Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Laodikeja: Drugo, on ovde kaze da NIKO NE ZNA dan i cas njegovog dolaka, sto je u to vreme kada je Isus ovo izgovorio bila cinjenica, ali on tu nije rekao da se Bog zavetovao na cutanje i da on ne moze objaviti dan i cas Isusovog dolaska.

Dakle, sam dan i cas Isusovog ponovnog dolaska poznaje samo Bog, a iskljucivo je njegova volja da li ce on to objaviti odabranim ljudima na zemlji.


Haha, Bog se nije zavetao na cutanje...i eto, predomislio se pa objavio odabranim ljudima kada će biti svršetak. Zašto to nije objavio nekom svecu, crkvenom ocu? A-ha, vi njih ne šljivite jer ste upravo vi primili saznanja.
Ma, Laodikeja, Bog je izgovorio Riječ - to je Isus Krist i od tada više ne govori jer nam je u Sinu sve dao, svu Objavu i sve što trebamo za spasenje.
Zašto više volite senzacije, nego život u vjeri? Ako nitko ne zna, onda ne zna jer ne treba znati. Da su se adventisti kojim slučajem pojavili prije 1000 godina, ljudi bi poludili od vaših proroštava o svršetku svijeta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne treba se samoinicijativno baviti datima i odredjivati vreme Hristovog dolaska, ali ko sam ja da odredjujem Bogu ako on to nekome hoce objaviti, to je iskljucivo njegova volja.
Jevandjelje se nece objaviti u ovom poretku stvari, vec u poslednjem vremenu od strane ostatka koji drzi zapovesti i veru Isusovu, kada odpocnu globalna svetska desavanja opisana u otkrivenju Jovanovom koja prethode samom Hristovom dolasku, kada se podigne antihrist i uspostavi svoj zakon suprotan zakonu Bozjem.

Drzanje zapovesti ili bilo kog dana nas same po sebi nece spasiti, vec potpuno predanje srca Bogu i potcinjavanje svoje volje u njegove ruke iz trenutka u trenutak i stalna neprekidna prisutnost Svetoga Duha u srcu, i postizanje savrsenstva karaktera.
U takvom stanju poslusnost zapovestima nije uzrok vec posledica, prirodan rod vere kojim upravlja Sveti Duh koji cini dela u coveku.


ZA ISABELETU.

Zivot u veri i izgradnja karaktera i spremnosti za Hristov dolazak je sustina i prioritet jednog Hriscanina.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja bih voleo da bude smak sveta, uopste me ne interesuje da li ce to zbog pape ili nekog treceg
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ne treba se samoinicijativno baviti datima i odredjivati vreme Hristovog dolaska, ali ko sam ja da odredjujem Bogu ako on to nekome hoce objaviti, to je iskljucivo njegova volja.
Jevandjelje se nece objaviti u ovom poretku stvari, vec u poslednjem vremenu od strane ostatka koji drzi zapovesti i veru Isusovu, kada odpocnu globalna svetska desavanja opisana u otkrivenju Jovanovom koja prethode samom Hristovom dolasku, kada se podigne antihrist i uspostavi svoj zakon suprotan zakonu Bozjem.

Drzanje zapovesti ili bilo kog dana nas same po sebi nece spasiti, vec potpuno predanje srca Bogu i potcinjavanje svoje volje u njegove ruke iz trenutka u trenutak i stalna neprekidna prisutnost Svetoga Duha u srcu, i postizanje savrsenstva karaktera.
U takvom stanju poslusnost zapovestima nije uzrok vec posledica, prirodan rod vere kojim upravlja Sveti Duh koji cini dela u coveku.


ZA ISABELETU.

Zivot u veri i izgradnja karaktera i spremnosti za Hristov dolazak je sustina i prioritet jednog Hriscanina.
Jasan si Laodikeja ko dan,ti iz dekaloga vise cenis subotu 4-tu zapoved nego prvu!?prva zapoved glasi:1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене.A ti Laodikeja koliko boga imas!?a montiras nam tu 4-tu zapoved koja nije toliko vazna kao prva!!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
lЈа сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене

judi moji fali vam tekst u prvoj zapovijedi da bude potpuna
Ja sam Jehova Bog tvoj Jedini, koji sam te izveo iz Egipta iz kuće ropstva nemoj imati drugih bogova kraj mene.
vrlo je važno priznati pravo Ime Božje, bez toga zapovijed nije potpuna
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
lЈа сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене

judi moji fali vam tekst u prvoj zapovijedi da bude potpuna
Ja sam Jehova Bog tvoj Jedini, koji sam te izveo iz Egipta iz kuće ropstva nemoj imati drugih bogova kraj mene.
vrlo je važno priznati pravo Ime Božje, bez toga zapovijed nije potpuna
U dekalogu nikad nije bilo niti ce biti napisano Jehova a JHVH jer ni sami jevreji neznaju kako se zapravo izgovara Bozje ime pa su napisali Adonaj.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jasan si Laodikeja ko dan,ti iz dekaloga vise cenis subotu 4-tu zapoved nego prvu!?prva zapoved glasi:1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим мене.A ti Laodikeja koliko boga imas!?a montiras nam tu 4-tu zapoved koja nije toliko vazna kao prva!!

Pozdrav.


Sve zapovesti iz dekaloga - deset zapovesti su podjednako bitne za spasenje.

Prva zapovest govori o stvaranju drugih laznih izmisljenih Bogova od strane coveka, u odnosu na njega koji je pravi zivi Bog stvoritelj, koji se ljudima predstavio kao onaj u kome su vise licnosti - Elohim ( mnozina ).

Proslavljanje ovakvog Boga ne predstavlja mnogobostvo, jer on se jos u pocetku otkrio ljudima kao takav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sve zapovesti iz dekaloga - deset zapovesti su podjednako bitne za spasenje.

Prva zapovest govori o stvaranju drugih laznih izmisljenih Bogova od strane coveka, u odnosu na njega koji je pravi zivi Bog stvoritelj, koji se ljudima predstavio kao onaj u kome su vise licnosti - Elohim ( mnozina ).

Proslavljanje ovakvog Boga ne predstavlja mnogobostvo, jer on se jos u pocetku otkrio ljudima kao takav.

Elohim je jedan jedinstveni Bog,prva zapovest!Isajija 9:6 to ptvrdjuje,Jovan 14g:[SUP]7[/SUP] Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.[SUP]8[/SUP] Reče Mu Filip: Gospode! Pokaži nam Oca i biće nam dosta.
[SUP]9[/SUP] Isus mu reče: Toliko sam vreme s vama i nisi me poznao, Filipe? Koji vide mene, vide Oca; pa kako ti govoriš: Pokaži nam Oca?

[SUP]10[/SUP] Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i Otac u meni? Reči koje vam ja govorim ne govorim od sebe; nego Otac koji stoji u meni On tvori dela.

[SUP]11[/SUP] Verujte meni da sam ja u Ocu i Otac u meni; ako li meni ne verujete, verujte mi po tim delima.ako si toliko glup da nemozes shvatiti najprostije ko je zapravo Isus sta cu ti ja?Isaija 9:6 jasno kaze ko je Isus.

Laodikeja puko si ko staklo,montiras tu kojekakvu subotu a nisi ni svestan da si mnogobozac! jedan je Bog i nema drugog!mani se tih liocnosti Bog je sve silni i uzima oblik kakav hoce,nema drugog Boga osim savaofa zapamti to.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hajde da vidimo sta kaze rec Bozja.

Dve licnosti Bozanstva u medjusobnom odnosu

ISUS RAZGOVARA SA OCEM:

"Ko meni služi, za mnom nek ide, i gde sam ja onde i sluga moj nek bude; i ko meni služi onog će poštovati Otac moj.
Sad je duša moja žalosna; i šta da kažem?
Oče! Sačuvaj me od ovog časa; ali za to dođoh na čas ovaj.
Oče! Proslavi ime svoje! Tada glas dođe s neba: I proslavio sam i opet ću proslaviti" ( Jovan 12. 26 - 28 )

ISUS SEDA S DESNE STRANE OCA:


"А Господ, пошто им изговори, узе се на небо, и седе Богу с десне стране" ( Marko 16. 19 )

ISUS SE MOLI OCU:

"И отишавши мало паде на лице своје молећи се и говорећи:
Оче мој! Ако је могуће да ме мимоиђе чаша ова; али опет не како ја хоћу него како Ти.
И дошавши к ученицима нађе их где спавају, и рече Петру: Зар не могосте један час постражити са мном?
Стражите и молите се Богу да не паднете у напаст; јер је дух срчан, али је тело слабо.
Опет по други пут отиде и помоли се говорећи:
Оче мој! Ако ме не може чаша ова мимоићи да је не пијем, нека буде воља Твоја" ( Matej 26. 39 - 42 )

ISUS I BOG OTAC ZAJEDNO CE SE NASTANITI KOD ONOGA KO DRZI ZAPOVESTI:

"Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу му се сам.
И рече Му Јуда, не Искариотски: Господе! Шта је то да ћеш се нама јавити а не свету?
Исус одговори и рече му: Ко има љубав к мени, држаће реч моју;
и Отац мој имаће љубав к њему; и к њему ћемо доћи, и у њега ћемо се станити.
Који нема љубави к мени не држи моје речи; а реч што чујете није моја него Оца који ме посла" ( Jovan 14. 21 - 24 )

BOG OTAC GOVORI UCENICIMA SA NEBA:

"И крстивши се Исус изиђе одмах из воде; и гле, отворише му се небеса, и видје Духа Божијега гдје силази као голуб и дође на њега.
И гле, глас с неба који говори: ово је син мој љубазни који је по мојој вољи" ( Matej 3. 16 17 )
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Tema je: Hoće li s izborom novog pape doći smak svijeta?[/WARNING]
 
Natrag
Top