Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je ovo nepotrebna rasprava ako neko sam posvedoci da se spasava verom u Hrista i da on licno drzi zakon, jer to je sustina.

Ti Mrsavkicu dakle svedocis da drzis zakon - svaku zapovest onako kako je zapisana u bibliji.

U redu nastavi tako i neka te Bog blagoslovi.
[TABLE="class: ts"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]

10
BOŽJIH ZAPOVESTI - YouTube

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
► 2:06

[/TD]
[TD]www.youtube.com/watch?v...19 мај 2010 - 2 мин - Отпремио/ла Evo Dolazim
a jel znas sta je djavo koji sada vlada bog ne ubija nije ovo od boga haloooo. sam bog nam ...[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Gledaj da probudiš Duha Božjeg u sebi dok imaš vremena. A to nećeš moći držanjem Zakona , u smislu da će te Zakon sačuvati od greha. To je zabluda telesnog čoveka. Plan je zamišljen tako, ako ideš putem Zakon, ne možeš kao čovek izbeći smrt u grehu. U Novom zavetu, sam Bog u liku svoga sina uzima grehe na sebe i svojom smrću i uskrsnućem iskupljuje sve koji u njega veruju. Svojom krvlju uspostavlja Novi savez, a ne obnavlja stari . I kako sad vi hrišćani brinete o nekim gresima kad ste od greha krvlju Hristovom oprani. Čuvani ste od greha u Novom savezu sve dok verujete u Hrista. Čim počne vera slabiti, hvatate se za stare zapovesti, kršeći tako Novi savez. Dakle. Imamo dva zaveta. Kao i u pravnom sistemu. Jedno pravo se definiše jednim zakonom u jednom vremenu. Ako se donese novi zakon, onda stari zakon više ne važi. Ako se primenjuju oba zakona, nastaje zbrka. Svako bi se mogao pozivati na članove iz onog zakona koji mu odgovara. Slična. Ali ne i sasvim ista, situacija je i sa dva Zaveta. Ili slediš Stari ili Novi zavet. Pavle pominje da ima tijelo tjelesno i ima tijelo duhovno: Stari zavet je za telesnog čoveka mučenog strastima, a Novi zavet je za duhovnog čoveka koji je pobedio strasti verom u Hrista. Ovo sam zapravo hteo da kažem. Činom krštenja trebalo bi da telesni čovek doživi preobražaj i da u Hristu postane duhovan. Ako se krsti Jevrejin, onda on krštenjem raskida sa zakonom ropstva i dolazi pod zakon slobode. Od roba se pretvorio u sina po obećanju. Stari i Novi zavet su kao zemlja i nebo. Ne možeš biti tamo i ovamo, ili si gore ili si dole.

Svako dobro

Bravo, Rango. Već dugo nisam pročitala ovako dobar komentar. Ali, ne vrijedi to njima govoriti.
Naravno, za slobodu nas Krist oslobodi. Isus nas poziva da mu budemo prijatelji, ali ljudi se radije skrivaju pod plaštem pobožnosti i obdržavanja Zakona, a to je privid sigurnosti. Isus od nas očekuje potpuno predanje. Ne možese nama Bog dati dok se mi Njemu sasvim ne predamo.

Što se tiče ove teme o Ellen White, pročitala sam da je sve više adventista koji bi njene spise najradije sakrili.
Poznat je slučaj Dirka Andersona koji je rođeni adventist, 16 godina se školovao u adventističkim školama, a 33 bio aktivan član. On je pokrenuo internet stranicu da bi obranio Ellen White, ali su ga činjenice odvele na drugu stranu. Progledao je i kkritički osvrnuo na njene zablude. Ima svoju WEB stranicu koju adventisti pokušavaju sudski zabraniti, na njoj je opisao svoj put od fanatičnog adventista do otkrivanja istine.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rango343, nisi potpuno jasan, da li covek ako je Hristovom zrtvom oslobodjen greha, ima slobodu da ponovo gresi od trenutka kada je oslobodjen od greha, da krsi zapovesti, da se klanja idolima, ubija, krade cini preljube, laze, a sto i predstavlja grehe od kojih ga je Hrist oslobodio.
Da li sloboda u Hristu znaci krsenje zapovesti?

Molim odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Onda je ovo nepotrebna rasprava ako neko sam posvedoci da se spasava verom u Hrista i da on licno drzi zakon, jer to je sustina.

Ti Mrsavkicu dakle svedocis da drzis zakon - svaku zapovest onako kako je zapisana u bibliji.

U redu nastavi tako i neka te Bog blagoslovi.
[TABLE="class: ts"]
[TR]
[TD="colspan: 2"]

10
BOŽJIH ZAPOVESTI - YouTube
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
► 2:06


[/TD]
[TD]www.youtube.com/watch?v...19 мај 2010 - 2 мин - Отпремио/ла Evo Dolazim
a jel znas sta je djavo koji sada vlada bog ne ubija nije ovo od boga haloooo. sam bog nam ...[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
pa ja ne znam laodikeja ko može reći da ne drži svaku Reč ,kad je život u svoj Reči. ja samo sam jasno ukazivao da je zakon dat izraelu od tad do tad 430 godina posle nadodat dok ne dođe obećano semem Isus . a rimljanima kad kaže da su pagani bez zakona ali nisu bez zakona,tj. oni nisu nikad primili niti jednu stvar sa sinaja ,već izrael,ali su kako Bog kaže oni sve vreme u savesti o-ni koji se tuže i opravdavaju,nisu sottovi životinje već na sliku Božju tako u savesti njihovoj je ispisan zakon. suština zakona je da greh odveć učini grešnim. tako Bog kaže da je u vreme kad nije bio dat zakon Bog strpljivo praštao ljudima. a kad je došao zakon pavle kaže on se naže da je u smrti,da je kriv. dok nije bilo zakona on nije znao za greh. tako zakonom je greh postao odveć grešnim,da bi se mogli naći u sasitelju Hristu tj. tražiti ga. a ako čovek ne traži Hrista i milost ,onda pavle kaže za take,kurvare,ubice preljubnike idolopoklonike ,za njih zakon i dalje važi. Tako da je zakon istekvaši u Hristu,ispunjenjem jedino kroz Hrista postao čak odveć svetim.mi sada u Hristu kad imamo Hristovog duha ,služimo zakonom slobode,tj. ne sloboda na greh već na dobrobit za nebo. mi
ne živimo viđe sebi već Hristu.tako onaj koji ljuibi on ispuni zakon. jer ko ljubi ne greši,niti može.zato pavle kaže da je nama zakon ispisan duhom na srcu,duhovno obrezanje srca,ne na kamenim pločama.ovo duhom je veće i slavnije od onoga na pločama,jer ono je stavljalo nas pod sud i to je svrha davanja zakona,da i grke i jevreja kaže pavle Bog posvedoči da su sagrešili,svi,niti jedan se ne možepohvaliti da nije sagrešio,jer zakona u takoj formi kakav je dat niko ne može ispuniti. osim u Hristu. zato je obećanje kaže se u rimljanima 4.gl avraamu Bog dao pre obrezanja s razlogom da se neko ne bi pouzdao u zakon tj. u proklestvo,već u blagoslov kroz Hrista.
tako ja u D uhu živeć ispunjavam zakon,kojega užinače ne bih mogao u slovu,jer slovo ubija a Duh tek oživljava. zato sam ti skrenuo pažnju na pogreške u ulčenjima elen vajt i oslobađanje od dvobračnosti,vere u jednog Boga mesto trojednog ili drugih jasnih Božjih zapovesti.nije to moj ćef već je tako pisano. da se ne bi hvaleć zakonom odbacio temelj,kamen od ugla Isus i krštenje svetim duhom te da ne odocni neko od vas u večni pokoj. jer je subota bila sen od stvarnosti a stvarnost je večni pokoj. tako nekome pod zakonom se čini da ja ne držim subotu ali ja je upravo držim kroz krštenje Duhom jer subota je pokoj koji se menja svake nedelje,a onaj ko je kršten svetim Duhom i kršten za oprost greha u ime Isusa on je ušao u večnost da odmara od svojih dela kao i Bog što je tipom subote odmaraood svojih! suština subote je pentekost.zato se Bog zakleo da neće ući oni kojima je kazano za subotu,jer Bog tu proriče jer senkoms e ne ulazi u večni pokoj već stvarnošću Hristom i krštenjem svetim Duhom,kao što ni izrael danas prinoseć senku žrtgve,pashu ne ulazi i akoto nije greh držati ali nema otkrivenje stvarnosti,jer je pisano dok se god čita stari zavet ne mogu videti,jer pokrivalo stoji na njihovim očima. pavle stoga kaže pita galate da li su duha svetoga i znake i čudesa primili pod zakonom ili kad nisu bili pod zakonom?
to bi bilo to. video trenutno ne mogu odlgedati materijal koji ide u tvom postu,ali kao i uvek ,učiniću to.jer se kanim na put dva dana. mir svima.
http://www.youtube.com/watch?v=qQ3riGuG9Zk

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=MLpXFGHccmo
[/URL]
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Rango343, nisi potpuno jasan, da li covek ako je Hristovom zrtvom oslobodjen greha, ima slobodu da ponovo gresi od trenutka kada je oslobodjen od greha, da krsi zapovesti, da se klanja idolima, ubija, krade cini preljube, laze, a sto i predstavlja grehe od kojih ga je Hrist oslobodio.
Da li sloboda u Hristu znaci krsenje zapovesti?

Molim odgovor.

Čovek u Hristu je slobodan od greha, a ne slobodan da greši. Hrišćanin ne bi trebalo da bude u kušnji. Tamo gde je čovek u kušnji, Zakon ga sprečava da čini nedela. Мeđutim, sama kušnja čini da poželi i zgreši u mislima. Premda je čist spolja, ne čineći zlodelo, on je prljav iznutra jer gomila u srcu prljave želje, budući da mu Zakon ne dozvoljava da ih zadovolji. Pa kad neko drugi počini zlodelo, ovaj koji se spolja pridržava Zakona uvek je spreman da osudi prestupnika, jer videći greh u drugome ne vidi svoj. To je licemerje Zato Isus kaže farisejima da su okrečeni grobovi. Spolja se drže Zakona i ne čine zla dela i drže ritualnu čistoću koja je simbolična, ali iznutra je sve trulo i smrdljivo od greha. Isus poziva na unutrašnje čišćenje, priznanje greha i pokajanje. U stvari, to čini Jovan Krstitelj.A priznanje sopstvenog greha znači neuspeh držanja starog Zakona, ali znači i prvi korak ka veri.Grešna želja se transformiše u samilost, rivalstvo u prijateljstvo, sumnjičenje u dobronamernost. Zaista je greh čoveku koji je oslobođen želje nametati zapovesti i tako ga naterati da se opet prlja grešnim željama. Hrišćanin drži veru u Hrista i sam Hristos ga čuva od greha. Kao što sam ranije napisao, Hristos je oživotvoreni Zakon, pravi Božji Zakon, Božja ljubav.

Svako dobro

Da se nadovežem na svoj prethodni post. Ovde se tvrdi da je hrišćanin onaj koji drži Božji zakon i subotu. Adventisti tvrde da se subota drži tako što se gleda kad Sunce zalazi i kad Sunce izlazi, i tako u tome periodu jedan dan ne rade nikakvog posla. To je njihovo razumevanje. To je Judaizam a ne hrišćanstvo. Hrišćanin krštenjem ulazi i večni Božji počinak, koji nije dan u nedelji nego spokoj spasene duše. Hrišćanin ne gleda kretanje nebeskih tela da bi poštovao subotu, nego gleda u Hrista koji mu donosi večni pokoj i smirenje. Daje mu mir sa sobom i sa bližnjim. To je Hristova subota. U poslanici Jevrejima Pavle to naziva novim danom, nekim Danas. Ovo Danas je večnost u koju ulaze svi koji čuju i razumeju reč. Adventisti u stvari žele da budu bolji Jevreji od Jevreja, a to ne može. Sagrešenje po starom zavetu je neizbežno. Kako se može držati subota budući da je zapovest zatvorila čoveka pod greh i ne da mu mira ni dan ni noć? Šta mu vredi što ne radi subotom ništa kad je pun krivice i straha od kušnji koje mu nameću zapovesti starog saveza?

Svako dobro
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet se vracamo na filozofiranje.

Hajde da postavimo stvari drugacije.

Apostol Jovan u svojoj poslanici napominje "DECICE, SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE, ALI AKO KO SAGRESI IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCA GREHE NASE"

Na drugom mesu apostol Pavle kaze "KOJI CINI GREH IBEZAKONJE CINI, I GREH JE BEZAKONJE"

U ovom tekstu u biblijskoj terminologiji greh je okarakterisan kao "HAMATIJA ANOMIJA" sto znaci "GREH KRSENJA BOZJEG ZAKONA"

Iz ovoga gore napisanog, moze se zakljuciti da je greh u bibliji i starom i novom zavetu oznacen kao krsenje Bozanskih moralnih principa zapisanih u njegovom zakonu deset zapovesti.
Iz tog razloga sto su ljudi krsili Bozje zapovesti dekaloga i u starom i u novom zavetu, Isus je i dosao da umre na krstu, jer je zakon odnosno prersaj zakona trazio smrt onoga koji ga je prekrsio.
Isus je postao nasa zamena, zamena za nasu smrt, i umro je za nase grehe, i preuzeo ih na sebe, i ako sam nikada nije prekrsio ni jednu zapovest dekaloga, jer da je prekrsio i sam bi postao gresnik i ne bi mogao da postane nas spasitelj, jer bi u tom slucaju njemu samome trebao spasitelj.

Tim cinom svoje smrti, on je coveku dao mogucnost da kroz duhovnu izgradnju uskladi svoj zivot sa moralnim principima zapisanim u njegovim zapovestima i da vise ne gresi.

Zato je apostol Jovan napisao "DECICE SAVETUJEM VAM DA NE GRESITE ( da ne krsite zapovesti Bozje ).
ALI AKO KO SAGRESI ( bilo koju zapovest dekaloga - ukrade, ucini preljubu, slaze, ubije, ucini delo nepostovanja, ostavi Boga i pocne se klanjati idolima, okrene se samoljublju, ili ljubavi prema novcu kao svojim Bogovima, ili pak prekrsi zapovest o Suboti ) IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA, I ON OCISCAVA GREHE NASE"

Sledeci tekst objasnjava na koji zakon apostoli upucuju svuda u novom zavetu, da su to deset zapovesti koje su u celini bitne, i da ko sagresi u jednoj zapovesti da on postaje gresnik.
Takodje, da se istinska sloboda nalazi u oslobodjenosti od greha i savrsenom skladu u poslusnosti Bozjim zapovestima

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,

Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni" ( poslanica Jakovu 2. 10 - 12 )

U sledecem citatu mozemo videti duhovnu pogresiju koju apostol Jovan pravi, ukazujuci da vera ne ukida zakon, vec prikazuje principe vere u Hrista, kroz novorodjenje koje proizilazi iz te vere, prema rodovima te vere i novorodjenja, a to je poslusnost zapovestima iz ljubavi prema Bogu i bliznjima:

VERA U HRISTA I COVEKOVO NOVORODJENJE U NJEMU POSREDSTVOM VERE:

"Koji god veruje da je Isus Hristos, od Boga je rođen; i koji god ljubi Onog koji je rodio, ljubi i Onog koji je rođen od Njega.

ROD TE VERE I LJUBAVI PREMA BOGU I BLIZNJIMA JE DRZANJE ZAPOVESTI:


Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške.

VERA U HRISTA IZ KOJE COVEK POSTAJE NOVORODJENI COVEK OD BOGA - POBEDJU SVET ODNOSNO GREH KOJI JE POSLEDICA KRSENJA BOZANSKIH MORALNIH PRINCIPA ZAPISANIH U NJEGOVIM ZAPOVESTIMA:

Jer svaki koji je rođen od Boga pobeđuje svet; i vera je naša ova pobeda koja pobedi svet.
Ko je koji svet pobeđuje osim onog koji veruje da je Isus Sin Božji" ( 1 Jovanova 5. 1 - 5 )





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Bravo, Rango. Već dugo nisam pročitala ovako dobar komentar. Ali, ne vrijedi to njima govoriti.
Naravno, za slobodu nas Krist oslobodi. Isus nas poziva da mu budemo prijatelji, ali ljudi se radije skrivaju pod plaštem pobožnosti i obdržavanja Zakona, a to je privid sigurnosti. Isus od nas očekuje potpuno predanje. Ne možese nama Bog dati dok se mi Njemu sasvim ne predamo.

Što se tiče ove teme o Ellen White, pročitala sam da je sve više adventista koji bi njene spise najradije sakrili.
Poznat je slučaj Dirka Andersona koji je rođeni adventist, 16 godina se školovao u adventističkim školama, a 33 bio aktivan član. On je pokrenuo internet stranicu da bi obranio Ellen White, ali su ga činjenice odvele na drugu stranu. Progledao je i kkritički osvrnuo na njene zablude. Ima svoju WEB stranicu koju adventisti pokušavaju sudski zabraniti, na njoj je opisao svoj put od fanatičnog adventista do otkrivanja istine.

Hvala za info u vezi Dirka Andersona. Preleteo sam na brzinu njegov tekst. Razumem njegovo razočaranje….

Svakodobro
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Opet se vracamo na filozofiranje.

Hajde da postavimo stvari drugacije.


Stvar je složenija nego što ti pokušavaš da je prikažeš. Pismo lepo kaže: Jevrejin se drži 10 zapovesti ne bi li se kako od greha zaštitio, a hrišćanin se uzda u živoga Hrista, ljubav Božju koju nosi u sebi. 10 zapovesti ne štite od sagrešenja u mislima. Božja ljubav s a druge strane deluje iznutra, čisti čoveka iznutra, čisti njegovo srce koje je, kako Isus kaže, izvor svakakvih opakosti i zala. 10 zapovesti nikako ne mogu očistiti čoveka iznutra, one ga samo sprečavaju u opakim namerama njegovog srca. Jasno je da 10 zapovesti ne čine čoveka hrišćaninom nego licemerom. Osim!!.... Osim… ako ne dođe pameti i shvati da je sagrešio. Shvati da među ljudima nema pravednika, držali oni 10 zapovesti ili ne držali. Ovaj telesni čovek mora platiti svojim životom, da bi onaj duhovni večni čovek u Hristu živeo. Isus kaže: Ko želi da sačuva život svoj, izgubiće ga. Ko izgubi život svoj mene radi, naći će ga.

Svako dobro
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ko zeli da razume razumece, jer je ocigledno sta je biblijsko ucenje po tom pitanju.
Ko ne zeli, ni sam Bog mu ne moze pomoci jer sramoti iznetu rec koja je jasna i nedvosmislena
.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
rango343: ...a hrišćanin se uzda u živoga Hrista, ljubav Božju koju nosi u sebi.

Upravo tako. Onaj koji je zahvaćen Kristom učinit će sve da omili Kristu, a ne samo da obdržava zapovjedi.
Kad kažem sve onda mislim i na put križa jer je tim putem i Krist išao. Ali, trpljenje Bog daje svojim prijateljima - kojeg li paradoksa!- onima koje ljubi, a mjera da se može nositi veliki ili mali križ je mjera ljubavi.
 
Natrag
Top