Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Ja koristim SATA HDD vec dugo vrijeme brzina je ok,ne grije se,ne gube se podaci nemam bad sectora bar ne jos :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Mozda gresim,ali proveri u biosu frekvencije.Taj ram radi na 1600mhz,a ploca podrzava 1333mhz.pokusaj spusti frekvenciju na 1333mhz.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Konfiguracija:

  • Matična ploča: Gigabyte GA-H61M-S1
  • Procesor: Intel Pentium Dual Core G2020 2.9GHz Ivy Bridge
  • RAM memorija: Patriot 4GB DDR3 1333MHz
  • Grafička kartica: Palit GeForce GT630 1GB GDDR3
  • Hard disk: Seagate Barracuda 500GB SATA3
  • Optički uređaj: LG GH24NS95 DVD-RW
  • Napajanje: Spire 500W/Uz kućište
  • Kućište: Spire 1072B
Sve to kosta 225e. Vredi li?
Ako ga planiras koristiti za gaming ja mislim da bi mogao pokretati dosta novih igrica na medium-high.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
kontam da je brzina veca,al mislio sam stabilnost,jer sam citao da mnogo ljudi radije bira ata radi stabilnosti navodno.,znaci svoj wd ata moram da prodam dok jos mogu :( .netreba mi neki velik kapacitet do 160 gb nebih vise,samo da mogu sistem da stavim i nekih programcica,inace koristim eksterni WD od 1TB za slike muziku dokumente..hvala vam
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Mozda gresim,ali proveri u biosu frekvencije.Taj ram radi na 1600mhz,a ploca podrzava 1333mhz.pokusaj spusti frekvenciju na 1333mhz.

Dzigi, odakle ti ideja da ploca ne podrzava DDR3 1600Mhz?
Ova ploca M5A97 podrzava po defaultu memorije do 1866Mhz, upravo zbog podrske procesora, ciji memorijski kontroler radi na 1866Mhz, ploca moze cak i da klokuje RAM do 2133Mhz, jer koristi 4 phase za CPU i 2 phase za RAM, moze se reci da ploca ima veoma dobru podrsku u svakom pogledu, zato i ne verujem da je RAM ili nesto slicno faktor, jer je sve novo, osim napajanja i HDD-a, trebalo bi azurirati i BIOS, pre kupovine napajanja i proveriti kako se ploca ponasa, ako nema promene, onda testirati na drugom napajanju.
Gledao sam support, vecina azuriranja BIOS-a se svodi na stabilnost sistema, pa ne bi bilo lose instalirati poslednji v1903, koji je izasao 1. avgusta 2013.
Moze i BIOS da pravi problem, pogotovo ako je trenutna verzija BIOS-a starija od v1201, uvek postoji ispravka.
Sad gledam neke review- e po netu i dosta ljudi se zalilo na tu plocu, sto je iznenadjujuce za ASUS-a, vecina ploca je vraceno u garanciji, cak je faktor na nekim plocama bila i naponska sekcija (sto je slican simptom napajanju).
Pisao sam vec da bi trebalo da odes kod tog lika sto ti je sklapao masinu i da proverite sve detaljno, ovako spekulisemo i gubimo vreme.
Bas sam sada bio iznenadjen reviwe-ima koje sam citao i po stranim i nasim forumima.
Moja ti je preporuka da mu to reklamiras, sto pre to bolje, da ne bude kasno, nadam se da ti je dao racun kako bi dobio pravo na garanciju delova.
Javi bas sta si uradio.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Mozda gresim,ali proveri u biosu frekvencije.Taj ram radi na 1600mhz,a ploca podrzava 1333mhz.pokusaj spusti frekvenciju na 1333mhz.

Dzigi, odakle ti ideja da ploca ne podrzava DDR3 1600Mhz?
Ova ploca M5A97 podrzava po defaultu memorije do 1866Mhz, upravo zbog podrske procesora, ciji memorijski kontroler radi na 1866Mhz, ploca moze cak i da klokuje RAM do 2133Mhz, jer koristi 4 phase za CPU i 2 phase za RAM, moze se reci da ploca ima veoma dobru podrsku u svakom pogledu, zato i ne verujem da je RAM ili nesto slicno faktor, jer je sve novo, osim napajanja i HDD-a, trebalo bi azurirati i BIOS, pre kupovine napajanja i proveriti kako se ploca ponasa, ako nema promene, onda testirati na drugom napajanju.
Gledao sam support, vecina azuriranja BIOS-a se svodi na stabilnost sistema, pa ne bi bilo lose instalirati poslednji v1903, koji je izasao 1. avgusta 2013.
Moze i BIOS da pravi problem, pogotovo ako je trenutna verzija BIOS-a starija od v1201, uvek postoji ispravka.
Sad gledam neke review- e po netu i dosta ljudi se zalilo na tu plocu, sto je iznenadjujuce za ASUS-a, vecina ploca je vraceno u garanciji, cak je faktor na nekim plocama bila i naponska sekcija (sto je slican simptom napajanju).
Pisao sam vec da bi trebalo da odes kod tog lika sto ti je sklapao masinu i da proverite sve detaljno, ovako spekulisemo i gubimo vreme.
Bas sam sada bio iznenadjen reviwe-ima koje sam citao i po stranim i nasim forumima.
Moja ti je preporuka da mu to reklamiras, sto pre to bolje, da ne bude kasno, nadam se da ti je dao racun kako bi dobio pravo na garanciju delova.
Javi bas sta si uradio.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Ploca podrzava 1866mhz.Ja nisam objasnio,procitao sam o problemima sa ovom plocom i nestabilnom radu sa memorijom vece frekvencije od 1333mhz i cak neprepoznavanju nekih tipa corsair.Verovatno fabricka greska na nekim plocama M5A97.r2.0.pozzz
 
Natrag
Top