Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Amin, ovo je u bibliji upuceno pravoj Bozjoj crkvi, a to je Adventni narod, i to je naveci dokaz da ova crkva jeste Bozja, da je Bog poziva na bezuslovnu reformu, i da zeli da se kroz nju proslavi i objavi sebe svetu.
to ti tako mislis a ja mislim da je to Pravoslavna crkva i nema druge!ona je starija od tvoje crkve barem 2000g-na sta ces tako je to.
Ona je i kanonizirala bibliju koju danas citas!a menjate citate kako vam odgovara sinovi arija.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
e moj kolega
gdje si ti vidio i čuo da je kršćanin prihvatio Isusa Krista
a bježi od prihvaćanja Božjeg Zakona
pa to nije kršćanstvo nego formalizam
grešnik koji prihvaća Krista za Spasitelja prihvaća i Božji Zakon i svetkovanje subote
jer
taj grešnik mora djelima pokazati da zaista želi MILOST od Krista i oprost
a NEPOŠTIVANJEM Božjeg Zakona od Krista neče primiti ništa
neka se ne zavarava nitko

Ne, pred Bogom nisu pravedni slušatelji Zakona, nego - izvršitelji će Zakona biti opravdani.
Poslanica Rimljanima 1:13

Pa ti si stvarno laik!kad pises ovakve reci:gdje si ti vidio i čuo da je kršćanin prihvatio Isusa Krista.

Pa ako hriscanin nije prihvatio hrista onda on i nije hriscanin.Ali ne cudi me tvoja izjava jer si ti Jehic mada to ne priznajes od tuda i takvi citati,Ovo sam prvi put cuo da Hriscanin nesme da prizna Hrista a da bude Hriscanin?ti si bratko krejzi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nemoj se praviti pametan
evo ti primjer rimokatoličkog idolopokonstva
u toj zajednici NE priznaju Krista za spasitelja nego mariju, ona je kao veča od Krista
NE priznaju Boga Oca Jehovu, NE svetkuju subote
krštenje im je poljevanje djece vodom po glavi, a tvrde da su kršćani
ili
mislim da sjediš na ušima ako nisi čuo za takvo nazovikršćanstvo
a kakvih sve ima, bolje da ni neznamo
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nemamo svi svedocanstvo u sebi, da imamo svi bi danas bili jedinstveni u Hristu i njegovoj nauci, ali ceo Hriscanski svet je razjedinjen, jer uvek ima zadnju rec naspram Bozje.
Nije covek istina, vec Bog i njegova rec koju Duhom zapecacava u ljudsko srce.
Ako ne veruijemo Bogu i njegovoj reci i ne stavljamo ih na prvo mesto, vec je nasa uvek poslednja, onda smo u problemu, i istina je daleko od nas.
Resenje je da se ponizimo, i da od njega trazimo osvedocenje sta je istina.

Ja sam sa time nacisto, jer imam rec i imam svedocanstvo Duha Svetoga koji mi svedoci da imam istinu, ne 98 ili 99 % vec 100 % istine, i da ne postoji druga crkva koju on smatra svojom osim Adventnog naroda koji ima ovu istinu.

Adrian, iz srca ide sve, i Subota, i moral, i pravilan odnos prema fizickom zdravlju, jer Bog se brine kako za covekovo fizicko tako i duhovno zdravlje.
ajde bre materijalisti!ubijate decu po vasim bolnicama,(abort) a Bog rece Razmnozavajte se i napunite zemlju?

Prorok ladokejac,ahahahahahhaha.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
PA NISI MI ODGOVORIO KAKO TO DA ISUS U LUKI I JOVANU NE KAŽE TITULE VEĆ U NJEGOVO IME?!
smešno je u opšte komentarisati take zaključke da su apostoli usmeno pri razgovoru pričali o krštenju i ime Isusa a čin krštenja činili u trojičarstvo,tj. u titule. pa zar ti toliko ne možeš da vidiš dok čitaš dela apostola da svaki čuin krštenja upravo uživo je išao jasno u ime Isusa i nigde ni usmenog ni pismenog pomena trojstva od strane apostola ni Biblije. misliš da je vredno ovde terati take stvari mak na konac? i nauku apostola nazvati mojom izmišljotinom.kao da sam ovde postavio mesta u delima apostola iz svog nekog ličnog dnevnika a ne iz svetog Pisma!!
najposle ti ne shvataš niti imaš otrkiveno da bez imnena Isusa nema posinovljenja. misao da je čak isto krstiti se u ime ili u titule je čist promašaj i težak sotonski prevarantski namisao da pogubi mnoge duše a paklu i sudu. Isus u mateju insistira na imenu jednina tri titule a ne na tri titule! dakle na imenu je akcenat ,ime, jednina! ne množina. dakle sama jednina imena označava jednog Boga ne tri titule.

Smiri se bre malo MR! ti porices slova samog Gospoda (Matv 28:19?) to je sam Hrist izjavio znaci ko se god krsti u ime Oca i Sina i Sv Duha )je trojicar? ti se malo priberi bratko,jer isus kaza da su na nebu tri svedoka,na zemlji takodje,to jest jedan Bog u tri oblika 1x1x1=1 a ne 1+1+1=3 to uce adventi pa jos i govore da su to tri posebne licnosti (Fizicki)pa zato Spedy pominje kosmicke brodove jer je osinut kao i adventi,Jehovini svedoci.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nažalost danas mnogi ljudi žive neko svoje kršćanstvo bez Krista i sve dublje tonu u grijeh
Spasitelj je jesno rekao:
A tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima."
Evanđelje Matej 10:32-33

Ljudi se mogu odreći Krista nepoštivanjem Božjeg Zakona, govoreći zlo, besmislenim razgovorima, neistinitim ili neljubaznim riječima. Oni Ga se mogu odreći izbjegavanjem životnih tereta, težnjom za grešnim zadovoljstvom. Oni Ga se mogu odreći prilagođavanjem svijetu, neučtivim ponašanjem, ljubavlju prema sopstvenim stavovima, samoopravdanjem, njegovanjem sumnje, izazivanjem nevolja i prebivanjem u tami. Na sve te načine – govore da Spasitelj nije u njima. »
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Evanđelje Matej 28:19

apostoli su krstili ljude koji povjerovaše kad Evanđelje dođe do njih
u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
tako je bilo od početka i taj sakrament ostaje do sudnjeg dana
tako i mi kršćani krstimo ljude koji su spremni prihvatiti vjeru Kristovu
Pa kad imas veru Hristovu sta ce ti jehova koji nije i nece biti upiisan u bibliji,a posebno u jevanjdjelju?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@vanhelsing
polako kolega
to se tek treba dogoditi
ti sada možeš tvrditi da sam ja ovakav ili onakav
ali ono što tvrdim če se ostvariti u određeno vrijeme
radije bih da ti čitaš Bibliju da duhovno jačaš jer čovjek koji dobro pozna Rijeć moči če prepoznati sotonu koji če imitirati Krista
đavo je vrlo lukav i on sebi otvara put, pomalo, ne na sva zvona
i dalje tvrdim da če njegovo ukazanje biti sa letjelicama kakve još nitko od ljudi nije vidio
a to je sve jadno i bijedno u odnosu na Kristov zapovjedni brod Nebeske flote
znaš kako je bilo u Starom zavjetu tako je i danas
ako se proročanstvo ostvari onda je sluga-prorok bio od Boga poslan
ako li se ne ostvari onda je čovjek govorio sam od sebe
dragi moj kolega to ukazanje neče biti sutra ili prekosutra, ali polako doći će u svoje vrijeme
dakle za tvoje dobro i svih ostalih čitajte Bibliju, jačajte Duhovno
upoznajte se dublje sa Bogom i Kristom
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
hm. pa ja te pitah da izneseš citat tvrdnje na kojem gradiš konačne odgovore da je igde bilo krštenje kako tvrdiš u oca sina i sv.duha kod apostola? zašto ga ne nađeš. ako ćešda se igramo mačke i mima ond aje konačno sve jasno. niti jednog meta nema. tvoja tvrdnja da je krštenje bilo vršeno u oca i sina i svetoga Duha je izmišljotina ,jer svako jedno je bilo jasno zapoveđeno(dela 10 gl.) da se krste u IME ISUSA HRISTA. problem je što to krštenje ima život. ti to ne možeš dobiti treologijom,kao ni kajin što nije mogao. tvoj oltar je sačinjen od teološkog tumačenja bez bitnog otkrivenja krvi Isusove da, bez prolite krvi nema oprosta greha. zato je krštenje moralo ići u ime onoga koji je visio na krstu i krvario,a ne u titulu.da ne kažem tek titule.to je kajinova filozofija nije negho. kod Boga nema toga! kod Boga je ili uzmi život ili smrt u gresima.

Ma kako bre ne shvatat?ime Isusa se pominje u Matveju 28:19!a isajija 9:6 to potvrdjuje 100%:[SUP]6[/SUP] Jer nam se rodi Dete, Sin nam se dade, kome je vlast na ramenu, i ime će Mu biti: Divni, Savetnik, Bog silni, Otac večni, Knez mirni.


I nema sta tu da se diskutuje,jasnio je ko je Otac vecni,Bog silni ,Isus Hrist sta rtu motate izmisljotine? MRskavac dali se krstiti u ime Oca,Sina ,Sv Duha to je isto kao i u samog Isusa ,jer >Ko nema Sina nema ni Oca?

Otac je Prvi,Hrist drugi,Sv Duh treci,i ti tu nemozes nista,ako moram verovasti verovacu Matveju 28:19 jer su to reci Bozje,reci samog Isusa,a dela apostolska su reci coveka!pa ti vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Pa kad imas veru Hristovu sta ce ti jehova koji nije i nece biti upiisan u bibliji,a posebno u jevanjdjelju?

niti poznaješ Pisma niti se interesiraš da upoznaš
veliko ime JA JESAM stoji neizbrisivo u Evanđelju, Ivan 8:58
JEHOVA je Onaj koji spašava nas prave kršćane koji čemo se naći u smrtnoj opasnosti
točno u ponoć, petak, izlazi jedan Božji Anđeo koji če reći:
JEHOVA če govoriti
tada svi na zemlji padaju na koljena i sa strahom očekuju da čuju rijeć Božju
ta rijeć od Boga nas kršćane oslobađa smrtne prijetnje, a nepravednike osvjedočava da su zauvijek propali
Isus Krist če uskoro završiti posredničku ulogu za sve ljude
i od tada se sve molitve šalju Bogu direktno, dakle sve se upučuje Jehovi Ocu Nebeskom
 
Natrag
Top