Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pa ako imas USB 2.0 port na tabletu mogao bi.Ali trebace ti mozda i neki softver zato.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pa nisi morao bas tu plocu da kupujes jbt, skupa je ona i sad, ne verujem da se moze naci ispod 50 evra i ima je smisla kupovati samo ako imas dobar CPU, grafiku u dobar RAM.
Ne znam sta ce ti ta ploca, jer da bi je iskoristio moras ubaciti dobar hardware, mogao sam ti naci polovnu plocu za LGA775, ima ih veoma dobrih do 30 evra.
Sto se tice CPU-a, imas takodje jevtinih do 20 evra, a bolji od tog D 925 za 50%, evo ti ovaj:
Kod:
http://www.kupindo.com/Procesori/14503737_Procesor-INTEL-Dual-Core-E2160-2x1-8ghz
Bolji a jevtiniji od tog, to sto radi na 1.8Ghz i ima manje cache-a nije rezultujuce, opet ce ovaj raditi brze i bolje, jer je novija arhitektura i ima bolju aplikacionu podrsku za Multithreading, ili jos bolje:
Kod:
http://www.kupindo.com/Procesori/13929033_Procesor-INTEL-Core-2-Duo-E4500-2x2-2ghz
Kod:
http://www.kupindo.com/Procesori/13912389_Intel-Pentium-Dual-Core-E5200-LGA775

Ti taj tvoj lagano mozes da prodas za 1500-2000 din i da kupis npr E5200, on je Wolfdale 45nm, lepo se klokuje, vec je na 2.5Ghz, i lako ces dostici na toj ploci sa boljim RAM-om iznad 3Ghz, realno vredi 2000 din, jer je bolji od tvog za vise od 50%, a i manji je potrosac od tvog.
Evo ploca sa podrskom za DDR3:
Kod:
http://www.kupindo.com/Maticne-ploce/14792881_MSI-G41m-p26
Sad je gotovo, kad si je vec kupio, sad vidi samo CPU da ubacis bolji i miran si, bio je na kupindu E8400 na prodaju za samo 4000 din, da si se javio ranije, mogao si odmah da napravis dil, ovako si dao dosta para na plocu, ustedeo bi barem da kupis odmah npr E5200 i taj tvoj D 925 presler livadis.
Sta je problem sa prethodnom plocom?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Sto se tice modela ploce, to je siri pojam, da bi znao detaljno koja je ploca u pitanju instaliraj AIDA64 i proveri, jer ima raznih modela sa tom verzijom ploce ms-7369.
Druga stvar, ne treba ti driver za DVD-RW, koji god sistem da imas od XP, pa do win 8, svi ce sami generistai driver.
E sad, da li se pojavio Wizard kada si ubacio taj samsung, dakle posle ubacivanja i podizanja sistema, treba da se pojavi Wizard za instalaciju driver-a, koji ce sistem sam na kraju generisati.
Treca stvar, jesi li pristupio BIOS-u, da vidis da li ga prepoznaje BIOS, to je najbitnija stvar, jer, ako ga BIOS ne prepoznaje, onda od instalacije uredjaja nema nista (nece se pojaviti nikakvo obavestenje o instalaciji uredjaja u sistem).
Teba proveriti u BIOS-u podesavanja za SATA, nisi naglasio da li je i HDD koji imas SATA, ti nForce chipset-ovi su bas problematicni i umeju da brljave, uglavnom BIOS zeza, pa bi bilo dobro flash-ovati BIOS poslednjom verzijom, stara je to ploca i tesko prepoznaje noviji periferni hardware, takodje moze pomoci resetovanje BIOS-a.
Ako imas Win 7, trebalo bi da postavis u BIOS pod Integrated peripherals u On-Chip SATA Controller, opcija RAID mode treba da bude AHCI (Advanced Host Contoller Interface), to je pravi SATA.
Takodje bi u Registry trebalo da nadjes ovaj key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\msahci
Sa desne strane registry editora, desni klik na Start i odaberes Modify, pod Value upises vrednost 0, OK i restrtuj racunar, zatim udji u BIOS/Integrted Peripherals, RAID mode i stavi AHCI, ako nece da boot-uje, vrati na IDE.
E sad, samo ploce sa nForce chispet-om koje imaju integrisan graficki chip, poseduju AHCI podrsku kroz SATA controller, u suprotnom, nista od ovog registry iznad.
Probaj prvo sa resetovanjem BIOS-a, udji u BIOS i proveri da li prepoznaje rezac.
Javi sta si uradio?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
to me sad buni, tablet ima usb 2.0 port . ali dali je tablet u mogucnosti da instalira u sebe drajver koji se nalazi u samom modemu
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ma razumem ja vas da ima bolje.al nisam spreman ulozit neki novac u racunar jer ga nekoristim max!internet, muzika poneka igrica i to je sve.stara ploca je crkla.samo vrti ventilatore i nista se nedesava.mada nije neka ploca bila vredela je oko 20e ispravna.ovu P5Q deluxe sam platio 40e,polovnu i imam jos garanciju godinu (garanciju proizvodjaca).msmda vredi te pare.imo sam i P5Q za 35e a ova deluxe bila 40 i dobio i racun i garanciju.
ovu konfiguraciju sam kupio jer trenutno mi netreba nista jace.to cu ja jedno po jedno menjat.a znam ja da ima bolje ali je to i skuplje
razmisljao sam o posve drugoj ploci i socketu. da mogu ubacit i3 ili neki i5 ili neki malo noviji socket da nekad posle imam mogucnost nadogradnje al jbg.nova ploca i cpu dobar kostaju.a meni tp netreba toliko jaka konfiguracija.jer lga 775 je relativno star socket i novi cpu danasnjice neizlaze na 775
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Tvoj modem verovatno ima program za instalisanje u unutrasnjoj memoriji za win xx OS ako je tablet Win xx OS nebi trebalo biti problema
Program koji je unutra je (.exe) za winxp instalaciju ako je tablet Android neces moci instalisati ili neki drugi OS
Kralju koji tablet racunar ima OS koji oces da kupis daj neku sliku i pitanje je da li telenor ima za sve vrste OS program za modem to bi bilo naj bolje da ih pitas
Ima i drugo resenje da na komp napravis Wifi Hotspot tako ces imati internet na obadva uredaja sa jednim usb modemom
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Darko plocu si kupio jevtino, ne znam kakva je situacija po pitanju hardware-a kod vas u Republici srpskoj (pise Lokacija: Derventa), ali ovde kod nas tu plocu ne mozes naci ispod 50-60 evra, P5Q vec mozes.
Ja sam ti nasao CPU-e, koji zaista nisu skupi, ako znas odnos dinara i evra, videces da najbolji E5200 ne kosta ni celih 20 evra.
Drugo, ne znam kako ce se taj RAM na 533Mhz uklopiti na tu plocu, po specifikacijama, moraces da OC-ujes na 667Mhz i da joj podignes latencije na 5-5-5-12(15), zavisno kako memorija podrzava promenu ucestanosti, posto je to obican Value RAM.
Podrzane memorije za plocu su samo od 667Mhz (PC2-5300) pa do 1066Mhz(PC2-8500).
Mozes da probas sa njom, ali nije sigurno da ce raditi, trebalo bi da probas sto pre, ako nece, onda idi tamo gde si kupio plocu, i zamoli ih da ti zamene taj modul uz neku minornu doplatu za neki RAM na 800Mhz, jer razlika u ceni nije skoro nikakva, a tebi ce znaciti.
Koliko RAM-a imas ukupno?
Ako imas samo taj 1GB, to je relativno malo za danasnje pojmove, osim ako ces dizati XP, jer na win 7 nema nekih udobnosti na malo RAM-a, pozzzz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2
Prepoznaje on njega i sve, ali neće da čita diskove (samo kao počne i onda stane, a ispravan je uređaj i kablovi), nije u tome problem, resetovao sam BIOS, ali opet isto. HDD je takođe SATA, ali kad promenim RAID mode u AHCI nećeda se upali računar.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
2 modula po 1GB,a znaci moguce da mi ploca nece raditi sa ovim ramom?
znaci sto se tice procesora core2duo su bolji nego ova generacija pentium D.nezavisno od GHz i kes memorije?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Sto se tice RAM-a, treba probati, mozda i prihvati takav RAM, ali u podrsci za plocu, nigde ne pise da podrzava module sporije od 667Mhz, cak i u podrsci za RAM nema nigde modula od 533Mhz, tebi je stara ploca podrzavala memorije do 667Mhz, dakle mogla je i slabije module.
Ali treba probati, ubaci CPU, instaliraj memoriju i grafiku i vidi kako ce se ponasati ploca, ako bude pistala ili prijavljivala gresku vezanu za memoriju, onda ih moras zameniti za brze module.
Naravno da je bolji Core2Duo ili Pentium Dual Core, novija je arhitektura, bolja podrska za Multithreading aplikacije i software, odnosno bolje iskoriscenje hardware-a za novije OS-e i programe.
 
Natrag
Top