Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
SSD ti je jos neusavrsena tehnologija koja je jako skupa.ATA jest najstablnija za podatke ali ima svojih mana.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Brate sada su SATA diskovi jevtini i ima ih pouzdanijih i manje pozdanih, npr WD balck je sasvim stabilan SATA600 HDD, ima garanciju 5 godina, a nije mnogo ni skup, imas ih u verzijama do 4TB, npr WD Black SATA600 1TB je oko 8000 din nov, a verzija od 640GB je oko 6000 din.
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-caviar-black-1tb-7k-64mb-sata600-wd1002faex/comp_comp_hdd/26/1509
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-caviar-black-640gb-7k-32mb-sata300-wd6401aals/comp_comp_hdd/26/1083
Dake razlika u ceni je zavisno gde ces ga kupiti izmedju 20-25 evra, u svakom slucaju brzi su i kvalitetni, mada svakom moze da zapadne los primerak, ali zato imas garanciju od 5 godina, licno sam ugradio nekoliko WD balck serija od 1TB iz prethodnih serija SATA300 i novih SATA600 i niko se u poslednjih 3 godine i vise nije zalio, mnogo su bolji za sistem, stabilni su i brzi, a moze i za storage naravno, posto je 1TB ipak velik HDD.
SATA od 160GB ces naci uglavnom polovan, jer se vise te manje verzije i ne proizvode, ipak je pozdanije kupiti novo zbog garancije, na koju uvek imas pravo, obavezno trazi racun i overeno pecatom i potpisom kada kupujes racunarsku opremu i uvek ces imati pravo na garanciju, to ne moze niko da ti ospori jer ima i inspekcija za takve stvari.
U svakom slucaju ovaj WD Black te nece izneveriti, opet kazem ima i losih primeraka, kako zbog transporta, tako i zbog fabrickih gresaka, koje su na black seriji ipak manji slucaj, nego na blue ili green.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Ja imam tri SATA HDD-a i nemam nikakvih problema sa brzinom i uopste sa bilo cime.A i sada su ti SATA jeftiniji od ATA jer se ovi polako povlace iz prodaje,tako da neces sigurno pogresiti ako uzmes SATA HDD,pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Jesi li probao u kotrol panelu "POWER OPTIONS"tamo moze da se podesi da se na odredjeno vreme gasi samo monitor.a druga solucija gasi komp za odredjeno vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pa ovo ti je odlican racunar za gejming iz vise razloga:1. Iako ima Dual-Core procesor dobar je posto je to dual core zadnje generacije. 2.Ima Ati veoma jaku ATI graficku GDDR 5.A ostatak ti pise u reklami.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Evo drajveri za tvoj telefon. New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.To skini i instaliraj i samo teraj.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2013
Poruka
20
Proverio sam na netu, mogućnost igranja npr. Crysis 3 je sledeća:

procesor 84% grafika 86% ram 98%

znači mogao bi pojačati procesor i grafiku za neke manje pare, ali u suštini možeš da se igraš na slabijim podešavanjima
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Proverio sam na netu, mogućnost igranja npr. Crysis 3 je sledeća:

procesor 84% grafika 86% ram 98%

znači mogao bi pojačati procesor i grafiku za neke manje pare, ali u suštini možeš da se igraš na slabijim podešavanjima
Sve u svemu komp je jak i moze igrat dosta igara na max detaljima.Uglavnom na tim "Can I run it" sajtovima sve prodje dobro osim graficke.
 
Član
Učlanjen(a)
12.08.2013
Poruka
30
Audio problem [Problem Resen]

Imam realtekove audio drajvere i takodje imam prednji i zadnji panel tako da mogu da biram gde cu da "ubodem" slusalice/mic. Problem je sledeci. Racunar tj. ovaj realtekov menadzer me konstantno spamuje sa popup prozorom. Upravo ste "uboli" mic/speakers kliknem lepo ok posle par sekundi opet popup upravo ste izvukli mic/speakers kad i tu kliknem ok idalje cujem ali mi mikrofon prestane da radi tako da se ja ne cujem. Par sekundi kasnije upravo ste uboli mic/speakers kliknem ok, idalje cujem, mikrofon opet radi. Posle nekog vremena opet ista poruka upravo ste izvukli... I tako sve u krug dok jedan od nas ne poppusti ili racunar ili ja (upravo mi iskacu poruke dok pisem ovo tako da sam morao da iskljucim proces u task menadzeru).
Reinstaliranje drajvera nije pomoglo pa se bojim da je mozda problem u hardveru. Slusalice su lepo ubodene tako da mislim da ne postoji razlog da se gubi konekcija.
Ukoliko imate realtekove drajvere zamolio bih vas da napise da li imate ovakvih problema. Bilo kakve ideje su dobrodosle.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top