Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
gero, ko je taj koji ne priznaje da je marija rodila isusa? Ja z atakve jos nisam ni cuo.
Za tebe nisam rekao a li procitaj Laodikejine i jos neke postove pa ces videti!vrati se nekoliko stranica unazad na temi o Mariji!

PIse Laodikeja!


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire
drago mi je da priznajes da Isus nikad nije bio jednak sa Bogom niti ce biti jednak.
Stih iz Jevreja 2:9 "Cim od andjela vidimo Isusa" jasno govori da je Isus bio Bozji andjeo,jer je Bog jedan!!!
Poredjenje sa okeanom i kapi vode iz okeana je totalno neprihvatljivo.Mogao si isto da kazes i za grumen zemlje u odnosu na celu zemlju.
Mi govorimo o zivim osobama,a ne o nezivim stvarima,tako da je tvoje poredjenje o vodi totalno pogresno.

Gde sam ja to priznao da je Isus manji od Boga? Sta izmisljas?
Lepo sam ti naveo stih iz Filipljanima 2:5-8 , koji objasnjava zasto je Isus odabrao da se ponizi i podredi Bogu dok je bio na zemlji, i zasto tako zeli da ostane i na nebu.. Naveo sam ti stih koji Isusa poredi sa Bogom, a ne kao ti, koji ga poredi sa andjelima(koji nema veze sa onim sto hoces da dokazes)...
I sto vrtis u krug sa Jevrejima 2:9 kad smo ti svi mi detaljno objasnili da se to odnosi na Hristov zemaljski zivot?

A za to poredjenje koje sam naveo, svaki razuman covek ce shvatiti da je ono ispravno. Bog je mnogo kompleksnije bice od bilo kog drugog stvorenog bica, on je sveprisutan, svemir ga ne moze obuhvatiti, on je iznad svega, i svugde se nalazi u isto vreme(to ti svedoci i biblija).. Pa kako ti onda tvrdis da on nije mogao biti u isto vreme na nebu i na zemlji?
Nego neces da priznas...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Polako Mire000 jos ti neznas ove nase izvrtace pisma na forumu kao mi, to je samo pocetak,mi se s njima borimo za istinu nekoliko godina ovde,a oni samo po starom izvrcu li izvrcu.

Pozdrav od gere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Auuuuuu crni moj Mire
Jovan 14:28
[SUP]28[/SUP] Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu;
jer je Otac moj veći od mene.
Pa ti si bas veliki nevernik.Meni se ucinilo da si priznao da je Isus manji od oca.
Jesil ti ucio grcki ili srpski???Znas li ti matematiku.
Sta ucimo iz ove gornje recenice,sta je Isus kazao???
Jel otac veci od njega ili nije.
Ako je Otac veci od Isusa,da mu Isus mozda nije jednak?
Reci mi,srece ti,po kojoj to filozofiji objasnjavas.
Puno pozdrava od
risa
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Manji je od Oca u svom zemaljskom telu, kao sto je manji i svaki covek koji se radja na zemlji.
U svom nebeskom oblicju on je jednak Ocu.


"Јер ово да се мисли међу вама шта је и у Христу Исусу,
Који, ако је и био у обличју Божијем, није се отимао да се упореди с Богом;
Него је понизио сам себе узевши обличје слуге, поставши као и други људи и на очи нађе се као човек.
Понизио сам себе поставши послушан до саме смрти, а смрти крстове"
( Filibljanima 2. 6 - 8 )
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ako malo pazljivije procitas doticni stih zapazices da je i na nebu Otac veci od njega.
idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Jovan 14:28
[SUP]28[/SUP] Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu;
jer je Otac moj veći od mene.


Ako malo pazljivije procitas doticni stih zapazices da je i na nebu Otac veci od njega.
idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.

Sta ti tu nije jasno, veci je od njega zato sto je on u tom trenutku imao ljudsko telo i bio na zemlji, svako ko je na zemlji u ljudskom telu manji je od Boga.
Eto i laodikeja i ja ti navodimo stih koji pokazuje da se Isus ''PONIZIO UZEVSI OBLICJE SLUGE,POSTAVSI KAO I DRUGI LJUDI'' , to je bio njegov izbor, a ne moranje.
On je iz postovanja prema svom Ocu, i iz razloga sto sada nosi ljudsko oblicje(koje ce zauvek imati), odabrao da se ponizi, i da ostane podredjen i na nebu, prepustajuci Bogu Ocu veci autoritet.
Ali to ne menja cinjenicu da je on Bog.
Isus je sledio zakon ljubavi ''cinite jedno drugog vecim od sebe'' , i po tome je postupao..
Ne vidim u tome nista lose sto je Oca cinio vecim, tu se samo pokazuje njegova nesebicna ljubav, i koliko je kao osoba izvanredan..

Odeljak: ''Postavsi kao i drugi ljudi ''I NA OCI NADJE SE KAO COVEK'' Ti govori da je on samo na ''OCI'' bio covek, dok je u sustini bio Bog, skrivajuci svoju pravu Bozansku prirodu iza ljudskog tela..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sta ti tu nije jasno, veci je od njega zato sto je on u tom trenutku imao ljudsko telo i bio na zemlji, svako ko je na zemlji u ljudskom telu manji je od Boga.
Eto i laodikeja i ja ti navodimo stih koji pokazuje da se Isus ''PONIZIO UZEVSI OBLICJE SLUGE,POSTAVSI KAO I DRUGI LJUDI'' , to je bio njegov izbor, a ne moranje.
On je iz postovanja prema svom Ocu, i iz razloga sto sada nosi ljudsko oblicje(koje ce zauvek imati), odabrao da se ponizi, i da ostane podredjen i na nebu, prepustajuci Bogu Ocu veci autoritet.
Ali to ne menja cinjenicu da je on Bog.
Isus je sledio zakon ljubavi ''cinite jedno drugog vecim od sebe'' , i po tome je postupao..
Ne vidim u tome nista lose sto je Oca cinio vecim, tu se samo pokazuje njegova nesebicna ljubav, i koliko je kao osoba izvanredan..

Odeljak: ''Postavsi kao i drugi ljudi ''I NA OCI NADJE SE KAO COVEK'' Ti govori da je on samo na ''OCI'' bio covek, dok je u sustini bio Bog, skrivajuci svoju pravu Bozansku prirodu iza ljudskog tela..

Znas kad ce on to da razume?na kukovo leto!

Pozdrav od Gere.[
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako malo pazljivije procitas doticni stih zapazices da je i na nebu Otac veci od njega.
idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.

Nigde ne mozes naci dokaz da ovaj tekst govori o sustinskoj velicini Oca u odnosu na sina u svom nebeskom oblicju.
Za razliku od toga, postoje tekstovi od kojih sam ja jedan vec prilozio, da je Isus bio jednak Bogu, ali da se ponizio uzevsi oblicje sluge, i postao covek.

Kada ove cinjenice prihvatimo, i sagledamo ih u kontekstiu drugih tekstova koji govore da je Isus Bog jednak Ocu, onda ce mo shvatiti da se ovde ne govori o sustinskoj velicini Oca u odnosu na sina, vec iznudjenoj u poretku greha, gde je Isus postao ne samo manji od Boga Oca vec i od andjela svojim rodjenjem na ovom svetu u ljuskom telu, sto znaci da je to razlog i zasto je manji od samog Boca Oca.

ISUS POSTAO MANJI OD ANDJELA RODJENJEM U LJUDSKOM TELU

"А умањеног малим чим од анђела видимо Исуса,
који је за смрт што поднесе венчан славоm и части, да би по благодати Божијој за све окусио смрт.

Јер приликоваше Њему за ког је све и кроз ког је све, који доведе многе синове у славу, да доврш
Поглавара спасења њиховог страдањем.
Јер и Онај који освећује, и они који се освећују, сви су од Једног; заради тог узрока не стиди се назвати их bracom.
Говорећи: Објавићу име Твоје браћи својој, и посред цркве запеваћу Те.
И опет: Ја ћу се у Њега уздати. И опет: Ево ја и деца моја коју ми је дао Бог.
Будући, пак, да деца имају тело и крв, тако и Он узе део у томе, да смрћу сатре оног који има државу смрти, то јест ђавола"
( Jevrejima 2. 9 - 14 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top