako su to Otac i Sin jednaki,kad se Sin pokorava ocu,a gde nam je nas sveti duh?,zasto se tu sveti duh nigde ne pominje,ako je osoba.

Bravo rise.
Odgovor je u Pismu: Bog je DUH.Isus je telo od DUHA začeto i u tom TELU je bio DUH-Bog.
Duh NEMA telo ni kosti ali DUH može uzeti telo ili ući u telo.
To telo će vladati milenijum (nebesko telo)a onda kad SMRT i satana budu uništeni prestaće potreba za telom ograničenjem i službom u telu.
Tad postajemo Duh u svemu i sve u Duhu. Pitaš za Duha Svetog pa piše ti da On a ne ,,ono,, izlazi iz Oca i Sina i to je bivstvo sveprisutnosti Boga a On je osoba.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Bravo rise.
Odgovor je u Pismu: Bog je DUH.Isus je telo od DUHA začeto i u tom TELU je bio DUH-Bog.
Duh NEMA telo ni kosti ali DUH može uzeti telo ili ući u telo.
To telo će vladati milenijum (nebesko telo)a onda kad SMRT i satana budu uništeni prestaće potreba za telom ograničenjem i službom u telu.
Tad postajemo Duh u svemu i sve u Duhu. Pitaš za Duha Svetog pa piše ti da On a ne ,,ono,, izlazi iz Oca i Sina i to je bivstvo sveprisutnosti Boga a On je osoba.

Pozdrav.



Pozdrav Baumasteru

Budi ljubazan pa mi obijasni o čemu je ovde reč? Posebno me zanima tvoje obijašnjenje kako Sveti Duh izlazi od Oca i Sina? naravno da ću ja to onda proveravati, ali prvo mi ti to obijasni.
A ono boldovano molim da ne zaboraviš komentarisati, oprosti ali ja to ne svatam po kom to receptu ti zagovaraš da mi postajemo Bog Sveti Duh? opet dali imaš nešto iz biblije recimo koji stavak da ti podrži obijašnjenja? da budem iskren to će mi biće mi lakše proveravati.

Kaži mi još i ko je tebi najvažniji u tvom životu? dali taj neznani Gospdod Bog ili možda Bogočovek Isus(100% čovek i 100% Bog) ali svemogući Bog Sveti Duh? pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Po ljudskoj mudrosti nema odgovora ni na vaskrsenje a ono ipak postoji.
I da ti ponovim opet neće ići jer ti imaš drugu veru i ono što staje u mene u tebe ne može i tu ja ne mogu ništa.
Isaija ti reče ali mu ne veruješ pa kako ćeš meni verovati?
Isus reče ali mu ne veruješ pa kako ćeš meni?
Inače ovo nije tema ovde zar ne....

Pozdravljam te i želim puno sreće.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Po ljudskoj mudrosti nema odgovora ni na vaskrsenje a ono ipak postoji.
I da ti ponovim opet neće ići jer ti imaš drugu veru i ono što staje u mene u tebe ne može i tu ja ne mogu ništa.
Isaija ti reče ali mu ne veruješ pa kako ćeš meni verovati?
Isus reče ali mu ne veruješ pa kako ćeš meni?
Inače ovo nije tema ovde zar ne....

Pozdravljam te i želim puno sreće.


Tako dakle dragi moj Baumasteru! neznaš i nesmeš, ja to tako svatio, a što pokušavaš tvoje neznanje proturivati kao moja nevera u Izaju i Hrista tvoj je problem.

Još jedan pokušaj
Reci mi šta je Isus to rekao i ti znaš da mu ja nisam verovao? tako to ispada dragi moj Baumasteru da ti sve znaš ali ono šta te ja pitam ti neznaš.

Šta je to Isaja rekao a ja mu ne verujem? kaži da proverimo i tvoje znanje i moje neznaje, pozdrav i tebi dragi moj i još više sreće ti želim.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za baumastera
tema je 1000 godisnja vladavina isusa hrista.
Moja pitanja
1.Zasto samo 1000 godina ,zasto ne vlada milijarde godina,nego se nakon 1000 godina pokorava svome Ocu???
2.Zasto se prebacujes na temu trojstva.ako si vec krenuo na nju napisi nesto pametno.Svi mi znamo da u Bibliji pise da je Bog Duh,ali ne zaboravi da su i andjeli duhovi,pa ipak nisu bogovi,a ovo sto rece za ljude da su i oni duhovi to je tek pravi biser,o kome cemo razgovarati u nekoj drugoj temi.
Drzi se teme.
laku noc
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
za baumastera
tema je 1000 godisnja vladavina isusa hrista.
Moja pitanja
1.Zasto samo 1000 godina ,zasto ne vlada milijarde godina,nego se nakon 1000 godina pokorava svome Ocu???
2.Zasto se prebacujes na temu trojstva.ako si vec krenuo na nju napisi nesto pametno.Svi mi znamo da u Bibliji pise da je Bog Duh,ali ne zaboravi da su i andjeli duhovi,pa ipak nisu bogovi,a ovo sto rece za ljude da su i oni duhovi to je tek pravi biser,o kome cemo razgovarati u nekoj drugoj temi.
Drzi se teme.
laku noc


Zasto samo 1000 godina, kada je Isus Bog na Bogovima Bog svevišnji i osim njega nemate spasitelja?
Ovo isto pitanje se postavlja i gerakulesu, Poelbusteru i naravno taksisti Gospođi Niki, voleo bi čuti i njihove uljudne komentare, jer bi ja to da proverim jesu li u skladu sa učenjem pisma, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
za baumastera
tema je 1000 godisnja vladavina isusa hrista.
Moja pitanja
1.Zasto samo 1000 godina ,zasto ne vlada milijarde godina,nego se nakon 1000 godina pokorava svome Ocu???
2.Zasto se prebacujes na temu trojstva.ako si vec krenuo na nju napisi nesto pametno.Svi mi znamo da u Bibliji pise da je Bog Duh,ali ne zaboravi da su i andjeli duhovi,pa ipak nisu bogovi,a ovo sto rece za ljude da su i oni duhovi to je tek pravi biser,o kome cemo razgovarati u nekoj drugoj temi.
Drzi se teme.
laku noc

Zato što je to period koji je Bog odredio a poredi je sa sedmom godinom počivanja.
Ništa ja nisam o trojstvu ovde pisao malo čitaj i pamti.
Učesnik je pitao pitanje van teme i ja mu rekoh a to što on ne poštuje temu njega pitaj.

Kažeš da su ANĐELI Duhovi navedi citat.

Za ljude nisam rekao DA SU Duhovi čitaj malo i pamti već ĆE BITI kad budu svi jedno po gornjem citatu.
Tvoja pitanja nisu tema a govoriš drugome da se drži teme....ili možda je pametnije da ne pitaš uvek već da odgovoriš sve u vezi teme jer svedoci znaju pa da čujemo još bisera.
Ako je tebi pao mrak meni je dan.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Tako dakle dragi moj Baumasteru! neznaš i nesmeš, ja to tako svatio, a što pokušavaš tvoje neznanje proturivati kao moja nevera u Izaju i Hrista tvoj je problem.

Još jedan pokušaj
Reci mi šta je Isus to rekao i ti znaš da mu ja nisam verovao? tako to ispada dragi moj Baumasteru da ti sve znaš ali ono šta te ja pitam ti neznaš.

Šta je to Isaja rekao a ja mu ne verujem? kaži da proverimo i tvoje znanje i moje neznaje, pozdrav i tebi dragi moj i još više sreće ti želim.

Vidiš. lepo si to zaključio pa onda očekujem od tebe da me poučiš zato slušam i učim:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zato što je to period koji je Bog odredio a poredi je sa sedmom godinom počivanja.
Ništa ja nisam o trojstvu ovde pisao malo čitaj i pamti.
Učesnik je pitao pitanje van teme i ja mu rekoh a to što on ne poštuje temu njega pitaj.

Kažeš da su ANĐELI Duhovi navedi citat.

Za ljude nisam rekao DA SU Duhovi čitaj malo i pamti već ĆE BITI kad budu svi jedno po gornjem citatu.
Tvoja pitanja nisu tema a govoriš drugome da se drži teme....ili možda je pametnije da ne pitaš uvek već da odgovoriš sve u vezi teme jer svedoci znaju pa da čujemo još bisera.
Ako je tebi pao mrak meni je dan.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------
Reci mi šta je Isus to rekao i ti znaš da mu ja nisam verovao? tako to ispada dragi moj Baumasteru da ti sve znaš ali ono šta te ja pitam ti neznaš.

Šta je to Isaja rekao a ja mu ne verujem? kaži da proverimo i tvoje znanje i moje neznaje, pozdrav i tebi dragi moj i još više sreće ti želim.
Vidiš. lepo si to zaključio pa onda očekujem od tebe da me poučiš zato slušam i učim:


Spam i Off topic ali treba da se adresira.
Jednu temu sam otvorio na ovaj forum pitanjem da me učitelji uče ali je ona pretopljena zato što sam se usudio da vas koji sve znate pitati, dočekan sam na nož i kod njih i kod vas zato što i vi i oni ljubite samo svoje iz vaše verske grupacije. Ostale osuđujete i proganjate proturivsi im to vaše neznanje kao neveru.
Moja pitanja još uvek stoje, ali ne vidim vaše ljubazne i poučne odgovore. A ako ovo ostane biće veliko iznenađenje, obično se to briše pod izgovorom, mnogo srece i veliki pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top