Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jeste u pocetku bila savest zakon! Nije Bog adamu dao zaokn pismeno, nego mu je on bio u srcu! On je stvoren po karakteru slican Bozjem, i postupao je po osecaju kako ga je vodila njegova savest!

Cista glupost da je Bog adamu dao ploce, gde to pise, izmisljate nebuloze!

Tek kad je adam savest ugusio slobodnom voljom ona je pocela da slabi zbog greha, i onda je Bog morao da im da spoljasnji zakon da se njime upravljaju, pavle kaze da je to kao kad stavis konju zvale u usta, da ga okreces levo desno, ne po volji vec na silu!

Hristos obnavlja tu savest u coveku svojim Svetim Duhom! I coveku se zakon ponovo upisuje u srce i savest, odnosno karakter Bozji! Zato i kaze da smo "oslobodjeni zakona" jer mi ako smo Hristovi, nama zakon spoljasnji vise ne treba, on nam je bio "vaspitac do Hrista", a kad amo odrasli tj. rodjeni smo Duhom Svetim, to postaje deo nase prirode..

Ne znas teologiju, teoloski si nepismen i neobrazovan!



Nije tacno, tek kad covek uzraste u Hristu i postane odrastao, on vise ne treba spoljasnji zakon, do tada mu je on potreban da ga upravlja kao konja zvale! I o tome Pavle i govori, da je "zakon dat do Hrista" kao "vaspitac"! A vi to ne razumete jer ste formalisti!


Kopiraj ti sta god hoces, u bibliji je sve zajedno i nema podele zakona!

Radisa Antic - "iako u bibliji ne postoji direktna podela zakona Bozjih datih Izraelu, mi cemo pokusati da napravimo jednu mogucu podelu!" (Put Istina i Zivot)

Vi pravite podelu, a biblija i jevreji ne prave!



To pricaj onima koji su teoloski neobrazovani!


O cemu ti, adamu nije trebao spasitelj!

On je imao Bozji karakter, na njegovu je sliku stvoren. A ko ima karakter Bozji, njemu ne treba zakon, jer on vec postupa po zakonu, odnosno po glasu savesti!

A njemu savest nije govorila "svetku subotu, svetku subotu.." niti ikome posle njega! Niti andjelima govori, jer oni nemaju veze sa subotom i zmeljom, niti sa dekalogom, kako andjeo moze da drzi zapovest "postuj majku"!? To je zakon pisani, dat coveku zbog oslabljene savesti, a na nebu ne postoji zakon!



Da nisu gusili savest, ne bi ubjali!
Dokazano je da nasilje na tv-u vremenom otupi savest! Covek je zbog ignorisanja tog glasa i postao gresnik (adam), a savest mu je oslabila! Ona se obnavlja uticajem Svetoga Duha!



Nije tacno, onda bi Bog adamu dao ploce i pisani zakon, ali nije! Dao mi je jednu zapovest, da ne jede s drveta! Nista drugo! Nije on imao ni oca ni majku, ni imetka ni zene, da bi mu on pisao neki zakonik! On je trebao prirodno da zivi kao sto ga vodi savest! Ali on je namerno ugusio savest, zena je prevarena a on je namerno ugusio savest, da podeli sudbinu sa zenom koju je voleo!



Prestani ti da fanaticno odgovaras i boris se besmislenim postovima i nadglasavanjem!

Mire, ti i Tripo tako lepo diskutujete pa mi je prosto zao da se i ja mesam.
Prvo, kad je Bog stvorio nasu zemlju i cuveka, uspostavio je i svoj zakon za novu Planetu. Ako nije postojao zakon, zbog cega je Adam izgubio svoj prvi dom u Edemu?
Adam je isteran iz Edema, zbog prekrsaja Bozje zapovesti,
"Ne diraj, ne okusi, jer u koji dan okusis, umreces, ( postaces smrtan)". Adam je poslusao sotonu i nad njim se ispunila Bozja opomena, "Kad okusis umreces, postao je podlozan smrti. Svojim prestupom Adam je prisvoji ono sto mu nije pripadalo, ukrao je. Prestupio je Bozju zapovest!

Taj zakon Bog je dao u pocetku, i po tom zakonu koga je usmeno poznavao, posto je ubio svoga brata Avelja, Kajin je izjavio: "Kajin rece Gospodu, krivica je moja velika da mi se ne moze oprostiti." 1. Mojsijeva 4,13.
Kada je Kajin ubio srnu zbog toga nije ga savest ukoravala, ali kada je ubio brata, zano je da je to zlocin, prestup zakopna, to je prizano i samom Bogu.

Ako nije bilo zakona, po cemu je prepotopni svet bio
kriv za BEZAKONJE? Moze li postojati bezakonje tamo gde nema zakona? NE MOZE!
"A ZEMLJA SE POKVARI PRED BOGOM I NAPUNI SE ZAMLJA BEZAKONJA." 1. Mojsijeva 6.11.
Ako ne bi bilo zakona pre potopa, onda bi prepotopni svet bio nepravedno kaznjen smrcu.

Da je Bozji zakon usmeno prenosen od pokolenja na pokolenje, to svedoci BOG:

"JER ZNAM DA CE ZAPOVEDITI SINOVIMA SVOJIM I DOMU SVOJEMU NAKON SEBE DA SE DRZE PUTEVA GOSPODNJIH I DA CINE STO JE PRAVO I DOBRO, DA BI GOSPOD NAVRSIO NA AVRAMU STO MU JE OBECAO."
1. Mojsijeva 18,19.
"ZATO STO JE AVRAM SLUSO GLAS MOJ I CUVAO NAREDBU MOJU, ZAPOVESTI MOJE, PRAVILA MOJA I ZAKONE MOJE." 1. Mojsijeva 26,5.

Ovo nedvosmisleno svedoci da je Bozji zakon postojao od pocetka i da je usmeno prenosen od pokolenja na pokolenje.
Posto je pretila opasnost da se Zakon izmeni usmenim predanjem, zbog toga je Bog taj isti zakon napisao na kamenim plocama sto pokazuje njegovo trajnu vrednost.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ako je prestao SZ znači može da se ubija, krade itd.

Eto koliko je tvoja nauka besmislena. I tvoje tumačenje stihova netačno.
Naš Bog je milostiv , Bog ljubavi , i umro je za nas grešnike . Zašto vaš Bog nije umro za vas ? Zaključak : Vaš Bog je osvetnik , voli krv ,voli ubijat , toje vaša Bog , vi i djecu žrtvujete , svaki normalan čovjek će zaključit daste sotonisti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naš Bog je milostiv , Bog ljubavi , i umro je za nas grešnike . Zašto vaš Bog nije umro za vas ? Zaključak : Vaš Bog osvetu , voli krv ,voli ubijat , toje vaša vjera , i djecu žrtvujete , svaki normalan čovjek će zaključit daste sotonisti

Sotonisti... Upravo tako. Naime sotonizam, onaj pravi, najopasniji, nije u cirkuskom okultizmu Kroulija, Le Veja i sličnih "magijaša" (takođe produkata skriptulatorskog nazovi "kršćanstva", nego je on upravo u onome što se predstavlja kao nekakvo "biblijsko" Kršćanstvo - Hrišćanstvo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Naš Bog je milostiv , Bog ljubavi , i umro je za nas grešnike . Zašto vaš Bog nije umro za vas ? Zaključak : Vaš Bog je osvetnik , voli krv ,voli ubijat , toje vaša Bog , vi i djecu žrtvujete , svaki normalan čovjek će zaključit daste sotonisti.

Dobro jutro Antonija, uvek se radujem kad se javis.

ZAO MI JE ALI PRIMECUJEM DA SI SE DOSTA IZMENILA. Otkuda ti to da nasega Boga nazivas osvetnik i da vli krv??????
Otkuda ti ta hrabrost da izjavis ovako bezumlje: "DA SATE SOTONISTI!"


Sta ce biti sa tobom, ako si se prevarila? Bratski bih te opomenuo, cuvaj se od toga, jer bi to mogao biti neoprostivi greh onda kada Bozju slilu pripises sotoni ili sotonsku Bogu.

Bog jeste milosti i On jeste ljubav! On voli gresnke, ali ne voli i greh.
Isus je reksao:
"Svaki koji cini greg rob je grehu." Jovan 8,4.

"SVAKI KOJI CINI GREH I BEZAKONJE CINI,, I GREH JE BEZAKONJE." 1. Jovanova 3,4.
"Koji cini greh od djavola je." 1. Jovanova 3,8.

Hristos prasta grehe svakome koji se kaje i prestane da gresi. Evo sta je On reka zini koju su uhvatili u preljubi:
"NI JA TE NE OSUDJUJE, IDI I ODSADA NE GRESI VISE." Jovan 8,11.

"Pokorite se dakle Bogu, a protivite se djavolu i pobeci ce od vas. PRIBLIZITE SE K BOGU I ON CE SE ORIBLIZITI K VAMA. OCISTITE RUKE GRESNICI, POPRAVITE SRCA SVOJA, NEPOSTOJANI."
Jakov 8,11


Darth, samo ti nazivaj druge hriscane satanistima, to je i bio farisejski greh, kojim su Bozje delo pripisali sdatani, rekavci: "U ime Velzebula kneza djavolsjkoga cini cuda".
Da li im se i ti pridruzijes cineci isti greha. Isus je rekao da se takav greh ne prasta!

Prema tome, pozvao bih vas sve koji olako izgovarate ove reci, cuvaj te se, jer se igrate sa necastivim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Blagoslovio te Trojedini Bog i oslobodio te ropstva Sinajskog zakona i zavjeta.

Upravo tako, Blagoslovio ga Svemogući Bog Otac -Sin - Duh Sveti, i Krstom - Križom Svojim ga oslobodio od ropstva Hagarinog.

To pizaj Tripu , moji komentari se odnose samo na njega . Taj čovjek neprestano pljuje otrov

Pitao bi on njega, ali on ne zna ko je Tripo. Jer da zna, ne bi mu verovao, niti ga sabratom po "veri" držao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ti i Tripo tako lepo diskutujete pa mi je prosto zao da se i ja mesam.
Ja ne diskutujem, ja ga spamujem! I nastavicu!

Ako je prestao SZ znači može da se ubija, krade itd.

U ala si ti fantastican teolog? Pa ako je nesto "novo" onda ukida "staro"! Zato se i zove Novi Zavet da ukine stari!

Pitanje je samo koji su to zakoni u Novom Zavetu, a vasa filozofija tu ne prolazi! I vasa "podela zakona" jer to ne postoji u bibliji, dokazao vam je Radisa Antic, adventista!

Eto koliko je tvoja nauka besmislena. I tvoje tumačenje stihova netačno

A tvoja nauka je NULLA!
Gde si ti ucio teologiju?
 
Natrag
Top