Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Pa ubodi u slobodne 3.5mm konektore u USB kartice izlaz od zvucnika i to je to, rekao si da je USB 5.1 kartica, onda treba da ima 4 rupe 3.5mm, ako je to prava 5.1 kartica, ako je simulacija, onda imas samo dve rupe, jedna stereo i jedna mic.
ustvari trebao si kupiti stereo razdelnik, on je 3.5mm male (muski) i ide na izlaz i zvucne, a on ima dodatno dva stereo izlaza (rupe), da mozes prikljuciti 2 stereo uredjaja:
3.5mm_stereo_splitter_gold.jpg

ili jos bolje:
3_5mmStereoPlug_to_2_Skts.jpg

ali ono sto mi nije jasno, tvoja ploca ima pravi 5.1 system, a kupio si USB audio karticu, sta ce ti ona, kada bukvalno imas 2 stereo izlaza preko 7.1 systema iz integruse (zeleni, narandzasti, crni i sivi izlazi na ploci), koji se veoma lako podesavaju u audio manager-u, tj, software-u za zvucnu Realtek-a.
dakle postavi da ti kartica radio kao stereo i onda mozes svaki izlaz koristiti posebno kao stereo izlaz, zeleni je po default-u stereo, narandzasti i sivi su rear i front (Software ce sam simulirati stereo) i crni je woofer, dakle, zeleni povezi sa linijom, a narandzsti povezi sa zvucnicima od kompa, samo ja neznam jel imas 5.1 sistem na kompu, 2.1 ili klasican stereo?
Slabo si objasnio sta imas i sta hoces brate, budi detaljniji, otkuda ja odavde znam sta ti imas zakaceno na komp?

Ovako... Imam na kompu 2 zvucnika+vufer i imam liniju koja je klasika sa 2 zvucnika! E sad me interesuje kako da spojim to sve da mi funkcionise u isto vreme! To sam hteo, ali evo snasao sam se! Spojio sam samo kako si mi rekao na karticu od kompa! ovu USB sam sklonio! U svakom slucaju hvala ti puno!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
E da si tako odmah objasnio, ja bih ti i rekao odmah sta radis, a ovako smo spamovali, dakle, sledeci put podrobnije objasni sta hoces i sta zelis, a ne naokolo, kao da povezujemo svemirski brod, a ne zvucnike i liniju, sta god da je u pitanju bitno je da se dobro objasni i sve ce ici bolje.
U svakom slucaju bitno je da si resio problem, pozzzzzz.....
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
HP 6930p

Imam HP Elitebook 6930p.
CPU:Core 2 Duo 2.53 GHz
RAM:4 GB DDR 2
GPU:ATi Radeon Mobility HD 3450
HDD:Hitachi 320 GB
OS:Windows 7 64bit
Kod mene je vec skoro godinu.
Zanima me da li je ga je imao neko od vas i kakva su iskustva sa njim.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Jeste stariji model, ali nije los uopste, kao sto i sam mozes videti, ako si imao neki problem, napisi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
povezivanje ATA uredjaja i brzine

pozdrav.
interesuje me sta se dogoodi sa brzinama ako hdd i dvd uredjaj povezem na jedan kabal ATA.msm da sam negde procitao da se gubi na brzini
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Nema to nikakve veze.Samo moras podesiti "Jumpere" tako da ti HDD bude "master" a optika "slave".Iace od pokretanja sistema nema nista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
razumem to povezivanje radio sam to,al konto sam da je optika sporija pa da mi i disk radi sporije
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ima razlike u ATA kablovima, postoje klasicni 40 condoctor i 80 conductor kabel, razlika je u debljini kabela, 80 conduct je tanji i koristi se za vece brzine ATA133 (UDMA6), 40 je deblji i koristi ATA66, tako da, ako ti je HDD sa podrskom vecom od UDMA 3, onda ti je bolje da koristis ovaj sa 80.
To je to, inace, postoje konrtroleri na plocama koji brze rade kada se prikljuce 2 uredjaja na jedan IDE kanal, tako da moze biti samo brze, a nikako sporije
 
Natrag
Top