Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jovan 5,28 Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,--


Daniel 12,2 Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.--


-Isaija 26,19 Oživjeće mrtvi tvoji, i moje će mrtvo tijelo ustati. Probudite se, i pjevajte koji stanujete u prahu; jer je tvoja rosa rosa na travi, i zemlja će izmetnuti mrtvace.

Djela apostolska 2,27Jer mi nećeš ostaviti dušu u Podzemlju (grobu) ni dati da pravednik tvoj truleži ugleda.

A znamo da Isus nije ostavljen u grobu da strune.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako će raspadnuto tijelo čuti glas Sina Božijeg??? :)

Bog ce svojom silom podici coveka iz groba.
Kada bi covek pozvao nekog umrlog na groblju nista se ne bi dogodilo.

Bozji glas ima stvaralacku moc, jer biblija kaze "ON RECE I POSTADE, ZAPOVEDI I POKAZA SE"

Kada Isus bude izgovorio reci "USTANITE" i to bude praceno silom zivota, mrtvi ce ustati iz grobova.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Duše svoje očistivši u poslušanju istine Duhom za bratoljublje nedvolično, od čistog srca ljubite dobro jedan drugog,
Kao prerođeni ne od semena koje trune, nego od onog koje ne trune, rečju Živog Boga, koja ostaje doveka.
Jer je svako telo kao trava, i svaka slava čovečija kao cvet travni: osuši se trava, i cvet njen otpade;
Ali reč Gospodnja ostaje doveka. A ovo je reč što je objavljena među vama.

Prva saborna poslanica svetog apostola Petra
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nemas odgovore ni na jedan biblijski dokaz koji sam da u poslednjem komentaru, i nekoliko ranijih komentara, vec samo ponavljas svoju nebiblijsku dogmu.
Nisi se ni ti osvrnuo na stihove koje aam ja dao, vec ih zaobilazis u sirokom luku, odgovarajuci izokola. Tvoji stihovi iz drugih delova biblije ne opovrgavaju ono sto sam dao i necu na to da odgovaram. Uopste se nisi osvrnuo na stihove koje sam dao u kojima Pavle kaze da "izlazimo iz tela" nakon smrti!

Cemu zaobilazenje? Tripo se bar osvrnuo na te stihove, premda mu je odgovor bezveze, ali ti ih potpuno izbegavas.

Jasno je da vi odgovor na te stihove nemate i da vam smetaju!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uopste se nisi osvrnuo na stihove koje sam dao u kojima Pavle kaze da "izlazimo iz tela" nakon smrti!

Nema tog stiha na kojeg se neću osvrnuti, nijednog se ne bojim.

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

Da je Pavle mislio na to da ce njegova navodna dusa koja obitava u njemu odmah nakon smrti otici na nebo - to bi bilo kontradiktorno sa nekim njegovim drugim izjavama gdje on kaze da ce otici na nebo i primiti zivot vjecni tek nakon Hristovog drugog dolaska.

Hajde da vidimo sta on kaze o tome:


'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8 )

A kako je tebi MIre besmisleno kada sam dao stih gde Pavle kaže da pravedni nisu u telu, a misli da nisu u grehu.

Tvoj odg. je besmislen, jer si samo konstatovao nešto bez dokaza.

Ovo upotpunosti osporava vašu nauku da je Pavle izašao iz tela, tj. da je imao želju da izađe kao duh.

9. А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.



Evo je rekao Pavle živim ljudima da nisu u telu, stvarno ljudi mogu izaći iz tela.

Naravno ali iz greha.


ODNESEN DO TRECEG NEBA:

'''Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.
Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим" (2.Коринћанима 12,2)

Ovaj drugi tekst govori upravo o viziji gde je apostol Pavle koji u ovom tekstu govori o sebi - bio u vidjenju odnesen na trece nebo i tamo video odredjene stvari.
Kada Pavle kaze U TELU on tu misli na stvarno prenosenje u telu na nebo.
Za razliku od toga izraz OSIM TELA oznacava da nije odnesen u telu vec da je prosto imao viziju...nigde ne kaze da je njegova navodna dusa koja je izasla iz telabila odnesena na trece nebo.

Upravo sledeci tekst iz Jezekilja potvrdjuje ovo, da je Jezekilj bio prenesen u UTVARI a ne da je njegova navodna dusa bila prenesena.

Језекиљ, глава 8
1. А шесте године, шестог месеца, дана петог, кад сеђах у својој кући и старешине Јудине сеђаху преда мном, паде онде на ме рука Господа Господа.
2. И видех, а то облик на очи као огањ, од бедара Му доле беше огањ, а од бедара горе беше као светлост, као јака светлост.
3. И пружи као руку, и ухвати ме за косу на глави, и подиже ме дух међу небо и земљу, и однесе ме у Јерусалим у UTVARI Божјој на врата унутрашња која гледају на север, где стајаше идол од ревности, који дражи на ревност.
4. И гле, онде беше слава Бога Израиљевог на очи као она што је видех у пољу.

Ako uzmemo u obzir da su svi ovi ljudi izasli iz tela i bili preneseni na nebo - to znaci da su oni u tom trenutku umrli, a nakon tog dozivljaja oni su se vratili u telo i Bog je morao da ih vaskrsne.

Ovo je okultisticko ucenje koje podrazumeva vantelesna iskustva - takozvana astralna projekcija, u kojoj navodna dusa napusta telo a potom se u njega vraca...u svakom slucaju sa ovakvim tumacenjem postoje razliciti problemi koji se kose s biblijskim tumacenjem i njenim kontekstom o stanju coveka posle smrti.






 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bozji glas ima stvaralacku moc, jer biblija kaze "ON RECE I POSTADE, ZAPOVEDI I POKAZA SE

I ovde se vidi da vi ne verujete u vaskrsenje vec "ponovno stvaranje"! Bog ne stvara coveka ponovo, jer bi to onda bilo novo bice i drugi covek, on "podize vec postojeceg coveka u zivot"! A ne moze ga podignuti ako je stvarno umro!

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

To nije stih o kojem mi pricamo, to nije sa tog mesta u bibliji, tacno se vidi da vi taj deo sto sam dao ne citate, zato i odgovarate izokola..

A kako je tebi MIre besmisleno kada sam dao stih gde Pavle kaže da pravedni nisu u telu, a misli da nisu u grehu.

Nije besmislen stih koji si ti dao, nego je besmisleno da stihom sa drugog kraja biblije objasnjavas nesto sto se nalazi na suprotnom kraju! Pogotovo zato sto je jasno da Pavle ovde govori o "doslovnoj smrti tela!"

Dakle ti nisi osmotrio kontekst koji govori o "doslovnoj smrti tela", vec iskaces iz konteksta i objasnjavas mi to stihom sa drugog kraja biblije koji govori o "simbolicnoj smrti tela"!

Ti ignorises kontekst! Zato je sve sto si gore rekao besmisleno!

Tvoj odg. je besmislen, jer si samo konstatovao nešto bez dokaza.

Ja sam dokazao stihovima da je Pavle tu govorio o "doslovnoj smrti tela"! I ne mozes ti meni ignorisuci kontekst to povezivati sa "duhovnom smrti tela"

Izvini molim!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
ODNESEN DO TRECEG NEBA:

'''Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна) Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.
Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим" (2.Коринћанима 12,2)

Ovaj drugi tekst govori upravo o viziji gde je apostol Pavle koji u ovom tekstu govori o sebi - bio u vidjenju odnesen na trece nebo i tamo video odredjene stvari.

A vidi ovo - Да би однесен у рај, ...?!?!

Ne pravi Pavla lažovom. Pavao tvrdi da bi odnešen u raj, a ne da je imao viziju o raju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne pravi Pavla lažovom
Ne vredi, on ga pravi lazovom i kad kaze da Pavle nije govorio o "doslovnoj smrti tela"! A i malom detetu je jasno iz konteksta da jeste! I onda on prica da smo mi "formalisti"! Pa nismo mi formalisti nego su oni formalisti kad im odgovara a nisu kad im ne odgovara, onda im je sve simbolika!

42. И рече Исусу: Опомени ме се, Господе, кад дођеш у царство своје.
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.

Та реч (данас) је мени много помогла у ранијем учењу. Веома важна и силна реч. Углавном ми гледамо много у јуче или сутра, а Данас је најважније да глас Његов послушамо. Никако сутра.

Brate drago mi je sto te vidim, kako si?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije stih o kojem mi pricamo,

Ali itekako osporava tvoje objašnjenje stiha "izaći iz tela".

to nije sa tog mesta u bibliji,

Što je to bitno, po toj logici ispada da se o doktrinama govori samo na jednom mestu.

tacno se vidi da vi taj deo sto sam dao ne citate, zato i odgovarate izokola..

Pavle nije samog sebe osporavao kao ti, kako može da priča jedno u tom stihu, a drugo u drugom, znači da si ga izvrnuo.

Tumačenje stiha.

Nije besmislen stih koji si ti dao,

A ko je rekao da jeste?

nego je besmisleno da stihom sa drugog kraja biblije objasnjavas nesto sto se nalazi na suprotnom kraju!

Besmislen je tvoj arg. pa o suboti imamo nauku u celoj Bibliji, kako onda ne može ovde da bude ista nauka, isti način izražavanja.

Pogotovo zato sto je jasno da Pavle ovde govori o "doslovnoj smrti tela!"

Da je jasno onda bi ispalo da je Pavle rekao živim ljudima da nisu u telu, a svi znamo da im je rekao da ne budu u grehu.

Dakle nema izlaska čovečije ličnosti iz tela, nema zagorbnog života.

Dakle ti nisi osmotrio kontekst koji govori o "doslovnoj smrti tela",

Naravno da jesam, čim sam dao stih koji ima isti način izražavanja.

vec iskaces iz konteksta i objasnjavas mi to stihom sa drugog kraja biblije koji govori o "simbolicnoj smrti tela"!

A sada se prebacuješ na drugu temu, pošto ne možeš da osporiš moje dokaze da nema zagorbnog života, onda ti pokušavaš da meni pripišeš nešto o čemu uopšte nije tema.

Veoma si nepošten u razg.

Ti ignorises kontekst! Zato je sve sto si gore rekao besmisleno!

Ja sam drugim stihom dokazao kontekst stiha kojeg si ti dao.

Ja sam dokazao stihovima da je Pavle tu govorio o "doslovnoj smrti tela"!

Ali to ne dokazuje da će on nastaviti da živi kao duh.

ne mozes ti meni ignorisuci kontekst to povezivati sa "duhovnom smrti tela"

Ja dokazujem da on nije mislio da će izaći kao duh. I dokazao sam.
 
Natrag
Top