Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Jakov 2,10 - Deset zapovijedi nazvan Kraljevski Zakon....iako ce mnogi reci da je citirao zapovijedi koje se odnose nas odnos prema bliznjima - to su opet zapovijedi koje spadaju u onih 10....i svi znamo da je Jakov itekako pazio na Zakon, bio je Isusov brat, prvi papa - biskup Jeruzalemske Crkve...Petar se njemu pokoravao....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
mire000 said:

Naravno da je ovo zapovest od Pavla, ako ne za sve nas, onda bar za staresine, a to opet znaci uvodjenje nove zapovesti (monogamije) jer svestenicima u Starom Zavetu nije bila zapovedjena monogamija!!!

-----

Zapov. je već bila, samim stvaranjem Adama i Eve je to. Kako misliš sveštenicima nije bila zapov. monogamija? Šta pričaš ti?

Ja se pitam šta si ti čitao u SZ? 3. Mojsijeva 18,18 Nemoj uzeti žene preko jedne žene, da je ucvijeliš otkrivajući golotinju drugoj za života njezina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire i Biblija

>Nigde jevrejima nije bila zapovedjena monogamija!

3. Mojsijeva 18,18 Nemoj uzeti žene preko jedne žene, da je ucvijeliš otkrivajući golotinju drugoj za života njezina.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nedelja. Zapovesti inkarniranog - otelotvorenog YHWH. Nauka apostola i Crkve.

Sve ostalo su tlapnje narcisoidnih sektaša.

Ps. Pečat Onoga Koji Jeste je Njegova Treća Osoba - Sveti Duh, za one alegrične na Latinski - Ruah Ha Kadosh, a za one kojima Latinski ne smeta Sanctus Spiritus, a ne shabat po zaumnoj teologiji avatara iz Maine-a.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
2 Kor 3,14: Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire taj prijevjes čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire vs Biblija
mire000 said:

"Culi ste da je receno starima oko za oko i zub za zub, A JA VAM KAZEM NE BRANITE SE OD ZLA , NEGO AKO TE KO UDARI PO DESNOM OBRAZU OKRENI MU I DRUGI"

TOGA NEMA U SZ!!!



Netačno ima.

Mudre izreke 25,21Ako je gladan neprijatelj tvoj, nahrani ga kruhom, i ako je žedan, napoji ga vodom.

Imaš i primjer Davida i Saula njegovog neprijatelja kako je postupao prema njemu David a kako Saul prema Davidu.

Dakle i u SZ imamo da treba pkazati ljubav prema neprijatelju.

"Ne budi osvetoljubiv..." (3.Mojsijeva 19,18)

"Nemoj govoriti osvetiću se za zlo!" "Ne govori: kako je on meni učinio, tako ću ja njemu učiniti." "Kad padne neprijatelj tvoj, nemoj se radovati."

"Ako je tvoj neprijatelj gladan, hlebom ga nahrani." (Priče 20,22; 24,29.17; 25,21)
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A znamo da ono što zakon govori, govori onima koji su u zakonu, da se svaka usta zatisnu,
i sav svet da bude kriv Bogu;
Jer se delima zakona ni jedno telo neće opravdati pred Njim;
jer kroz zakon dolazi poznanje greha.
A sad se bez zakona javi pravda Božija, posvedočena od zakona i od proroka;
A pravda Božija verom Isusa Hrista u sve i na sve koji veruju; jer nema razlike.
Jer svi sagrešiše i izgubili slavu Božiju,
I opravdaće se za badava blagodaću Njegovom, otkupom Isusa Hrista.
Kog postavi Bog očišćenje verom u krvi Njegovoj da pokaže svoju pravdu
oproštenjem pređašnjih greha;
U podnošenju Božijem, da pokaže pravdu svoju u sadašnje vreme da je On pravedan
i da pravda onog koji je od vere Isusove.
Gde je, dakle, hvala? Prođe. Kakvim zakonom? Je li zakonom dela? Ne, nego zakonom vere.
Mislimo dakle da će se čovek opravdati verom bez dela zakona.

Rimljanima, glava 3

Stojte dakle u slobodi kojom nas Hristos oslobodi, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti.
Evo ja Pavle kažem vam da ako se obrežete Hristos vam ništa neće pomoći.
A opet svedočim svakom čoveku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti.
Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.
Jer mi duhom čekamo od vere nadu pravde.
Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi.
Dobro trčaste; ko vam zabrani da se ne pokoravate istini?

Galatima, glava 5
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Heb 7,11-12: Da se dakle savršenstvo postiglo po levitskom svećeništvu - jer na temelju njega narod je dobio Zakon - koja bi onda bila potreba da se po redu Melkisedekovu postavi drugi svećenik i da se ne imenuje po redu Aronovu? Doista kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Heb 7,11-12: Da se dakle savršenstvo postiglo po levitskom svećeništvu - jer na temelju njega narod je dobio Zakon - koja bi onda bila potreba da se po redu Melkisedekovu postavi drugi svećenik i da se ne imenuje po redu Aronovu? Doista kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.

Posebno ako tu promenu vrši sam Bog. Što je i učinio, kako svedoči Pismo, Apostoli i Sveto Predanje - Tradicija.

Shodno tome, ako je Bog promenio sveštenstvo i Zakon, postavlja se pitanje ko preko raznoraznih "proroka" traži da se ta promena anulira? Ko se to gradi Bogom?

Odgovor se da naslutiti.
 
Natrag
Top