Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kad več spominješ kapital
borba je u svijetu između dviju masonskih struja
na jednoj strani vatikan- na drugoj židovi
jedni govore tvrde, da židovi imaju preko 60% svjetskog kapitala u svojim rukama
drugi to govore, tvrde za vatikan
tko je u pravu, ne sekiram se previše, istina je da je sav taj kapital stečen pljačkom i kršenjem Božjih Zapovijedi

znam da ni jedni ni drugi ne poštuju ni Boga pa ni čovjeka,
samo se lažno, ali jadno pretvaraju pred ljudima
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
jer je to Njegovo pravo ime, ako nisi znao sada znaš
pročitaj primjer iz krštenja

krstiti u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
jer je to Njegovo pravo ime, ako nisi znao sada znaš
pročitaj primjer iz krštenja


-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jehovu Jedinim Pravim Bogom,

Problem je što to nije njegovo pravo ime. To ime Jehova izmislio je jedan katolički sveštenik tek u petom veku. Jehovini svedoci priznaju da pravo ime starozavetnog Boga ne znaju a ime Jehova su uzeli jer je već bilo prihvaćeno u javnosti kao najviše upotrebljavano ime za Boga Oca. Ja sam takođe koristio to ime na nagovor JS ali tek sad vidim da je to obična mizerija. Nazivati tako jednu grandioznost i uzvišenost sa imenom nekog indijanskog poglavice je čist promašaj. Imamo ime Isusa Hrista jedino ime preko koga možemo da se spasimo. To što pokušavate da pristupite Bogu Ocu na takav način je podjednako pogrešno kao i kod muslimana koji pokušavaju da pristupe Alahu ( Bogu Ocu ) bez posrednika , jer nama treba posrednik za pristup Bogu Ocu. Pokušavate da uđete u tor ne na vrata nego da ga preskočite pored vrata a vrata je Isus Hristos.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Problem je što to nije njegovo pravo ime. To ime Jehova izmislio je jedan katolički sveštenik tek u petom veku. Jehovini svedoci priznaju da pravo ime starozavetnog Boga ne znaju a ime Jehova su uzeli jer je već bilo prihvaćeno u javnosti kao najviše upotrebljavano ime za Boga Oca. Ja sam takođe koristio to ime na nagovor JS ali tek sad vidim da je to obična mizerija. Nazivati tako jednu grandioznost i uzvišenost sa imenom nekog indijanskog poglavice je čist promašaj. Imamo ime Isusa Hrista jedino ime preko koga možemo da se spasimo. To što pokušavate da pristupite Bogu Ocu na takav način je podjednako pogrešno kao i kod muslimana koji pokušavaju da pristupe Alahu ( Bogu Ocu ) bez posrednika , jer nama treba posrednik za pristup Bogu Ocu. Pokušavate da uđete u tor ne na vrata nego da ga preskočite pored vrata a vrata je Isus Hristos.[/QUOT Pa kazem ja!Gero,Poelbuster,Adrian,Sarrdy,Tripo 41,smo najvise doprineli da spoznas istinu Brate,mi nismo sekta i nezovemo te ,ne dolazimo ti na vrata ,i netrazimo pare,sve sto smo od tebe trazili je to da citas bibliju zar ne,kazi iskreno ovde pred forumom!i nikad da bibliju studiras s nama a sam da je citas i da sam shvatis sta Bog govori a ne mi ovde jeli tako? Budi covek pa priznaj!

Pozdrav,
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Problem je što to nije njegovo pravo ime. To ime Jehova izmislio je jedan katolički sveštenik tek u petom veku.

@peko71
nemoj biti naivan, rimokatolici su se uvijek ogorčeno, krvavo borili da sakriju od ljudi i Bibliju i samo Ime Božje
u hebrejskom jeziku je jasno napisano za ime Božje JHVH, jer tada nisu imali samoglasnike
Božje ime je bilo i ostalo Jehova
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prvo to ime ne sadrži sve suglasnike nedostaje zadnje H znači na prvi pogled nije tačno. Drugo, zvuči vrlo neprikladno za grandioznost i uzvošenost Boga. Zar nije dovoljno reći BOG OTAC kad već ne znamo njegovo ime. Treće taj tetragram bi trebao da ostane u starom zavetu zajedno sa subotom, obrezanjem, Mojsijevim zakonom i svim ostalim što je zastarelo i prevaziđeno dolaskom Isusa Hrista. Četvrto , treba da propovedate ime Isusa Hrista a ne ime Jehova jer za ovo prvo ime se kaže da nema drugog imena preko koga bi se mogli spasiti. Ovo je još jedan dokaz da sa vašim verovanjima ostajete u starom zavetu i niste sposobni za reformu koju je doneo Isus i za buduće reforme koje tek dolaze. Bog je konstruktivan i želi i mi da budemo takvi ne da večno tapkamo u mestu nego da se usavršavamo i poboljšavamo a to je nemoguće bez korenitih reformi. Čak ni ime Isusa Hrista neće večito ostati takvo već će da se promeni u svoje vreme kad ovo sadašnje izgubi značaj. To su reforme na koje vi ne možete da se prilagodite a takvi nisu poželjni za saradnju.

Otkrivenje 2.17.Ko ima uho da čuje neka čuje šta govori Duh crkvama: koji pobijedi daću mu da jede od mane sakrivene, i daću mu kamen bijel, i na kamenu novo ime napisano, kojega niko ne zna osim onoga koji primi.
Otkrivenje 3.12. Pobjedniku, ja ću dati jedan stub u *templu mog Boga, i nikad otud on neće izići, a ja ću upisati na njemu ime Boga mog, i ime grada mog Boga, novi Jeruzalem koji silazi s neba iz blizine mog Boga, i moje novo ime.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Problem je što to nije njegovo pravo ime. To ime Jehova izmislio je jedan katolički sveštenik tek u petom veku.
@peko71
nemoj biti naivan, rimokatolici su se uvijek ogorčeno, krvavo borili da sakriju od ljudi i Bibliju i samo Ime Božje
u hebrejskom jeziku je jasno napisano za ime Božje JHVH, jer tada nisu imali samoglasnike
Božje ime je bilo i ostalo Jehova
Problem je tvoje neznanje o osnovnim stvarima. U 5. stoljeću kršćani su bili iste vjere i svi su bili katolici jer katolički znači sveopći.

Kažeš da je jedan katolički svećenik izmislio ime Jehova...? To znači da je jedan iz mnoštva Isusovih pravih učenika postao je kriv, tj. krivovjerac jer je počeo izmišljati, sigurno je taj rekao i da nema Pr. Trojstva, a ti slijediš te izmišljotine.
Peko sigurno nije ljubitelj Pape ni Katoličke crkve, ali nije naivan, a to što ti pišeš je naivno. Tko će ti u to povjerovati?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Problem je tvoje neznanje o osnovnim stvarima. U 5. stoljeću kršćani su bili iste vjere i svi su bili katolici jer katolički znači sveopći.

Kažeš da je jedan katolički svećenik izmislio ime Jehova...? To znači da je jedan iz mnoštva Isusovih pravih učenika postao je kriv, tj. krivovjerac jer je počeo izmišljati, sigurno je taj rekao i da nema Pr. Trojstva, a ti slijediš te izmišljotine.
Peko sigurno nije ljubitelj Pape ni Katoličke crkve, ali nije naivan, a to što ti pišeš je naivno. Tko će ti u to povjerovati?
Katolik na latini znaci isto sto i pravoslavni,jer kako onda da razumemo grkokatolicku crkvu koja sebe naziva u stvari Ortodoxna-pravoslavna.

Katolik i pravoslavni to je jedno isto,samo zavisi kako to neki ovde prevode.

Pozdravod Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dobro, da li bi mi neko od vas - dobrih poznavlaca Starog zavjeta, objasnio ovu zavrzlamu sa Jehovom? Naime, ako se izvorno za njegovo ime pisalo JHVH, jer tada nije bilo samoglanika, ko je i kada kasnije dodao te samoglanike i po kakvom pravilu su oni dodati? Zašto su dodati redom - e, o, a, a ne recimo, a,o,e? Nemojte objašnjavati zašto u hebrejskom stoji JHVH, jer to je poznato.
 
Natrag
Top