Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
1.korincanima 15 glava govori o vrstama tela
[SUP]40[/SUP] I imaju telesa nebeska i telesa zemaljska: ali je druga slava nebeskim, a druga zemaljskim.
[SUP]48[/SUP] Kakav je zemljani takvi su i zemljani; i kakav je nebeski takvi su i nebeski.
[SUP]50[/SUP] A ovo govorim, braćo, da telo i krv ne mogu naslediti carstvo Božije, niti raspadljivost neraspadljivosti nasleđuje.
Sta mislis laodikejac dal Isus ima zemaljsko ili nebesko telo???
 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
1.korincanima 15 glava govori o vrstama tela
[SUP]40[/SUP] I imaju telesa nebeska i telesa zemaljska: ali je druga slava nebeskim, a druga zemaljskim.
[SUP]48[/SUP] Kakav je zemljani takvi su i zemljani; i kakav je nebeski takvi su i nebeski.
[SUP]50[/SUP] A ovo govorim, braćo, da telo i krv ne mogu naslediti carstvo Božije, niti raspadljivost neraspadljivosti nasleđuje.
Sta mislis laodikejac dal Isus ima zemaljsko ili nebesko telo???

Ovo, kao što smo zaključili, nije tema diskusije ali bih, iako nisam hteo da reagujem, pošto sam pročitao dalji tok ove diskusije, napomenuo da je Laodikeja dobro opisao Hristovu vaskrslu prirodu a direktan odgovor i potvrdu dao je Sam Gospod, Koji je, na Tomino insistiranje da Ga dotakne, odgovorio:

20:26 I posle osam dana opet behu učenici Njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad behu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: Mir vam.
20:27 Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.
20:28 I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.
20:29 Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.

(Jovan 20,26-29)

Sa ovim u vezi je i naredno svedočanstvo:

24:36 A kad oni ovo govorahu, i sam Isus stade među njima, i reče im: Mir vam.
24:37 A oni se uplašiše, i poplašeni budući, mišljahu da vide duha.
24:38 I reče im: Šta se plašite? I zašto takve misli ulaze u srca vaša?
24:39 Vidite ruke Moje i noge Moje: Ja Sam glavom; opipajte Me i vidite; jer duh tela i kostiju nema kao što vidite da Ja imam.
24:40 I ovo rekavši pokaza im ruke i noge.
24:41 A dok oni još ne verovahu od radosti i čuđahu se reče im: Imate li ovde šta za jelo?
24:42 A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću.
24:43 I uzevši izjede pred njima.

(Luka 24,36-43)

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
bilo
1.korincanima 15 glava govori o vrstama tela
[SUP]40[/SUP] I imaju telesa nebeska i telesa zemaljska: ali je druga slava nebeskim, a druga zemaljskim.
[SUP]48[/SUP] Kakav je zemljani takvi su i zemljani; i kakav je nebeski takvi su i nebeski.
[SUP]50[/SUP] A ovo govorim, braćo, da telo i krv ne mogu naslediti carstvo Božije, niti raspadljivost neraspadljivosti nasleđuje.
Sta mislis laodikejac dal Isus ima zemaljsko ili nebesko telo???



Hristos na nebu ima besmrtno fizicko telo koje je prilikom vaznesenja bilo PRETVORENO - obuceno u besmrtnost, odnosno postalo neraspadljivo kako kaze biblija, i ona to naziva Duhovnim telom.


Ovo sam vec odgovorio u prethodnom komentaru:


Hristos je dolaskom na ovaj svet preuzeo ljudsku telesnu prirodu, i u tom telu je bio ubijen, polozen u grob, i u tom istom telu je vaskrsao.
E sad, stvar je u tome da je to telo u casu vaznesenja bilo PRETVORENO, odnosno obuceno u besmrtnost, promenilo je svoj sastav ali je ostalo opipljivo fizicko telo.

Zapazi da za verne kaze da oni nece pomreti prilikom Hristovog dolaska, vec da ce se njihova tela pretvoriti, obuci u besmrtnost.
Znaci tela ostaju fizicka tela, ali se dodaje jedan Bozanski sastav, a to je besmrtnost ili neraspadljivost, i biblija tu kombinaciju naziva Duhovnim telom.

"Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomreti, a svi ćemo se pretvoriti.
Ujedanput, u trenuću oka u poslednjoj trubi; jer će zatrubiti i mrtvi će ustati neraspadljivi, i mi ćemo se pretvoriti.
Jer ovo raspadljivo treba da se obučeu neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost i ovo se smrtno obuče u besmrtnost, onda će se zbiti ona reč što je napisana: Pobeda proždre smrt." ( 1 Korincanima 15. 51 - 55 ).



Dokaz ovome pronalazimo i u sledecim Hristovim recima, gde kaze da ce on PITI u carstvu sa svojim ucenicima;

''Iuze čašu i davši hvalu dade im govoreći: Pijte iz nje svi;
Jer je ovo krv moja novog zaveta koja će se proliti za mnoge radi otpuštenja greha.
Kažem vam pak da neću odsad piti od ovog roda vinogradskog do onog dana kad ću piti s vama novog u carstvu Oca svog.
I otpojavši hvalu iziđoše na goru maslinsku'' / Matej 26. 27 - 30 /
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Milane i laodikejac
Zar ne mislite da je telo koje je Isus dobio nakon uskrsenja malo cudno?
Marija ga nije prepoznala,potom su se u par prilika iznenadili njegovi ucenici,"telo koje krvari"
Za Isusa nije bio nikakav problem da uzme koje god hoce ljudsko telo.
On je cinio mnogo vece stvari od toga.
Zamisli da je u tom "krvavom telu sa ranama otisao na nebo?
Kolko mu to dugo tece krv?rana nikako da zaraste???
Pokazao je ucenicima koliku moc ima i na ovaj nacin.
Na nebu ne mogu da zive osobe sa ljudskim (fizickim ) telom vec samo sa nebeskim (duhovnim)
Ljudsko(fizicko)telo ima masu ogranicavajucih faktora....(osnovni zakoni fizike i kretanja po svemiru),
a iznad svega biblijskih gore navedenih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Milane i laodikejac
Zar ne mislite da je telo koje je Isus dobio nakon uskrsenja malo cudno?
Marija ga nije prepoznala,potom su se u par prilika iznenadili njegovi ucenici,"telo koje krvari"
Za Isusa nije bio nikakav problem da uzme koje god hoce ljudsko telo.
On je cinio mnogo vece stvari od toga.
Zamisli da je u tom "krvavom telu sa ranama otisao na nebo?
Kolko mu to dugo tece krv?rana nikako da zaraste???
Pokazao je ucenicima koliku moc ima i na ovaj nacin.
Na nebu ne mogu da zive osobe sa ljudskim (fizickim ) telom vec samo sa nebeskim (duhovnim)
Ljudsko(fizicko)telo ima masu ogranicavajucih faktora....(osnovni zakoni fizike i kretanja po svemiru),
a iznad svega biblijskih gore navedenih.


A da li Duh moze da jede i pije..?


''Iuze čašu i davši hvalu dade im govoreći: Pijte iz nje svi;
Jer je ovo krv moja novog zaveta koja će se proliti za mnoge radi otpuštenja greha.
Kažem vam pak da neću odsad piti od ovog roda vinogradskog do onog dana kad ću piti s vama novog u carstvu Oca svog.
I otpojavši hvalu iziđoše na goru maslinsku'' / Matej 26. 27 - 30 /


Isus je rekao svojim ucenuicima:

"A kad oni ovo govorahu, i sam Isus stade među njima, i reče im: Mir vam.
A oni se uplašiše, i poplašeni budući, mišljahu da vide duha.
I reče im: Šta se plašite? I zašto takve misli ulaze u srca vaša?
Vidite ruke moje i noge moje: ja sam glavom; opipajte me i vidite; jer duh tela i kostiju nema kao što vidite da ja imam.
I ovo rekavši pokaza im ruke i noge.
A dok oni još ne verovahu od radosti i čuđahu se reče im: Imate li ovde šta za jelo?
A oni Mu daše komad ribe pečene, i meda u saću.
I uzevši izjede pred njima. ( Luka 24. 36 - 42 ).

Kao sto vidimo ovde Isus poziva ucenike da ga dodirnu, i takodje jede pred njima ribu i med u sacu..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.10.2012
Poruka
3
Po Carigradskom-Nicejskom verovanju
.."Ispovedam jedno krštenje za
oproštenje greha.
I iščekujem
uskrsnuće mrtvih.
I život budućega veka".

Sto znaci uskrsnuce tela.


Otkrivenje Jovanovo:
"Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: ko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi. I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udeo na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi".

Sto se odnosi na sve preporavljace- tzv prevodioce teksta Svetog pisma (americke) koji ti sektasi sa namerom ciljano izmenjuju da bi im izmenili smisao i povelo duse u zabludu.
Takvi su sami sebe osudili jer su vuci u jarecoj kozi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, neki su upravo osudili Adventiste ato sto koriste uglavnom prevod Danicic - Karadjic...
Sta bi tek rekli da koristimo neki prevod sa zapada, kada ne postuju ni svoje llicne...
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da, neki su upravo osudili Adventiste ato sto koriste uglavnom prevod Danicic - Karadjic...
Sta bi tek rekli da koristimo neki prevod sa zapada, kada ne postuju ni svoje llicne...

Ladokejac koji su to neki?zasto onda ne kazes zasto vas ti neki osudjuju?nije li zbog jelene vajtove?kao i JS-ke zbog Raasela?
Zar vi niste takodje americka sekta?

Covek je lepo napisao sledece:Otkrivenje Jovanovo:
"Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: ko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi. I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udeo na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi".

Sto se odnosi na sve preporavljace- tzv prevodioce teksta Svetog pisma (americke) koji ti sektasi sa namerom ciljano izmenjuju da bi im izmenili smisao i povelo duse u zabludu.
Takvi su sami sebe osudili jer su vuci u jarecoj kozi.

On koji vas niokad nije napadao,nije valjda da iz cista mira ovde iznosi ove stihove?on ocigledno nije slep i vidi sta pise u bibliji,a ne u sarenim knjizicama JS-ka,jelene vajtove,milerovske.

Pravoslavna-ortodoxna crkva je najstarija crkva na svetu u kojoj se i do dan danas nista ne menja,osim ekumenistickih prevaranata,u koje spadate i vi adventi,JS-ci.
One crkve koje su primile registraciju ovog sveta su vec pod krilom sotone!tako da nije potrebno da filozofiras dalje kako ste mamina nevinasca.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ladokejac koji su to neki?zasto onda ne kazes zasto vas ti neki osudjuju?nije li zbog jelene vajtove?kao i JS-ke zbog Raasela?
Zar vi niste takodje americka sekta?

Covek je lepo napisao sledece:Otkrivenje Jovanovo:
"Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: ko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi. I ko oduzme od reči proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udeo na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi".

Sto se odnosi na sve preporavljace- tzv prevodioce teksta Svetog pisma (americke) koji ti sektasi sa namerom ciljano izmenjuju da bi im izmenili smisao i povelo duse u zabludu.
Takvi su sami sebe osudili jer su vuci u jarecoj kozi.

On koji vas niokad nije napadao,nije valjda da iz cista mira ovde iznosi ove stihove?on ocigledno nije slep i vidi sta pise u bibliji,a ne u sarenim knjizicama JS-ka,jelene vajtove,milerovske.

Pravoslavna-ortodoxna crkva je najstarija crkva na svetu u kojoj se i do dan danas nista ne menja,osim ekumenistickih prevaranata,u koje spadate i vi adventi,JS-ci.
One crkve koje su primile registraciju ovog sveta su vec pod krilom sotone!tako da nije potrebno da filozofiras dalje kako ste mamina nevinasca.


Prijatelju, ti nemas nikakve dokaze za navodno dodavanje ili oduzimanje od biblijskog teksta sa moje strane, vec su to samo tvoje insinuacije da bi obmanuo prisutne na forumu da su Adventisti ovakvi ili onakvi.

Ja sam se u diskusijama iskljucivo koristio biblijskim tekstom, nista ne dodajuci i nista ne oduzimajuci, to je upravo slucaj sa vase strane gde oduzimate ono sto se ne uklapa u vas nacin verovanja, i dodajete da bi ste opravdali vase teorije..

Neka mi neko da dokaz gde sam sta dodao ili oduzeo, i da to cini bilo koji Adventista..
 
Natrag
Top