Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Ako odgovara slot na maticnoj onda ce sigurno dobro raditi,ne kao novi ddr3,ali dovoljno dobri,ako ne igras neke zahtevne igrice.A sto se tice 2 rama najbolje bi bilo da su iste marke i onda ce biti sve u redu.Mogu oni biti i razlicite marke,a iste jacine,ali nekada mogu praviti problem u brzini,a ne mora uvek tako biti.Tako probaj niste neces izgubiti.Akada dodjes do nekih para i odlucis ti kupi bolju plocu i ddr3
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
a sad mi je krivo,nisam bio informisan dovoljno,kod nas je ddr3 memorija duplo jeftinija od ddr2,a ima sam jednu sa dd3 memorijom,al sam konto brza memorija pa je i skuplja,al evo ti cijene kod nas, ddr2 - oko12e u prosjeku, a ddr3 oko7e u prosjeku.govorim o 1gb modulima polovnim ista stvar je i sa novim.
ista stvar je bila na prelazu ddr1 na ddr2, kod nas je ddr1 memorija doskora bila skuplja od ddr2 a novu ddr1 tesko je bilo naci.sad je cijena ddr1 i ddr2 skoro pa ista,al jako tesko je naci ddr1 memoriju novu
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Kod nas je kontra ddr1iddr2 su skuplje od ddr3,valjda racunaju to izlazi iz upotrebe pa daj da prodamo.Ali su ovi ddr3 za novije kompove i sigurno su brzi,ali ako si vec uzeo starij plocu i ona ce raditi dovoljno brzo sem zko ne igras neke zahtevnije igrice,to sam ti vec rekao,da ne budem dosacan,Ja imam Dva stapa od po 2Gb i radi mi bez probltma i nekakvog zastajkivanja,a dosta sam na netu i nemam nikakvog kocenja ili bilo kakvog problema.Zato uklopi ti to dol ne dodjes do nemih para pa uzmi noviju konfiguraciju,ali sisaj sa ovom dok esto ne ode i budi miran.Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Ne bi bilo lose da ti njega probas na nekom drugom racunaru,kod nekog kolege ili prijatelja pa ces onda videti da li je ispravan,ako radi onda moras proveriti kablove,a ako ne radi onda te ti ljudi u prodavnici lazu da je dobar,Svega danas ima i iskoristi garanciju i uzmi drugi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Mom poznaniku su za 1TB tražili 300e, o njihovom trošku organizuju i preuzimanje diska i vraćanje (bez obzira na grad).

Inače, u njegovom slučaju se radi o SATA disku u fioci, koji mu je bio stalno uključen (da sam to znao, ranije bih mu rekao da takve varijante nisu za stalni rad, već samo za backup i da eventualno sortiraš i središ podatke (tipa sat-dva), osim ako si u dobro rashlađenoj prostoriji ili ako je u pitanju fioka sa ventilatorom).


Inače, meni je WD Passport od 160GB nakon gotovo 5 godina besprekornog svakodnevnog rada zeznuo nedavno par foldera sa fotografijama. U jednom folderu 80% fotki nije bilo čitljivo sa diska (dakle, mogu da se prekopiraju fajlovi, ali se ne mogu otvoriti kao slike), ali kad ih prekopiram na komp bude sve u redu. Kad ih opet vratim na njega, ista priča samo ne budu baš iste fotke. Drugi podaci svi OK.
Na kraju kad sam ga skenirao i sredio navodno neke probleme sa tabelama (cross-linked files i još štošta), naizgled sve bilo u redu, da bi se posle mesec dana ponovilo.
Panično sam kupio novi eksterni od 1TB (sa gumom i sl. jer su zanemarljivo skuplji, a navodno testirani i pola sata pod vodom itd.) jer mi je drugi eksterni sa fiokom od 1TB bio praktično pun, a i trebao mi je eksterni za svakodnevni rad pošto radim na 3-4 računara (posao, kuća, laptop itd.).
I kad sam sklonio sve podatke i fotke sa tog WD od 160GB (u par foldera koje sam poslednje sređivao na njemu) opet mi se pojavilo dosta fotki koje ne mogu da se otvore, ali sreća te one nisu bile važne.

Dakle, disk se preskenira i sve je u redu, ali je očigledno negde brljavio samo sa fotkama (na kojima stoji datum da nisu menjane i sl.), jer sa ostalim podacima nije bilo problema.
Sad mi stoji prazan reformatiran, nemam vremena da se bakćem sa njim, ali je moguće da je ili zezao kabl (manje verovatno, jer bi javio grešku, mada nisam siguran da li te stvari mogu da se dogode ako se ne isključi dobro, a ne sećam se da li je bila uključena opcija quick-removal) ili je neka logika u njemu otišla jer je dva puta bio ispušten (jednom bezazleno pre više od godinu dana, a drugi put pre dva meseca u hotelu sam zaboravio da je na ćebetu pa kad sam naglo povukao ćebe odleteo je pola metra uvis i tresnuo o pod, mada je posle radio bez problema).


U principu, čim vam se desi bilo šta što ne treba (ispustite disk na pod, dođe do strujnog udara kad je uključen itd.), sve važne podatke sklonite na drugi medijum (ili drugi hard disk ili na DVD-ove).
I držite bar jednu kopiju tih važnih podataka na drugom uređaju ili narezanu na DVD-ove.

One manje važne stvari ako stradaju zaboravite, računajte da to nije ništa u odnosu na situaciju kada bi npr. kometa zveknula Zemlju i kada bi SVI PODACI ikada napravljeni nestali - da ne pominjem da bi nestao i živi svet uključujući ljude, ali to valjda nije tako bitno kao PODACI ;)
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Najbolji su mi sto imaju Power saving mode ECO Manager sam se iskljuci kad se ne koristi nijedan takav mi nije dosad otiso od pada ili bilo kako a ovi sto stalno rade od malo jaceg potresa odu osetljivi su u radu
ECO Manager mozes podesit posle koliko oces minuta da ode na spavanje kad oces da ga koristis ukljuci se
Podatke ne drzim samo na 2 hdd vec i na google drive i slicnim sajtovima
Bufalo hdd su mi se najbolje pokazali neke imam ih 5 godina rade bez problema i uopste se necuju kad rade ali u oni izumiru sad su portable hdd u modi lagani brzi necujni jeftini usb 3.0 posebno novi SSD
DVD su izumrli a da ne pricam o kasetama nedavno sam bacio u smece sigurno 500 komada ne vredi ih cuvat odu kad tad i zauzimaju puno mesta i tesko se snaci sa njima kad trazim nesto ne mogu da pronadem
Sa tehnologijom je tesko biti u korako za dvadeset godina ce biti super mocni kompijuteri i necemo moci ni u WC bez njih:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Odlicno ako radi, barem ne moras da se cimas i RAM da menjas.
Kada budes hteo da je menjas, uzmi kao sto kaze jolemisa 2 modula u kit-u sa 4GB RAM-a na 800Mhz i cepaj.
Mogao si uzeti plocu sa Intelovim P45 chipset-om, jer on podrzava DDR3, medjutim ploca ne bi podrzala taj CPU (D925 radi samo na DDR2 memorijskom kontroleru), sto znaci da bi bukvalno sve morao da menjas.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znam to.nije htela da radi na mojoj memoriji ,nego uzeo sam od rodjaka 1modul od 2gb pc 6400 i radi na njoj,rodjaku sam dao moja dva modula sporija i dao mu nesto novaca ,jer njegova ploca radi na 553 i 667,tako da njegova ploca nemoze iskoristit taj ram.al radi lepo,otvoren mi je racunar ,pratim temperature,rad ,al za sad je sve ok.
radila je na starom sistemu al je glavilo jako puno i neke grerske izbacivalo,reinstaliram sistem i sad je ok
hvala ti puno druze
 
Učlanjen(a)
25.08.2013
Poruka
2
Maticna ploca

Pozz,imam maticnu plocu msi 760gm-p21 fx pa bih hteo da zamenim procesor,pa dali moze ovaj procesor AMDCPU FM1 AMD Athlon™ II X4 Quad-Core 631, 2.60GHz/4MB BOX 32nm na ovu plocu?

HVALA UNAPRED!!
 
Natrag
Top