Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To ne osporava ono što sam iznio da je Zakon oduvek.
Vi govorite o 'pisanom ili usmenom zakonu, a ja govorim o savesti koja je zakon!

kako to dokazuje da nije bilo zakona?

Ko je rekao da nije bilo zakona?
Bilo je ali ne spolja pisanog ili prenosenog usmeno, vec u srcu!

Bog je coveku dao savest da ga vodi, covek je stvoren na Bozju sliku po karakteru, a karakter je Bozji u stvari zakon u coveku! To je osecaj za moralnost - savest. Kasnije kad se savest iskvarila (zbog greha) , tek tada im je dao pisane smernice, jer ih savest vise nije osudjivala!

A savest ne svedoci o suboti, jer nije subota zakon!

Pa ja nisam ni rekao da zakon ne deluje preko savesti, ali nisu kažnjeni po savesti nego po zakona.

Pisani zakon je dat samo zbog oslabljene savesti, a nije pre toga bio pisan ni prenosen usmeno! I to je poenta!

Savrsen covek nije imao potrebe za pisanim ili usmenim zakonom, on je prirodno ziveo u skladu s voljom Bozjom vodeci se po svojoj savesti!

A ta savest ne svedoci o suboti i slicno, ona pruza osnovne smernice i predstavlja sustinu, tj. karakter Bozji u coveku, a pisani zakon je dat zbog oslabljene savesti!

Teologija ti je velika nula!

Vi pricate o nekom pisanom ili usmenom zakonu koji je adam prenosio svojoj deci? To su nebuloze i gluposti, zakon pisani ili usmeni nije ni postojao do jevreja, nego su se ljudi upravljali po svojoj savesti!

Savest je tu da Bog svedoči ljudima preko nje o zakonu.

Opet si sam sebe porekao!

Pa covece ti govoris da savest nije zakon a onda kazes da Bog kroz savest svedoci o zakonu! Koje ti oprecne stvari pises!

Savest je zakon u coveku, ali je savest zbog greha oslabila, pa je Bog morao da da pisane smernice!

Ti meni o pravu da pises, blage ti veze nemas s pravom niti psihologijom, ti bi osudio nevinog!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi govorite o 'pisanom ili usmenom zakonu, a ja govorim o savesti koja je zakon!

Nije savest zakon nego put kojim se čovek osvedočava o Zakon, zakon je karakter Božji.

Naravno da je to za tebe strana stvar. Jer ti i kada govoriš neku istinu, govoriš samo formalno.

Ko je rekao da nije bilo zakona?

Ti.

Bilo je ali ne spolja pisanog ili prenosenog usmeno, vec u srcu!

Pa uvek je zakon u srcu ko ga drži.

A savest ne svedoci o suboti, jer nije subota zakon!

Obavezno kopiram. Što je onda subotu dao sa "ne ubij" ne ukradi itd. ?

Eto koliko je tvoja nauka besmislena.

Pisani zakon je dat samo zbog oslabljene savesti, a nije pre toga bio pisan ni prenosen usmeno! I to je poenta!

nije zbog toga nego što se narod umnožio pa da se lakše prenosi ljudima.

Savrsen covek nije imao potrebe za pisanim ili usmenim zakonom, on je prirodno ziveo u skladu s voljom Bozjom vodeci se po svojoj savesti!

Da je živeo onda mu ne bi trebao spasitelj.

Opet si sam sebe porekao!

Zato ja tvoje kopiram a ti moje ne smeš.

Pa covece ti govoris da savest nije zakon a onda kazes da Bog kroz savest svedoci o zakonu! Koje ti oprecne stvari pises!

To što ti govoriš je meditacija, hinduizam. Samom sebi si bog i ono što ti savest nalaže radiš tako.

Nije savest zakon, nego Bog radi preko savesti.

Jer po tvojoj nakaradnoj nauci ispada da oni što kidaju glave nisu zločinci jer im savest nalaže da je to ok što rade. Oni misle da je to ok i da rade po svojoj savesti.

Savest je zakon u coveku, ali je savest zbog greha oslabila, pa je Bog morao da da pisane smernice!

nije savest zakon, nego je zakon karakter Božji, a savest je put preko kojeg Bog osvedočava čoveka o zakon.

Ti meni o pravu da pises, blage ti veze nemas s pravom niti psihologijom, ti bi osudio nevinog!

Ajd malo smiri se.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije savest zakon nego put kojim se čovek osvedočava o Zakon, zakon je karakter Božji.

Ovo si prepisao od "proročice koja je govorila u drskosti", a ne iz Biblije. Zakon zrcali čovjekov karakter, a ne Božji. Zakon (Tora), a ako hoćeš i sam Dekalog, razotkriva čovjeka koji - i može a i ne mora poštivati Boga, i može a i ne mora posvetiti Bogu dio svog vremena, može krasti, bludničiti, ubijati, a može se tomu i suprotstaviti.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije savest zakon nego put kojim se čovek osvedočava o Zakon, zakon je karakter Božji.
Jeste u pocetku bila savest zakon! Nije Bog adamu dao zaokn pismeno, nego mu je on bio u srcu! On je stvoren po karakteru slican Bozjem, i postupao je po osecaju kako ga je vodila njegova savest!

Cista glupost da je Bog adamu dao ploce, gde to pise, izmisljate nebuloze!

Tek kad je adam savest ugusio slobodnom voljom ona je pocela da slabi zbog greha, i onda je Bog morao da im da spoljasnji zakon da se njime upravljaju, pavle kaze da je to kao kad stavis konju zvale u usta, da ga okreces levo desno, ne po volji vec na silu!

Hristos obnavlja tu savest u coveku svojim Svetim Duhom! I coveku se zakon ponovo upisuje u srce i savest, odnosno karakter Bozji! Zato i kaze da smo "oslobodjeni zakona" jer mi ako smo Hristovi, nama zakon spoljasnji vise ne treba, on nam je bio "vaspitac do Hrista", a kad amo odrasli tj. rodjeni smo Duhom Svetim, to postaje deo nase prirode..

Ne znas teologiju, teoloski si nepismen i neobrazovan!


Pa uvek je zakon u srcu ko ga drži
Nije tacno, tek kad covek uzraste u Hristu i postane odrastao, on vise ne treba spoljasnji zakon, do tada mu je on potreban da ga upravlja kao konja zvale! I o tome Pavle i govori, da je "zakon dat do Hrista" kao "vaspitac"! A vi to ne razumete jer ste formalisti!

Obavezno kopiram. Što je onda subotu dao sa "ne ubij" ne ukradi itd. ?
Kopiraj ti sta god hoces, u bibliji je sve zajedno i nema podele zakona!

Radisa Antic - "iako u bibliji ne postoji direktna podela zakona Bozjih datih Izraelu, mi cemo pokusati da napravimo jednu mogucu podelu!" (Put Istina i Zivot)

Vi pravite podelu, a biblija i jevreji ne prave!

nije zbog toga nego što se narod umnožio pa da se lakše prenosi ljudima

To pricaj onima koji su teoloski neobrazovani!

Da je živeo onda mu ne bi trebao spasitelj
O cemu ti, adamu nije trebao spasitelj!

On je imao Bozji karakter, na njegovu je sliku stvoren. A ko ima karakter Bozji, njemu ne treba zakon, jer on vec postupa po zakonu, odnosno po glasu savesti!

A njemu savest nije govorila "svetku subotu, svetku subotu.." niti ikome posle njega! Niti andjelima govori, jer oni nemaju veze sa subotom i zmeljom, niti sa dekalogom, kako andjeo moze da drzi zapovest "postuj majku"!? To je zakon pisani, dat coveku zbog oslabljene savesti, a na nebu ne postoji zakon!

Jer po tvojoj nakaradnoj nauci ispada da oni što kidaju glave nisu zločinci jer im savest nalaže da je to ok što rade. Oni misle da je to ok i da rade po svojoj savesti.

Da nisu gusili savest, ne bi ubjali!
Dokazano je da nasilje na tv-u vremenom otupi savest! Covek je zbog ignorisanja tog glasa i postao gresnik (adam), a savest mu je oslabila! Ona se obnavlja uticajem Svetoga Duha!

nije savest zakon, nego je zakon karakter Božji, a savest je put preko kojeg Bog osvedočava čoveka o zakon.

Nije tacno, onda bi Bog adamu dao ploce i pisani zakon, ali nije! Dao mi je jednu zapovest, da ne jede s drveta! Nista drugo! Nije on imao ni oca ni majku, ni imetka ni zene, da bi mu on pisao neki zakonik! On je trebao prirodno da zivi kao sto ga vodi savest! Ali on je namerno ugusio savest, zena je prevarena a on je namerno ugusio savest, da podeli sudbinu sa zenom koju je voleo!

Ajd malo smiri se.

Prestani ti da fanaticno odgovaras i boris se besmislenim postovima i nadglasavanjem!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On je stvoren po karakteru slican Bozjem, i postupao je po osecaju kako ga je vodila njegova savest!

ne postupa se po osećaju nego po smislu.

nego mu je on bio u srcu!

dok nije zgrešio.

Kopiraj ti sta god hoces, u bibliji je sve zajedno i nema podele zakona!

Radisa Antic - "iako u bibliji ne postoji direktna podela zakona Bozjih datih Izraelu, mi cemo pokusati da napravimo jednu mogucu podelu!" (Put Istina i Zivot)

U formalnom smislu, istinski da. To je rekao Radiša.

Ti deliš zakon na 9 zapov. koje treba držati i 1 koju ne treba.

Nije tacno, tek kad covek uzraste u Hristu i postane odrastao, on vise ne treba spoljasnji zakon, do tada mu je on potreban da ga upravlja kao konja zvale! I o tome Pavle i govori, da je "zakon dat do Hrista" kao "vaspitac"!

Hoćeš reći da zakon nije dat da bi se upisao u srce. Pričaš besmislice.

Šta sada znači možeš da kradeš i ubijaš? Da to važi, a subota ne važi.

To pricaj onima koji su teoloski neobrazovani!
O cemu ti, adamu nije trebao spasitelj!

To ti kažeš.

A njemu savest nije govorila "svetku subotu, svetku subotu.."

Ti znaš da nije govorila. Biblija kaže drugačije.

niti ikome posle njega!

Rekao Mire.


Niti andjelima govori, jer oni nemaju veze sa subotom i zmeljom, niti sa dekalogom, kako andjeo moze da drzi zapovest "postuj majku"!?

To ne umanjuje dekalog kojeg je Bog dao ljudima. Kako lupaš besmilice, što je onda Bog dao subotu u dekalogu ljudima.

Sa zapov. da poštuju majku, znači za majku može, a za subote. Lupaš li lupaš.

E zato će vam Bog slupati države i crkvu bludnicu.

a na nebu ne postoji zakon!

Kako ne postoji zakon? Ako se drže zakona. Ala ga lupaš.

Da nisu gusili savest, ne bi ubjali!

Znači da ipak ima zakon, a rekao si da nema.


Rekao Mire.

onda bi Bog adamu dao ploce i pisani zakon, ali nije!

Pa nije njegova savest zakon nego osvedočenje duha Božjeg kroz savest.

Nije njegova savest karakter Božji.


to ne dokazuje da nije bilo zakona. Kako lupaš gluposti rekao da ima zakon, a nema ga samo za subotu, a za ostalih 9 ga ima.

Dao mi je jednu zapovest, da ne jede s drveta!

a nije ima dao da ne ubiju, kao sinovima.

Kakve besmislice. Kakav formalizam, dao im samo 1 zapov. znači mogao je da ubije ženu bez kazne.

Nije on imao ni oca ni majku, ni imetka ni zene, da bi mu on pisao neki zakonik!

Pa šta, hoćeš reći da nije bilo dekaloga zbog toga. A sada ćeš reći bio je deo dekaloga.

On je trebao prirodno da zivi kao sto ga vodi savest!

A šta sada Bog ne osvedočava kroz savest?

Prestani ti da fanaticno odgovaras i boris se besmislenim postovima i nadglasavanjem!

Tebi je besmisleno ono što ti ne shvataš ne želiš da shvatiš.

Čuj ovo svedoči preko savesti kao da sada ne svedoči preko savesti.



Opet formalno negiranje mojih stavova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ne postupa se po osećaju nego po smislu.
Postupao je savrsen covek! Gde pise da mu je Bog daopisani zakon?

dok nije zgrešio.
Znaci potvrdjujes ono sto sam rekao, da ga je savest vodila dok nije zgresio, i da mu je karakter bio u skladu sa Bozjim, pa nije trebao spoljasnji zakon?

U formalnom smislu, istinski da. To je rekao Radiša.
Znaci potvedjujes da ne postoji podela zakona u bibliji?

Ti deliš zakon na 9 zapov. koje treba držati i 1 koju ne treba

Ne delim ja, nego ti (odnosno adventisti) na dekalog i ostale zakone! A takva podela ne postoji!

Hoćeš reći da zakon nije dat da bi se upisao u srce. Pričaš besmislice.

Ne, zakon spoljasnji ne postoji uopste!
Postoje smernice, koje su date da probude covekovu savest i vrate je u prvobitno stanje! Zakon je kako je pavle i rekao "vaspitac do Hrista", a nakon toga Svetim Duhom i spoljasnjim zakonom se coveku obnavlja savest!

Znaci, moze se reci da su Hriscani "slobodni od zakona"! Zato se Pavle tako i izrazavao a vi ga ne razumete!

Na nebu, zakon ne postoji u pisanom obliku, vec sva stvorenja imaju savrsen karakter koji je slican Bozjem, zato oni prirodno vrse Bozju volju, zato je i Hristos mogao da sumira zakon u dve zapovesti! Da nije tako, ne bi to mogao da ucini!!!

Formalisti shvataju zakon kao suvoparno slovo! A zakon nije slovo, zakon je karakter Bozji, koji se upisuje u srce coveka Svetim Duhom!

Šta sada znači možeš da kradeš i ubijaš? Da to važi, a subota ne važi.
Ne, vec zakon predstavlja spoljasnje smernice, date da "vaspitaju coveka" tako da on izgradi i povrati savest, a ona se obnavlja Svetim Duhom uz Bozju pomoc!

Kada osmotrimo zasto je zakon dat, i zasto je subota data i sve ostale zapovesti, tada shvatamo i njihov smisao, zasto su one date, naime da vaspitaju coveka. I tada shvatamo sustinu i smisao, da subota nije data kao striktna zapovest, koje se treba drzati ko pijan plota, vec je data radi covekove duhovnosti i odnosa sa Bogom! Ona je naime sluzila coveku i da bi se odmorio a bila je senka i odmora u obecanoj zemlji, kaze Pavle u jevrejima poslanici, njima od ropstva egipatksog a nama odmor u Hristu. To kaze i u kolosanima poslanici, ali vi fantazirate da se radi o godisnjim subotama!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postupao je savrsen covek! Gde pise da mu je Bog daopisani zakon?

ti si formalista neću da se spuštam na taj nivo da dajem dodatna objašnjenja jer svejedno ne bi verovao.

Ko tebe je kombinacija formalizam i bezobrazluka.

Znaci potvrdjujes ono sto sam rekao, da ga je savest vodila dok nije zgresio, i da mu je karakter bio u skladu sa Bozjim, pa nije trebao spoljasnji zakon?

To ne umanjuje dekalog. A jesam ja gde rekao da je bio pisan zakon? Što lažeš bezočno.

Znaci potvedjujes da ne postoji podela zakona u bibliji?

Ti deliš zakon na 9---1 ja ne delim.

Izvini ali ja ne mogu tebi da objašnjavam kao deci.

Ne delim ja, nego ti (odnosno adventisti) na dekalog i ostale zakone! A takva podela ne postoji!

deliš 9--1

Ne, zakon spoljasnji ne postoji uopste!

PC i hinduizam imaju ista učenja.

Postoje smernice, koje su date da probude covekovu savest i vrate je u prvobitno stanje! Zakon je kako je pavle i rekao "vaspitac do Hrista", a nakon toga Svetim Duhom i spoljasnjim zakonom se coveku obnavlja savest!

A šta sada nema svedočenja zakona?

Znaci, moze se reci da su Hriscani "slobodni od zakona"!

Ni ne znaš šta to znači.

Na nebu, zakon ne postoji u pisanom obliku, vec sva stvorenja imaju savrsen karakter koji je slican Bozjem, zato oni prirodno vrse Bozju volju, zato je i Hristos mogao da sumira zakon u dve zapovesti! Da nije tako, ne bi to mogao da ucini!!!

opet formalizam.

Ne, vec zakon predstavlja spoljasnje smernice, date da "vaspitaju coveka" tako da on izgradi i povrati savest, a ona se obnavlja Svetim Duhom uz Bozju pomoc!

a sada je spoljašnja smernica a sada je zakon savest.

da subota nije data kao striktna zapovest,

Koja besmislica, onda ne bi bila u dekalogu.

koje se treba drzati ko pijan plota,

ti si je držao formalno pa misliš da je mi držimo formalno.

vec je data radi covekove duhovnosti i odnosa sa Bogom!

pa ti samog sebe osporavaš.

Ona je naime sluzila coveku i da bi se odmorio a bila je senka i odmora u obecanoj zemlji,

što onda stoji i dalje u NZ da je za čoveka?

njima od ropstva egipatksog a nama odmor u Hristu.

Kakva besmilica pa i 1. zapov. spominje ropstvo u Egiptu. Znači 1. nije bila do izlaska.

ali vi fantazirate da se radi o godisnjim subotama!

Što onda jedeš i piješ ako je to senka?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ti si formalista neću da se spuštam na taj nivo da dajem dodatna objašnjenja jer svejedno ne bi verovao.
Ti uopste i ne mozes dati objasnjenje, jer nisi u stanju odrzati diskusiju. Teoloski si neobrazovan, drugi ti pisu postove i radove, a pored toga te ljudi i ne zanimaju!

Ko tebe je kombinacija formalizam i bezobrazluka.
Ma sta mi rece! Ne mozes sad moje argumente, ako sam ja rekao za tebe ne mozes ti isto za mene! Ne mozes tako da se igras! :)

To ne umanjuje dekalog. A jesam ja gde rekao da je bio pisan zakon? Što lažeš bezočno.

Jesi jesi, kako sad, prorocica ti kaze da je adamu Bog dao pisani zakon a ti ne kazes? Zar se suprotis prorocici??? :)

Ti deliš zakon na 9---1 ja ne delim.

Ti delis 99-1!

PC i hinduizam imaju ista učenja.
Masonizam i adventizam imaju ista ucenja!

A šta sada nema svedočenja zakona
Ne treba zakon onima kojima je promenjen karakter. Biblija kaze da trebamo da "usvojimo Hristov um" a onaj koji razmislja kao on, kojem radi savest, ce i postupati kao on! Formalizam je insistiranje na spoljasnjem slovu, slovo ie dato kao "vaspitac do Hrista"!

Ni ne znaš šta to znači.
A ti znas? Zaboravih ti si najpametniji, ti si sebi bog!

opet formalizam.
Formalizam dokazujete vi insistiranjem na slovu!


a sada je spoljašnja smernica a sada je zakon savest.
Rekao sam, zakon predstavlja spoljasnje smernice, date da "vaspitaju coveka" tako da on izgradi i povrati savest, a ona se obnavlja Svetim Duhom uz Bozju pomoc! Kad covek po karakteru postane jednak Bogu, on vise ne treba spoljasnji zakon, jer prirodno cini sta je Bozja volja!

Koja besmislica, onda ne bi bila u dekalogu.

Dokazi da je dekalog osim ostalih zakona? Ne bi se onda zvala Tora (Zakon) citav pentateuh! Sta ima veze sto je subota u dekalogu, koje nebuloze pises!

ti si je držao formalno pa misliš da je mi držimo formalno.

Ma ti ne drzis ni formalno pogresio sam u vezi tebe, ti ni kinezima neces da pomognes samo pricas da ih bog kaznjava, uzivas u njihovom stradanju!

pa ti samog sebe osporavaš.
Kaze onaj ciji su postovi smesni ko crtani film! Koji ne moze da odrzi diskusiju, a na svaki citat odgovara najkrace moguce! Komentari su ti totalno besmisleni!

A sad cu i ja tako da odgovaram i spamujem tvoje postove kao ti druge! To je bar lako!

što onda stoji i dalje u NZ da je za čoveka?

Sta lupetas budalastine, pa nece im reci "subota je za jevreja" kad se vec obraca jevrejima! Normalno je da ce reci "subota je za coveka" ,niko nije pominjao da li je za jevreja subota ili nije! Kakav glup argumenat!

Kakva besmilica pa i 1. zapov. spominje ropstvo u Egiptu. Znači 1. nije bila do izlaska.

Spominje ropstvo, znaci kad je cita paganin, to se na njega ne odnosi i nema smisla. Znaci kome je dao zakon, jevrejima! A ostalim narodima nije, i kako ce im onda suditi? Po savesti naravno, jer savest je zapravo zakon, to je karakter Bozji u coveku, koji se vremenom zbog greha iskvario a obnavlja ga Hristos!

Što onda jedeš i piješ ako je to senka?
Kakav ti je to glup argumenat, jelo i pice tu pomenuto se odnosi na jevrejski koser i druge prilike kad su se jele zrtve!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakav ti je to glup argumenat, jelo i pice tu pomenuto se odnosi na jevrejski koser i druge prilike kad su se jele zrtve!

A sada je košer u pitanju, a za subotu je sedmična.

:D :)

Spominje ropstvo, znaci kad je cita paganin, to se na njega ne odnosi i nema smisla.

Znači paganin može da obožava nekoga ko nije Bog? :)

Ma sta mi rece! Ne mozes sad moje argumente, ako sam ja rekao za tebe ne mozes ti isto za mene! Ne mozes tako da se igras!

Tvoje arg. ću prve da dam na FB.

Formalizam dokazujete vi insistiranjem na slovu!

Opet projekcija. Napadaš zakon jer kada bi ga ti držao onda bi to bilo formalno.

Dokazi da je dekalog osim ostalih zakona? Ne bi se onda zvala Tora (Zakon) citav pentateuh! Sta ima veze sto je subota u dekalogu, koje nebuloze pises!

Čitaj Mojsija.

ti ni kinezima neces da pomognes samo pricas da ih bog kaznjava, uzivas u njihovom stradanju!

Mi jedini možemo pomoći, a vi ni sebi ne možete.

pa nece im reci "subota je za jevreja"

I za Jevreja i za sve druge zato piše za ČOVEKA.

kad se vec obraca jevrejima!

Što onda stoji za čoveka ako je samo za Jevreje? Obavezno kopiram i ovo.

Normalno je da ce reci "subota je za coveka" ,niko nije pominjao da li je za jevreja subota ili nije! Kakav glup argumenat!

Zato ja ovo sve kopiram.

Spominje ropstvo, znaci kad je cita paganin, to se na njega ne odnosi i nema smisla. Znaci kome je dao zakon, jevrejima! A ostalim narodima nije, i kako ce im onda suditi? Po savesti naravno, jer savest je zapravo zakon, to je karakter Bozji u coveku, koji se vremenom zbog greha iskvario a obnavlja ga Hristos!

Kao i ovo. Odličan materijal za nas.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A sada je košer u pitanju, a za subotu je sedmična.
A zasto bi bilo sve vezano za godisnjake kad nema podele zakona? Pa jevreji su sve trpali u isti kos, aj dokazi da nisu!

Znači paganin može da obožava nekoga ko nije Bog? :)
Pa ti kazes da je dekalog za sve ljude a ne samo za jevreje! Nisam to rekao ja!

A sta sad je dekalog samo za jevreje?

Uh, koji si na nalogu ocituj se, ovakav biser ni Tripo ne bi izvalio! :)

Tvoje arg. ću prve da dam na FB
A pa nemoj tako bojim se d se ne osramotim :)

Opet projekcija. Napadaš zakon jer kada bi ga ti držao onda bi to bilo formalno.
Pa ti ne drzis zakon ni formalno, ti samo vices na kineze sto jedu miseve a da im priteknes u pomoc da ih upozoris i spasis smrti neces! Znaci formalista si!

Čitaj Mojsija.
Pa ti samo njega i citas i Isusa Navina kako ubija decu! Jes ti nabavio bibliju koja ima i Novi Zavet?

Mi jedini možemo pomoći, a vi ni sebi ne možete.
Pa vidim kako im pomazes, ovde nama tupis o misevima umesto njima, a crkva se zabila u rupicu i cuti! Ni jedno saopstenje HAC da kazu kinezima da prestanu jesti miseve jer ce ih vas bog uskoro satrti ako ne prestanu!!!

I za Jevreja i za sve druge zato piše za ČOVEKA

Ma daj nisi ti malouman da ne razumes, zamisli da se srbinu obracas i kazes mu - "nije subota zbog srbina vec je srbin zbog subote", pa je l mozes da razmislis glavom? Niko tako ne govori, pa nece ni jevrejin jevrejinu, nego ce reci "covek"!

Što onda stoji za čoveka ako je samo za Jevreje? Obavezno kopiram i ovo.
Odgovorio sam, a ti prestani da izvaljujes gluposti kako ces da kopiras, da ja ne pocnem tebe da kopiram!

Zato ja ovo sve kopiram
A da pozoves u grupu gde stavljas nase postove ne smes, jer su nam argumenti superiorniji! Dokazuues da jesu! Tako sam uznemiren sto ces ti da izvrnes moje postove, bas me briga!

Kao i ovo. Odličan materijal za nas.

Da se sprdate jel?
A sansa za repliku nista?

Pa kakva ti je to grupa, sto kaze Slap okupljate se samo da pljujete po drugima? Zali Boze s kakvim se druzis takav si!
 
Natrag
Top