Hoće li s izborom novog Pape doći smak svijeta?

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Koji je to srpski, najstariji i najtacniji kalendar?
onaj po kome se boj na kosovu odigrao 6897 godine i taj datum je isto uklesan a uklesao ga je despot stefan na jednoj kosovskoj tabli, inace taj kalendar potice od kako je bog dagon "sleteo" na zemlju i to gde se sad nalazi lepenjski vir 5508 godine pre nove ere, sve to ima uklesano u kamenu i sve je to potvrdjeno, i od tada se racuna nova civilizacija
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nikad nisam cuo ni za taj kalendar ni za tog boga. Kako se zove taj kalendar i kakve veze ima sa nama pre 7500 godina?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Nikad nisam cuo ni za taj kalendar ni za tog boga. Kako se zove taj kalendar i kakve veze ima sa nama pre 7500 godina?

zaboravio sam tacn onaziv, morao bih da listam po netu da trazim kako se zove
kako kakve veze ima sa nama? nisu srbi bili na mesecu pre 7500god mi se nalazimo ovde od pocetka, nikakva seoba nikakvih srba nije bila a pogotovu seoba slovena, vincanska kultura ti je srpska kultura, glavni vincanski sinbol ti i dan danas stoji na zastavi srbije, to ti je onaj krst sa 4 c, samo to nisu nikakva slova c to su 4 mlada meseca, ako nisi znao civilizacija potice od nas, vincanska kultura je najstarija na svetu vincansko pismo odnosno srbica najstarije pismo na svetu, lepenski vir najstarije nalaziste, mada su lopurde sad promenili to vincansko u podunavsko, kako bi na kraju verovatno satro nasla u nemackoj pa ce oni da ispadnu najstarija civilizacija
znas ti ko je bio nino belov, serbon, aleksandar karanovic i slicni ljudi?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne znam ko su ti ljudi a nisam cuo ni za ostale informacije koje si izneo.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
O čemu vas dvojica pričate? Ovo je tema o papi, a ne o srpskim kalendarima i srpskom porijeklu. Otvorite temu na Istoriji, pa raspravljajte o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
21 marta 2011 godine je odpocelo izlivanje Bozjih sudova na ovaj svet, i zavrsice se uskoro globalnom katastrofom koja ce podstaci verske i svetovne sile da uvedu obavezan nedeljni zakon za ceo svet, cime ce oni koji ga ne prihvate biti zakonski gonjeni, nakon cega ce prestati vreme milosti, i nakon izlivanja sedam poslednjih zala uslediti Hristov drugi dolazak.

Mi ne možemo znati kada će početi, ili da li je počelo, izlivanje Božijih sudova na ovaj svet, jer nam to nije otkriveno. Otkriveno nam je da će sigurno biti, ali kada će biti to nam nije otkriveno. A da ne treba da znamo, i da nam zato nije otkriveno, striktno je naznačeno U Marko 13 ->

" A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac."

Bog striktno kaže da čak ni anđeli ni Sin ne znaju tačan dan ni čas, a vi opet prognozirate kao na utakmici...?
Igrate kombinaciju 2 od 6, pa ako ubodete, uboli ste? To nije uredu...


Tako isto radite i kada je Subota/Shabbat u pitanju.
Citirate Pavla i poslanicu Galatima, a radite suprotno od onoga šta tamo piše...

"Evo ja Pavle kažem vam da ako se obrežete Hristos vam ništa neće pomoći.
A opet svedočim svakom čoveku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti.
Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.
Jer mi duhom čekamo od vere nadu pravde.
Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi.
"
(Gal.5)

Sada je potrebno da reč "obrezanje" zamenite sa rečju "subota" i biće vam sve jasno...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

"
A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac."

Kao prvo, u ovom tekstu je rec o samom trenutku Isusovog drugog dolaska kada ce se on pojaviti na oblacima nebeskim sa hiljadama svetih andjela, i on ovde govori o DANU ( okvir od 24 casa ) I O CASU ( o samom satu u tom okviru od 24 casa ).

Drugo, on ovde kaze da NIKO NE ZNA dan i cas njegovog dolaka, sto je u to vreme kada je Isus ovo izgovorio bila cinjenica, ali on tu nije rekao da se Bog zavetovao na cutanje i da on ne moze objaviti dan i cas Isusovog dolaska.

Dakle, sam dan i cas Isusovog ponovnog dolaska poznaje samo Bog, a iskljucivo je njegova volja da li ce on to objaviti odabranim ljudima na zemlji.

U svom predhodnom komentaru ja sam govorio o odpocinjanju Bozjih sudova, i o onome sto je Bog danas otkrio a vezano je za Hristov ponovni dolazak.
Sam DAN i CAS je mepoznat, ali ce se dogoditi u ovom vremenu u okviru odredjenog broja dana koji ce uslediti.

Sto se tice citata koji kaze:
"Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi." ( Gal.5 )

Ovaj tekst govori o obrednom zakonu obrezanja koji je bio vidljivi simbol starog zaveta.
Zakon 10 zapovesti i Subota to nisu, a to potvrdjuje jedan drugi identican tekst koji kaze sledece "

"Je li ko pozvat obrezan, neka se ne gradi neobrezan; ako li je ko pozvat neobrezan, neka se ne obrezuje.
Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih" ( 1 Korincanima 7. 18 - 19 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318

" A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac."


Kao prvo, u ovom tekstu je rec o samom trenutku Isusovog drugog dolaska kada ce se on pojaviti na oblacima nebeskim sa hiljadama svetih andjela, i on ovde govori o DANU ( okvir od 24 casa ) I O CASU ( o samom satu u tom okviru od 24 casa ).

Drugo, on ovde kaze da NIKO NE ZNA dan i cas njegovog dolaka, sto je u to vreme kada je Isus ovo izgovorio bila cinjenica, ali on tu nije rekao da se Bog zavetovao na cutanje i da on ne moze objaviti dan i cas Isusovog dolaska.

Dakle, sam dan i cas Isusovog ponovnog dolaska poznaje samo Bog, a iskljucivo je njegova volja da li ce on to objaviti odabranim ljudima na zemlji.

Nisi razumeo suštinu.
A suština je da ne treba da se bavimo sudnjim danom, odnosno datumima, časovima i minutima, jer se to ne traži od nas -> zato i ne znamo kada će se šta tačno dogoditi. Sam Isus nikada nije prorekao tačan datum razrušenja Hrama i Jerusalima. On je rekao da će se to desiti i da neće ostati kamen na kamenu, ali nikada nije rekao tačno u koje vreme jer za to postoje razlozi kako Bog vodi ljudsku istoriju. Hram je razrušen oko 70-te godine n.e.

Hoću da kažem da je vaša proizvoljna izjava o 2011-oj i zemljotreu u Japanu kao početku izlivanja Božijih sudova pred Drugi dolazak više nego naivna. Iz prostog razloga jer je Isus rekao i ovo:

"Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
A to je sve početak stradanja.
Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi."

(Matej 24)

Nema logike da se u ovoj Isusovoj izjavi ne vidi nešto što se već desilo u prošlosti - I ratova je bilo, i gladi i pomora, i zemljotresa, i mržnje prema jevrejima. Iz toga proizilazi da su Božiji sudovi već odavno na snazi, samo idu svojim tokom, a ne po čovekovim željama...

"I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći poslednje vreme."
(Matej 24)

Ovde vidimo da se sada nalazimo u ovoj etapi, da tako kažem, jer se nikada u istoriji nije ovako masovno razgovaralo o Jevanđeljima kao danas...

" Kad dakle ugledate mrzost opustošenja, o kojoj govori prorok Danilo, gde stoji na mestu svetom (koji čita da razume):
Tada koji budu u Judeji neka beže u gore;
I koji bude na krovu da ne silazi uzeti šta mu je u kući;
I koji bude u polju da se ne vrati natrag da uzme haljine svoje.
A teško trudnima i dojilicama u te dane.
Nego se molite Bogu da ne bude bežan vaša u zimu ni u subotu;
Jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti;
I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni
.

Ako vam dakle kažu: Evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne verujte.
Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
I poslaće anđele svoje s velikim glasom trubnim; i sabraće izbrane Njegove od četiri vetra, od kraja do kraja nebesa.
"

Ovde zaključujemo da se ovo još nije dogodilo, i da tek predstoji da se dogodi...A kada će, samo Bog zna.


Sto se tice citata koji kaze: "Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi." ( Gal.5 )

Ovaj tekst govori o obrednom zakonu obrezanja koji je bio vidljivi simbol starog zaveta.
Zakon 10 zapovesti i Subota to nisu, a to potvrdjuje jedan drugi identican tekst koji kaze sledece "

"Je li ko pozvat obrezan, neka se ne gradi neobrezan; ako li je ko pozvat neobrezan, neka se ne obrezuje.
Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih" ( 1 Korincanima 7. 18 - 19 )

Opet nisi razumeo.
Forsiranje subote, kao i bilo kog drugog slova u Zakonu nad drugim slovom istog Zakona, a u bezličnoj formi, nikoga neće spasti, kao što ni fariseje nije spaslo. To apostol Pavle jasno govori ->

"A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?
Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,
Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.
Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici, dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!
Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.
Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.
A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.
Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre
."

Pavle ovde jasno kaže da Zakon ne odbacuje, ali da se samim Zakonom niko ne može opravdati niti spasti, jer ga ljudi dokazano kroz istoriju IZOPAČAVAJU . Odnosno, izopačavaju njegovu suštinsku funkciju dodeljujući mu pogrešnu formu.

Evo, vi na primer. Kada god neko od vas govori o Zakonu, on to radi ovako:

"Ko ne drži zakon, i subotu...."
"Bog je dao Zakon, i subotu...."
"Niko se neće spasiti bez Zakona, i subote..."

Zašto stalno naglašavate i izdvajate subotu iz Zakona? Zar je Shabbat veći Zakon od Zakona "ne ubij", "ne kradi", "ljubi bližnjeg svog"..."poštuj oca i mater" ?

Zar ne vidite da izopačavate Zakon kao što Pavle ukorava?
 
Natrag
Top