Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pa deinstaliraj taj menadzer a instaliraj ovo.Javi ako uspijes.:)
Kod:
http://en.kioskea.net/download/start/download-971-drivers-realtek-ac-97-audio
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Kakva gaming masina jbt, ubacili celeron G1610, da je barem pentium G2xxx serija, grafika nije losa, progurace nove igre, ipak je to samo referentna karta na 800Mhz, ima model MSI-ja koja je klokobvana fabricki na 830Mhz, sad ne znamo tacan model, ali pretpostavljam da je low profil od VTX.
Najveci problem je maticna, koja je bas low-end, kao i CPU, Celeron je namenjen vise za office, a grafika koju moze da podrzi je max 7790 ili tipa GTX 650 i to je njegov max.
Bolje da sklapas za te pare samostalno masinu, i da ides na AMD, malo je to para za Intel game.
Pazi ovo, cena te ploce je 35 evra, CPU je 33 evra, RAM 25-30 evra (zavisno da li je Kit 2x2GB ili jedan modul, obicno stavljaju 1 modul od 4GB jer je jevtiniji, to mozes videti u AIDA64), GPU je 70 evra (pise da je GDDR5, dok ne proveris sam, ne znas), HDD je do 50 evra max, inace inace stavlju HDD-ove od 40 evra, DVD-RW je 15 evra i kuciste sa napajanjem oko 20 evra, kada sve sumiras dolazis do sume od oko 235 evra, a oni ga cene 255 evra, dakle njihova zarada je 20 evra (po maloprodajnim cenama hardware-a, oni kupuju jevtinije sve to, tako da je realna razlika i veca), a ti ces za tu razliku uzeti makar bolju plocu ili CPU, inace je to zaisto malo para za gaming, treba ti 300 evra i da ides na AMD i onda ces imati vece udobnosti, nece biti vrh, ali ce biti 30-50% bolje od toga, sto sad mislis da uzmes.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
moze pomoc, savet oko zvuka na kompu

Ploca mi je ASUS M5A97 R2.0 i na njoj normalno funkcionise izlaz za zvuk, a imam i USB zvucnu karticu 5.1, mala obicna!

E sad, interesuje me, da li bih mogao i kako bih uspeo da spojim postojece zvucnike koji idu preko USB kartice i liniju koju sam planirao da ubacim tj prikljucim! Da li smem da prikljucujem sve odjednom, i da li mogu, ili moram kupovati nesto posebno!

Hvala na odgovoru!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Trebao si reci koju liniju, jel` to linija koja ima 5.1 coaxilni ulaz ili analogni?
Ako je stereo, onda mozes samo stereo iz USB kartice prikljuciti na njen Audio ulaz (IN, AUX), dakle kupis 3.5mm na stereo chinch kabel i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Trebao si reci koju liniju, jel` to linija koja ima 5.1 coaxilni ulaz ili analogni?
Ako je stereo, onda mozes samo stereo iz USB kartice prikljuciti na njen Audio ulaz (IN, AUX), dakle kupis 3.5mm na stereo chinch kabel i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Sta je s ovim forumom, stalno mi duplira postove i prijavljuje kao da je nedostupan (problem sa serverom)
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Trebao si reci koju liniju, jel` to linija koja ima 5.1 coaxilni ulaz ili analogni?
Ako je stereo, onda mozes samo stereo iz USB kartice prikljuciti na njen Audio ulaz (IN, AUX), dakle kupis 3.5mm na stereo chinch kabel i to je to.

Ma linija je obicna... Neka samsungova... Imam ja 3.5mm na stereo cinc kabal i tako spojim liniju na USB ZVUCNU KARTICU, e sad bi u isto vreme da spojim i ove moje zvucnike koji su mi na kompu trenutno pa da mi linija i oni rade u isto vreme! Jel me razumes?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pa ubodi u slobodne 3.5mm konektore u USB kartice izlaz od zvucnika i to je to, rekao si da je USB 5.1 kartica, onda treba da ima 4 rupe 3.5mm, ako je to prava 5.1 kartica, ako je simulacija, onda imas samo dve rupe, jedna stereo i jedna mic.
ustvari trebao si kupiti stereo razdelnik, on je 3.5mm male (muski) i ide na izlaz i zvucne, a on ima dodatno dva stereo izlaza (rupe), da mozes prikljuciti 2 stereo uredjaja:
3.5mm_stereo_splitter_gold.jpg

ili jos bolje:
3_5mmStereoPlug_to_2_Skts.jpg

ali ono sto mi nije jasno, tvoja ploca ima pravi 5.1 system, a kupio si USB audio karticu, sta ce ti ona, kada bukvalno imas 2 stereo izlaza preko 7.1 systema iz integruse (zeleni, narandzasti, crni i sivi izlazi na ploci), koji se veoma lako podesavaju u audio manager-u, tj, software-u za zvucnu Realtek-a.
dakle postavi da ti kartica radio kao stereo i onda mozes svaki izlaz koristiti posebno kao stereo izlaz, zeleni je po default-u stereo, narandzasti i sivi su rear i front (Software ce sam simulirati stereo) i crni je woofer, dakle, zeleni povezi sa linijom, a narandzsti povezi sa zvucnicima od kompa, samo ja neznam jel imas 5.1 sistem na kompu, 2.1 ili klasican stereo?
Slabo si objasnio sta imas i sta hoces brate, budi detaljniji, otkuda ja odavde znam sta ti imas zakaceno na komp?
 
Natrag
Top