Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Nemesis neznam odakle ti taj podatak o reinstalu ali to te neko zeznuo veruj mi ;),ja sam na mom starom kecu reinstalirao win 98 na svakih mesec dana ponekad i na par nedelja (experimentisalo se svasta a 98 je poznata kao stabilna :)) i hard od njega jos uvek radi bez problema,cak sam ga nedavno skenirao na bad sektore i nema ni jednog,a i kasnije sam na svim masinama radio sam reinstal na svakih 2-3 meseca i nikad u zivotu nisam imao problem sa hardom na kome mi je sistem.
P.S kada radis reinstal hard nema nekog vanseriskog opterecenja nego radi kao i obicno tako da stvarno nevidim relevantnost tog podatka...
 

TRU

Član
Učlanjen(a)
01.07.2011
Poruka
1
Ram Memory

Peopels, dont da zamerite ako je tema postavljena.... Treba mi informacija da li na moj komp mgu da postavim ram memoriju ddr2 1 gb...... Intel. 3.06 GHz.... ATI Radeon 9600 Family x1050..... ram 512........ Heeeelppppppp........ To sve bog Tomb Raider Underworld..... Pliz help......wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Trebaju nam podaci od matične ploče.

Koliko imaš dimm-ova na matičnoj ploči i koji ti RAM podržava matična ploča tj.da li podržava DDR 2 ili DDR 1

A sve u svemu vjervjerojatno da se radi o ddr 1 jer ti je starija konfiguracija a ddr 2 ne možeš postaviti na tu matičnu ploču :-(
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2011
Poruka
8
problem

imam pentijum 4 hp i radi odlicno ali nekad sam se ugasi, zna li ko sta se desava
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ima dosta razloga zašto se to može desiti.

Kad si zadnji put radio format HDD-a ?

Može biti do napajanja.
Može još malo detalja.
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Otvoris racunar,na maticnoj ploci nadjes njenu oznaku pa ukucas u google i tamo kad je pronadjes,a to je najbolje na stranici proizvodjaca maticne,sve lepo vidis...dal je ddr1 ili ddr2 i koliko memorije mozes da stavis.Ako je ddr1 malo ce te skuplje kostati da stavis 1 gb pa je jeftinije da dodas 512.To ti je osnova sto bi trebao znati,a nije tesko.Sto se kupovine tice vidi malo sa prijateljima,jer obicno neko ima neki komp koji mu bas i ne sluzi nicemu ili je nesto crklo pa tako stoji...mozda mozes tako jeftinije da dodjes do memorije.Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Stvarno treba vise detalja kao sto rece viktor28,a za pocetak proveri o no najprostije,kako je ukljucen napojni kabl,otvori kuciste i takodje proveri dal su svi spojevi kako treba.Ajd pa malo bolje objasni sta i kako se desava.Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Nisam strucnjak ali se slazem sa Kingfisherom a sto se tice coveka koji ima problem sa kompom daj boze da nije s..bo procesor.Nego ti lepo majstore uradi to sa cmos baterijom da resetujes bios na fabricka podesavanja pa onda probaj i javi sta se desava.Ako si ves citao u vezi klokovanja morao si da procitas da se nikad,ali nikad ne stavlja odmah na najvecu vrednost vec postepeno,po malo pa proveris dal radi.Srecno
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Windows7 ,32bit,radi na 4 gb rama provereno,ne znam odakle ta informacija.Pogledaj u task manageru sta ti sve radi od procesa pa ti uzima toliko memorije(nenormalno).Probaj da komp iskljucis iz struje,izvadis memoriju iz slotova,promenis im mesta i sve ponovo ukljuci.Postoji nesto kao "zaboravljena memorija",nisam bas strucan da ti objasnim sta je to tacno ali eto probaj da uradis to sto ti rekoh.I molim te samo da ispratimo do kraja sta si uradio jer me zanima resenje tvog problema.Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Ja bih molio sve koji zatraze pomoc da nas obaveste dal su resili problem i kako.Prvo iz postovanja prema svim ljudima koji trose svoje vreme da bi nekom pomogli a drugo da bi znali kako da resimo taj problem kad se ponovo pojavi.Hvala
 
Natrag
Top