Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@starstuff:

Da, to je taj film. Iako je snimljen davne 1972.-e, ali nije izgubio na svježini poruke. Interesantan je to film, jer i Franjo je neobičan svetac, skroz otkačen, kako bi danas rekli. Katolička Crkva je u ono feudalno doba bila doista bogata, a Franjo se prvi suprotstavio tom bogatstvu.


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@starstuff:

Da, to je taj film. Iako je snimljen davne 1972.-e, ali nije izgubio na svježini poruke. Interesantan je to film, jer i Franjo je neobičan svetac, skroz otkačen, kako bi danas rekli. Katolička Crkva je u ono feudalno doba bila doista bogata, a Franjo se prvi suprotstavio tom bogatstvu.



Dok si mi ti odgovorila, ja vec skinuo film.
Ova ti je dobra, u feudalno doba su bili dosta bogati, kao da sada nisu.yes3
Pogledacu u toku nedelje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dok si mi ti odgovorila, ja vec skinuo film.
Ova ti je dobra, u feudalno doba su bili dosta bogati, kao da sada nisu.yes3
Pogledacu u toku nedelje.

:dtyste: Ovo je sića prema onome što su tada imali, jer onda su imali i vlast, a nisu prstom pomakli za sirotinju. Drugo je to bilo vrijeme, neshvatljivo za današnje pojmove, baš zato je Francek ispao silna faca, da mu se i Papa poklonio, tj. poljubio noge, ali da ti ne pričam sadržaj...
Inače, u povijesti Katoličke crkve se kaže za sv.Franju i sv. Dominika (jedan njemu sličan) da su bila dva velika kotača koja su pokrenula Crkvu.
U filmu ima dobre muzike, i lijepih prizora, i jedna slatka ženska...
:)
Bit će ti sigurno drugačiji od filmova koje gledaš, ali jer je i povijesni, vrijedi pogledati.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
:dtyste: Ovo je sića prema onome što su tada imali, jer onda su imali i vlast, a nisu prstom pomakli za sirotinju. Drugo je to bilo vrijeme, neshvatljivo za današnje pojmove, baš zato je Francek ispao silna faca, da mu se i Papa poklonio, tj. poljubio noge, ali da ti ne pričam sadržaj...
Inače, u povijesti Katoličke crkve se kaže za sv.Franju i sv. Dominika (jedan njemu sličan) da su bila dva velika kotača koja su pokrenula Crkvu.
U filmu ima dobre muzike, i lijepih prizora, i jedna slatka ženska...
:)
Bit će ti sigurno drugačiji od filmova koje gledaš, ali jer je i povijesni, vrijedi pogledati.

Ma otkud ti znas kakve filmove ja gledam?:)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@starstuff
Znam.
;)


infamous: sto se tice oprostaja, uciteljice ja ne trazim od boga da mi oprosti ja trazim da me kazni za sve sto sam radio, znaci ja necu oprost ja hocu kaznu da se iskupim za svoje grehe kako bih cist mogao da udjem medju pravednike
ja sebe smatam pravednom osobom, i raj zamisljam kao mesto cistih dusa, ja kao gresnik ne bih usao u taj raj i da mi bog oprosti, zato sto ne bih mogao da pogledam u oci sve te druge ciste duse, meni takav raj ne treba, ja hocu iskup za sve sto sam lose radio kako bih mogao pravedno da pogledam u oci ciste ljude i da stanem pored njih rame uz rame

Infa, na ovo ti moram odgovoriti. Ispast će da te poučavam, ali nije tako. Nisam ja učiteljica, nego Isusuva učenica kao što, vjerujem, i svi drugi žele biti.
Ne razmišljaš dobro. Bog nije onaj koji kažnjava i nemoj tražiti da te kazni, nego pomiluje. Razumijem ja tebe, svi se osjećamo grešni pred Bogom, ali taj grijeh ne smije umanjiti naše pouzdanje u Božju ljubav. Bog je neizmjerni ocean ljubavi i On se ne umara praštajući. Da nije tako već bi nas sustigla kazna za naše grijehe. Jer sami sebe kažnjavamo grijehom i nevjerom, ne Bog, nego mi sami.
Drugo, ne možeš se iskupiti sam, Isusu je to već učinio za sve. Ljudi su slabi, griješe, svi griješimo, ali Bog je jak i vjeran.
I kad nam je rekao da budemo kao djeca, to znači da možemo ići k Njemu s povjerenjem, jer On se sažali nas našom slabošću. Baš kao dijete kad padne, podere hlaće i razbije koljeno, pa plače...Neće ga majka ili otac tada tući, nego zagrliti i tješiti. Tako je nebeski otac nježan prema svima nama. Ovo ti ne pišem iz svoje glave, to je sve zapisano u Bibliji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
@starstuff
Infa, na ovo ti moram odgovoriti. Ispast će da te poučavam, ali nije tako. Nisam ja učiteljica, nego Isusuva učenica kao što, vjerujem, i svi drugi žele biti.
Ne razmišljaš dobro. Bog nije onaj koji kažnjava i nemoj tražiti da te kazni, nego pomiluje. Razumijem ja tebe, svi se osjećamo grešni pred Bogom, ali taj grijeh ne smije umanjiti naše pouzdanje u Božju ljubav. Bog je neizmjerni ocean ljubavi i On se ne umara praštajući. Da nije tako već bi nas sustigla kazna za naše grijehe. Jer sami sebe kažnjavamo grijehom i nevjerom, ne Bog, nego mi sami.
Drugo, ne možeš se iskupiti sam, Isusu je to već učinio za sve. Ljudi su slabi, griješe, svi griješimo, ali Bog je jak i vjeran.
I kad nam je rekao da budemo kao djeca, to znači da možemo ići k Njemu s povjerenjem, jer On se sažali nas našom slabošću. Baš kao dijete kad padne, podere hlaće i razbije koljeno, pa plače...Neće ga majka ili otac tada tući, nego zagrliti i tješiti. Tako je nebeski otac nježan prema svima nama. Ovo ti ne pišem iz svoje glave, to je sve zapisano u Bibliji.
ja trazim iskup za svoje grehe, necu da ulazim u to sta je isus ucinio zato sto se ne slazem sa tobom, jednostavno ja nisam licemer koji moli za oprost samo da bi usao u raj, koji se iskreno kaje samo zato sto je pred bogom i zbog raja, ja ne molim za oprost i necu nikad nikog da molim, ja sam odgovoran za svoje grehe i kad sam mogao da ih pravim onda mogu i da prihvatim odgovornost za to, ja trazim za iskup ako se nisam iskupio tokom zivota, sad da li ce bog da mi oprosti ili nece to je na njemu i njegova volja, a ja posto sam covek a ne slina onda imam kao covek da prihvatim odgovornost za svoja dela
odmah sad da ti kazem, od tog posla sto ti pricas nema nista, svi mi moramo da se iskupimo za nase grehe pod uslovom da nam pruzi bog sansu da se iskupimo, ako se nismo za zivota iskupili, nema to ja sam cinio grehe i kajem se i onda bog ti oprosti i ti udjes u raj, to su samo bajke iz biblije kao one decije bajke, ali posto su pravila veoma jasna iskup mora da se desi, ne mozes ti daudjes u mesto savrsenstva kao sto je raj, a da budes ne savrsena a da budes velika gresnica tokom zivota koja se pokajala pred bogom
svako ce da se iskreno pokaje pred bogom i svakome ce bog da oprosti ali nece svako uci u raj to budi sigurna
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
čovjek se za svoje grijehe nemože iskupiti, ni djelima ni novcima
jer otkupnina za svaki grijeh, prekršaj Božjeg Zakona je već plaćena, krvi Kristovom
grešnik ako se kaje iz dubine duše i srca i kao takav zatraži oprost od Krista primit će ga besplatno
uvjet da bude pomilovan, da mu Krist oprosti je da prihvati Božji Zakon i drži ga
dakle potrebno je probraćenje čovjeka od svih njegovih prijašnjih misli, riječi i djela
probračenje znači krštenje u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga na oprost grijeha-odustajanje od zlog puta kojim je hodio prije
zatim obred poniznosti, potom Euharistijsko slavlje
nakon toga je čovjek kršćanin, krv Kristova je na njemu i bude li se čovjek svim silama trudio poštivati Božji Zakon, biće mu sve oprošteno gdje god je pogriješio
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Gde ste sad proroci?kako vidimo papa ode u ostavku!a tvrdili ste da je taj papa benedix antihrist!!!

A i ovaj novi papa nece dugo jer je star!kao sto sam i rekao antihrista treba traziti medju antihristima a ne medju hriscanima.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
čovjek se za svoje grijehe nemože iskupiti, ni djelima ni novcima
jer otkupnina za svaki grijeh, prekršaj Božjeg Zakona je već plaćena, krvi Kristovom
grešnik ako se kaje iz dubine duše i srca i kao takav zatraži oprost od Krista primit će ga besplatno
uvjet da bude pomilovan, da mu Krist oprosti je da prihvati Božji Zakon i drži ga
dakle potrebno je probraćenje čovjeka od svih njegovih prijašnjih misli, riječi i djela
probračenje znači krštenje u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga na oprost grijeha-odustajanje od zlog puta kojim je hodio prije
zatim obred poniznosti, potom Euharistijsko slavlje
nakon toga je čovjek kršćanin, krv Kristova je na njemu i bude li se čovjek svim silama trudio poštivati Božji Zakon, biće mu sve oprošteno gdje god je pogriješio

da li si ti svestan kakvu budalastinu pricas? pa svako ce iskreno da se pokaje pred pogom i da trazi oprost, po tim nebuloznim budalastinama hitler ako se pokajao on je u raju a naredio i izversio ubistva milion ljudi, da li ti imas predstavu o cemu pricas?
kosmicki zakoni nisu rekla kazala, oni su jasni njih je bog stavio i on nece da ih krsi sigurno, izmisljotine teologa me nezanimaju
nece svako ko se pokaje uci u raj u to budi siguran, isus sam kaze uska su vrata na koja se ulazi u raj ili koja vode u raj, to ti upravo to znaci, da nece svako ko se pokaje stici u raj, zato sto ako je nacinio velike greske za koje mora da se vrati isto toliko puta u zivot da bi ih iskupio, a tog vremena nema posto ce doci vreme kada ce se isus pojavitim, taj nema vremena da se iskupi za sve svoje kreske nije dovoljno samo pokajanje, zato hitler nece videti raja, zamisli milioni zivota koje je on uzeo, a recimo prosek da bude 60god da zivi 1 zivot kako bi se iskupio za isti, izracunaj koliko godina bi on morao da sevraca da bi iskupio svoje grehe
 
Natrag
Top