Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sta reci, kakvu posluku porati, hehehe, lepo te je neko nabedio, svaka mu cast, da sa G41 plocom klokujes i7-4770K na 5Ghz, hehehe, dobro si me nasmejao, da si iole pratio review za tu plocu znao bi nesto....
Drugo, nadovezao sam se na tvoj post da je i7-4770K mnogo bolji od i5-4670K za game, a CPU koji sam napisao bi odlicno isao uz game, msm dati skoro 300 evra za CPU da bi se igrao je neozbiljno, naravno to je tvoja stvar.
Ja nemam i5, i ne hvalim ga i da ga imam, vec dajem objektivno objasnjenje da je bespotrebno kupovati i7 za igre, i da su smesne razlike u igrama, takoreci, poenta kod novih integrisanih kontrolera CPU-a je u stvari da nemaju nikakve veze sa externom grafikom, niti utice na brzinu grafike, jer CPU se nece opteretiti ni 30%, sve ide na grafiku, pogotovo, ako ides na nVidia (CUDA program).
GPU integrisan u CPU je smesan za game u pravom smislu te reci, ko jos igra u Full HD sa max. settings na integrusi?
Vidi se da nisi imao I7 ni kom obliku, kao sto sam opisao, igrati veoma zahtevnu igru na npr Radeon 6950 sa i7-3770K, opterecenje istog je jedva 50%, a poenta svega je da su sva jezgra sukcesivno opterecena.
Kazes da nije bitan RAM, pa dobro, onda je Intel dzabe pravio memorijski kontroler na 1866Mhz po tebi, a takav je i na Ivy i na Haswell.
Z77 nije zastareo, odakle ti takva ideja, to sto je stariji, ne znaci da vise nije aktuelan, pogotovo sada kada su ljudi provalili da se Haswell ocajno klokuje.
Sledece godine ide Broadwell, znas li nesto o tome....hoce li biti BGA ili LGA socket kao sto je Intel najavio?
SSD je mnogo brzi od HDD, i to je definitivno resenje uskog grla, Baracuda, hehehehe, ultra baracuda....
Nego daj ti taj bench da vidimo koliko je ta 7870 bolja od GTX 760, ali idi na game-debate.com, pa napravi uporedne testove ovih karti i pusti ovde, naravno, stavi grafike koje smo pisali ovde....
Sve najbolje brate, nadam se da ces na vreme promeniti misljenje, inace ode 100 evra dzabe na klokovanje (kojeg nece ni biti u pravom smislu na 5Ghz), mnogo bolje bi prosao sa Z77 MPower, koja je 160 evra i sa i7-3770K, na toj ploci sam ga licno klokovao na 5Ghz sa drugarom i uz razne testove i igranje (njegov komp), to se vec slaze, savetujem ti da obratis paznju na naponsku sekciju ploce, pogotovo za OC.
Sa Radeon HD 6950 nije bilo igre ispod 50 fps-a sve na ultra, zauzece CPU-a oko 40-50%, plus video render x264 kao test, sta vise da kazem, osim da je to max. sto moze da radi neki racunar, naravno sa SSD Kingston 128GB 3K serijom i 8GB Kingston HyperX Beast na 1866Mhz, iskljucen page file na Win 8 Pro x64, definitivno nije bilo nista osim suvih testova Prime-a i Cinebench-a da ga optereti u Full-u na 5Ghz, temp do 92*C na vodi H100.
Napajanje koje to gura je Chieftec 650W 80%....i to se solidno greje.
Sinoc forum nije radio kako treba, od jednom je izbacio da server nije dostupan, zato je postovao 3 puta, izvinjavam se.
To je to od mene, zeleo bih da se jos neko prikaci na temu, ovako nije interesantno, izgleda kao nabedjivanje dve budale, a ne prava diskusija, nazalost.....
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Hardware Help Desk - pitanja, pomoć, info

Naime, nedavno sam kupio ovu konfiguraciju, ASUS M5A97-R2.0,AMD FX6100,ATI RADEON 6790 1GB DDR5 256 bit, 8GB XYPER X BLUE i 2GB XYPER X BLACK, i POWER LC 600-H i 500 GB HDD ne znam tacno koji... (napajanje,HDD i 2 gb RAM su stari)

Imam problem sa gasenjem kompa!Kada mi je majstor sklopio masinu ubacio mi je WIN7 HP 64 bit. na moje insistiranje i komp je radio perfektno!Medjutim posle nedelju-dve mi se samo ugasio i ja mislio nestalo struje na blic i ponovo ga upalim! posle dan-dva mi se to isto desi i skontam da nije do struje nego se sam gasi! Znaci radim sve na njemu normalno i onda odjednom mi se ugasi kao da je nestalo struje. Posle minut dva on mi se sam upali i izbaci mi crni ekran ono gde pise start windows normaly i kad stisnem to on se upali normalno i radi super... Medjutim to mi se desilo par puta zaredom i ja srusim sistem i ubacim WIN 7 ultimate 64 bit. I posle toga je sve bilo OK jedno mesec dana i danas mi se to ponovo pocelo desavati! Komp mi nije radio ceo dan i malopre kad sam ga upalio posle 20 minuta mi se ugasio! Prvo sam mislio da je nestalo struje, ali sam video da na razvodniku USB gori lampica i skontao da mi se ponovo pocelo isto desavati!
PITAJTE STA GOD VAS INTERESUJE-HIIIIIIITNOOOOOOOO MI TREBA POMOC!

POMAGAJTE DRUGOVI!:stupid:
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
To cu i uraditi -.-
Vec 5 dana se mucim oko ovoga ... samo je problem sto moram nekome da nosim ne znam kako da dignem nov system ... imal neki nacin da to naucim imal neki tutorial ili nesto ?

Skini program Power iso i sa nji napravi butbilni disk!

Neki win 7 skini odavde sa foruma!
Kod:
http://serbianforum.org/programi/51335-windows-7-a.html

Ovo ti je direktan downloud!
Kod:
http://techdows.com/2011/07/download-windows-7-integrated-with-sp1-iso-official-direct-download-links.html
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja sumnjam na BSOD, u stvari on se restartovao, moras znati da zavisno od podesavanja kernel dump-a zavisi koliko mu vremena treba da se restartuje.
Drugo zasto si dizao sistem bezveze, svi misle da je Ultimate "najbolji i najbrzi", ali to zaista nema veze sa doticnim problemima.
Skini WhoCrashed odavde:
Kod:
http://www.resplendence.com/downloads
Zatim idi na desni klik My Computer, odaberi Properties, idi na tab Advanced, u njemu idi na dnu gde pise Startup & Recovery i klik na Settings, u Settings odcheckiraj Automatically Restart, a pod Write Debugging Information iz padajuceg odaberi Complete memory Dump.
Problem mogu da prave i te neuparene memorije, karakteristike RAM-a nisu iste, i to hoce da pravi problem, ali u svakom slucaju instaliraj WhoCrashed, zatim idi na Analyze i ovde iskopiraj sve bug check errors (memory dumps), koje ti bude prikazao.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Ja sumnjam na BSOD, u stvari on se restartovao, moras znati da zavisno od podesavanja kernel dump-a zavisi koliko mu vremena treba da se restartuje.
Drugo zasto si dizao sistem bezveze, svi misle da je Ultimate "najbolji i najbrzi", ali to zaista nema veze sa doticnim problemima.
Skini WhoCrashed odavde:
Kod:
http://www.resplendence.com/downloads
Zatim idi na desni klik My Computer, odaberi Properties, idi na tab Advanced, u njemu idi na dnu gde pise Startup & Recovery i klik na Settings, u Settings odcheckiraj Automatically Restart, a pod Write Debugging Information iz padajuceg odaberi Complete memory Dump.
Problem mogu da prave i te neuparene memorije, karakteristike RAM-a nisu iste, i to hoce da pravi problem, ali u svakom slucaju instaliraj WhoCrashed, zatim idi na Analyze i ovde iskopiraj sve bug check errors (memory dumps), koje ti bude prikazao.

"a pod Write Debugging Information iz padajuceg odaberi Complete memory Dump", imam samo none, kernel memory dump i small memory dump (128KB)
i sa ovom programom ne mogu da analiziram jer kad stisnem analyze on mi izbaci "Please scroll down the informaton window to read the report"
Sve sam iscitao otvorio i kad god stisnem analyze on mi izbaci to!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako ne razumes Engleski (u ovom slucaju pop-up interaktivni prozor), onda prepises to u Google translate i prevedes znacenje poruke.
A poruka glasi, "Skrolujte na dole i procitajte izvestaj u informacionom prozoru".
Dakle skroluj misem nanize i pogledaj taj izvestaj, odaberi Kernel memory dump.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Ako ne razumes Engleski (u ovom slucaju pop-up interaktivni prozor), onda prepises to u Google translate i prevedes znacenje poruke.
A poruka glasi, "Skrolujte na dole i procitajte izvestaj u informacionom prozoru".
Dakle skroluj misem nanize i pogledaj taj izvestaj, odaberi Kernel memory dump.

Ma razumeo sam to samo sto sam taliban mislio da on mora da ocitava nesto,skenira neko odredjeno vreme pa sam mislio da treba nesto sa programom da se uradi! :):angfdl:

Pise mi da nije nasao nista!
Sta sad raditi? Stavio sam i ono na kernel tj. bilo je na kernelu!
 
Natrag
Top