Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Moja iskustva pokazuju da na toj konfiguraciji sa 2giga RAM - a lepo radi 32 bitni WIN 7 ultimate.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ako imaš važnih podataka na disku ne pali računar dok ne ubaciš drugi disk i sa nega podigneš računar. Postupak je sledeći. Ukini, isključi napajanje ovom disku koji pravi problem. Ubaci novi disk, na drugi priključak napajanja, poveži ga na ploču, pokreni računar i instaliraj OS. sve vreme tog procesa stari disk je isključen. Kad je završena instalacija novog OS pripremi folder za kopiranje sadržaja starog diska.Na računaru koji je ugašen priključi napajanje na stari disk. Uđi u bios i namesti dve stvari: da boot disk bude novi disk, i privremeno isključi SMART opciju. Podigni računar i ukoliko vidi stari disk momentalno počni kopiranje podataka. Fora je da ne obeležiš sve nego da kopiraš u segmentima. Kriterijum je važnost podataka. Podsečam, sve programe instalacije, igrice možeš pronaći i instalirati ponovo. Dokumenta, fotke, grafike koje si radio sam, i slično što je apsolutni original, treba da kopiraš prvo. Posle ostalo. Što se količine podataka koje ćeš moći spasti svi scenariji su mogući - od nula do veoma visokog procenta.
Kad završiš to presnimavanje i uveriš se da su najvažniji podaci sačuvani - pređi na potpuno formatiranje starog diska. Ubi mu sve particije, uradi puno formatiranje celog diska kao jedne particije i ako to uspe - vidi koliko je bad sektora našao i popravio program tokom formatiranja. Uđi u bios uključi smart i vidi kako će se ponašati računar. Ako prihvati stari disk, eventualno ga možeš koristiti za neke jako privremene stvari, recimo snimke odloženog gledanja TV programa, za filmove koje ćeš samo pogledati i brisati bla bla. Pri tome imaj u vidu da je gotovo sigurno da će se bed sektori vremenom ponovo pojaviti. Lično bih kod pojave novih, ponovnih bad sektora potpuno izbacio disk iz upotrebe.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
WIN 7 ultimate kod mene uzima 550Mb i 29 u procesu kad ga pokrenem
Samo proveri dali tvoj podrzava 2Gb i mozda ces morat uradit overclocking cpu
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Moj savjet ti je da ostanes na XP jer i kad stavis Win7 na tu konfiguraciju mozda mozes da ga koristis za Office i surfanje netom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Hvala svima na isrpnim odgovorima,ja cu probati Windows 7 pa lako mi je da se vratim na XP,pretezno hocu da ga zamenim zbog toga sto ce sigurnosna podrska za XP da istekne 2014 godine,onda ce svi fajlovi biti vise izlozeni rizkiku,a i 7-ca mi se puno svidja.... :D
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Hvala svima na isrpnim odgovorima,ja cu probati Windows 7 pa lako mi je da se vratim na XP,pretezno hocu da ga zamenim zbog toga sto ce sigurnosna podrska za XP da istekne 2014 godine,onda ce svi fajlovi biti vise izlozeni rizkiku,a i 7-ca mi se puno svidja.... :D
Uradis jednostavan dual boot. Nemoras brisat XP-a.Samo napravis na drugoj particiji.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Lepo ti kaze jovica333 uradi dual boot i imas dva OS-a,a za Win XP govore vise od godinu dana da ga gase,a napravili su servi pack3 i svi apdejti rade normalno.Nece Microsoft tako lako ugasiti nesto sto se jos uvek dosta koristi.
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
2
Potreban mi je savet

Zdravo... imam problem sa kompjuterom sporo radi koci pa moram da ga cesto resetujem kompjuter je Sistem Microsoft Windows Professional version 2002 Service Pack 3 Registered to:pSC76487-640-5536995-23326 Computer:AMD Athlon (tm)XP2400+ 2.00GHz,1.46GB RAM Full computer name: PSC-BFFC3BFAOCO. Da li se moze nesto uraditi ili da vidim da kupujem nov komp? unapred hvala
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.407
"dwd rom" sam se otvara i zatvara

Pitanje za one koji mogu konkretno da odgovore.
Desava se da se dwd rom sam otvara i zatvara a da pritom nista na kompjuteru ne diram znaci sam od sebe.Pomislio sam da je do ostecenja drajvera pa pokusao obnoviti i nije pomoglo_Onda sam skroz na novo uradio sistem Windows 7 Ultimate i opet se ponavlja isto.Evo jedan dan tj od juce ne otvara se vise e sad ne znam sta bi moglo da bude.Ako neko ima iskustva sa ovakvim problemom zamlio bih da ostavi komentar.Hvala za pomoc u pronalzenju rjesenja.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Probaj to dugme za otvaranje DVD Rooma da cackas vise puta,i meni se to desavalo na novom i Ja sam tako resio problem,sigurno je do tog kontakta.Probaj nista ne mozes da pokvaris,a mozes i da ugasis komjuter i da cackas dugme vise puta.pa posle probaj upali pa cemo videti da li ima efekta.Kazem ti kod mene je uspelo.
 
Natrag
Top