Duhovni razgovori

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dobro, da li bi mi neko od vas - dobrih poznavlaca Starog zavjeta, objasnio ovu zavrzlamu sa Jehovom? Naime, ako se izvorno za njegovo ime pisalo JHVH, jer tada nije bilo samoglanika, ko je i kada kasnije dodao te samoglanike i po kakvom pravilu su oni dodati? Zašto su dodati redom - e, o, a, a ne recimo, a,o,e? Nemojte objašnjavati zašto u hebrejskom stoji JHVH, jer to je poznato.
To pitaj iskljucivo JS-ke,Spedy on ti je strucnjak za to.Mi nismo specijalisti za Bozje ime.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
samoglasnici su se ubacivali, dodavali kako se razvijalo pismo
starohebrejski jezik je imao koliko ja znam samo 22 slova
kada su se počeli koristiti samoglasnici u pismu, od kojeg vremena, to neznam
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Problem je tvoje neznanje o osnovnim stvarima. U 5. stoljeću kršćani su bili iste vjere i svi su bili katolici jer katolički znači sveopći.

Kažeš da je jedan katolički svećenik izmislio ime Jehova...? To znači da je jedan iz mnoštva Isusovih pravih učenika postao je kriv, tj. krivovjerac jer je počeo izmišljati, sigurno je taj rekao i da nema Pr. Trojstva, a ti slijediš te izmišljotine.
Peko sigurno nije ljubitelj Pape ni Katoličke crkve, ali nije naivan, a to što ti pišeš je naivno. Tko će ti u to povjerovati?

nemoj pisati toliko neistine, mutiti ljudima pamet, podmetati nekakv rimokatolički nečisti nauk
jer progonstva kršćana su počela već u 3.stoljeću
pa gdje je 5.stoljeće od 3.eg
kako su mogli biti iste vjere u petom stoljeću kad su progonstva ubijanja pravih kršćana krenula u trećem stoljeću
izgleda kod var rimokatolika vrijeme teče unazad, pa sve i da teče unazad ne stojite u istini
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
nemoj pisati toliko neistine, mutiti ljudima pamet, podmetati nekakv rimokatolički nečisti nauk
jer progonstva kršćana su počela već u 3.stoljeću
pa gdje je 5.stoljeće od 3.eg
kako su mogli biti iste vjere u petom stoljeću kad su progonstva ubijanja pravih kršćana krenula u trećem stoljeću
izgleda kod var rimokatolika vrijeme teče unazad, pa sve i da teče unazad ne stojite u istini


:hi: spedy! Opet nisi dobre volje...? Ali, ja ću danas, iz ljubavi prema Isusu, biti jako strpljiva
s tobom, danas...za sutra ne garantiram.

Dakle, ti ne poznaješ ili nećeš priznati povijest crkve?
Kratko i jasno: kršćane su progonili Rimljani u 3 st. a kršćani su bili iste vjere do 1054 g.- i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pa pokaži svoje pravo lice, ne meni nego ljudima ovdje
neka se ispolji duh netolerancije koji drske tvrdnje nemože obraniti Biblijom
nemožeš pobijediti Biblijom jer ti ni neznaš kakva je to knjiga, neznam šta ti još preostaje osim sile
buduči da nisam kraj tebe, biče ti malo teže upotrijebiti to drago sredstvo jezuita, zar ne
povijest RIMOkatoličke crkve nema veze sa kršćanstvom
ne, ne priznajem RIMokatolike za kršćane i amen
Hoću Jehovu za Boga a ne papu

pravi kršćani su ujedinjeni i danas u poštivanju Božjeg Zakona, držanju subote
kao što su bili i u ono vrijeme kad je Krist bio na zemlji

a RIMokatolici koji se pogrešno nazivaju kršćani, danas nekakvi katolici bez onoga prefiksa RIMO,
nisu nikada bili ujedinjeni ni u toj svojoj vjeri, pa imaju 100denominacija, ali to mene ne brine

posao-politika kršćana, nas koji poštujemo Boga, Krista i držimo Zakon je Evanđelje

novi kršćani koji su bili progonjeni samo kao-fol, jer to je bilo dogovoreno, isplanirano, izrežirano tako unaprijed
da se uvjeri ljude kako antikrist progoni i njih
trebalo je pokazati da su ovi novi oni kršćani jednako progonjeni kao i oni pravi kršćani koji poštuju Boga i Krista
novi kršćani su bili ništa drugo nego idolopoklonici

ma hajde, zar danas u 2013.g još možeš nekome podvaljivati te opčepoznate stvari
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
ne, ne priznajem RIMokatolike za kršćane i amen
Hoću Jehovu za Boga a ne papu

Dobro, dobro...nemoj se žestiti, što ćemo bez tebe ako te strefi infarkt?
Lijepo ćemo se dogovoriti. Ti imaj Jehovu za Boga, a mi ćemo Presveto Trojstvo. Mi: katolici, pravoslavci i mnogo protestanata.
Papu kao Boga neće nitko jer on nije Bog. Čuj riječi jedne lijepe pjesme: Hoćemo Boga za Oca svoga...tralala


pravi kršćani su ujedinjeni i danas u poštivanju Božjeg Zakona, držanju subote
kao što su bili i u ono vrijeme kad je Krist bio na zemlji

Pravi kršćani su se ujedinili? Kad brže, noćas? Pravi kršćani su, nažalost, još razjedinjeni...
Ako sebe nazivaš pravim, onda to moramo staviti pod navodnike jer moramo se držati i pravopisa, zar ne?
Dakle, ti si "pravi".
I s kim si se ujedinio u držanju subote? Pridobio si za svoju vjeru nekoga od forumaša i sad ste dvojica?
Ne vjerujem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
neznam zašto ja da se žestim
ti i ja se dogovoriti nećemo nikada po pitanju vjere
jer, Krist se ne dogovara niti pregovara, kompromisa nema sa belijarom, probaj shvatiti
kršćani u ekumenu ne ulaze
to što vi zovete ekumenom, nije ništa nego kompletni otpad od Boga i Krista,
odbacivanje Božjeg Zakona u potpunosti
uostalom to vam je i raspoznajni znak

vi RIMOkatolici se zapitajte kako trojstvo kad u prvoj zapovijedi Božjeg Zakona piše:
Ja sam Jehova Bog tvoj koji sam te izveo iz zemlje egipatske iz kuće ropstva,
nemoj imati drugih bogova uz mene


pravi kršćani se nikada nisu ni podjelili, razišli od Krista, neznam kako to nisi shvatila još
tko je pravi kršćanin Gospodin če uskoro pokazati
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@spedy
Ma, dobro, dobro...:assive: ja sam se ionako samo šalila.


@ Laodikeja
Onaj dugački tekst koji si postavio je vaša Biblija?
:dtyste: Haha, ostrašćena ljudska tumačenja ne čitam, tim više što su isprepletena več poznatim lažima, bujnom maštom i nepoznavanjem nauke svetih otaca. Ali, razumijem, vama daju stimulans u radu i učvršćuju u uvjerenju da ste izabranici koji trebaju druge. A-ha. :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ljudski duh govori ljudskim jezikom, zato je govor različit i zato se ne razumijemo, ali Duh Sveti ujedinjuje - u Crkvu koju čine mnogobrojni vjernici.
Ne može se biti kršćanin bez Crkve, jer Crkva, po svojoj biti, živi od vjere u Isusa Krista. Ako Isus Krist ne bi bio stvarno bogatstvo Crkve, onda je Crkva bijedna. Ako Duh Sveti, koji joj je na dan Duhova darovan, u njoj ne cvjeta, onda je ona sterilna. Ako Krist nije njezin graditelj i ako Duh nije žbuka koja vezuje živo kamenje od kojega je sazidana, onda će se njezini zidovi raspasti. Ako Crkva nije sakrament (djelotvorni znak Isusa Krista za nas), onda za ljude nema nikakvog značenja.


Koju crkvu ? Jehovini Svedoci koji jednom godišnje simbile Isusa , njegovu krv ( vino ) i telo ( hleb ) bace u kantu za smeće. Adventiste koji još uvek žive u starom Jevrejskom zavetu koji je prošlost. Pravoslavnu koja umesto Bogu upućuje molitve Svetom Savi i ikonama. Katoličku kojoj je glava crkve Papa umesto Hrista itd. do u nedogled. Mogu da budem samo prijatelj tih crkvi kojima je poveren onaj zlatni talanat koji je uprljan da se ne vidi od raznoraznog smeća koje je upila svaka crkva. Mogu da uđem u svaku od tih crkvi ali se neću osećati kao njen član. Crkve će morati da budu uništene spremite se za to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Koju crkvu ?... Pravoslavnu koja umesto Bogu upućuje molitve Svetom Savi i ikonama. Katoličku kojoj je glava crkve Papa umesto Hrista itd. do u nedogled... Mogu da uđem u svaku od tih crkvi ali se neću osećati kao njen član. Crkve će morati da budu uništene spremite se za to.

Govorit ću samo o Pravoslavnoj i Katoličkoj jer to su Crkve, odnosno CRKVA, bez obzira na razdvojenost. Kad budemo shvatili da nismo krivi zbog grijeha naših predaka niti se možemo hvaluti njihovim dobrim djelima, moći ćemo mirnije i razboritije izgrađivati svoju Crkvu.
Mi imamo ovo danas. I svaki se od nas može ugraditi, baš kao cigla u zgradu Crkve. Ono što nas povezuje, baš kao malter cigle, je LJUBAV. Da bismo obnovili Crkvu, jer Crkvi neprestano treba obnova po Duhu Božjem, moramo se sami, svaki za sebe mijenjati.
Kritike su ti pretjerane. Katoličkoj crkvi Glava nije Papa, nego Krist. Da je tako, sad bi bili bezglavi.
Svetosavlje je pojam, jedan određeni vid življenja pravoslavlja, koliko sam čula previše je nacionalno obilježen, ali ne znam više o tome. Kako god, nedostataka u Crkvi sigurno ima, uvijek ih je bilo. Da se opet poslužim usporedbom, ako jedna, dvije, 10 cigli, pa i stotinu, prijet da se zid Crkve sruši, znak je da smo dužni popravljati je, zamijeniti cigle, a ne pustiti zgradu da se sasvim uruši.
Prijatelj dođe k nekoj obitelji i ode, onaj koji je član same obitelji ostaje. Nekad se svađa s članovima, nekad plače, ali se i raduje, jer to je njegova obitelj. Nema druge.
 
Natrag
Top