Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Znas sta, nije mi lako da gledam na bibliju iz ugla vernika ali kako god da okrenes to sto on kaze, ne pise u bibliji. I Danilo i Jovan su toliko magloviti (ok, za Jovana barem vidis da ima nesto licno protiv Rima) da ne vidim poentu da covek zamara glavu sa tim. Ako verujes, trebale bi ti biti dovoljne Isusove reci da ni on ne zna vreme svog ponovnog dolaska (osim sto je naglasio svojim ucenicima da ce barem neki od njih biti zivi:)). Mislim da je baviti se tim kataklizmama promasena poenta hriscanstva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ni priblizno dobar poznavalac biblije kao ti ali se ne secam da se ti datumi i taj period od 6000 godina pominju u bibliji. Ako to pise, molim te podseti me.


Analizom pojedinih tekstova, recimo 4 poglavlja Jevrejima poslanice, ili 66 poglavlja Isaije, i sagledavanjem konteksta dogadjaja iz starog zaveta koji govore o ulasku Izrailja u obecanu zemlju, moze se doci do zakljucka da je ulazak Bozjeg naroda u pocinak Bozji cija je predslika ulazak Izrailja u obecanu zemlju, ustvari ulazak Bozjeg naroda u nebo cime ce odpoceti vecni mir ili takozvana vecna subota, nakon sesthiljada godina povedenih na ovoj zemlji.

Postovanje Subote po cetvrtoj zapovesti, je u stvari Simbol onog vecnog mira ili pocinka Bozjeg u koji ce verni uci ulaskom u nebo.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Analizom pojedinih tekstova ste dosli do zakljucka da je papa antihrist i kao argumente ste koristili crteze i izmisljene titule. Da ne pominjem ostale sudnje dane koji to nisu bili. Mislim da analiza iz protestantske kuhinje i nije bas najkvalitetnija analiza. Da sam na tvom mestu poceo bih metodiku te analize da dovodim u pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nema tu govora o ogradjivanju, 13 aprila istice cela biblijska hronologija od 6000 godina, to je tako jer je Bog tako otkrio, a da li ce on da dodje ili ne, to u svakom slucaju to ostaje tako, vreme je isteklo, i po bibliji on treba da dodje na kraju ovog perida.
Njegov nedolazak ne znaci da nece doci uopste, vec da svakim danom poklonjene milosti on produzava vreme izvan ovog zacrtanog perioda od 6000 godina.
S postovanjem, to je tvoje licno misljenje, ali nije stav adventisticke crkve. Sve i da je tacno da se tog datuma zavrsava 6000 godina od postanka sveta. To ne znaci da cemo sutra uci u hiljadugodisnji sabat. Slicna izracunavanja su imali i jehovini svedoci pa su prorekli da se 6000 god. zavrsava 1975. i da ce tad nastupiti armagedon, naravno nije se nista desilo. Zato nemoj se baviti nagadjanjima...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Analizom pojedinih tekstova ste dosli do zakljucka da je papa antihrist i kao argumente ste koristili crteze i izmisljene titule. Da ne pominjem ostale sudnje dane koji to nisu bili. Mislim da analiza iz protestantske kuhinje i nije bas najkvalitetnija analiza. Da sam na tvom mestu poceo bih metodiku te analize da dovodim u pitanje.

Zanimljivo da je jedan, sad već bivši, adventist rekao slično:


"Devet mjeseci među adventistima imao sam prvu veću krizu vjere. Počele su ozbiljne sumnje. Cijela mi se adventistička ,,teologija“ činila odveć plitka, mučio me osjećaj da sam prije imao bolji odnos s Bogom. Kreacionizam mi se činio pseudoznanošću, a adventizam sektaštvom. ,,Bože, pokaži mi jesam li na pravom putu? Postoji li tvoja Crkva?“ Bila je to moja svakodnevna, ali doslovce svakodnevna molitva, još od kada sam stupio u kontakt s adventizmom. Ako je Bog dao Bibliju kao jedino mjerilo za spas čovjeka, zašto toliko sekti, takve podjele u kršćanstvu? Nekako sam potisnuo sumnju, ali ona bi svako malo isplivala, svaki puta sve jača, drskija i odlučnija. Pitanja su bila sve konkretnija, sve artikuliranija i po moju vjeru opasnija. Zašto nikad dva čovjeka koja su neovisno proučavala Bibliju nisu došla do istih zaključaka? Ako je Biblija jedino mjerilo vjere, zašto postoji 40 000 denominacija koje tvrde da im je Biblija autoritet?
Ako je Bibliju jedini vodič za spasenje dan ljudima od Boga i samo joj je potrebno prići iskreno, zašto su se Luther, Calvin, Miller, Ellen White, u toliko stvari razilazili? Nisam li je kao njihov slijedbenik iskreno pristupao Bibliji, a ni sa jednim od nabrojanih se nisam u potpunosti slagao. Ako je Biblija jedino mjerilo vjere zašto tolike razlike? Kako Biblija može biti jedino sredstvo za spas ljudi, kada je 95 posto ljudi svih vremena bilo nepismeno, kao i Petar i Ivan. Što je tim ljudima značila Biblija, čak i da su imali novaca da je kupe, kada je nisu mogli pročitati. Na koncu, Biblija je formirana stotinama godina nakon Crkve, kanon je odredila Crkva, ona je odlučila što će ući u Bibliju, što je nadahnuto… Shvatio sam da ljudi zapravo ne vjeruju u Bibliju, već u svoju interpretaciju Biblije, a da je adventistički pristup Bibliji zapravo idolopoklonički. Bila je to prva skupina argumenata, zdravorazumskih i logičkih koji su opasno poljuljali moju vjeru u adventizam."
( Moje oslobođenje iz adventizma)


 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ma to su budalastine da je papa kao papa antihrist, to je toliko neozbiljno da se i ja smejem koji sam protiv vatikana, na te nebulozne budalastine ne treba obracati paznju
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
S postovanjem, to je tvoje licno misljenje, ali nije stav adventisticke crkve. Sve i da je tacno da se tog datuma zavrsava 6000 godina od postanka sveta. To ne znaci da cemo sutra uci u hiljadugodisnji sabat. Slicna izracunavanja su imali i jehovini svedoci pa su prorekli da se 6000 god. zavrsava 1975. i da ce tad nastupiti armagedon, naravno nije se nista desilo. Zato nemoj se baviti nagadjanjima...

Tacno je da to nije stav formalne Adventisticke crkve, i ja ovom prilikom ogradjujem samu crkvu od onoga sto sam izneo na ovom mestu.
Ovo je otkrivenje dato od Boga izabranim slugama pojedincima koje je podigao u danasnjemvremenu unutar Adventisticke crkve za veliko delo probudjenja i reforme.

Ono sto je Bog otkrio poslednjih godina vezano je za odredjene dogadjaje i vremena njihovog ostvarenja, koji ce se odigrati u ovom vremenu neposredno pre Isusovog slavnog dolaska.

Ono sto su najavile Bozje sluge kao vremena odredjena od Boga kada ce odpoceti poslednji dogadjaji, Bog je nedvosmisleno potvrdio prirodnim znacima kao sto je to uvek i cinio.

1. Najavljeno je da ce na pocetku nove 2011 godine na ravnodnevicu 22 marta, prvog dana prvog meseca Aviva po Jevrejskom odnosno biblijskom racunanju vremena, odpoceti izlivanje Bozjih sudova na ovu zemlju, koji predhode njegovom dolasku.
Kao direktni znaci ispunjenja ovog prorocanstva bili su veliki zemljotres u Japanu, i mestu pod imenom Krajstchurch - Hristova crkva, na Novom Zelandu, cime je simbolicno osudjeno mnogobostvo ( simbolom Japana ), i lazno otpalo Hriscanstvo ( simbolom Krajstchurcha ).
Ove kataklizme su se nastavljaju sve do danasnjeg dana sirom planete zemlje.

2. Najavljeno je da ce 22 marta ( na dvogodisnjicu pocetka izlivanja Bozjih sudova ) + 22 dana, dakle do 13 aprila 2013 godine konacno isteci 6000 godina greha na ovoj zemlji, i da po bibliji tada treba da usledi Hristov drugi dolazak.
Kao direkti znaci ispunjenja ovog prorocanstva bili su, 21 marta tornado U Kini pracen padanjem grada velicine kokosijeg jajeta, i jucerasnji veliki tornado u Americi, zemljotres u Meksiku, i danasnji zemljotres u Japanu.


Prema tome, Bog je nedvosmisleno potvrdio ispunjenje ovih prorocanstava koje su iznele njegove sluge, i mi trebamo da se zapitamo, svaki od nas pojedinacno, da li ja licno i moje neverstvo sprecavaju da se Isusov dolazak dogodi u ovom vremenu, jer Bog ne zeli da ko pogine, vec da svi dodju u pokajanje, zato i daje ove najave pracene vidljivim znacima, kako bi covek otvorio svoje oci i shvatio da nema vise vremena za gubljenje, vec da Bog ocekuje da mu se predamo i pocnemo ozbiljno da se spremamo za susret sa njim.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tacno je da to nije stav Adventisticke crkve, i ja je ovom prilikom ogradjujem samu crkvu od onoga sto sam izneo na ovom mestu.
Ovo je otkrivenje dato od Boga izabranim slugama pojedincima koje je podigao u danasnjemvremenu unutar Adventisticke crkve za veliko delo probudjenja i reforme.

Ono sto je Bog otkrio poslednjih godina vezano je za odredjene dogadjaje i vremena njihovog ostvarenja, koji ce se odigrati u ovom vremenu neposredno pre Isusovog slavnog dolaska.

Ono sto su najavile Bozje sluge kao vremena odredjena od Boga kada ce odpoceti poslednji dogadjaji, Bog je nedvosmisleno potvrdio prirodnim znacima kao sto je to uvek i cinio.

1. Najavljeno je da ce na pocetku nove 2011 godine na ravnodnevicu 22 marta, prvog dana prvog meseca Aviva po Jevrejskom odnosno biblijskom racunanju vremena, odpoceti izlivanje Bozjih sudova na ovu zemlju, koji predhode njegovom dolasku.
Kao direktni znaci ispunjenja ovog prorocanstva bili su veliki zemljotres u Japanu, i mestu pod imenom Krajstchurch - Hristova crkva, na Novom Zelandu, cime je simbolicno osudjeno mnogobostvo ( simbolom Japana ), i lazno otpalo Hriscanstvo ( simbolom Krajstchurcha ).
Ove kataklizme su se nastavljaju sve do danasnjeg dana sirom planete zemlje.

2. Najavljeno je da ce 22 marta ( na dvogodisnjicu pocetka izlivanja Bozjih sudova ) + 22 dana, dakle do 13 aprila 2013 godine konacno isteci 6000 godina greha na ovoj zemlji, i da po bibliji tada treba da usledi Hristov drugi dolazak.
Kao direkti znaci ispunjenja ovog prorocanstva bili su, 21 marta tornado U Kini pracen padanjem grada velicine kokosijeg jajeta, i jucerasnji veliki tornado u Americi, zemljotres u Meksiku, i danasnji zemljotres u Japanu.


Prema tome, Bog je nedvosmisleno potvrdio ispunjenje ovih prorocanstava koje su iznele njegove sluge, i mi trebamo da se zapitamo, svaki od nas pojedinacno, da li ja licno i moje neverstvo sprecavaju da se Isusov dolazak dogodi u ovom vremenu, jer Bog ne zeli da ko pogine, vec da svi dodju u pokajanje, zato i daje ove najave pracene vidljivim znacima, kako bi covek otvorio svoje oci i shvatio da nema vise vremena za gubljenje, vec da Bog ocekuje da mu se predamo i pocnemo ozbiljno da se spremamo za susret sa njim.

na ruku svoju,
I on će piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno u čašu gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred Jagnjetom.
I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig imena njenog.
Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.
( Otkrivenje Jovanovo 14. 8 - 12 ).



Kako Bog moze da pusti sudove, ako se ''evandjelje nije propovedalo po celom svetu, za svedocanstvo svim narodima'' , i kako moze da se desi hristov drugi dolazak, ako se nisu ispnila odredjena prorocanstva, recimo ono koje navode posebno adventisti ''da treba da se uspostavi nedeljni zakon'', i jos mnogo toga iz otkrivenja nije se dogodilo..
Ja se ne bavim tumacenjem otkrivenja i danila, i mislim da ih ne moze razumeti svako, vec kome Bog da. U njima su dogadjaji koje ce Bog uciniti ili dozvoliti da se dese u poslednjim danima, ali logicno je da nece otkrivati svoj plan svakome, kad bi to ucinio onda bi satana pokusao da izmeni buducnost. Zato je i koriscena simbolika. Tacno je to sto si rekao, da se treba pribliziti Bogu i ziveti moralnim zivotom ugledajuci se na Isusa
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako Bog moze da pusti sudove, ako se ''evandjelje nije propovedalo po celom svetu, za svedocanstvo svim narodima'' , i kako moze da se desi hristov drugi dolazak, ako se nisu ispnila odredjena prorocanstva, recimo ono koje navode posebno adventisti ''da treba da se uspostavi nedeljni zakon'', i jos mnogo toga iz otkrivenja nije se dogodilo..
Ja se ne bavim tumacenjem otkrivenja i danila, i mislim da ih ne moze razumeti svako, vec kome Bog da. U njima su dogadjaji koje ce Bog uciniti ili dozvoliti da se dese u poslednjim danima, ali logicno je da nece otkrivati svoj plan svakome, kad bi to ucinio onda bi satana pokusao da izmeni buducnost. Zato je i koriscena simbolika. Tacno je to sto si rekao, da se treba pribliziti Bogu i ziveti moralnim zivotom ugledajuci se na Isusa


Kada sam napisao da je odpocelo izlivanje Bozjih sudova, nisam mislio na sedam zala koja ce se izliti na svet nakon prestanka vremena milosti, vec o vremenu pocetka poslednjeg vremena, u kome ce se odigrati poslednji dogadjaji opisani u tkrivenju Jovanovom.
Ovi sudovi u vidu prirodnih katastrofa ( zemljotresa, tornada, poplava, padanja grada, itd ), su kao sto kmozemo videti upravo odpoceli pocetkom 2011 godine i traju sve do danas, i sve su rasireniji i razorniji.
Sledece sto ce Bog uciniti je to, da ce u jednom danu potresti planetu zemlju na raznim stranama sveta, cega je zemljotres u Japanu samo bleda senka, tako da ce to otvoriti oci svakog coveka pred cinjenicom da postoji visa sila koja se zove Bog.
Tada ce crkveni autoriteti pod izgovorom opstanka sveta uvesti nedeljni zakon, a verni koji ga ne prihvate biti progonjeni.
Tada ce Jevandjelje u sili Svetoga Duha biti objavljeno ovom svetu od strane vernih, i oni koji ga prihvate i obrate se Bogu bice spaseni, dok ce ostali koji se klanjaju antihristu biti osudjeni i na njih ce se izliti sedam poslednjih zala, nakon cega ce uslediti Hristov drugi dolazak.
Za ove dogadjaje nije potreban neki veliki vremenski period, jer ce se dogadjaji desavati u vrlo kratkom periodu.

Inace, povodom velikog zemljotresa u Japanu, odrzana je jedna vanredna sednica u Vatikanu, i donet je zakljucak, da ako se kataklizme nastave ovim tempom, da treba uvesti "Bozji" zakon za ceo svet, tako da se mi upravo nalazimo pred vratima ovih dogadjaja, ustvari oni su vec odpoceli.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Inace, povodom velikog zemljotresa u Japanu, odrzana je jedna vanredna sednica u Vatikanu, i donet je zakljucak, da ako se kataklizme nastave ovim tempom, da treba uvesti "Bozji" zakon za ceo svet, tako da se mi upravo nalazimo pred vratima ovih dogadjaja, ustvari oni su vec odpoceli.

Odakle ti ova informacija? Alberto Rivera, ili?
 
Natrag
Top