Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
BCGroup laptopshop,laptopovi,notebook,laptop,racunari,notebook,toshiba,acer,canon,asus,msi
racunar 1.
Pakom PC B-200 OFFICIUM 1500, CEL DC E1500, G31,1GB DDR2, 320 GB SATAII, DVDRW, MIDI 450W - Pakom?konfiguracija
racunar 2.
gledao sam komponente,kada bi kupovao pa sam da sklapam ali posto moram da kupim bukvalno ceo nov racunar,cak i da sklapam ovako nesto kao sto je vec sklopljeno izlazi me skuplje.Jedino ako imas neku ideju sta moze da se sklopi a da ispadne bolje i jeftinije onda bi to bio pun pogodak...
imam tacno 180e za komp.
a sada sam video da ako dodam jos 3000 mogu da kupim graficku od 1gb uz prvi racunar.U velikoj sam dilemi i sa ne bas previse znanja.takodje mi je vazna i garancija,a sto se tice ove firme bc group,nemam pojma gde sve imaju servisere,pa me i to malo buni...
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Gledo sam malo djelove i stvarno izađe skuplje nisam mogao nikako da iskombiniram nesto jeftinije ali nista sad posto mislim da su i u 1. i u 2. kompu iste maticne onda nemožeš puno fulat.

Jedino sto bi ja napravio je usparo još para i kupio bolji komp recimo da imas 400e mogo bi kupit solidan komp i za godinu dana lagano mu nadogradit ono sto mislis da mu fali
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Ako biras izmedju te dve, prva je definitivno bolja, E3200 je osetno jaci procesor od E1500, G31/P31 ploce primaju maximalno 4GB RAM-a (a vec dobijas 2 za razliku od druge konfiguracije sa samo 1GB), ta ploca nije za quad procesor zbog slabije naponske jedinice (ne bih stavljao quad na nju bez obzira sto mozda u specifikacijama stoji da podrzava). E3200 je vrlo zahvalan za overklokovanje (uz box kuler ide na ~3.2-3.6GHz, uz neki bolji na 4GHz bez problema), ali je pitanje koliko ces moci da izvuces na toj ploci.
Posto nemas para za kupovinu iz komponenata, uzmi prvu konfiguraciju, a kasnije dodaj neku graficku kartu koja malo trosi, kao npr. Radeon HD4670 ili jos bolje HD5670, jer je to ipak kinesko napajanje i ne bih ga mnogo opterecivao.
Nemoj da se opterecujes time da graficka mora da ti ima 1GB memorije, to nije bitno kod jeftinijih modela. Bolje je da imas 512MB DDR3 nego 1GB DDR2. ;)

Savetujem ti da zaobidjes Pakom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
takodje mi je vazno da znam da li jos neki od ovih komp.-ova moze da se nadogradi,odgovara mi tih max 4gb ram,jer smatram da mi vise nece trebati,tako da posto trenutno ne mogu da skupim previse para imao sam u planu da uzmem neki od ova dva komp.-a pa da kasnije izvucem neku graficku,jos rama,drugi procesor i tako... ali ono nemam pojma koji bi bio bolji za kupovinu... jbg moram nekako da se snadjem samo za prelazni period jer mi treba racunar zbog ispita.
da li znaci da ako bi kasnije zamenio napajanje da bi mogao da stavim quad ili ne?
a sto se tice overclock-a, kako da znam koliko moze da izdrzi ploca da je ne bi izgoreo(ne daj boze samo mi jos to treba) :)
sta mislite da li cu sa nekom od te dve graficke,wireless karticom i tv karticom(te dve su mi ostale od starog komp.-a pa sam planirao da ih ugradim) previse da opteretim napajanje ?

hvala vam na dobrim savetima,svaka sitnica vaseg truda mi puno znaci...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Pa jel ti kazem koji je bolji? :)
Prvi.
Vidi se iz aviona. :)

Ali...

Postoji jedan potencijalni problem, a to je da li ti imas pravo da otvaras kuciste tog kompjutera dok je u garanciji, ili bi morao da ga nosis tamo gde ga kupis da ti ubace RAM ili graficku.
Jer kada ti kupis takav komp, ti dobijes garanciju na njega kao celinu, a ne pojedinacno na komponente.
Ali svakako se raspitaj u bcgroup o uslovima nadogradnje.

Ne brini se u vezi preopterecivanja napajanja, graficke koje sam naveo trose vrlo malo i nece biti problema sa njima uz TV kartu i wireless karticu.
Naravno, u nekoj daljoj buducnosti ne bi bilo lose da kupis kvalitetnije napajanje, ipak je to, po meni, osnova jednog sistema i ne bi trebalo da se podcenjuje. :)

Kad sam govorio o quad-u, mislio sam na kvalitet naponske jedinice na ploci koja snabdeva procesor strujom, a koja kod najjeftinijih ploca ipak nije dovoljno kvalitetna da bi opsluzivala quad.
Drugo napajanje bi bilo obavezno za quad, ali opet, ne savetujem ti da razmisljas o njemu na toj ploci.Koliko moze da izdrzi ploca.... Pa moze verovatno solidno, jer je taj E3200 mali potrosac, ali je pitanje da li ti u BIOS-u ploce imas potrebne stvari za overklok. Uglavnom, bez preterivanja, ako izvuces 3.2GHz budi zadovoljan.
Mnogo je bolje da ti to odradi neko ko se makar malo razume nego da to sam radis, ipak je neko makar minimalno iskustvo vrlo pozeljno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
LGA775 iG31 VGA, PCIe/DDR2/SATA2/LAN/5.1

da li je ova maticna bolja od one iz prvog posta,konfiguracija je ista kao prvi racunar samo malo skuplja za 2000,pa se nadam da jeste...:)
sada sto se tice overklokovanja probao sam to na starom komp-u i radilo je ok,jedino sto sam samo fsb mogao da povecam,nisam imao puno varijacija da isprobam :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Iz te oznake ploce se ne vidi ama bas nista konkretnije, tako da sam 99% siguran da nije nista bolja od one iz prvog kompa.
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
8
Ovo je pitanje kao i "Sta je bolje BMW ili Mercedes"..... Svaki proizvodjac ima svoje fanove, tako i ovde. Mnogo ljudi se i ne razume toliko u svet proizvodjaca procesora, tome i sluze ovakvi forumi, ko sta ne zna, da se raspita, procita i nauci nesto novo. I ja sam citajuci odgovore naucio nesto sto nisam znao. Istina je da AMD radi sa starijim tehnologijama od Intela, istina je i da Intel napravi godisnje cak i trostuko vise procesora od AMD-a, a ima i veci izbor modela narocito u nekom cenovnom rangu od preko 100 eura. Jedni su bolji u nekim oblastima od svojih konkurenata i obratno. Ali, ako racunar koristite za zabavu, igrice, filmove, muziku onda vam toplo preporucujem AMD, ako je situacija obrnuta i svoj racunar koristite za neke druge stvari, vise profesionalne, onda je bolji izbor Intel. Pozdrav svima!
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
150
Maticna i procesor-predlog za kupovinu

Zdravo,
Imam sledecu konfiguraciju:
Asus p5k pro
Asus ATI Serial 3870 512mb
Intel core 2 duo e7200 2.53Ghz

Hteo bih da zamenim procesor.Razmisljam da zamenim procesor i maticnu.Maticnu bih uzeo Asus i razmisljam o ovom procesoru ITsvet.com :. AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.40GHz 8MB - Procesor - cena cene cenovnik cenovnici
Na it svetu je 1.na listi.Ima 4x3.40GHz.Zanimam me da li je bolji ovaj procesor ili neki intel i7.Ja mislim da ce u naredne 2-3 godine da jede svaku igru na full detaljima,ispravite me ako gresim.Interesuje me i koju mi maticnu(asus)preporucujete uz ovaj procesor.
Zanimam me i da li ce moje napajanje chiftec 550w da izdrzi ovo za prvo vreme,a malo kasnije bih kupio i neku jacu graficku i napajanje.


Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
17
Da li si razmisljao o tome da samo zamenis svoj procesor za neki LGA775 Quad?
To te ne bi kostalo previse (pogotovo ako bi mogao da nadjes neki polovan za ~100-110e), uz prodaju tvog E7200.
i7 je u globalu jaci od tog Phenoma II (pogotovo kad se overklokuje), ali je za igre Phenom II X4 odlican izbor i sluzice te perfektno u naredne 2 godine, pa i jace.
Posto ostajes na DDR2 memoriji, dobar izbor medju Asus plocama je ASUS
M4A78-E, a nije skupa. Razmisli dobro o nekoj Gigabyte ploci, jako lepo su se pokazale, licno bih pre izabrao Gigabyte plocu nego Asus-a.
Chieftec ce to drzati bez problema, uopste nema potrebe da ga za sada menjas. :)

Da bi mogao da igras svaku igru na full detaljima i/ili u visokim rezolucijama potrebno je da imas sto jacu graficku, a procesor je na drugom mestu po vaznosti.
Kad budes mogao, zameni tu 3870 za nekog jaceg DX11 ATi-ja ili neku novu nVidiju iz jace srednje klase i miran si. :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top