Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Nisi rekao najbitniju stvar, a to je model maticne ploce?
Drugo, ako budes dizao win 7, digni Home Premium, msm da je bespotrebno na bilo kojok kucnoj konfiguraciji instalirati Ultimate, za takav OS mora postojati razlog, ako je vec potreban zahtevan OS, onda bolje Server 2008, on u svojoj x64 ediciji podrzava do 2TB RAM-a, dok Win 7 Ult. 192GB.
Ako neces da se zezas ga gasenjem odredjenih servisa i procesa da bi imao Ultimate, onda mozes i njega, samo sto?; na toj masini bi legao idealno Home Basic ili Premium, sve preko je bespotrebno.
2GB je sasvim dovoljno RAM-a za svakodnevnu upotrebu, za novije igre nemas komp, tako da ti je sve jedno, upgrade se ne isplati, zato je najbolje da kazes koja je ploca, jer ulagati novac u star komp, sada nema adekvatnu primenu, mogao bi lepo da radi i sa jos 1GB RAM-a, da se dotegne malo, hehe
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ne moras cak ni da dizes sistem, mozes uzeti Live CD XP ili win 7 i prebaciti podatke sa njega u drugi HDD ili externi HDD, zavisno koliko imas bitnih podataka, posle dizi sistem.
Za XP live CD bitno je da imas barem 256MB RAM-a, za Win 7 min 512MB, preporuceno i vise
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Meni se to desavalo na laptopu kada sam instalirao Windows 8. Desavalo se da se pri ukljucenju laptopa, ladica DVD-a otvori iz nepoznatog razloga. Kod tebe je mozda neki mehanicki problem.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pa komp ti moze kociti iz vise razloga:
1. Pun je virusa i ostalog smeca koje usporava rad operativnog sistema.
2. Pun je prasine koja ne dozvoljava komponentama da se halade kako treba.
3. Problem sa nekom komponentom (Hard disk ti je mozda zreo za mjenjanje).
Nov racunar ne moras kupovati ako ti ovaj dobro sluzi.
Rjesenje je da provjeris temperature ovim programom
Kod:
[url=http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.23-setup.exe]CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reporting[/url]
Uslikaj i posalji u komentar.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Mozes probat ovako bios default settings /zameni kablobe sto su ustekani u DVD (power cabl) /ocisti prasinu /proveri dugme da nije zaglavito/skaniraj viruse/iskljuci autoplay/izbrisi program sto je installisan za dvd /update driver/popravi reg/delete the drive i instalisi nanovo/proveri dali imas u procesu acrotray in task manager(virus)/
Neverujem da je mehanika nebi se otvaro prije da je virus
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Premalo je podataka,kada se koci?kako?Koja je maticna ploca?Naspram ovih podataka savet je :detaljno ciscenje kucista i komponenti,zamena termalne paste,podmazivanje ili zamena ventilatora,ciscenje sistema programima ccleaner,auslogicboost,advansed sistemcare.Iskljucivanje startup programa,skeniranje malverbytesom,defragmentacija diska ili reinstal operativnog sistema,skeniranje harda na bad sectore,memtest....pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ja sam imao slican slucaj, ali razlog je bio zastareli firmware, idi na sajt proizvodjaca DVD uredjaja i skini za taj model firmware, pre instalacije firmware-a procitaj uputstvo o flash-ovanju istog
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Motherboard ---------------------------------------------------------------


[Computer]
Computer Brand Name: VIA KT600-8237
[Motherboard]
Motherboard Model:
Motherboard Chipset: VIA KT600 + VT8237(R)
Motherboard Slots: 5xPCI, 1xAGP v3.5
Evo iz ovoga se mozda moze videti koja je maticna,a sto se kompa tice koristio bi ga za neke programe manje zahtevne,internet i office.Mada komp jeste star ali i dalje radi dobro pa sam mislio da ga unapredim malo.... ;)
 
Natrag
Top