Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
22
Ddr1 , ddr2 , ddr3 ?!

Pozdrav svima :)
Posto se slabo razumem u hardvere i sve te komponente ... U skorije vreme bi trebala da sredim komp :)
Inace imam ddr2 memoriju , ali moze li mi neko pomoci i reci za sta je konkretno dd2 memorija dobra ?
Cula sam , al ne znam koliko je to istina da je ddr1 dobar za net i surfovanje , a ddr2 za igrice ...
Vidim postoji i ddr3 ... Ako neko moze da mi za svaki posebno , ukratko objasni za sta je dobar i da li ja npr sa ddr2 mogu da predjem na ddr3 :)
Unapred hvala yes3
 
Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
22
Hehehehehehe.... ja sam za komp pravi "majstor kvarisa"
Secam se jednom davno pre 5-6 godina , napravila se ja pametna i kao ajde da pobrisem sve sa kompa sto mi ne treba ^^
Tako sam obrisala softver za zvuk ... I 2 sata sam se mislila zasto zvucnici ne rade ? Pa sam posle par sati ukapirala i instalirala opet sto sam na "intelektualan" nacin obrisala :D
A skoro , pre mesec dana , jurila sam da nabacim cd cs 1.6 ... I + sam se cimala u 7 ujutru da preuzmem cd , dodjem kuci instaliram , sve super , izbaci mi meni i vidim ja rezolucija cs-a ne valja .... Jako je mala bila , nzm tacno koje brojke ... Napravim se pametna pa u options i stavim neku rezoluciju koja je barem po brojkama bila veca od prethodne , taman ono sto mi je trebalo :D
Kad ono , odjednom sve crno ! Moj monitor nije podrzavao tu rezoluciju :vorred:
Pa sam res komp , medjutim na ekranu opet sve crno , pa sam cackala dugmice na monitoru i opet sve crno :(
Posle bezuspesnih metoda da vratim sve u normalu , u 8 ujutru zovem cika majstora i nosila sam kuciste do majstora ( pesaka ) jedno 5 kilometara :D
Posle tog skrnavljenja mojih ruku , odlucila sam da se ne pravim pametna i ne cackam ono sto ne znam , sad "malisa" radi u fullu :D
Ps valjda necu izbaksuzirati :S
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
desavalo mi se sve i svasta. uvek sam radoznao kada skinem nesto i treba da se ispita kako i zasto to tako radi a ne ovako. situacija je bilo razno raznih i kad bih poceo da nabrajam trebalo bi mi zaista mnogo prostora da sve navedem. medjutim najgore do sada sta sam uradio jeste kada sam instalirao pre jedno pet - sest godina (dok nisam imao internet) Norton i Kasperski anti virus. pa jedno tri dana sam se ubijao da svatim sta mi je sa kompom.
sve u svemu , covek se uci na svijim greskama mada bi bilo mnogo lepse kada bi se ucio na tudjim.
inace moji ukucani vole iz miloste da kazu da sam "majstor kvarisa" ali ovaj majstor sam i popravi svoje sra...
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
40
Svaka matična ploča podržava određene vrste memorije, pa prije nabavljanja bilo kakvog hardvera moraš biti upoznat sa tim. Dakle, koja ti je matična ploča?
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
...
Cula sam , al ne znam koliko je to istina da je ddr1 dobar za net i surfovanje , a ddr2 za igrice ...


haha ovo prvi put cujem.

Ovako sta planiras sređivat na kompu kupujes nove komponete i stavljas sve na maticnu koja je unutra ili mjenjas i maticnu a time i sve komponente unutra??

Sto se tice memorije dd1 je najstaija jos se zove i SDRR i ta je najslabija.

DDR2 je trenutno aktivna i najvise rasprostranjena trenutno i ona je 2 brza od ddr1 memorije dok je ddr3 brza od ddr2 ali ne nesto previse.

DDR1 radi na 400MHz opcenito
DDR2 radi na 800MHz-1066MHz opcenito
DDR3 radi na 1300MHz-1600MHz

Znaci sto veca frekvencija brzi rad memorije
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
1
Pomoč oko externog hdd

Kupio sam u lidlu externi hdd od 500gb ali kada ga spojim s kompom pokazuje mi da ima 10 gb unutra je navodno samsungov disk i nakon formatiranja isto pokazuje da ima 10gb. Pa ako ima netko da zna kako riješiti ovaj problem ja bi mu bio vrlo zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Kako da proverite da li monitor ima mrtve piksele ?

Kako da proverite da li monitor ima mrtve piksele ?





Odličan program za proveru ispravnost vašeg monitora. Uz pomoć ovog malog programa možete proveriti da li vaš LCD monitor ima mrtve/paralizovane piksele. U pitanju je program IsMyLcdOK.
Program je portabilan i ne treba mu nikakva instalacija, jednostavno preuzmete .zip paket, otpakujete ga i pokrenete mali program. Pošto je jako mali, možete ga nositi i na vašem USB disku.

Kada ga pokrenete, imate izbor od nekoliko testova sa bojama, a menjate ih tako što na tastaturi birate određene brojeve za određenu boju, što je i ispisano u samom programu. Takođe, postoji opcija i za “stres” tj. automatsku proveru svih boja i testova u nekoliko sekundi (bolno za oči). Program radi odlično na većini operativnih sistema, između ostalog na Windows 7, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows 2003, Windows XP, Windows 2000 i Windows 98.


Program je dostupan na engleskom i nemačkom jeziku i možete ga preuzeti ovde



Postupak za otvaranje programa:


prvi



drugi





Izvor: kako-da.blogspot
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Najbolje je da se obratis onome kod koga si ga kupio.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
To se zove "mačka u džaku".

Vrati ga.
 
Natrag
Top