Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
stabilitytest.jpg stabilitytest1.jpg stabilitytest2.jpg stabilitytest3.jpg stabilitytest4.jpg

Evo ti ovo sam pustio samo 5-6 min da se optereti komp da vidis kako se krecu temperature i tako to. Pa ti vidi ako ti nesto ne stima!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Untitled.jpg Untitled1.jpg Untitled2.jpg

A evo ti i ovo iz Ewenta, nisam bas siguran de nema nesto pa pogledaj.
Inace, graficku imam 4-5 meseci! Bila mi je u starom kompu ali je nisam mogao mnogo opterecivati jer nisam ni imao nesto jaku masinu! E da i imam jednu plocicu od 8 GB rama i jednu staru iz starog kompa od 2 GB. A kad mi se ugasi nista se ne cuje, niti se desi pre toga nesto! Jednostavno se samo iskljuci! I kada ga pokusam odmah upaliti na dugme na kucistu ne mogu! tek posle nekog vremena 20-30 sekundi onda ga upalim, izbaci mi onaj crni ekran gde pise da izaberem SAFE MODE i start windows normaly i kad stisnem na SWN upali se normalno i radi sve super! U pocetku mi internet bude dosta los, tacnije preko CHROMA kad otvorim neku stranicu on je ucitava 15-20 sekundi i onda je ok posle pola sata!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
7
Nemoguce je sve to proveriti, jer nema toliko vremena koliko komp izgura da bude upaljen. Jedva stigne do biosa i jedva uspeh vratiti na difolt sve.... ali i dalje nista. Ram je proveren, nije do memorije. Ne znam vise sta. Sutra cu videti mozda je do termalne paste,jer skoro da je nema....pa daj boze da je do toga,a ne do ploce.
A kako mislis povukao je vise struje i tako sad stoji? Resetovan je i vadjenjem baterije i preko dzampera...nista nije vredelo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
7
Konfiguracija - sta mislite o ovome?

Konfiguracija:

  • Matična ploča: Gigabyte GA-H61M-S1

  • Procesor: Intel Pentium Dual Core G2020 2.9GHz Ivy Bridge

  • RAM memorija: Patriot 4GB DDR3 1333MHz

  • Grafička kartica: Palit GeForce GT630 1GB GDDR3

  • Hard disk: Seagate Barracuda 500GB SATA3

  • Optički uređaj: LG GH24NS95 DVD-RW

  • Napajanje: Spire 500W/Uz kućište

  • Kućište: Spire 1072B
Sve to kosta 225e. Vredi li?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Vredi, ali zavisi za sta, taj racunar je office, dakle za klasicno koriscenje, nista specijalno, ploca je low-end, dakle ne treba ocekivati nesto ekstra od njega, to je racunar za osnovne potrebe, dakle internet, filmovi, muzika i poneka igra uglavnom na srednjim rezolucijama i manjim detaljima.
Sto se tice CPU-a to je Pentium G sa manjom potrosnjom i nije bas za igre, nesto kao i3 bi bilo vec znatno ugodnije, ali je duplo skuplji, G2020 kosta 45 evra, a najjevtiniji i3-3210 (Ivy) je oko 95 evra i bolji je za nekih 25% od tog Pentiuma G2020.
Grafika je isto low budget, ne treba ocekivati nista posebno, uzeo si bas referentnu kartu, koja ima osnovni kok 780Mhz, za par evra vise imao si MSI GT 630 na 810 MHz ili da si isao na GT 640 koja je barem 50% bolja, ima vise shader-a, dosta veci pixel i texel rate, cena GT 640 je oko 60-70 evra u proseku.
E sad sve zavisi sta zelis od racunara, mozda ti i to sto si hteo bude dovoljno?
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
7
Nije to kupljeno, vec neki lik prodaje, pa rekoh mozda to nije lose. Meni je jedino vazno da se filmovi pustaju bez zadrske, cekanja,seckanja slike...da you tube radi normalno itd....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ako je polovno, mozes jos da spustis cenu, jer su svi delovi u njemu jevtini, ploca je 35 evra, CPU 45 evra, RAM 25 evra, grafika 45, DVD-RW je 15 evra, kuciste sa napajanjem Spire nepunih 20 evra i HDD Seagate Baraccuda 45 evra (slagao te je za HDD nije SATA3 vec SATA2 tj. SATA300, jer SATA3/SATA600 isti takav 500GB kosta 75 evra).
To je to, dolazis do cifre od 225 evra, ako je koriscen mozes sigurno da spustis na 200 evra, jer je relativno nov komp.
Mozes filmove u Full HD da gledas opusteno kao i na YT isto u FullHD, ta grafika to moze da iznese sigurno, nije to danas vise bauk.
Onda tri se isplati, dobijas novi kucni komp za nesto vise od 200 evra, sto je bas prihvatljivo, i radice ti lepo, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ovako, ako si skidala hladnjak sa processora, onda moras ocistiti i hladnjak i CPU i staviti novu pastu, posto vidim iz poslednjeg posta da kazes "Sutra cu videti mozda je do termalne paste, jer skoro da je nema", jer cim znas da je skoro nema, dakle skidala si.
Nema veze vise koliko je ima, to je fabricki stavljeno i uvek ide malo, vec se osusila i spekla da nema efekta prenosenja toplote na hladnjak.
Sigurno je do toga, a kad vec skidas CPU i hladnjak, ocisti kompletno komp od prasine (i sve delove) i bices mirna duze vreme i naravno obavezno ocisti hladnjak i cpu od stare paste i stavi novu, mozes da dodas jos jedan vent 10-ku cisto da izduvava topao vazduh iz kucista sa zadnje strane, to je sve.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Da vrlo verovatno je termalna pasta problem,i moguce da je i ona bila uzrok seckanja i usporavanja kompa,to jest povisena temperatura cpu-a.Ovo za struju sam mislio na opciona pomeranja napona prilikom klokovanja,postoji opcija i moras kada podignes takt proca da mu das i malo vise struje..
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Moguce je da imas problem sa napojnom jedinicom tj.napajanjem,sto se meni desavalo na ovom racunaru koji sad imam.Zamjenio sam napajanje i sad radi ko sat.yes3
 
Natrag
Top