Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
prva kršćanska crkva Kristova nije rasla kao kvasac
istina je da su mnogi mučenici dali svoj život za Krista, za Njegovu vjeru
Isus koji je umro a Pavao tvrdi da je živ je Onaj koji je bio raspet, i uskrsnuo
to je naš Spasitelj, i za njega je spreman svaki kršćanin dati svoj život
da li su naši preci bili pogani, pretpostavljam da jesu, ali su vremenom prihvatili Evanđelje
ali ne ono koje RIMOkatolici propovijedaju, nego Kristovo Evanđelje
Kristovo Evanđelje se i danas propovjeda , sa večom snagom i silom nego ikada
ljudima se iznose sve tajne Biblije, sve što je nekada bilo tajanstveno danas je otkriveno
pravi Kristovi Evanđelisti su i danas oni ljudi koji poštuju Božji Zakon i drže subotu
jer Božji Zakon je bio temelj Kristove kršćanske crkve od samog početka i ostaje do drugog slavnog dolaska
ljudi koji ne poštuju Božji Zakon i ne drže subotu nemogu biti Kristovi učenici, jer u današnje vrijeme nositi Križ Kristov je svetkovanje subote onako kako je to Bog zapovijedio

Krist je rekao:
tko ne uzme Križ svoj i ne slijedi me, nije me dostojan
Evanđelje Matej 10:38
Križ Kristov se ne nosi riječima, nego djelima
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
prva kršćanska crkva Kristova nije rasla kao kvasac
istina je da su mnogi mučenici dali svoj život za Krista, za Njegovu vjeru
Isus koji je umro a Pavao tvrdi da je živ je Onaj koji je bio raspet, i uskrsnuo
to je naš Spasitelj, i za njega je spreman svaki kršćanin dati svoj život
da li su naši preci bili pogani, pretpostavljam da jesu, ali su vremenom prihvatili Evanđelje
ali ne ono koje RIMOkatolici propovijedaju, nego Kristovo Evanđelje
Kristovo Evanđelje se i danas propovjeda , sa večom snagom i silom nego ikada
ljudima se iznose sve tajne Biblije, sve što je nekada bilo tajanstveno danas je otkriveno
pravi Kristovi Evanđelisti su i danas oni ljudi koji poštuju Božji Zakon i drže subotu
jer Božji Zakon je bio temelj Kristove kršćanske crkve od samog početka i ostaje do drugog slavnog dolaska
ljudi koji ne poštuju Božji Zakon i ne drže subotu nemogu biti Kristovi učenici, jer u današnje vrijeme nositi Križ Kristov je svetkovanje subote onako kako je to Bog zapovijedio

Krist je rekao:
tko ne uzme Križ svoj i ne slijedi me, nije me dostojan
Evanđelje Matej 10:38
Križ Kristov se ne nosi riječima, nego djelima

Ma ti samo pises svoje misljenje !gde su ti argumenti za to sto tvrdis?nakokao si teme na koje niko ne odgovara!zasto?jer vide tvoj nivo razumevanja biblije.Tim bolje ovde su se te teme odavno zavrsile,dosadno je da govorimo,pisemo o jednom istom 2,3 godine!ti si vest manipulator postavljas iste teme samo pod drugim nazivom!!!daj nesto konkretno ako imas?




Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@faky
tko je prije mene postavio temu Božji Zakon 10.zapovijedi
konkretno ga objasnio i skrenuo pažnju ljudima da je to neprolazni zakon
koji nikada nigdje nemože biti ukinut ??

tko još govori, upozorava ljude da ne prime ŽIG ZVIJERNIN na čelo svoje i na ruku svoju
(žig zvijerin je svetkovanje nedelje i nauka o trojstvu)
tko je dao Biblijsko objašnjenje o ŽIGU ZVIJERINOM I SLICI-IKONI NJENOJ

tko upozorava ljude da neće biti 1000.g mira kako mnogi to vole slušati, nego če biti zlo veliko,
sotona če uništavati i zemlju i ljude a za ta sva razaranja okriviće kršćane koji poštuju Boga i Božji Zakon

tko vas unaprijed upozorava da se čuvate ?
tko vam govori da ljude nikakvi kipovi, slike, križevi, marije i ostali sveci neče moči spasiti kada dođu Božje kazne na zemlju

tko vas još i danas poziva da se pomirite s Bogom putem krvi Kristove i sve kazne izbjegnete, sve užase
i baštinite život vječni

kolega probaj stvarno pročitati ono što ja iznosim ovdje javno na forumu,
shvatičeš da to nije moj nauk nego Biblijski
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
@faky
tko je prije mene postavio temu Božji Zakon 10.zapovijedi
konkretno ga objasnio i skrenuo pažnju ljudima da je to neprolazni zakon
koji nikada nigdje nemože biti ukinut ??

tko još govori, upozorava ljude da ne prime ŽIG ZVIJERNIN na čelo svoje i na ruku svoju
(žig zvijerin je svetkovanje nedelje i nauka o trojstvu)
tko je dao Biblijsko objašnjenje o ŽIGU ZVIJERINOM I SLICI-IKONI NJENOJ

tko upozorava ljude da neće biti 1000.g mira kako mnogi to vole slušati, nego če biti zlo veliko,
sotona če uništavati i zemlju i ljude a za ta sva razaranja okriviće kršćane koji poštuju Boga i Božji Zakon

tko vas unaprijed upozorava da se čuvate ?
tko vam govori da ljude nikakvi kipovi, slike, križevi, marije i ostali sveci neče moči spasiti kada dođu Božje kazne na zemlju

tko vas još i danas poziva da se pomirite s Bogom putem krvi Kristove i sve kazne izbjegnete, sve užase
i baštinite život vječni

kolega probaj stvarno pročitati ono što ja iznosim ovdje javno na forumu,
shvatičeš da to nije moj nauk nego Biblijski

Da si citao ranije postove video bi da se radi o diskusijama,o temama koje ti postavljas! tema je samo pod drugim nazivom a diskusije jednake!

O svemu tome sto se diskutuje na tvojim temama mi smo vec napisali ovde na tuce postova!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega ajde ti meni dokaži, dokumentiraj
gdje
se govori o Božjem Zakonu 10.zapovijedi konkretno
gdje
je objašnjena svaka zapovijed pojedinačno
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
da, poštovani uredniče
ali
gdje je objašnjenje pojedinih zapovijedi ??
koliko ja vidim nigdje nitko nije objasnio
ili
postoji negdje link gdje je to objašnjeno
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
da, poštovani uredniče
ali
gdje je objašnjenje pojedinih zapovijedi ??
koliko ja vidim nigdje nitko nije objasnio
ili
postoji negdje link gdje je to objašnjeno

Izgleda, spedy, da tu i počinju svi problemi među hrišćanskim zajednicama - u tumačenju Božijih zapovijesti. Svako ih tumači na svoj i uglavnom različit način. Pravo je pitanje da li su nekakva tumačenja uopšte potrebna? Kakva tumačenja traže pojmovi: ne ubi, ljubi, poštuj roditelje, ne kradi, ne poželi ništa tuđe, ne svjedoči lažno, ne čini preljube, moli se Bogu...
Nikakva tumačenja tu nisu potrebna, jer je Bog jasan da jasniji ne može biti! Za tumačenjima posežu samo oni koji nisu sigurni u svoje svatanje Božije riječi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Sustina je u tome da se moramo moliti Bogu da ne govorimo nesto sami od sebe, jer ovde na ovom forumu se uglavnom mogu cuti ljudska misljenja i predpostavke, prenosenje informacija iz druge ruke, i slicno.
Zato je Bozje svedocanstvo jedino merodavno, a ono se trazi i prima u molitvi i licnom iskustvu sa Bogom.
pa problem je sto ti svo ovo vreme govoris sam od sebe a da toga nisi ni svestan, izgleda da se lose molis :dtyste: negde nesto radis kako ne treba :dtyste: bavis se vise zamisljanjem nego upoznavanju uma i samog sebe, ti treba prvo da upoznas um pa ces tek onda da dobijes pravo spoznavanje i istinu od boga, a ne da samo umisljas da ti je bog spoznao neku istinu, um mnogo puta kontrolise nas a ne mi njega i zato se to desava kod ljudi, to je najveci problem, sto ljudi ne znaju sta je um i kako on funcionise

Kazi ti meni sta je duhovnost?

duhovnost ne moze da bude negativna nikad, ona moze da bude velika ili mala. duhovnost je stanje uma, jasnoca o duhovnoj osnovi svega, o jedistvenom polju i povezanosti sa svim procesima u svemiru, duhovnost je potpuno spoznanje uma sa njegovim moze se reci magiskom prirodom, te stabala svesti. to je znanje i jasnoca o univerzalnoj igri nase bozanske majke, i autohipnotičkim procesima. proroci su upravo u pustinji postajali duhovni, gde nisu mogli da pobegnu i izbegnu suocavanje sa sveokupnoscu stvari i sveta u sebi i izvan sebe.
to sto si rekao za hinduisticke knjige, znas li ti sta pricas? znas li ti da hinduisticke knjige datiraju pre 1500 godina pre hrista? tacnije negde oko 1400 pre hrista, a nprm tekst rgveda datira oko 1700god pre hrista, a naj stariji dokazi pronadjeni o hinduizmu, datiraju negde oko 5000god pre hrista. to sto sam ja rekao starija od biblije, mislio sam na bibliju koju je neko sastavio kao celinu i izbacio dosta stvai, isus narvano nije imao samo 4 apostola imao ih je malo vise
a to za povezivanje isusa, licno sam citao i istrazivao, zato sto me ta tema i tekako zanima. da li si ti upoznat sa bibliskom pricom kad se rodio isus i onoj zvezdi? gde su tri gospodara sa istoka pratila zvedu da bi dosli do isusa, samo sto u bibliji su iskusno sklonili ko su ustvari ta tri gospodara sa istoka
ti mora da si neki hriscanski fanatik? pa to je dobro sto isus moze da se poveze i sa budizmom i sa kuranom, pa to samo govori o velicini isusa i sta je on zaista bio. to nije negativno ni malo, samo zatupljeni ljudi mogu da gledaju to kao negativnu stvari, umesto da budu ponosni sto se o njihovom (nasem) lideru i spasitelju, prica dobro i u drugim religijama i sto ga velicaju konkretno u budizmu, kao najveceg sina sto je hodao zemljom. ne njima je to jeres i gluposti i neistine i sta ti ja znam sta vec
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top