Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Slažem se sa prijasnjim odgovorom znaci nemoj prelazit na amd ako si zadovoljan sa intelom imas dobrih quad-a na lga 775 socketu.

Sto se tice tvoje usporedbe i7 je najaci procesor ali zato je skup do bola.

A i nemožeš ti sad složit konfiguraciju koja ce 3 godine vrtit na high jer u racunalnom svjetu igrice su zahtjevnije iz dana u dan zato i izlaze nove serije svakih godinu dana normalno osim ako spojis 2. 5970 onda bi i deralo sve igre u razdoblju od nekuih 4 godine.

Sto se tice graficke ako ces uzimat uzmi ili 5850 ili 5870 jer sa slabijima neces moc sve vrtit barem od atia. Samo da kažem npr imas 5670 koja je dobra samo zbog dx11 a 4890 Vapor-x ju dere u svakom pogledu osim u dx11 koji jos nije pravo zastupljen na igrama.

Sto se tice maticne ako si bas jako zapeo za asusa evo ti jedna pa pogledaj
Kod:
http://www.asus.rs/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=654&l4=0&model=2116&modelmenu=1
Ali ako pare su problem onda gledaj da uzmes od asrocka jer su ploce jeftine a puno opcija i mogucnosti za nadogradnju.

Ovo sa napajanjem mislim da netrebas ali opet ovisi sta ces kupovat. Normalno ako mislis na cross ili sli morat ces promjenit napajanje ako mislis stavljat nove grafe u dual mode jer jednostavno napajanje je preslabo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
13
Kupi Logitech i sve si probleme resio, ja je imam 6 godina dva racunara sam izmenio ali ona ostaje a kada budem kupovao drugu ove godine samo Logitech, jesu skuplje ali se isplati....:hunter:
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Hteo bih ASUS jer kazu da su bolje od gigabyte,neki cak kazu da je svaka 2. gigabyte falicna.Ipak bi ja zeleo ASUS i maticnu i graficku.A graficku hocu nVidia,kazu da su za igre bolje,a i ATI sad imaju problema sa drajverima.Samo me interesuje da li je moguce da se stave dve nVIDIA graficke(znam da je to moguce sa ATI).Stavio bi dve od 1gb,ako je to ikako moguce.Ako imate neko bolji predlog...........A i ne bi zeleo da ulazem novac u ovaj komp jer je vec zastareo(ddr2,socket 775....)
Posto su INTEL procesori preskupi,sa AMD dobijem vise za ulozeni novac.Mislim da bi onaj procesor,neka maticna do 150eur sa DDR3 8gb memorijom,i dve nVIDIA grficke od 1gb terao sve igre u fullu u naredne 2-3 god.



Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
drugari,hvala vam puno sto ste se potrudili i pomogli mi sto se tice racunara...sastavio sam ovo http://img9.imageshack.us/img9/3553/komp3a.jpg + wireless i tv kartica

najveca frka mi je oko maticne jer sam do sada uvek koristio msi ili asus,a ovo je za mene nova firma.ipak se nadam da ce da bude sve kako treba i da ce koliko toliko izdrzati neko vreme.
RAM i graficka su mi jos uvek u razmatranju,jer moram jos malo da svrljam da nadjem neki RAM koji ce da bude jeftin,a koliko toliko ok,a posto maticna ima samo dva slota za memoriju stavicu jedan modul od 2gb da bi posle nadogradio sa jos jednim tako da rade kao dual chanel-koliko sam video ploca podrzava to.
sto se tice dobre graficke,resio sam da se strpim neko vreme da bi sakupio dovoljno para i da bi to bilo kako valja.

zanima me samo jos nesto,sta mislite o ovoj maticnoj i da li ce to sve da bude ok kada budem ubacio i wireless i tv karticu?
molim vas jos samo da cujem vase misljenje o ovome sto sam sklopio.. :D
HVALA VAM JOS JEDNOM STO STE SE POTRUDILI OKO MENE :clap:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Hteo bih ASUS jer kazu da su bolje od gigabyte,neki cak kazu da je svaka 2. gigabyte falicna.Ipak bi ja zeleo ASUS i maticnu i graficku.A graficku hocu nVidia,kazu da su za igre bolje,a i ATI sad imaju problema sa drajverima.Samo me interesuje da li je moguce da se stave dve nVIDIA graficke(znam da je to moguce sa ATI).Stavio bi dve od 1gb,ako je to ikako moguce.Ako imate neko bolji predlog...........A i ne bi zeleo da ulazem novac u ovaj komp jer je vec zastareo(ddr2,socket 775....)
Posto su INTEL procesori preskupi,sa AMD dobijem vise za ulozeni novac.Mislim da bi onaj procesor,neka maticna do 150eur sa DDR3 8gb memorijom,i dve nVIDIA grficke od 1gb terao sve igre u fullu u naredne 2-3 god.



Pozdrav!


Ovako ako ides na 2 nvidie ili 2 ati i još ako su 1gb mislim da ti ono napajanje nece bit dosta.

Ati grafe su imale probleme sa driverima ali ih vise nema instaliras jednostavno 9.12 verziju mislim da je to najnovija i bez ipo frke.

Ako planiras spajat grafe onda je moja preporuka 2 ati grafe jer sam cito na forumu da su stabinije u dual modu nego nvidine.

Sto se tice gigabyte-ovih ploca ove iz UD serije nema pogreske i ratid ce ti možda bolje od asusove a trazio sam i po netu i naso sam jednu ili 2 ploce asusove sa am3 socketom i te kostaju vise od 150e kolko si naveo.

A za 150e imas UD5 najjacu maticnu od gigabyta
Kod:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=3005&ProductName=GA-MA790FXT-UD5P
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
16
Zvucnici za komp

Dragi forumasi i poznavaoci dobrog zvuka,

treba da kupim zvucnike za komp i treba vasa pomoc. Naime, trebaju mi zvucnici koji dobro reprodukuju jazz, instrumentale i klasiku. Potrebe su iskljucivo za kucnu varijantu, to znaci za ozvucenje sobe od oko 20ak kvadrata. Cena - do ili oko 100 evrica.

Koliko sam se informisala preporuka su Altec Lansing, ali koji, sta znace oznake 2.1 ili 5.1....

Kakva je vasa preporuka?

Unapred hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
A sta mislite,da li je bolje da spajam dve od 1gb ili kupim jednu od 2gb?
Neznam,ipak sam pre za nVIDI-u,samo neznam kako bi radile dve nvidie,i kako se uopste to spaja,u koju graficku onda da ukljucim monitor.......
A i ne mora da bude striktno do 150eur,kompjuter ne kupujem svaki dan,pa cu da prikupim jos neki eur vise,ipak sam za ASUS,jer kazu da je ASUS kvalitetniji i da duze traje.

Sta kazete o ovoj: http://itsvet.com/proizvod/asus-crosshair-iii-formula/comp_comp_mboard/20/1365

ili ovoj: http://itsvet.com/proizvod/asus-m4a79t-deluxe/comp_comp_mboard/20/78

i el kod one prve neka greska,ili sam ja pogresno video,ili stvarno moze da se stavi makimalno 4gb rama?



Evo,sad sam na drugom sajtu video da je greska,podrzava 16gb

I kad izlazi USB 3.0,mozda bi mogao da sacekam da to izadje,pa onda da kupujem.




Sta kazete o ovoj konfiguraciji(ispravite sve sto mislite da ne valja):


Maticna: ASUS Crosshair III Formula
Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz 8MB
Ram: GEIL 4GB (2x2GB) 1333MHz DDR3 GV34GB1333C9DC
Graficka: to mi vi preporucite :D

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
2.1 je stereo sistem za slusanje muzike, dok je 5.1 sistem sa surond zvucnicim koji sluze za gledanje filmova.Najprostije.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Zbog muzike koju slusas ja bih ti preporucio neki Microlab model, mislim da su za jazz, instrumentale i klasiku bolji od Altec-a:

Microlab Art for the Ear
Microlab Art for the Ear

ITsvet.com :. Microlab SOLO-2 - Zvučnici - cena cene cenovnik cenovnici
ITsvet.com :. Microlab SOLO-6C - Zvučnici - cena cene cenovnik cenovnici

Solo 2 imaju malo jaci bas, i verujem da bi ti savrseno posluzili. :)

Za 100e mozes da kupis Solo 2 i uz to kvalitetnu zvucnu kartu, kao sto je npr. Asus Xonar DS, ona kosta oko 4000 din (pri tome je za stereo slusanje bolji izbor od Creative Audigy ili X-Fi Audio modela), ipak su ovo zvucnici kod kojih se oseca razlika izmedju integrisane i standardne zvucne karte. Licno bih se najverovatnije odlucio za tu kombinaciju. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Moj ti je savet da se ne mlatis sa 2 graficke, vec da sada uzmes jednu jacu nVidiju (GTX260/275), da se igras na njoj narednih ~ godinu dana, a da je zatim prodas i stavis GTX360, to je predstavnik nove generacije (pored GTX380) koja ce se pojaviti u martu i koja ce biti zaista vrlo mocna graficka. :)
A do tada ces vec promeniti napajanje za neko kvalitetnije.
A ako planiras da ubacujes 2 jace graficke (GTX260/275) trebace ti kvalitetno napajanje od ~750-800W, znaci jos nekih 10-15000 din, u zavisnosti za koje se odlucis.

Ako bas hoces Asusa, uzmi tu plocu, ali je to po meni preterivanje.

Opet ponavljam, bolje sada jedna jaca grafa, pa kasnije prodaja te i ubacivanje nove, nego dodavanje jos jedne takve koja ce kasnije vec biti zastarela.
 
Natrag
Top