Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato zapovjedi da se utvrdi grob do trećega dana da ne dođu kako učenici njegovi noću i da ga ne ukradu i ne kažu narodu: usta iz mrtvijeh; i biće pošljednja prijevara gora od prve. Matej 27, 64
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato prorokuj, i kaži im: ovako veli Gospod Gospod: evo, ja ću otvoriti grobove vaše, i izvešću vas iz grobova vaših, narode moj, i dovešću vas u zemlju Izrailjevu. Jez. 37, 12

 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Ako kažeš: "Nismo za to znali", ne razumije li onaj koji ispituje srca? I ne znade li onaj koji ti čuva dušu? I ne plaća li on svakomu po njegovim djelima?
Mudre izreke 24
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
On mi je dušu spasio od jame i život mi se veseli svjetlosti.`
Gle, sve to Bog je spreman učiniti do dva i do tri puta za čovjeka:
da dušu njegovu spasi od jame i da mu život svjetlošću obasja.
Job 33
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Gde idemo posle smrti?

Tamo gdje žudimo. Evo i ovdje, neki bismo ravno u raj, a neki žude za grobom i ništavilom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On mi je dušu spasio od jame i život mi se veseli svjetlosti.`
Gle, sve to Bog je spreman učiniti do dva i do tri puta za čovjeka:
da dušu njegovu spasi od jame i da mu život svjetlošću obasja.
Job 33

Zato prorokuj, i kaži im: ovako veli Gospod Gospod: evo, ja ću otvoriti grobove vaše, i izvešću vas iz grobova vaših, narode moj, i dovešću vas u zemlju Izrailjevu. Jez. 37, 12

Iz grobova izlaze ljudi tako piše i u SZ i u NZ.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Jahve je dio moj", veli mi duša, "i zato se u nj pouzdajem.
Tužaljke 3

Dusa nema usta da govori, vec ziv covek.
On je dusa koja slavi Boga i sve u njemu, razum i misli, emocije i osecanja..itd..

To je dusa, ziv covek sa svim unutrasnjim elementima.

"Jer neće grob tebe slaviti, neće te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se tvojoj istini.

Živi, živi, oni će te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu tvoju.
Gospod me spase, zato ćemo pjevati pjesme moje u domu Gospodnjem dok smo god živi" ( knjiga proroka Isaije 38. 18 - 20 )

"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je,
i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"
( Jeremija 9. 5 - 6 )
 
Natrag
Top