Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
I dalje nisi odgovorio kom vladiki treba slati decu.
Nego, ti si sigurno stariji od mene pa znas vise. Cuo sam da su ranije momci koji nisu bas bili sigurni u svoju seksualnost isli ili u mornare ili u popove. Jel to tacno?
A sto se tice toga sto na zapadu opsti ko sa kim hoce dokle god se placa porez, da cujem sta mislis o tome sto u Srbiji popovi opste sa kim god hoce a ne placaju porez nego im seksualne aktivnosti i razonode finansiraju osobe kao ti. To mu dodje nesto kao stari svetski poredak, a?

ne vidim sto bi neko davao ili slao svoju decu nekome?
to za ne sigurnost u svoju sexsualnost, nem pojma iskreno, ali ono sto hocu da kazem je, da ne mozes ti ni ja ni bilo ko drugi da generalizuje stvari na osnovu pojedinaca i velike manjine
ono sto sam objasnjavao uciteljici je upravo to. znaci oko 5% ljudi nije bitno gde i da li je to crkva ili drzava ili neka druga organizacija, 5% su bagre i tih 5% blate obraz ostalih casnih 95% ljudi, sta mislis da su ateisti velike dobrice? sta kod njih nema nasilnika ubica ili nekih sto siluju ili sta ti ja znam? pa naravno da ima, ali ja necu za razliku od vecine da kazem: e ateisti su to, oni su takvi ili sta ti ja znam
ti ljudi za mene nisu ni ateisti ni hriscani ni muslimani itd itd, oni su za mene losi ljudi, nije bitno da li se dobro krije iza neke organizacije ili religije ili necega, ne mogu na osnovu pojedinaca da generalizujem i da blatim sve ljude
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ne vidim sto bi neko davao ili slao svoju decu nekome?
to za ne sigurnost u svoju sexsualnost, nem pojma iskreno, ali ono sto hocu da kazem je, da ne mozes ti ni ja ni bilo ko drugi da generalizuje stvari na osnovu pojedinaca i velike manjine
ono sto sam objasnjavao uciteljici je upravo to. znaci oko 5% ljudi nije bitno gde i da li je to crkva ili drzava ili neka druga organizacija, 5% su bagre i tih 5% blate obraz ostalih casnih 95% ljudi, sta mislis da su ateisti velike dobrice? sta kod njih nema nasilnika ubica ili nekih sto siluju ili sta ti ja znam? pa naravno da ima, ali ja necu za razliku od vecine da kazem: e ateisti su to, oni su takvi ili sta ti ja znam
ti ljudi za mene nisu ni ateisti ni hriscani ni muslimani itd itd, oni su za mene losi ljudi, nije bitno da li se dobro krije iza neke organizacije ili religije ili necega, ne mogu na osnovu pojedinaca da generalizujem i da blatim sve ljude

Za slanje dece vladikama pitaj Geru. Njegova ideja. Postavio sam par pitanja pa neka odgovori. I gde sam blatio sve ljude?
Slazem se da na osnovu dela pojedinaca ne mozes da generalizujes neku grupu. Osim ako grupa, odnosno vrh grupe blagonaklono i bez kritike gleda na dela svojih kolega. Kao na primer SPC. Izgleda da u toj organizaciji mozes da radis sta god hoces i najveca kazna je penzionisanje ili odlazak u manastir. Tako da odredjene grupe mozes da generalizujes. Riba od glave smrdi a poslednje dve glave cu bile mutave ko ribe i slepe ko slepi misevi na delatnosti svojih zaposlenih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pazi ja necu da branim nikoga, znas i sam da napadam stari zavet a kamoli da branim neke "vladike" ni spc nije savrsena ali ja moram da se borim protiv toga, protiv losih stvari u spc i losih ljudi u njoj. onaj pop sto je buijo onog narkomana, on odgovara pred sudom koliko se secam. znaci opet nije da su bas zasticeni do maximuma, ja razumem da ti napadas spc ali nije bas da im je sve dozvoljeno
ako je ovaj metol "vladika" spavao sa deckom, to nije nikakav zlocin za koji bi on trebalo da robija, ako me razumes? e druga je stvar pedofilije, to je nesto drugo i te treba osuditi na lepu robiju, nije bitno da li je taj svestenik ili je politicar ili umetnik ili obican covek. te stvari treba strogo da se osudjuju a ne da ih pokrivaju neke institucije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
pazi ja necu da branim nikoga, znas i sam da napadam stari zavet a kamoli da branim neke "vladike" ni spc nije savrsena ali ja moram da se borim protiv toga, protiv losih stvari u spc i losih ljudi u njoj. onaj pop sto je buijo onog narkomana, on odgovara pred sudom koliko se secam. znaci opet nije da su bas zasticeni do maximuma, ja razumem da ti napadas spc ali nije bas da im je sve dozvoljeno
ako je ovaj metol "vladika" spavao sa deckom, to nije nikakav zlocin za koji bi on trebalo da robija, ako me razumes? e druga je stvar pedofilije, to je nesto drugo i te treba osuditi na lepu robiju, nije bitno da li je taj svestenik ili je politicar ili umetnik ili obican covek. te stvari treba strogo da se osudjuju a ne da ih pokrivaju neke institucije

Ma njegov seksualni zivot je njegova privatna stvar dokle god je u okviru zakona. Ali je maksimalno licemerno da osudjuju homoseksualnost a onda ih nahvatas kako im potcinjeni svestenici sluze kao organizatori prostitucije i uhvatis ih kako opste sa istim polom. A izvrsni deo firme se pravi mutav. Vidis i figurativno i bukvalno su im puna usta pedera.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nije licemerno, licemerno je samo ako su svi homosexualci u spc pa sad jednog otkrili i guze ga, a vamo pricaju nesto za ove "obicne homose" to bi bilo vec licemerno, ali ako spc izrekne neku kaznu za to, onda to nije licemerno zato sto nisu svi u spc dobrice, niti je neko vidovit sad pa da moze da vidi kakav je ko i ko je ko, ali za krsenje nekih zakona i nekog stupa na kome lezi crkva, mora da se kazni
sad kakve su kazne u to necu da ulazim, to mi je nesto slicno kao u vojsci, ako neki sa npr cinom pukovnika, napravi negu glupost ili nesto, onda mu se oduzima cin i daje neki nizi, tipa potpukovnik ili major ili porucnik, naravno u zavisnosti od tezine sranja koju je uradio
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naravno da smrtnik moze da pogresi, ili da ne razume. Reklo bi se da je ovo tvoj tekst, osim ako i ovog puta ne gresim. Citiram:
quote_icon.png
Prvobitno napisao Jurivaka
Ovce ne mogu bez pastira, narod bez vođe, a svijet bez Boga...To je izgleda kosmički poredak:)
Bjelodano je da je to moj tekst i ne znam šta hoćeš da postigneš? Smrtnik može pogriješiti, ali ne valja kada greške ponavlja.
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Bjelodano je da je to moj tekst i ne znam šta hoćeš da postigneš? Smrtnik može pogriješiti, ali ne valja kada greške ponavlja.
Cuj, Jurivaaka, nemam nameru da te na bilo koji nacin iritiram ili, nedajboze, vredjam, osim sto sam primetio da tvoj avatar ne odgovara citiranom teksktu. Cista ljubopitljivost. Zar opet nesto nije u redu s mojim prisustvu?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top