Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Druže Jurivaka. Hvala na obaveštenju, ali nisu oni puno pobegli od tema, jer na bazi iste glave (Danilo 8) i istog proročkog LANCA OD 2.300 DANA I NOĆI, su JS i Adventisti izračunali kada će Hrist II put doći na Zemlju. Čak su i zajedno počeli sa tim proučavanjem u 18-tom veku, a onda se razišli.
Da bi svako dobio svoju matematiku. JS - 1914 godinu, a Adventisti 22.10.1844.
I zajedničko im je da kada se to nije obestinilo, da se članstvo počelo mnogo rasipati, a onda oni brže bolje počeli sa prepravljanjem matematike. JS u PRISUTNOST, a Adv. u PRELAZAK iz jednog dela Neba u drugi deo.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Prijatelju, ti nemas nikakve dokaze za navodno dodavanje ili oduzimanje od biblijskog teksta sa moje strane, vec su to samo tvoje insinuacije da bi obmanuo prisutne na forumu da su Adventisti ovakvi ili onakvi.

Ja sam se u diskusijama iskljucivo koristio biblijskim tekstom, nista ne dodajuci i nista ne oduzimajuci, to je upravo slucaj sa vase strane gde oduzimate ono sto se ne uklapa u vas nacin verovanja, i dodajete da bi ste opravdali vase teorije..

Neka mi neko da dokaz gde sam sta dodao ili oduzeo, i da to cini bilo koji Adventista..
Mogu li da znam koju bibliju citas?Mozda Holy bibel?kao i JS-ci NS-et.

Niti je Isus dosao 1844-te,niti 1914,te! nemojte vise da lazete ljude na forumu,Isus je rekao jasno i glasno da nece doci najpre dok ne prodje otpad!a potom dok se ne pojavi SIN POGIBIJE-antihrist.A o danu ni casu niko nezna,ni sin,ni andjeli nebeski do Otac sam!

Ne zavodite ljude svojim pogubnim teorijama,dogmama,kako je Isus vec ovde,prisutan i caruje!Gospod je rekao apostolima da je u sve dane prisutan Isus kaze:ja sam u sve dane s vama.

Vi ste prosto lazni proroci koji proricu Isusov dolazak za kog nezna ni on sam kad ce doci do Otac a vi tu smelo i nesvesno varate prvo sami sebe pa onda ostale forumase.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
R
Mogu li da znam koju bibliju citas?Mozda Holy bibel?kao i JS-ci NS-et.

Niti je Isus dosao 1844-te,niti 1914,te! nemojte vise da lazete ljude na forumu,Isus je rekao jasno i glasno da nece doci najpre dok ne prodje otpad!a potom dok se ne pojavi SIN POGIBIJE-antihrist.A o danu ni casu niko nezna,ni sin,ni andjeli nebeski do Otac sam!

Ne zavodite ljude svojim pogubnim teorijama,dogmama,kako je Isus vec ovde,prisutan i caruje!Gospod je rekao apostolima da je u sve dane prisutan Isus kaze:ja sam u sve dane s vama.

Vi ste prosto lazni proroci koji proricu Isusov dolazak za kog nezna ni on sam kad ce doci do Otac a vi tu smelo i nesvesno varate prvo sami sebe pa onda ostale forumase.


To su lazne optuzbe uporedjenjem neosnovanim Adventista i Jehovinih svedoka.

U vezi 2300 dana i noci je vec objasnjeno u temi koja govori o tome, tako da su to samo vase insinuacije.

Sto se tice urednikovog upozorenja, ono je na mestu, jer vi ne diskutujete ni na jednoj temi o toj temi, vec samo napadate Adventiste.
Onda otvorite novu temu pod naslovom "SARDYEV, ADRIANOV, i WANHELSINGOV RAT PROTIV ADVENTISTA", pa imajte licnu temu za tu namenu..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
R


To su lazne optuzbe uporedjenjem neosnovanim Adventista i Jehovinih svedoka.

U vezi 2300 dana i noci je vec objasnjeno u temi koja govori o tome, tako da su to samo vase insinuacije.

Sto se tice urednikovog upozorenja, ono je na mestu, jer vi ne diskutujete ni na jednoj temi o toj temi, vec samo napadate Adventiste.
Onda otvorite novu temu pod naslovom "SARDYEV, ADRIANOV, i WANHELSINGOV RAT PROTIV ADVENTISTA", pa imajte licnu temu za tu namenu..
Ne izmišljaj, ne kleveći i NE SPAMUJ TEMU !
Već odgovaraj zašto ste RAČUNALI II HRISTOV DOLAZAK, kada je Bog to eksplicitno zabranio da se radi !?
Za koga ste vi bili kada ste to RAČUNALI ? Za boga ili Boga ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne izmišljaj, ne kleveći i NE SPAMUJ TEMU !
Već odgovaraj zašto ste RAČUNALI II HRISTOV DOLAZAK, kada je Bog to eksplicitno zabranio da se radi !?
Za koga ste vi bili kada ste to RAČUNALI ? Za boga ili Boga ?


Istina pravis se nevest.
Na ovo je vec odgovoreno pa zasto ponavljati, i da li to ima smisla sa mmozes prosuditi.

Nisu Adventisti nista racunali, vec prorocanstvo proroka Danila samo po sebi obuhvata istoriju sveta od 2300 prorockih godina, od vremena kada je izdata zapovest da se Jerusalim ponovo sazida odnosno 457 godine pre nove ere, do ociscenja nebeske svetinje 1844 godine.

Miler je proucavao ovo prorocanstvo koristeci biblijski i istorijski kontekst i pogresno zakljucio da ovo prorocanstvo koje doseze do 1844 godine govori o ociscenju zemlje vatrom, odnosno Hristovom drugom dolasku.

Miler nije izmislio pomenuti vremenski period, on postoji u bibliji u osmom i devetom poglavlju proroka Danila, ali je pogresno razumeo sam dogadjaj koji je trebao da se dogodi po isteku 2300 godina, a to nije ociscenje zemlje vatrom u Hristovom drugom dolasku, vec ociscenje nebeske svetinje, odnosno pocetak istraznog suda na nebu, sto je kasnije Bog otkrio pionirima Adventisticke crkve i ispravio gresku koju je Miler napravio.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ako Gospod kaze da nezna ni on sam,andjeli nebeski do Otac sam! kad ce to biti,zasto spamujes temu s danilom?Kakvih 2300 dana?
Posto se nije obistinilo,ispada da je Isus lagao?a vi govorite pravdu cak ste i Danila uvukli u laz.
Danilo nije prorekao Hristov dolazak odnosno dan,mesec,godinu!a samo dve denominacije a tosu:adventisti 1844,JS-ci 1914,niste ni svesni da su to datumi kada ste prevarili svet u ime Bozje.Sasvim je sve jasno zasto su se JS-ci odelili od vas!posto ste promasili 1844-tu,neki adventi su se otcepili i postali JS-ci,koji su probali da unesu drugi datum 1914-tu,ali i tu ste omanuli nebi me iznenadilo da su adventni,kulini,pastori zajedno u nekom masonskom hramu.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako Gospod kaze da nezna ni on sam,andjeli nebeski do Otac sam! kad ce to biti,zasto spamujes temu s danilom?Kakvih 2300 dana?
Posto se nije obistinilo,ispada da je Isus lagao?a vi govorite pravdu cak ste i Danila uvukli u laz.
Danilo nije prorekao Hristov dolazak odnosno dan,mesec,godinu!a samo dve denominacije a tosu:adventisti 1844,JS-ci 1914,niste ni svesni da su to datumi kada ste prevarili svet u ime Bozje.Sasvim je sve jasno zasto su se JS-ci odelili od vas!posto ste promasili 1844-tu,neki adventi su se otcepili i postali JS-ci,koji su probali da unesu drugi datum 1914-tu,ali i tu ste omanuli nebi me iznenadilo da su adventni,kulini,pastori zajedno u nekom masonskom hramu.

Pozdrav.



"А о дану том и часу нико не зна, ни анђели небески, до Отац мој сам" ( Matej 24. 36 )


Ovaj tekst kaze da o DANU I CASU NIKO NE ZNA, a ne o veku, godini, predznacima koji ce prethoditi, itd.

Prorocanstvo o 2300 dana i noci iz Danila je sasvim jasno, i ono se proteze od 457 godine pre Hrista kada je Jerusalim trebao ponovo da se sazida,do 1844 godine posle Hrista kada je po ovom prorocanstvu otpocelo ociscenje nebeske svetinje, odnosno Bozji istrazni sud koji prethodi Hristovom drugom dolasku.

Miler je dakle napravio gresku u samom dogadjaju koji je tada trebao da se dogodi, a ne u prorocanstvu koje postoji i u potpunosti je ispravno.

Jehovini svedoci se nisu odcepili od Adventista..

Ipak po onome sto se sve cuje na ovom forumu, razna osudjivanja i prekorne reci, cinjenica je da je inkvizitorski duh i dalje zivi na planeti zemlji.
Pitanje je zasto su drugi ljudi skloni da osudjuju i progone druge zbog njihovih verskih uverenja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Miler nije počeo sa računanjem bilo čega drugog do DRUGOG HRISTOVOG DOLASKA !
A ti Laodikeja možeš da pričaš da je Zemlja kockasta, da su Marsovci živeli pre nas na Zemlji, da su predpotopni ljudi parili ljude i životinje i time dobijali nove rase na Zemlji koje su stradale u potopu..............
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534


"А о дану том и часу нико не зна, ни анђели небески, до Отац мој сам" ( Matej 24. 36 )


Ovaj tekst kaze da o DANU I CASU NIKO NE ZNA, a ne o veku, godini, predznacima koji ce prethoditi, itd.

Prorocanstvo o 2300 dana i noci iz Danila je sasvim jasno, i ono se proteze od 457 godine pre Hrista kada je Jerusalim trebao ponovo da se sazida,do 1844 godine posle Hrista kada je po ovom prorocanstvu otpocelo ociscenje nebeske svetinje, odnosno Bozji istrazni sud koji prethodi Hristovom drugom dolasku.

Miler je dakle napravio gresku u samom dogadjaju koji je tada trebao da se dogodi, a ne u prorocanstvu koje postoji i u potpunosti je ispravno.

Jehovini svedoci se nisu odcepili od Adventista..

Ipak po onome sto se sve cuje na ovom forumu, razna osudjivanja i prekorne reci, cinjenica je da je inkvizitorski duh i dalje zivi na planeti zemlji.
Pitanje je zasto su drugi ljudi skloni da osudjuju i progone druge zbog njihovih verskih uverenja.

A ti brate Ladokeja znas koji vek?godinu?Manje citaj Holy Bible,gde su izmenjeni textovi Danila da biste pokrili Heleninu doktrinu.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sto se proroka Danila tice, istoricari pretpostavljaju da je knjiga pisana oko 165 godine p.n.e. a ne 457 godine p.n.e.
Mogu da na parcetu papira opisem dogadjaje iz dvadesetog veka i da tvrdim da je to parce papira iz devetnaestog veka.
Ako bi ste mi poverovali, bili bi ste pod impresijom da proricem buducnost.
Izvori za godinu koju sam naveo su Bart Ehrman (teolog i bivsi evangelista), Richard Carrier (istoricar) i David Fitzgerald (istoricar).
Na YouTube imate dosta njihovih predavanja a imate i debate sa hriscanskim apologetama. Dosta predavanja ima i na temu istorijskih cinjenica o postojanju Isusa a ima i jako dobra debata izmedju Richarda Carriera i Williama Lane Craiga (filozof, teolog i apologeta)na temu vaskrsnuca. Sve u svemu, samo ce vam obogatiti znanje istorije i motivisace za dalju raspravu na ovom forumu u malo drugacijem svetlu.
 
Natrag
Top