Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
@Laodikeja

Kako objašnjavaš sledeće biblijske stihove:

"Zakon i proroci su do Jovana; odsele se carstvo Božije propoveda jevanđeljem, i svaki navaljuje da uđe u njega."
(Luka 16:16)

"Jer su svi proroci i zakon proricali do Jovana."
(Matej 11:13)

Zar zaista ne znate?

Odogovor ce vam dati Isusove rijeci: " ne spavajte, Cas samo sto nije dosao".

Isus je mislio da ce u nekoliko casova doci do Smaka svijeta, inace ne bi govorio: bdijte, ne spavajte.

Ima "svetaca" koji to tumacili alegorijama, stilskim figurama, palcima.... ali sâm Isus kaze kasnije da se ispravi: Niko o tome ne zna nego Otac (Bog Jedini!)

Jer Isus je osim Jevandjelja (koje mu je Bog dao) govorio i svoje rijeci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zar zaista ne znate?

Odogovor ce vam dati Isusove rijeci: " ne spavajte, Cas samo sto nije dosao".

Isus je mislio da ce u nekoliko casova doci do Smaka svijeta, inace ne bi govorio: bdijte, ne spavajte.

Ima "svetaca" koji to tumacili alegorijama, stilskim figurama, palcima.... ali sâm Isus kaze kasnije da se ispravi: Niko o tome ne zna nego Otac (Bog Jedini!)

Jer Isus je osim Jevandjelja (koje mu je Bog dao) govorio i svoje rijeci.

U tekstu u Mateju Isus ne govori o casu smaka sveta, vec o casu koji ce uslediti a to je njegovo hvatanje od strane Fariseja i Rimljana u pratnji Jude koji ga je izdao:

"I otisavsi malo pade na lice svoje moleci se i govoreci: oce moj! ako je moguce da me mimoidje casa ova; ali opet ne kako ja hocu nego kako ti.
I dosavsi k ucenicima nadje ih gdje spavaju, i rece Petru: zar ne mogoste jedan cas postraziti sa mnom?
Strazite i molite se Bogu da ne padnete u napast; jer je duh srcan, ali je tijelo slabo.
Opet po drugi put otide i pomoli se govoreci: oce moj! ako me ne moze ova casa mimoici da je ne pijem, neka bude volja tvoja.
I dosavsi nadje ih opet gdje spavaju; jer im bijahu oci otezale.
I ostavivsi ih otide opet i treci put te se pomoli govoreci one iste rijeci.
Tada dodje k ucenicima svojijem i rece im: jednako spavate i pocivate; evo se priblizi cas, i sin covjecij predaje se u ruke grjesnika.
Ustanite da idemo; evo se priblizi izdajnik moj" ( Matej 26. 39 - 46 )
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Isus nece doci tacno 13 aprila, vec u periodu od 22 marta do 13 aprila, ne zna se tacan dan i cas.

Laodikeja;1133729 [SIZE=5 je napisao(la):
a da ce se Hrstov dolazak dogoditi u okviru vremena od 23 dana od tog perioda.[/SIZE]

Molim urednika da obrise prethodni post posto mi je u tom trenutku internet zabagovao.
Evo Laodikeja, u slucaju da si zaboravio sta si pricao ili u onom drugom slucaju...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, to sam napisao, i to je upravo ono sto je Bog otkrio, da se 13 aprila navrsava sesthiljada godina istorije greha na ovoj zemlji, i da po bibliji na kraju sesthiljadagodina, dakle 13 aprila u Subotu verni bi trebali da budu na nebu.
To je vremenski okvir zacrtan u Bozjem umu koji je otkrio danas svojim slugama.

Da li ce Bog produziti vreme milosti izvan ovih okvira, i Isus doci bas tog dana, to je stvar iskljucivo njegove volje, ali gledajuci stanje ovog sveta i njegove crkve, to ce verovatno biti tako, da ce produziti vreme milosti izvan ovog okvira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Tacno, to sam napisao, i to je upravo ono sto je Bog otkrio, da se 13 aprila navrsava sesthiljada godina istorije greha na ovoj zemlji, i da po bibliji na kraju sesthiljadagodina, dakle 13 aprila u Subotu verni bi trebali da budu na nebu.
To je vremenski okvir zacrtan u Bozjem umu koji je otkrio danas svojim slugama.

Da li ce Bog produziti vreme milosti izvan ovih okvira, i Isus doci bas tog dana, to je stvar iskljucivo njegove volje, ali gledajuci stanje ovog sveta i njegove crkve, to ce verovatno biti tako, da ce produziti vreme milosti izvan ovog okvira.

Ne mogu vjerovati što čitam. Kao u filmu, ali za dobar film treba dobra ekipa: netko piše scenarij, drugi glume, a treći režira. U ovom slučaju sve aktivnosti su na sebe preuzeli adventisti sedmog dana.
Prorokuju, navještaju, imaju glavne uloge...a za eventualni neuspjeh će se pozvati na Božje milosrđe. Nisu oni krivi, oni su dobro izračunali, ali taj Bog ih iznenadi.
:D
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ne mogu vjerovati što čitam. Kao u filmu, ali za dobar film treba dobra ekipa: netko piše scenarij, drugi glume, a treći režira. U ovom slučaju sve aktivnosti su na sebe preuzeli adventisti sedmog dana.
Prorokuju, navještaju, imaju glavne uloge...a za eventualni neuspjeh će se pozvati na Božje milosrđe. Nisu oni krivi, oni su dobro izračunali, ali taj Bog ih iznenadi.
:D

znaci adventisti za dva dana putuju xD axaxaxaxaxa ja stvarno ne znam sta oni citaju? oni citaju nesto sto ne pise u bibliji i jos tvrde da to pise xD
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne znam da li je neko primetio, necu da kazem da to mora biti tako..Ali provlacilo se po medijima ono prorocanstvo nostradamusa, da ce poslednji papa biti crni papa. E sad poznato je da je novi papa jezuita. A poglavar jezuita se istorijski zove crni papa, zato sto papa nosi belu odoru a jezuiti crnu. Onda mi ovde imamo crnog papu zar ne?

*Naravno ne verujem nostradamusu, ali je svakako zanimljivo...

...otpoceti poslednji dogadjaji u kome ce se objaviti jevandjelje ovom svetu, a da ce se Hrstov dolazak dogoditi u okviru vremena od 23 dana od tog perioda.

Laodikeja. Da li ti shvatas koliki je to posao objaviti jevandjelje citavom svetu? To znaci da pre kraja, svaki pojedini covek mora biti upoznat sa Isusom Hristom, ali bas svaki(inace Bog ne bi bio pravedan kad bi pustio svoje sudove). Kako mislis da se to moze uraditi? U tom periodu koji si naveo, to jednostavno nije moguce, ne postoji medij, niti tehnologija za ostvariti tako nesto...
A da ne govorim o tome da Hriscani uopste nisu saglasni oko toga sta je u stvari jevandjelje.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte uzastopne postove! Zato postoji opcija Multi-citiraj![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Tacno, to sam napisao, i to je upravo ono sto je Bog otkrio, da se 13 aprila navrsava sesthiljada godina istorije greha na ovoj zemlji, i da po bibliji na kraju sesthiljadagodina, dakle 13 aprila u Subotu verni bi trebali da budu na nebu.
To je vremenski okvir zacrtan u Bozjem umu koji je otkrio danas svojim slugama.

Da li ce Bog produziti vreme milosti izvan ovih okvira, i Isus doci bas tog dana, to je stvar iskljucivo njegove volje, ali gledajuci stanje ovog sveta i njegove crkve, to ce verovatno biti tako, da ce produziti vreme milosti izvan ovog okvira.

Moguce da ce u subotu 13. aprila verni biti gore na nebu ali nemoj da pakujes kofere. Mislim da cemo u nedelju i dalje svi biti ovde.
 
Natrag
Top