Hristovo hiljadugodišnje carstvo ili milenijum

Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Ma okej si, samo tema nije o tome bar to si mogao uočiti u svojoj ljubaznosti.
Kako te je ko dočekao ti znaš jer svako brani svoju veru pa i ti samo ti ne želiš istinu već potkrepljenje svoga ega pa kad nađeš nekog ko će to učiniti uživajte zajedno.
Ako bih ja od tebe kao Muslimana tražio da se odrekneš Kurana šta bi ti učinio...iz ljubaznosti bi mi rekao da nađem istomišljenika pa sa njim da delim svoju visinu a kad budem spreman da slušam Kuran onda da se javim.

Tvoj pristup je veoma providan i bar malo da si ljubaznost potkrepio ljubavlju umesto cinizmom imao bi sagovornike a ovako mislim da ćeš sam ljuljuškati u svojoj visini dok se ne prekine nit.
Pozdrav.
PS. već kad nemaš šta o ovoj temi pusti druge da govore i nemoj kvariti tuđe razgovore sem ako nekom treba advokat i tebe uzme za istog,.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Prestani sa prepucavanjem, drži se teme, ne mrzi muslimane.

Molio bih te da se držimo striktno teme o milenijumu i da vidimo da li je zemlja pusta ili nije.
Svako dobro.
Pitanje
Dali će zemlja biti pusta jedan milenijum?(JS su svoj stav ovde lepo izneli, možeš li i ti isto tako?)

Postanak 8:22
Isaja 6:11-13
Otkrivenje 7:9
Otkrivenje 14:1
Marko 10:37-40
Dragi moj Baumasteru koji je tvoj stav po ovim stihovima?

Bravo rise.
Odgovor je u Pismu: Bog je DUH.Isus je telo od DUHA začeto i u tom TELU je bio DUH-Bog.
Duh NEMA telo ni kosti ali DUH može uzeti telo ili ući u telo.
To telo će vladati milenijum (nebesko telo)a onda kad SMRT i satana budu uništeni prestaće potreba za telom ograničenjem i službom u telu.
Tad postajemo Duh u svemu i sve u Duhu. Pitaš za Duha Svetog pa piše ti da On a ne ,,ono,, izlazi iz Oca i Sina i to je bivstvo sveprisutnosti Boga a On je osoba.

Pozdrav.
Dragi moj Baumasteru budi ljubazan pa obijasni tvoj stav na to što je boldovano.

Zasto samo 1000 godina ,zasto ne vlada milijarde godina,nego se nakon 1000 godina pokorava svome Ocu???
Pitanja
Koji Bog je odredio tih 1000 godina?
Ko su i šta su anđelji?(navedi citat)

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zasto Isus vlada samo 1000 godina ,zasto ne vlada milijarde godina,nego se nakon 1000 godina pokorava svome Ocu???

(Zato što je to period koji je Bog odredio a poredi je sa sedmom godinom počivanja.)????????
tacno je samo da je taj period Bog odredio,ali on nema nikave veze sa poredjenjem sa Bozjim pocivanjem.
Kako se to poredi,odakle ti ta ideja.Od koje godine Bog pociva?,kako pociva?Kolko godina vec pociva???
To nema blage veze sa 1000 godina Isusove vladavine.
Pitanje je veoma jednostavno.
Ako je Isus Hrist potpuno JEDNAK sa svojim ocem u SVEMU,kako to da mu se onda na kraju 1000 godina Isus POKORAVA???
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Zato što je to period koji je Bog odredio a poredi je sa sedmom godinom počivanja.)????????
tacno je samo da je taj period Bog odredio,ali on nema nikave veze sa poredjenjem sa Bozjim pocivanjem.
Kako se to poredi,odakle ti ta ideja.Od koje godine Bog pociva?,kako pociva?Kolko godina vec pociva??,,

Nije teško samo malo otvoriš Mojsija i čitaš. Kad to uradiš nećeš pitati dečija pitanja jer ti je lepo napisano samo treba čitati i zapamtiti.
Za tebe Isus može biti i drvodelja i pekar i anđeo i arhanđeo a ja znam ko je On jer verujem prorocima a preko njih Bogu, zašto ti je toliko teško verovati?

,,Ako je Isus Hrist potpuno JEDNAK sa svojim ocem u SVEMU,kako to da mu se onda na kraju 1000 godina Isus POKORAVA???,,

Da li je Duh začeo od Isusa ili telo Isus od Duha?
Da li je veći DUH ili telo? Bog se javi u telu da ispuni službu otkupa i telo ne može biti u svima ni mi sli u tom telu ali u Duhu može i otuda ćemo biti jedno. Telo se pokoravalo Duhu i u službi otkupa i uvek će telo biti pokorno iako je jEDNO jer je od DUHA i DUH je u telu ali DUH može biti svukud a telo ne.
Koji prihvataju Isusa Isusov Duh primaju i jedno u Duhu su sa Isusom ali je naše telo manje sve dok ne odbacimo telo.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
I sta kazes decje pitanje....
Dobro se zna da Bozji dan pocinka jos traje(od stvaranja Adama i eve do danas)
Jevrejima 4:11
Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Dakle taj pokoj traje skoro 7000 godina...
I kakve to veze ima sa 1000 godina vladavine njegovog sina???
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Heej ovo se desava na nebu,kad Isus ima duhovno telo(nebesko,duh).
Zar ne vidis da se manji duh(SIN),pokorava vecem duhu(Bogu OCU)!!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
I sta kazes decje pitanje....
Dobro se zna da Bozji dan pocinka jos traje(od stvaranja Adama i eve do danas)
Jevrejima 4:11
Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Dakle taj pokoj traje skoro 7000 godina...
I kakve to veze ima sa 1000 godina vladavine njegovog sina???
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Heej ovo se desava na nebu,kad Isus ima duhovno telo(nebesko,duh).
Zar ne vidis da se manji duh(SIN),pokorava vecem duhu(Bogu OCU)!!!

Naravno da volim čuti neku šalu ali tebi je stalno do šale ...
Mislim da o ovoj temi nebi trebalo tako pristupiti ali svako odgovara za svoje reči.

,,Dobro se zna da Bozji dan pocinka jos traje(od stvaranja Adama i eve do danas)
Jevrejima 4:11
Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Dakle taj pokoj traje skoro 7000 godina..
.,,

Da je ovo rekao neko ko ne čita Pismo pa da razumem ali da neko tvrdi da je vernik a ovako da zbija šale to je već neumesno.
Baš si lepo POČEO sa citatom i stade...ZAŠTO STADE??? Da si samo celu glavu čitao video bi da se pominje jedan dan u koji VERNICI trebaju ući i taj dan je postojao u pustinji kad su poslušnošću Bogu trebali pokazati veru i ne ići SKUPLJATI MANU u TAJ DAN a oni htedoše da skupljaju zbog ne verstva.
Taj dan i danas je dan ODMORA dat LJUDIMA a Bogu nije potreban odmor. Taj DAN je bio na KUŠANJE Izrailju i IMA GA U CARSKOM ZAKONU kao ČETVRTA tačka.

U taj dan ljudi treba da uđu a ne Bog...LJUDI ULAZE u odmor...bar pokušaj zapamtiti nije toliko teško.
I onda biser: Pa tu negde oko ...odprilike...odokativno cirka 7000 godina traje odmor...KOME, kojem čoveku toliko traje odmor?
Ući u Božiji POKOJ -odmor-mir u telesnom pogledu je odmarati u taj dan kojise pominje u istoj glavi kao ŠABAT a u duhovnom pogledu prihvatiti Isusa kao pomirnicu i odmor u Bogu.

,,I kakve to veze ima sa 1000 godina vladavine njegovog sina???
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori,
onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
Heej ovo se desava na nebu,kad Isus ima duhovno telo(nebesko,duh).
Zar ne vidis da se manji duh(SIN),pokorava vecem duhu(Bogu OCU)!
!!

Čovek voli šalu pa to ti je....
U Pismu piše samo treba čitati da će Isus doći i stati na goru Maslinsku i uspostaviti carstvo tad će satana biti vezan u bezdanu.
Kakve veze ima milenijum sa vladavinom Isusovom? Pa ima!
SVAKA sedma godina je bila godina kad je bio odmor i nije se zemlja radila, SVAKI sedmi dan bio je odmor kad se nijedan ropski posao nije radio a svi ti poslovi su posledica pada i trebao je stati ZNOJ SA LICA jer Bog ima odmor za one koje ljubi.
Milenijum je ODMOR od greha i znoja za verne jer ih pase pastir dobri.

Kad se pokori satana, lađni prorok, čovek bezakonja i mnoštvo buntovnika a zatim smrt tad više nema svrhe za fizičkim zemljanim telom već svi isto telo. Telo koje je šetalo po Jerusalemu više neće imati potrebu da bude u telu sa ranama na rukama niti da drži palicu vladalačku niti da sudi jer će to sve proći.

Nema manji Duh i veći Duh jer je to ISTI Duh.Jedan ISTI DUh je Otac i po Istom Duhu je sin i Isti Duh je u vernima i UČI ih jer je JEDAN učitelj, i isti Duh teši jer je JEDAN tešitelj i zastupnik.
Postoji samo telo po Duhu kao žrtva i to telo se pokorilo Duhu jer je veći Duh od tela. Prvo ide telo telesno a onda telo Duhovno.
Prvo telo pada pod smrt a drugo telo je iznad smrti zato nije došao Duh da ga razapnu jer to nije moguće jer ne može ni umreti ali telo telesno može i otuda predaja Duha u ruke Ocu da bi telo moglo umreti.


Nemoj se šaliti sa Pismom, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Niki, ovi ti pokvariše temu...a ja mislio da krenemo od Jezekijevog hrama pa nizvodno preko ,manjih, proroka da i njih čujemo o milenijumu ali....
ti se junački povukao. Baš šteta a toliko toga smo mogli zajedno videti iz Pisma jer to Jelena nije znala.
Ona je prvi ,,Božiji prorok,, koji je demantovao ostale proroke ...zanimljiv lik. Prvo vikali 1843 Jom kipur stiže Isus izračunat dan ali....pa onda 1844 takođe praznik očišćenja kad ono ....ko će se setiti da to nije nama dato da znamo?

I onda umesto javnog priznanja greške i pokajanja teta srlja još dublje i govori da oni NISU promašili..NE, NE to je u stvari Isus korzirao gore iz jedne sobe u drugu...PA DA šetao Gospod i eto sad znamo istinu gore je OČISTIO svetinju jer je bila mnogo prljava znaš da je kod Boga ,,neuredno,, po Jeleninom pa to Isus onda čisti...metlu i cepaj.

I sad imamo opet istinu da više gore rimska čizma ne može da vršlja ...NE, NE !
Zamenjena laž za veliku prevaru pa ko želi neka veruje...uvek je bilo ovaca i onih sa makazama.
Tako posle 18 vekova čekanja Isus ode u svetinju da čisti hram od pagana ...kako li se samo popeše ti rimljani gore...ma opasni su oni sigurno zapregama okolo po Jakovljevim stepenicama...ali sad su dole već vek i po .

Inače je hram čišćen šest puta i sedmi put u Judejskom ratu.
Dugo su bili sinovi Izrailjevi bez kneza i oplećka i sad se okupiše i još se okupljaju i hram će ponovo biti dignut to i Jezekilj i Jovan u 11 gl. Otk. opisuje i doći će bezakonik u taj hram pre Isusa ali biće tamo i Ilija i Mojsije jer su oni Božiji proroci (šteta neće tamo biti Jece) pa i ne mora kad je lepo obezbedila potomstvo u materijalnom pogledu kao svaki prorok Božiji.

Valjda ćeš se sad javiti jer je Teta pomenuta?
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Cim nam ti ovako jasno kazes kojoj crkvi pripadas,posto sem tebe smo svi ostali poznati,mozda me i odusevis svojom iskrenoscu i zeljom pa se ukljucim,a do tada...

samo jos kada bi dao citat ,neki izvor da su adventisti a medju njima i E.G.W.proracunavali godinu H ristovog dolaska pa i da ti verujemo,ali kao po obicaju ispaljujes samo corke
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Eto, čarobna reč ,,Jelena,, i tu smo.
Ma šalim se ja da su Adventisti izračunali da će 1843 pa 1844 godine na praznik Jom kopur doći Isus, pa to znaju svi Adventisti da ja izmišljam a moj sagovornik govori istinu.

Evo šta pišu neki ljudi čisto da se zna da nije svako odbacio Božiju reč.

http://www.antiohija.com/index2.php?option=com_docman&task=doc_view&gid=9&Itemid=3

Ako vas neko upita koje ste narodnosti i kojem verskom taboru pripadate i koju slavu slavite bežite od takvih jer su puni telesnog i rata u sebi jer se uvek dele i mrze one druge. Ne vredi vam uopšte da im pokazujete da ljubav prevazilazi te ljudske niskosti jer nisu stigli do te tačke i ne mogu vas razumeti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Dakle,sta bi sa tvojoj crkvom,hocemo li da cujemo ili se i dalje plasis da kazes?;)
 
Natrag
Top