Duhovni razgovori

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Cuj, Jurivaaka, nemam nameru da te na bilo koji nacin iritiram ili, nedajboze, vredjam, osim sto sam primetio da si tvoj avatar ne odgovara citiranom teksktu. Cista ljubopitljivost. Zar opet nesto nije u redu s mojim prisustvu?
Pa, vidiš, ne zapažaš dobro. Na kraju moga teksta koji pominješ, stoji jedan smajlić koji implicira da se tekst ne treba shvatiti ozbiljno. Ti si očito to potpuno previdio. Zato sam i rekao da tekst trebaš čitati u potpunosti.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sve mi se cini da se citirana izjava ne uklapa s tvojim avatarom, Ili gresim? Ne valja sedeti na dve stolice.

Slusaj iako nisam rodjen u srbiji samouk sam srpskog jezika itd, Pogledaj kako pise MIKA,i neki ovde! govorim citam i pisem na 5 jezika!za razliku od tebe. Moji su iz (BORCE) znam da ih dobro vi dorcolci poznajete!ovo je tema religija i nemoj mi solis pamet o pravopisu!Bog nikad ne gleda na to a na srce coveka,zasto sm o razni zato sto imamao slobodu volje.Uzmi recimo kompijuter!on radi samo sto mui zapovedis,i ti unapred znas sta ce da ti iznese,ami ne miradimo po slobodnoj volji i ko zna sta nam je sutra u glavi,pa cak i Bog sveti nezana a kad bi znao nebi nas osudjivao!zakoni postoje za radi nas zar ne?NZ-et bas o tome govori,posto covek s slobodnom voljom ne moze da ga izdrzi potreban je mesija tj Isus Hrist!!! zakon je pobedio Hrist na krstu i mi smo pod milost-blagodat kao i Adam,Avraam itd.Jedino su jevreji bili pod zakonom Zasto?jer su idolopoklonici u srzi,sto su i dokazali na sinaji+40g-na u pustinji i u celom SZ-tu.

Pozdrav od Gere.

P.S

Ako imas nesto licno protiv mene obrati se na PP-Sf!a nemoj da demolises teme,odgovaraj iskljucivo na post koji se tice religije.
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
nije licemerno, licemerno je samo ako su svi homosexualci u spc pa sad jednog otkrili i guze ga, a vamo pricaju nesto za ove "obicne homose" to bi bilo vec licemerno, ali ako spc izrekne neku kaznu za to, onda to nije licemerno zato sto nisu svi u spc dobrice, niti je neko vidovit sad pa da moze da vidi kakav je ko i ko je ko, ali za krsenje nekih zakona i nekog stupa na kome lezi crkva, mora da se kazni
sad kakve su kazne u to necu da ulazim, to mi je nesto slicno kao u vojsci, ako neki sa npr cinom pukovnika, napravi negu glupost ili nesto, onda mu se oduzima cin i daje neki nizi, tipa potpukovnik ili major ili porucnik, naravno u zavisnosti od tezine sranja koju je uradio
Ne vidim ni jedan zdrav rezon da jedna organizacija, koja propoveda “bozanske” vrline, koja osudjuje paradu ponosa i poziva vernike da se suprotstave neprirodnim seksualnim odnosima medju istospolnih jedinki, u svojim redovima blagonaklono tolerise, sta vise, moglo bi se reci stiti jednog Pahomija, igumana Ileriona, Kacaventu i reaguje tek onda kada se njen ugled, zahvaljujuci masmedijima, nadje na ivici ambisa. Tu nisu cista posla. Ta ista “bozanska” organizacija u svojim redovima stiti i finansijske pronevere, stiti i utice na sudove da popove krive za smrt neduznih ljudi svoje blage zatvorske kazu ne sluze u zatvoru, vec u sabornoj crkvi. Da te podsetim, drzava je iz budzeta isplatila cetiri miliona dinara deci koju je Pahomije zloupotrebljavao za svoje nemoralno izivljavanje. To je nedozvoljeno ponasanje i od strane drzave. Sila boga ne moli, kaze mudra izreka, pa se krse sopstveni zakoni radi zastite privilegovane popovske kaste. Ono sto fascinira kod srpskog naroda je da jedan veliki broj vernika, u svojoj verskoj zaslepljenosti, bi se i sam guzio vladikama. Bog zna sta se sve krije iza Dveri Svetog Sinoga i generalno u toj religioznoj nevladinoj (mozda bi se moglo reci poluvladinoj) organizacija.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Jedino su jevreji bili pod zakonom Zasto?jer su idolopoklonici u srzi,sto su i dokazali na sinaji+40g-na u pustinji i u celom SZ-tu.


nije točno kolega da su samo Židovi bili pod Zakonom
jer
Zakon je prekršen dok Židova nije ni bilo, tj. nekoliko tisuća godina prije postanka Židovskog naroda
istina je da su Hebreji trebali biti sol ove zemlje i svjetlo ovog svijeta, koje če SVIM NARODIMA ukazati na potrebu poštivanja Božjeg Zakona, na sve blagoslove koje primamo od Boga
(to danas radimo mi kršćani)
i iznad svega Hebreji su imali zadatak obavijestiti Cijeli svijet o dolasku Mesije koji če otkupiti i spasiti sve prekršitelje Zakona
a to što su se oni zatvorili u sebe i smatrali da samo njih Bog ljubi i da samo oni nešto vrijede je VJERSKI FANATIZAM
ISTINA je da je to bio narod tvrde šije, nepokoran, nevjeran, sklon idolopoklonstvu, narod preljuban i buntovan,
pa evo im sad njihovi plodovi
ona šaka jada filistejaca ih još uvijek tlači, ubija, a u očima cijelog svijeta su nepoželjni, ljudima se doslovce i gade
eto im nagrade za neposluh Božjem Zakonu 10.zapovijedi
a što su vikali: Krv Njegova na nas i na djecu našu, za Spasitelja,
i to im je Bog ispunio tu želju


 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ljudi se teško mijenjaju, gotovo nikako. I ja za tebe mogu reći da se nisi promijenio. :dtyste:
Da li je to dobro ili ne, Bog neka nas sudi.
Izvadio si moje riječi iz konteksta. Hogarius mi kaže da su katolici i protestanti isto, a ja mu odgovoram: NISU i neće biti, niti će ujedinjenje s njima biti moguće ukoliko se oni ne odreknu svojih zabluda i ne prihvate zakonitog nasljednika sv. Petra.
Ako ti, ili oni ili bilo tko u to ne vjeruje, to je vaš problem. Katolička crkva je 2000 g. živjela i sačuvala svoje jedinstvo s Papom na čelu i tako ćemo ustrajati do kraja, pa... kom krivo ili pravo.
:)
Citat kojeg si priložio, nisi razumio. Riječi kojima đavao kuša našega Gospodina imaju sasvim drugo značenje. Sva Papina vlast se sastoji u služenju. "Sluga slugu Božjih" jedna je od njegovih titula.

To i ja kažem da će sve današnje vlasti i poglavarstva ustrajati do kraja ...ali čijeg kraja ? Njihovog naravno jer njima dolazi kraj ali i onih koji idu za njima.

Zar ćeš okom svojim propratiti ono čega će nestati
( Knjiga propovednikova )
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ne vidim ni jedan zdrav rezon da jedna organizacija, koja propoveda “bozanske” vrline, koja osudjuje paradu ponosa i poziva vernike da se suprotstave neprirodnim seksualnim odnosima medju istospolnih jedinki, u svojim redovima blagonaklono tolerise, sta vise, moglo bi se reci stiti jednog Pahomija, igumana Ileriona, Kacaventu i reaguje tek onda kada se njen ugled, zahvaljujuci masmedijima, nadje na ivici ambisa. Tu nisu cista posla. Ta ista “bozanska” organizacija u svojim redovima stiti i finansijske pronevere, stiti i utice na sudove da popove krive za smrt neduznih ljudi svoje blage zatvorske kazu ne sluze u zatvoru, vec u sabornoj crkvi. Da te podsetim, drzava je iz budzeta isplatila cetiri miliona dinara deci koju je Pahomije zloupotrebljavao za svoje nemoralno izivljavanje. To je nedozvoljeno ponasanje i od strane drzave. Sila boga ne moli, kaze mudra izreka, pa se krse sopstveni zakoni radi zastite privilegovane popovske kaste. Ono sto fascinira kod srpskog naroda je da jedan veliki broj vernika, u svojoj verskoj zaslepljenosti, bi se i sam guzio vladikama. Bog zna sta se sve krije iza Dveri Svetog Sinoga i generalno u toj religioznoj nevladinoj (mozda bi se moglo reci poluvladinoj) organizacija.

kako ne vidis? pa normalo da osudjuju, to osudjujem i ja (mislim sto se tice parade "ponosa") mislim sama ta recenica parada ponosa, odmah mi nije dobro, jesam ja mentalac ovde? da li ja treba sad da se vracam u osnovnu skolu i da me ucteelji i nastavnici uce nekim novim ponosom, da li sve ono sto sam ucio do sad i o pravim verednostima i o ponosu, pa jel sve to pada u vodu sad? sta je ponos? ************************************************************************
crkva moze da se budi, zato sto ona ima principe covkea i zene, homosexualnost ne moze nikad da bude prirodna stvar, ali nikad. moglo bi da bude jedino ako oba pola imaju oba polna organa ili samo da imaju jedan, tad bi bilo prirodno. to sto ti strani placenici nama namecu neke ne normalne stvari kao normalne, to je nesto drugo. ti ljudi imaju neki problem u glavi, zato sto homosexualnost nije normalna stvar, isto kao sto nije normalno da neko voli da ga tokom sexa sibaju bicem nabijaju kugle u usta sadomazo i slicne stvari. znaci te stvari nisu normale i ti ljudi imaju neki problem u glavi ili gde vec, ako su tebi te stvari normalne onda i ti nisi normalan sa njima
ne treba ti meni da pricas o crkvi i sta LJUDI IZ CRKVE rde i cime se bave, ja to znam i ja sam protiv njih, ali to nema veze ni sa tim bozanskim stvarima niti sa crkvom kao crkvom, to ima veze samo sa ljudima
ni ateisti nisu dobrice i kod njih ima protiv zakonitih radnji ima ubica silovatelja itd itd, znaci tih ljudi ima svuda nije to samo u crkvi, pa da se svi samo okomimo na crkvu a da druge ostavimo po strani, mi treba svi zajedno da se borimo protih takvih ljudi u bilo kojoj instituciji ili organizaciji ili ustanovi
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
To i ja kažem da će sve današnje vlasti i poglavarstva ustrajati do kraja ...ali čijeg kraja ? Njihovog naravno jer njima dolazi kraj ali i onih koji idu za njima.

Zar ćeš okom svojim propratiti ono čega će nestati
( Knjiga propovednikova )

Peko, da se ne nadmudrujemo. I tebi će doći kraj kao i njima i svima. I svaki će se pojaviti pred Bogom i položiti račun o svom životu, svatko o svojim djelima. Zato, ne brini. Već sam ti jednom rekla i opet ću: ta opterećenost koju imaš s Papom nije od Duha Božjega. Ti priželjkuješ nešto što se ostvariti neće. Ništa ti nemaš s njim, kao ni on s tobom.
On je poglavar Katoličke crkve i mi ćemo ga poštivati i slušati.
Ti si dužan poštivati svog poglavara. Da li to činiš? Ili je sasvim prevladao protestanski duh i svaki može raditi što hoće? Pa, može ako hoće, ali zato su ljudi tako razdjelejni, a to nije volja Božja. Kršćanin mora znati što je poslušnost i poniznost, jer ako to ne zna ne može biti ponizan pred Bogom, poslušan i poučljiv
djelovanju Duha Božjega. Slijedit će samo svoj duh. Kako opasan put za čovjeka!
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
kako ne vidis? pa normalo da osudjuju, to osudjujem i ja (mislim sto se tice parade "ponosa") mislim sama ta recenica parada ponosa, odmah mi nije dobro, jesam ja mentalac ovde? da li ja treba sad da se vracam u osnovnu skolu i da me ucteelji i nastavnici uce nekim novim ponosom, da li sve ono sto sam ucio do sad i o pravim verednostima i o ponosu, pa jel sve to pada u vodu sad? sta je ponos?
crkva moze da se budi, zato sto ona ima principe covkea i zene, homosexualnost ne moze nikad da bude prirodna stvar, ali nikad. moglo bi da bude jedino ako oba pola imaju oba polna organa ili samo da imaju jedan, tad bi bilo prirodno. to sto ti strani placenici nama namecu neke ne normalne stvari kao normalne, to je nesto drugo. ti ljudi imaju neki problem u glavi, zato sto homosexualnost nije normalna stvar, isto kao sto nije normalno da neko voli da ga tokom sexa sibaju bicem nabijaju kugle u usta sadomazo i slicne stvari. znaci te stvari nisu normale i ti ljudi imaju neki problem u glavi ili gde vec, ako su tebi te stvari normalne onda i ti nisi normalan sa njima
ne treba ti meni da pricas o crkvi i sta LJUDI IZ CRKVE rde i cime se bave, ja to znam i ja sam protiv njih, ali to nema veze ni sa tim bozanskim stvarima niti sa crkvom kao crkvom, to ima veze samo sa ljudima
ni ateisti nisu dobrice i kod njih ima protiv zakonitih radnji ima ubica silovatelja itd itd, znaci tih ljudi ima svuda nije to samo u crkvi, pa da se svi samo okomimo na crkvu a da druge ostavimo po strani, mi treba svi zajedno da se borimo protih takvih ljudi u bilo kojoj instituciji ili organizaciji ili ustanovi
Pitam se, da li ti tako razgovaras i sa svojom porodicom, na poslu ili sa svojim prijateljicama? Da li je to tvoj normalan nacin komuniciranja? Da li svi Cacani tako razgovaraju sa svojim roditeljima ili sa svojom decom?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Pitam se, da li ti tako razgovaras i sa svojom porodicom, na poslu ili sa svojim prijateljicama? Da li je to tvoj normalan nacin komuniciranja? Da li svi Cacani tako razgovaraju sa svojim roditeljima ili sa svojom decom?

ne ja moj razgovor prilagodim osobi kojoj se obracam
mi smo ovde divljaci samo se vi gospoda po seoskom beogradu. imamo i mi prednost ovde, a to je da imamo malo takvih mujmana da gledamo po gradu
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
1.Peko, da se ne nadmudrujemo. 2. I tebi će doći kraj kao i njima i svima. I svaki će se pojaviti pred Bogom i položiti račun o svom životu, svatko o svojim djelima. Zato, ne brini. Već sam ti jednom rekla i opet ću: ta opterećenost koju imaš s Papom nije od Duha Božjega. Ti priželjkuješ nešto što se ostvariti neće. Ništa ti nemaš s njim, kao ni on s tobom.
On je poglavar Katoličke crkve i mi ćemo ga poštivati i slušati.
3.Ti si dužan poštivati svog poglavara. Da li to činiš? Ili je sasvim prevladao protestanski duh i svaki može raditi što hoće? Pa, može ako hoće, ali zato su ljudi tako razdjelejni, a to nije volja Božja. Kršćanin mora znati što je poslušnost i poniznost, jer ako to ne zna ne može biti ponizan pred Bogom, poslušan i poučljiv
djelovanju Duha Božjega. Slijedit će samo svoj duh. Kako opasan put za čovjeka!

1.Neće moći da se ne nadmudrujemo jer u suštini sve se vrti oko nadmudrivanja. U prošlim vremenima se radilo na brutalnoj sili protiv Hrišćana a sad je u pitanju bezbolnija i opasnija metoda uništavanja duša i to baš nadmudrivanjem.


P. Sol. 27.11. Sine moj, budi mudar i obraduj srce moje, da imam šta odgovoriti onome ko me ruži.


2.O čemu mi onda pričamo ako svemu dolazi kraj ? Onda je uzalud vera naša i propovedanje naše. Da li mi uopšte razumemo o čemu se radi govorim u globalnom pogledu ? Ako nečemu dolazi kraj to samo po sebi nema svrhu postojanja. Nisam spominjao moj kraj mada nije isključeno nego kraj onih u koje ti polažeš nadu jer kako i sama kažeš oni imaju svoj kraj. Smatram da bi trebali da uspostavimo vezu sa onim što nema kraja a ne sa onima kojim dolazi kraj.

3.Da, dužan sam poštovati svog poglavara koji je predsednik države i koji nema nikakve veze sa duhovnošću a što se tiče duhovnog poglavara to je samo Hristos i niko drugi. Zar ne bi tako trebalo da bude ? Koji papa koji bakrači on se predstavlja kao neka karika između Boga i vernika a on sam može da se pokaže grešniji od bilo koga drugog. Kačavenda je primer kako to može da ispadne tragikomično.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top