Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Gigabyte je dobra firma, po kvalitetu je po mnogima i ispred Asusa. :)

Trebalo bi da sve prodje OK, ali normalno to niko ovako napamet ne moze da ti garantuje.

Kada budes kupovao graficku, moraces da uzmes neku koja ima tzv. single-slot kuler, jer ces u onim belim PCI slotovima imati ubacenu wireless i tv karte, pa nece biti mesta za graficku sa dual-slot hladjenjem. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
3
za ono cemu sluzi racunar definitivno INTEL a za igre verovatno AMD, ali kupi si neku dobru konzolu pa ce biti jos bolje...
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
nije mi to padalo na pamet,hvala sto si mi rekao da obratim paznju.od sledece nedelje najverovatnije idem u kupovinu...:)
ako slucajno naletis negde da ima 2gb rama za nekih 20-ak e javi :)
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Savitljivi ekran

Savitljivi ekran


Predstavnici kompanije LG Display saopštili su da je ta kompanija razvila savitljivi ekran od elektronskog papira, čije dimenzije približno odgovaraju veličini dnevnih novina, piše magazin "Mikro". Dimenzije ekrana su 25 x 40 cm, što znači da njegova dijagonala iznosi 47,2 cm. Debljina ekrana je svega 0,3 milimetara što omogućava da bude savitljiv.

samsung-amoled1-2.jpg


Istraživači u ovoj južnokorejskoj kompaniji su pronašli način da naprave savitljiv ekran tako što su upotrebili metalnu foliju, umesto standardne staklene podloge.

Predstavnici kompanije izjavili su da je ovaj ekran najveći do sada proizvedeni savitljivi ekran od elektronskog papira. Elektronski papir se već koristi u e-čitačima poput Amazonovog "Kindlea" i Sonyjevog "Readera".

Karakteriše ga visoki kontrast radi lakše čitljivosti, a oslanja se na ambijentalno svetlo, tako da se oči čitalaca ne naprežu tokom dužeg korišćenja. Uz to, napajanje je potrebno samo za promenu prikaza na ekranu, tako da uređaji sa e-papirom imaju baterije sa dugim vekom trajanja.

Istraživači u mnogim kompanijama tragaju za savitljivim e-papirom koji bi u budućnosti mogao da predstavlja osnovu za dnevne novine. Sadržaj bi se redovno osvežavao najnovijim vestima, štampanje i distribucija papirnog izdanja bi bili nepotrebni, a te buduće e-novine bi sadržale slike i video.

Predstavnici kompanije LG Display izjavili su da je početak masovne proizvodnje savitljivog elektronskog papira planiran za prvu polovinu ove godine. Finansijski detalji o novom ekranu nisu objavljeni.


Izvor: nadlanu.com
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Upravo zbog tog problema oko smestanja grafickih sa dual-slot kulerom bih ti savetovao da uzmes ovu plocu koja je skuplja mozda par stotina dinara, ali ima 3 PCI slota + PCI-E slotove, sto znaci da mozes da stavis dual-slot grafu i ostaju ti slobodni svi PCI slotovi jer izmedju desnog PCI slota i PCI-E slota za graficku imas mali crni PCI-E slot koji ce biti pokriven instalacijom graficke sa dual-slot kulerom.

GA-P31-ES3G (rev. 1.x) - GIGABYTE - Product - Motherboard - Overview

Sledeca stvar koju moras da obezbedis je kvalitetnije napajanje, pa tek onda neka graficka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Po mom misljenju, u vecini slucajeva kod kupaca je stvar ukusa. Svako ima svog fana, jedni hvale INTEL, drugi AMD... Kao sto je rekao DareVA, INTEL napravi godisnje trostruko vise procesora od AMD-a i zato se ljudi u svom ne znanju vise odluce za INTEL, cuju da vise proizvodi i da se bolje prodaje iako je skuplji od AMD-a. Par vas je navelo prije mene ono sto i ja smatram, a to je da ako uzimate procesor zbog igrica, tu je definitivno bolji AMD, a ako zbog programiranja i profesionalne obrade onda INTEL. Za razliku od INTELA, AMD je jeftiniji, manje se grije i manje trosi struju sto je i prednost za igrice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Puno hvala na trudu,mislim da cu da uzmem onu ASUS maticnu,8gb GEIL ram-a,procesor onaj AMD,a za graficku cu jos malo da razmislim



Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Ako ti treba za igrice AMD (phenom) je extra i za gro drugih stvari ali je kao procesor Intel stabilniji u radu narocito kada je recimo obrada video materijala u pitanju ali ukusi su razliciti tako da nema potrebe raspravljati .Znaci u zavisnosti od potreba izaberi sam
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Ako si spreman dati pare lepo kupis noko chiftek napajanje (najeftinije ti je 30e) ili cooler master i zavrsis posao. Ali minimalno 450w
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Hm,za tu cenu postoje geniusove drvene kutije 5.1 sistem sa solidnim performansama i poprilicnom snagom mislim da su negde oko 8.999 din,sto se tice muzike koju zelis slusati se vecinom bazira na klasicne instrumente a manje na elektronske!Tesko da ces naci obicne kompjuterske zvucnike za tu cenu koji su perodredjeni vise za klasiku,zvucnici ti nisu jedini problem naravno i izlaz zvucnih frekfencija i kvalitet kojim se emituje klasicna muzika i sl..znaci bitna je i zvucna karta kao i kablovi sve ima svoje naravno za perfekcioniste! Najednostavnija Preporuka kondezatorsko pojacalo+trosistemski monitorski zvucnici i bice ok ;-) oko 150 eura ;-)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top