Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Laodikeja: Takodje je na osnovu nekih dogadjaja iz proslosti i njihovom predslikom otkrio da ce se istorija sveta okoncati u periodu od dve godine i 23 dana nakon pocetka izlivanja ovih Bozjih sudova, s time da je poslednjih 23 dana odredjeno za objavu jevandjelja celom svetu, u vreme kada se podigne Antihrist i uspostavi svoje zakone, sto se poklapa i sa vremenom u kome ce biti ustolicen novi verski liderRimokatolicke crkve, tako da je do samog kraja ostalo jos vrlo malo vremena.
Sam DAN I CAS Hristovog dolaska nije poznat, ali ce se dogoditi u ovom periodu od 21 Marta do 13 aprila, neznano da li u prvoj ili drugoj polovini ili na kraju perioda.

Već nekoliko puta si spominjao 21. ožujak. To je sutra. Ajoj, što li će biti sutra? :fool:
Haha, umjesto Sudnjeg dana, dolazi nam vesna ili becna (na ćirilici) - PROLJEĆE!!!:D
Treba napraviti proljetno čićenje duše i izbaciti sve beskorisne i glupe misli, ostaviti se "prorokovanja" i radosno živjeti u vjeri.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Moja bivša draga,
udaje se sutra za drugoga.
Zove se Vesna.
...meni je to sudnji dan i kraj sveta, napiću se ko budala...svirajte mi onu:"Jesen stiže dunjo moja" ...moja bivša Vesna mi je upravo malopre nagovestila jesen u mom srcu ... a odglumio sam da mi je drago i da sam sretan zbog nje. Nije poverovala. ..."uzalud vam trud sviračiiii, za drugog su dunje žuteeee"(prljavci)
Gde ste sad katastrofili? Jeste li sad sretni?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Već nekoliko puta si spominjao 21. ožujak. To je sutra. Ajoj, što li će biti sutra? :fool:
Haha, umjesto Sudnjeg dana, dolazi nam vesna ili becna (na ćirilici) - PROLJEĆE!!!:D
Treba napraviti proljetno čićenje duše i izbaciti sve beskorisne i glupe misli, ostaviti se "prorokovanja" i radosno živjeti u vjeri.
Polako, što odmah hvataš čovjeka za vrat? Ima još dosta vremena do 13. aprila!:D
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Polako, što odmah hvataš čovjeka za vrat? Ima još dosta vremena do 13. aprila!:D

Pa, samo ga podsjećam da pripremi odgovor, npr. 1. april je pogodan datum za novo proročanstvo.
Laodikeja je napisao nekoliko puta da se s izborom novog Pape dolazi svršetak svijeta, a Papa, čini mi se, planira putovanje... Možda bi ga ipak trebalo obavjestiti, što će trčat za njim po svijetu, bolje je nek sjedi u Vatikanu da ga mogu lakše locirati i identificirati kao Antikrista, zar ne? Ipak su se trudili...
:D

Ps. Što se mene tiče, možeš zatvoriti temu, ionako je ovo tkz. Malahijino proročato besmisleno. Htjela sam samo pokazati da istine NEMA u samozvanim ljudskim tumačenjima, ni u ovome ni bilo kojem drugom.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislim da se naš drug Lodikeja zeznuo za jedan dan. Naime, 13. april pada u subotu, a to je i po njegovom vjerovanju dan za svetkovanje, odnosno dan kada se ništa ne smije raditi, pa ni smicati svijet!:)
Da, recimo, 13. pada dan ranije, u petak, bogami bi se i ja zabrinuo:p
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam rekao da ce se nesto desiti 21, vec da je Bog pokazao da se vremenski okvir od 6000 godina zavrsava 21 - 22 marta 2011 godine kada je odpocelo izlivanje Bozjih sudova koji su praceni znacima u prirodi, i da ce nakon dve godine prestati vreme milosti za crkvi i dpoceti poslednji dogadjaji u kome ce se objaviti jevandjelje ovom svetu, a da ce se Hrstov dolazak dogoditi u okviru vremena od 23 dana od tog perioda.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nisam rekao da ce se nesto desiti 21, vec da je Bog pokazao da se vremenski okvir od 6000 godina zavrsava 21 - 22 marta 2011 godine kada je odpocelo izlivanje Bozjih sudova koji su praceni znacima u prirodi, i da ce nakon dve godine prestati vreme milosti za crkvi i dpoceti poslednji dogadjaji u kome ce se objaviti jevandjelje ovom svetu, a da ce se Hrstov dolazak dogoditi u okviru vremena od 23 dana od tog perioda.
A polazna tačka za računanje je cunami u Japanu koliko sam razumeo. Kako ne vidiš koliko je besmisleno ? Meni se smuči od takvih kao što je Kamping i ostala kompanija a svi su uglavnom iz USA. Neverovatno je koliko ljudi mogu da budu naivni, čudo jedno, zaista mi se smuči kad pomislim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da se naš drug Lodikeja zeznuo za jedan dan. Naime, 13. april pada u subotu, a to je i po njegovom vjerovanju dan za svetkovanje, odnosno dan kada se ništa ne smije raditi, pa ni smicati svijet!:)Da, recimo, 13. pada dan ranije, u petak, bogami bi se i ja zabrinuo:p
I

sus nece doci tacno 13 aprila, vec u periodu od 22 marta do 13 aprila, ne zna se tacan dan i cas.
Ako ne dodje ni tada, to ne znaci da nece uopste, vec da postoji vekovni zacrtani okvir pocetka i kraja, s time da Bozja milost uvek pravi ustupke...ali neka vreme pokaze.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posto u medjuvremenu niko nije odgovorio na ovaj moj poslednji komentar, dodacu jos nesto sto sam danas pronasao na vestima, a to je da je danas tornado pogodio Kinu, pri cemu je padao grad velicine jajeta, u kome ima i ljudskih zrtava.

S tim u vezi, zelim da kazem da u biblijskom kontekstu znacajni dogadjaji su uvek praceni znacima i cudima, ili prirodnim fenomenima i katastrofama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
A koji bi ti odgovor želeo?
Oduvek je bilo zlogukih proroka, od kada je sveta i veka, koji su glasno vičući (u novije vreme pisajući) ispoljavali svoje patološke fobije. Najbolje vam pristaje naziv katastrofili, jer sveopšte apokalipse najavljujete sa tolikom strašću da vas poremećaji u ponašanju upravo karakterišu. Možda se nekad nekakva, sveopšta apokalipsa i desi, pa se nekoj generaciji vas, zlogukih proroka i posreći da budete u pravu, ali svoju duhovnost podrediti životu u strahu od smaka i te fobije besomučno pokušavati širiti oko sebe, - to je bolesno (u najmanju ruku)
Okreni se životnim radostima (i tugovanjima), okreni se življenju života a ne zazivanjem njegovog kraja,pa čak i ako znaš da se sudnji dan primiče, provedi zadnje dane živeći što najbolje umeš, a ako nećeš, pusti druge ljude da žive kako hoće.
(ne znam zašto unapred slutim da ti se možda neće dopasti ovaj odgovor, možda i ja postanem prorok)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A koji bi ti odgovor želeo?
Oduvek je bilo zlogukih proroka, od kada je sveta i veka, koji su glasno vičući (u novije vreme pisajući) ispoljavali svoje patološke fobije. Najbolje vam pristaje naziv katastrofili, jer sveopšte apokalipse najavljujete sa tolikom strašću da vas poremećaji u ponašanju upravo karakterišu. Možda se nekad nekakva, sveopšta apokalipsa i desi, pa se nekoj generaciji vas, zlogukih proroka i posreći da budete u pravu, ali svoju duhovnost podrediti životu u strahu od smaka i te fobije besomučno pokušavati širiti oko sebe, - to je bolesno (u najmanju ruku)
Okreni se životnim radostima (i tugovanjima), okreni se življenju života a ne zazivanjem njegovog kraja,pa čak i ako znaš da se sudnji dan primiče, provedi zadnje dane živeći što najbolje umeš, a ako nećeš, pusti druge ljude da žive kako hoće.
(ne znam zašto unapred slutim da ti se možda neće dopasti ovaj odgovor, možda i ja postanem prorok)


To je upravo smisao proročke misije, objava budućih događaja i pozivanje ljudi da se pokaju i obrate Bogu, jer u biblijskom kontekstu proroci su uvek najavljivali bitne događaje koji su se ticali vremena prestanka Božje milosti u određenim periodima istorije i početka izlivanja Božjih sudova, s time da ljudi imaju slobodnu volju da ove vesti poslušaju ili ne.
Ovakvim sledom najave budućih događaja se posebno odlikuju knjige proroka Danila i Otkrivenje Jovanovo, ali i mnoge druge biblijske knjige.

Evo samo nekih primera:


"И дође реч Господња Јони други пут говорећи:
Устани, и иди у Ниневију град велики, и проповедај му оно што ти ја кажем.
И устав Јона отиде у Ниневију по речи Господњој; а Ниневија беше град врло велик, три дана хода.
И Јона поче ићи по граду један дан хода, и проповеда и рече: Јоште четрдесет дана, па ће Ниневија пропасти.
И Ниневљани повероваше Богу, и огласише пост, и обукоше се у кострет од највећег до најмањег.
Јер кад дође та реч до цара ниневијског, он уста са свог престола, и скиде са себе своје одело, и обуче се у кострет и седе у пепео"
И прогласи се и каза се по Ниневији по заповести царевој и кнезова његових говорећи: Људи и стока, говеда и овце да не окусе ништа, ни да пасу ни да пију воде.
Него и људи и стока да се покрију кострећу, и да призивају Бога јако, и да се врати сваки са свог злог пута и од неправде која му је у руку.
Ко зна, еда се поврати и раскаје Бог и поврати се од љутог гнева свог, те не изгинемо" ( knjiga proroka Jone 3. 1 - 9 )

Potom se vrati Jeremija iz Tofeta kuda ga beše poslao Gospod da prorokuje, i stade u tremu doma Gospodnjeg, i reče svemu narodu:
Ovako veli Gospod nad vojskama, Bog Izrailjev: Evo, ja ću pustiti na taj grad i na sve gradove njegove sve zlo koje izrekoh za nj, jer otvrdnuše vratom svojim da ne slušaju reči moje" ( Jeremija 19. 14 - 15 )

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top